کد خبر: ۶۲۴۳
۹۲۰ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

فروش كیلویی نان، بایدها و نبایدها

۱۳۹۱/۴/۲
۲۰:۲۱


طرح فروش كیلویی نان كه با هدف جلوگیری از كم فروشی و افزایش كیفیت اجرا می شود، با فقدان همراهی نانوایان و پذیرش مصرف كنندگان روبرو شده است.

این طرح كه در آذربایجان شرقی از بیستم خرداد ماه جاری و با تصمیم كارگروه تعیین قیمت آرد و نان استان پس از اجرای آزمایشی در تعدادی از واحدهای نانوایی شهرستان تبریز شروع شده با مشكلات و مخالفت هایی مواجه شده است.

تعدادی از نانوایان در خصوص استفاده از ترازوی دیجیتال سهل انگاری كرده و از همان ترازوهای سنتی استفاده می كنند و تعدادی هم وظیفه وزن كشی نان را به خریدار محول می كنند و مدعی هستند كه فرصت و نیرویی برای این منظور ندارند.

این درحالی است كه مسوولین نظارت بازار استان اعلام كرده اند نانوایان در صورت استفاده نكردن از ترازوی دیجیتال مشمول جریمه می شوند.

مصرف كنندگان هم علاوه بر اینكه بر میزان بودن ترازوها تردید دارند، معتقدند نانوایان از پخت مناسب نان خودداری كرده و نان را به صورت خمیر از تنور بیرون می آورند تا وزن بیشتری داشته باشد.

هرچند نهادهای نظارتی، مسوول نظارت بر نحوه فعالیت نانوایی ها و اجرای صحیح این طرح هستند اما از آنجا كه این نظارتها طبق روال تجربه شده گذشته برای همیشه تداوم نخواهد داشت، رعایت این گونه موارد به انصاف و وجدان نانوایان بر می گردد.

مسوول اتحادیه نانوایان تبریز هم بر این موضوع اذعان دارد و معتقد است در صورتی كه نانوایان با این طرح همراهی مناسبی نداشته باشند، نتایج هدف گذاری شده حاصل نخواهد شد.

' سلمان اختیاری ' اعلام كرد: در صورت رعایت چانه 170 گرمی برای نان لواش سنتی هر قرص نان باید 125 گرم باشد یعنی هشت قرص نان یك كیلو خواهد بود.

به این ترتیب هشت قرص نان لواش كه قبل از اجرای این طرح هشت هزار ریال قیمت داشت اكنون 12 هزار و 500 ریال به فروش می رسد.

یعنی افزایش چهار هزار و 500 ریالی برای هر كیلوگرم كه معادل 55 درصد افزایش قیمت خواهد بود.

این میزان افزایش قیمت نان هیچ سنخیتی با افزایش 20 درصدی قیمت خرید تضمینی گندم از سه هزار و 600 ریال در سال گذشته به چهار هزار و 200 ریال در سال جاری ندارد.

این در حالی است كه افزایش نرخ خرید تضمینی گندم كه به عنوان یكی از علل اصلی افزایش نرخ نان مطرح و در راستای حمایت از گندم كاران اتخاذ شده است چنان تاثیری هم در افزایش درآمد این قشر باتوجه به افزایش خسارت های ناشی از آفت سن در سال جاری ندارد.

چرا كه بر اساس اعلام مسوولان غله از خرید گندم با بیش از دو درصد سن زدگی خودداری خواهد شد.

' علی شامی نژاد ' مدیر عامل شركت غله و خدمات بازرگانی منطقه هشت با اعلام اینكه خرید تضمینی گندم در استان هنوز شروع نشده است، گفت: گندم خریداری شده از استانهای جنوبی همچنین گندم وارداتی به نرخ چهار هزار و 650 ریال در اختیار واحدهای آردسازی قرار می گیرد و این واحدها هم آرد با سبوس 12 درصد را به قیمت هر كیلو پنج هزار و 520 ریال به نانواها می فروشند.

همان آردی كه باید برای نان لواش سنتی استفاده شده و به نرخ هر كیلو 12 هزار و 500 ریال به دست مصرف كننده برسد.

یعنی سود شش هزار و 980 ریالی در پروسه تولید از مزرعه تا سفره نصیب نانوا می شود، درحالی كه چهار هزار و 200 ریال آن هم در صورت تحویل محصول سالم نصیب كشاورز می شود.

هر چند زحمات نانوایان در تهیه یكی از مایحتاج های اصلی سبد مصرفی خانوار انكارناشدنی است، اما اگر این طرح در راستای حمایت از كشاورزان اجرا می شود چرا نانوایان بیشترین سود را می برند.

آن هم در شرایطی كه نسبت به هیچ یكی از اهداف عنوان شده به واسطه فروش كیلویی نان یعنی جلوگیری از كم فروشی و افزایش كیفیت، هیچ تضمینی وجود ندارد.

این نكته را هم نباید نادیده گرفت كه افزایش نرخ نان در افزایش قیمت سایر كالاها و خدمات تاثیر بسزایی داشته و موجب افزایش تورم در جامعه می شود.

این طرح در سال های گذشته نیز بارها تجربه شده ولی نتیجه ای كه به سود مصرف كننده یعنی مردم باشد، بدست نیامده است.

در اینگونه موارد چون بحث منافع نانوایان مطرح است و ثابت شده هر چه خمیر بیشتر در تنور بماند تا به اصطلاح برشته شود، از وزن آن به مراتب كاسته خواهد شد و باتوجه به تعداد كم نیروهای نظارتی و فقدان توانایی آنها در سركشی مرتب و به موقع به نانوایی ها مسوولان ذیربط باید فكر اساسی در این زمینه داشته باشند تا به اصطلاح نه سیخ بسوزد و نه كباب.

به هر حال تجدید نظر در تصمیمات اتخاذ شده در خصوص فروش كیلویی نان خالی از فایده نخواهد بود و شاید بهتر باشد اجرای طرح به زمان دیگری و پس از اجرای مرحله دوم هدفمندی یارانه ها موكول شود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز