کد خبر: ۶۶۹۱۸
۴۱۸ بازدید
۳ دیدگاه

کتابخانه های غیراستاندارد شهر

۹۵/۸/۲۴
۱۹:۴۶

بطور حتم همگی شهروندان برای مطالعه یا در جستجوی کتابی به یکی از دو کتابخانه شهر مراجعه کرده اند. دو کتابخانه در بالا و محله قدیمی شهر. فارغ از محل غیر استاندارد آن ذکر چندنکته ضروری است. 

در سالهای اخیر کتابخانه جنب تربیت بدنی موردبازسازی قرار گرفت،که کاش به صورت قدیمی دست نخورده باقی می ماند .

با تغییر نقشه بنا، از مساحت محل قرائت مطالعه کاسته شده و بر مساحت مخزن قفسه های کتاب افزوده شده که سبب ازدحام در ماههای امتحانات و اوارگی محصلان می شود و سبب مشکل شده است.

مانع شیشه ای میان اتاق  کتابدار و اتاق مطالعه نه تنها سبب ورود صدای بیرون نیست،بلکه سبب اختلال در تمرکز و ارامش دانش اموزان  با صدای ناهنجار است. 

کتابخانه شماره دو بالاتر از مسجد حاج حیدر نیز با کاهش فضای محل مطالعه ، مشکل ازدحام را دوچندان کرده است. 

ناگفته نماند کتابخانه شماره یک جنب تربیت بدنی بصورت قابل قبول از لحاظ میزمطالعه و فضای درونی تجهیزشده است که جای قدردانی دارد. 

کمبود کتب منابع درسی تخصصی دانشگاهی و ضروری از جمله ایرادهای هردوکتابخانه هامی باشد.

 

ما چشم انتظار پاسخ و نتیجه از مسئولان

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۸/۲۷ ۰۰:۲۱

بیشتر مواردی که ذکر کردید مربوط به فقر فرهنگ این شهر میباشند مخصوصا این گذینه:کمبود کتب منابع درسی تخصصی دانشگاهی و ضروری از جمله ایرادهای هردوکتابخانه هامی باشد.
وقتی از کتابخانه کنار تربیت بدنی جلو درب تشریف بیاورید اگهی های زیبایی!در مورد فروش کتاب درسی میبینید همه میفرشند یا به کس دیگری میدهند که شاید استفاده ای نشود دریغ از هدیه به کتابخانه.درضمن در اول گفته اید همه به کتابخانه رفته اند پس دوست عزیز با این حساب سرانه مطالعه ایرانیان باید روزی ۱۰ ساعت باشد!

۹۵/۸/۲۵ ۱۳:۳۱

ضمن تقدیر و تشکر از اظهار نظر کاربر مهمان و همچنین تبریک به مناسبت هفته کتاب
اینجانب به عنوان رئیس کتابخانه های عمومی شهرستان ضمن قدر دانی از شهروند محترم ، اعلام میدارم که آماده پذیرش هر گونه پیشنهاد ، انتقاد و نظرات سازنده عزیزان در ارتباط با کتابخا نه های عمومی شهر میباشم.
کتابخانه پیامبر رحمت یا کتابخانه عمومی میانه در سال 1346 بنا شده و در تاریخ 1393 مورد بازسازی قرار گرفته است . با توجه به نیاز اعضاء محترم و علاقمندان و اهل مطالعه و همچنین تصمیمات متخذه در جلسات انجمن کتابخانه های عمومی مقرر گردید، بازسازی و تغییرات مورد نیاز در دستور کار قرار گیرد ، به همین منظور سالن آمفی تئاتر متصل به سالن مطالعه و مخزن تخریب و به فضای سالن مطالعه اضافه گردیدکه در حال حاضر سالن مطالعه و مخزن هر کدام به مساحت 100 متر مربع در اختیار علاقمندان میباشد . علاوه از کار های فوق ،اصلاح روشنایی سالن مطالعه و مخزن ، تهیه میز های مطالعه چهارنفره، اصلاح و افزایش فضای اتاق مدیریت ، جدا سازی اتاق کتابدار ، افزایش مساحت و جابجایی نماز خانه ، اصلاح سیستم گرمایشی و اصلاح کف و کف پوش نمودن برخی قسمت های کتابخانه انجام و در مدت 3 ماه نسبت به اتمام امورات اقدام گردید .
علت افزایش مساحت مخزن کتابخانه ثامن الحجج به دلیل افزایش تعداد کتب و نشریات و قفسه و بر اساس تصمیمات جلسه انجمن کتابخانه عمومی و مجوز اداره کل کتابخانه های عمومی استان صورت گرفته است. علی ای حال تغییرات صورت گرفته رضایت مسئولین را فراهم ننموده و در صدد توسعه ضلع جنوبی و شمالی کتابخانه پیامبر رحمت هستیم تا اینکه توانسته باشیم بطور همزمان خواهران و برادران علاقمند را در فضای مناسب جهت مطالعه و کارهای تحقیقاتی پذیرا باشیم . با توجه به مسئولیت معاونت محترم استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه که به عنوان رئیس انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان نیز میباشند تمامی سعی و تلاش بر این است که بتوانیم امکانات بیشتری را برای کتابخانه های عمومی شهرستان فراهم آوریم . تا از این طریق بتوانیم رضایت خاطر اعضاء محترم را فراهم آوریم . در خاتمه از زحمات کلیه اعضاء محترم کتابخانه و انجمن کتابخانه های عمومی شهر بالخصوص جناب آقای دکتر مشایخی معاون محترم سیاسی و اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان میانه و شهردار محترم جناب آقای خرده فروش که با واریز به موقع 0.5% ما را در این کار بزرگ همراهی و مساعدت مینمایند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز