کد خبر: ۶۳۵۷۷
۹۱۳ بازدید
۱۰ دیدگاه

افتتاح پروژه چهار بانده سازی جاده ترانزیت زنجان-میانه در حوزه استان زنجان

۹۵/۶/۲
۰۶:۴۲

با حضور مسؤولان کشوری

عملیات اجرایی نیروگاه زنجان 1 و 2 خطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین آغاز می‌شود

 

فرماندار شهرستان زنجان گفت: همزمان با هفته دولت و با حضور مسؤولان کشوری عملیات اجرایی نیروگاه زنجان یک و 2 خطه کردن راه‌آهن زنجان – قزوین آغاز می‌شود.

مجید فرخی امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در زنجان با گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و با هنر اظهار کرد: همزمان با هفته دولت تعداد 251 پروژه با اعتباری بالغ بر 22 هزار میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد و یا عملیات اجرایی آن‌ها آغاز می‌شود.

وی با اشاره به پروژه‌های مهمی که همزمان با هفته دولت افتتاح و یا کلنگ‌زنی می‌شود، اعلام کرد: همزمان با این هفته ایستگاه راه‌آهن زنجان با اعتباری بالغ بر 95 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به بهره‌برداری پروژه کارخانه تولید کاغذ و مقوای «راشا کاسپین» با اعتباری بالغ بر 4 هزار و 800 میلیارد ریال اعتبار اضافه کرد: افتتاح کارخانه «کیا شیمی» با 70 میلیارد ریال دیگر پروژه مهم در این شهرستان است.

وی با اشاره به بهره‌برداری شرکت سیم و کابل نور زنجان با 63 میلیارد ریال اعتبار در هفته دولت خاطر نشان کرد: پروژه آب‌رسانی «ارمغانخانه»، «مشکین»، «چپ و چپ»، «گمش‌آباد» و «سلطان آباد» با اعتباری بالغ بر 180 میلیارد ریال نیز به بهره‌برداری می‌رسند.

فرماندار شهرستان زنجان از بهره‌برداری پروژه‌‌های حوزه راهسازی همزمان با هفته دولت یاد کرد و افزود: بخشی از پروژه چهار بانده کردن محور زنجان – میانه، زنجان – بیجار و زنجان – دندی زنجان – تهران از جمله این پروژه‌ها است.

 

فرخی با اشاره به اینکه همزمان با هفته دولت پروژه‌های عمران شهری متعددی نیز به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: بازگشایی محور پادگان و خیابان‌های اطراف آن از جمله این پروژه‌ها است که با اعتباری بالغ بر 26 میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه یکی از پروژه‌های مهمی که در هفته دولت سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود 2 خطه کردن مسیر  راه آهن زنجان – قزوین است، اعلام کرد: 4 هزار و 460 میلیارد ریال اعتبار برای این پروژه پیش‌بینی شده است.

فرماندار شهرستان زنجان با اشاره به اینکه این پروژه به طول 186 کیلومتر اجرایی می‌شود، افزود: کل پروژه به چهار قطعه تقسیم شده و هر قطعه به یک پیمانکار واگذار می‌شود.

فرخی با اشاره به اینکه نوع قرداد این پروژه  EPCبوده و به صورت 18 ماهه اجرا می‌شود، گفت: از 186 کیلومتر این پروژه 104 کیلومتر مربوط به استان زنجان بوده و مابقی در استان قزوین قرار دارد که اعتباری که در استان برای این پروژه در نظر گرفته شده است 3 هزار و 700 میلیارد ریال است.

وی با بیان اینکه همچنین در هفته دولت امسال با حضور مسؤولان کشوری نیروگاه 500 مگاواتی زنجان یک با اعتباری بالغ بر 300 میلیون یورو آغاز می‌شود، گفت: 12 هزار میلیارد ریال توسط شرکت کنترل قدرت از طریق منابع فاینانس برای آغاز عملیات اجرایی نیروگاه 500 مگاواتی زنجان یک در نظر گرفته شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۶/۴ ۲۳:۳۹

آقایان فرماندار و امام جمعه و نمایندگان مردم در مجلس بخاطر رضای خدا ، شما که صدایتان به مسولین کشوری می رسد ؛ شما کاری بکنید.

۹۵/۶/۴ ۲۳:۳۸

خیلی ناراحت کننده هست که شهرهای بزرگتر از ما و کوچکتر از ما و حتی شهرهای تازه تاسیس در زمینه راهسازی پیشرفت دارند ولی شهرستان میانه با بیشترین مساحت در بین شهرستانهای استان و دو نماینده حتی 100متر سالانه در زمینه راهسازی پیشرفت ندارد.اداره راه که خوابه.جاده های موجود هم آسفالتش در حد راه روستایی هستش.راه آهن سمت اردبیل که تعطیل.جاده خلخال تعطیل.جاده هشترود کلا بیخیال.راه های بخش های کندوان و کاغذکنان و ترکمنچای هم که باوجود جمعیت زیاد این بخش ها غیر ایمن هستند.میانه ای ها به کدامین گناه نابخشودنی این چنین محروم و مستضعف شده اند؟

۹۵/۶/۳ ۱۱:۴۳

نمایندگان و مسولان اداره راه و شهرسازی میانه درخواب زمستانی اند مردم باید بیدارشان کنند

۹۵/۶/۳ ۱۱:۰۸

ای کاش پروژه راه آهن میانه اردبیل هم که سه ساله تعطیله شروع بکار می کرد.ای کاش نمایندگان میانه پیگیر این پروژه بودن.ای کاش

۹۵/۶/۳ ۱۰:۴۰

آفرین بر مسولان زحمت کش و نمایندگان استان زنجان واقعا دست مریضا.ای کاش مسولان میانه هم از سایر شهرها درس یاد بگیرن.

۹۵/۶/۲ ۲۱:۰۳

جاده ترانزیت توی زنجان چهار بانده میشود و هنوز ما توی حوزه شهرستان میانه یک کیلومتر هم نتوانستیم چهار بانده کنیم توی حوزه ی بستان آباد هم 10 ساله چهار بانده هست

۹۵/۶/۲ ۱۹:۴۱

تو میانه هم فکر کنم طرح هادی اجرا بشه!!؟؟

۹۵/۶/۲ ۱۸:۴۰

شما درست متوجه نشدين به بالا نگاه کن که فرماندارىزنجان خبر ازافتتاح چه بزرگراههايى خبرداده وچه کارهاى بزرگى براى زنجان انجام داده ماهم گفتيم افتتاح به اين کارها ميگن نه اختصاص يک ميليارد به جاده مهم ماهم ميدانيم ربطى نداره ماتفاوت دوفرماندار ىراگفتيم

۹۵/۶/۲ ۱۷:۵۳

چه ربطی داره ؟آیا اجرای راه نیر- میانه مانع اجرای راه سرچم-میانه است؟ متاسفم بر تفکر تان

۹۵/۶/۲ ۱۶:۳۱

افتتاح به اين نيگن نه اختصاص يک ميلياردتومن به مسير مهم ميانع نير

اخبار روز