کد خبر: ۷۱۶۵۹
۴۵۱ بازدید
۱۲ دیدگاه

عدم افتتاح پروژه های اب شرب کاغذکنان در دو سال گذشته

۱۳۹۶/۱/۲۹
۲۰:۳۸

با سلام .

منطقه کاغذکنان اگر نگوییم محرومترین نقطه استان آذربایجان‌شرقی شرقی هست بیراه نگفتیم چون بییشترین فاصله را با مرکز استان آذربایجان شرقی دارد خشکسالی هایی که امان کاغذکنان را بریده و مهاجرت هایی که این منطقه را به خالی تقریبا از سکنه تبدیل کرده است بگونه ای که گونه های نادر حیات وحش را در این منطقه میتوان دید مثل پلنگ گوزن اهو خرس گراز و کفتار.

متاسفانه اکثر روستاهای این بخش از مشکل اب شرب برخوردار هستند وحتی شهر اقکند هم در تابستان هم دچار قطعی اب شدند حال دو سال هست متاسفانه هیچ طرح پروژه اب شرب در این بخش افتتاح نشده  است و حتی در مصاحبه رییس اب و فاضلاب روستایی شهرستان میانه با یکی از خبرگزاری ها به هیچ طرح در حال اجرایی در این بخش اشاره نشده است حتی در دهه فجر امسال همه پروژه های افتتاح شده از دو بخش ترکمنچای و کندوان بودند و نامی از بخش مرکزی و کاغذکنان متاسفانه نبوده است .که این جای بسی گلایه دارد.

انتظار میرود فرماندار شهرستان میانه،بخشدار کاغذکنان و رییس اب و فاضلاب روستایی شهرستان حداقل جلسه ای بگذارند و مشکلات اب شرب این بخش محروم و مخصوصا روستاهای پرجمعیت انرا بررسی کنند و برای ان حداقل راه حلی ارایه شود . و مردم کاغذکنان خواستار هستند مسئولان شهرستان و استان به مشکلات اب شرب و جاده و برق انها توجه لازم داشته بودند .و همینطور از نمایندگان شهرستان میانه انتظارات هست با پیگیری جدی خود بودجه اب شرب روستاهای شهرستان و مخصوصا بخش محروم کاغذکنان جذب شوند.

دراینجا جا دارد از خبرگزاری صدای میانه تشکر شود که مشکلات مرد شهرستان میانه را منعکس میکند .

لازم است مسولان توجه لازم را به مشکلات بکنند و مخصوصا ریاست ابفای روستایی شهرستان میانه علل عدم افتتاح پروژه های بخش کاغذکنان در این چند سال چرایی اش و مشکلاتش سوال شود.

اگر این مشکل مردم را نمی دیدم مطرح نمیکردم اما مشکلات فراوانی را  دیدم که جای بسی سوال داشت و امیدوارم این مشکلات حل شوند چرا که به گفته امام ره مسئولان باید خادمان مردم و مشکلات انها باشند و نه عامل ان 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۱/۳۰ ۰۹:۵۷

بله داریم بیشتر در نواحی دور از روستا هستند 50 سال پیش گله ای بودند از بس شکار میشدند تقریبا دیده نمیشدند ولی جدیدا پی این مهاجرت ها الان دوباره گله های گوزن دیده میشوند و فیلم هایشان هم امده است .
جالب این ها نه بخاطر تلاش سازمان محیط زیست بلکه بخاطر مهاجرت ها حیات وحش درست شده

۹۶/۱/۳۰ ۰۹:۵۳

برادر تمدن منقرض شده جمعیت نیست که حیات وحش افزایش یافته است هنر اینه شما توی هشترود هم پیدا کنید .مشکل این نیست که حیوانات هستند نه بخاطر محافظت سازمان محیط زیست بلکه ولی از پی مهاجرت های زیاد به تهران میانه این حیات وحش ها گسترش یافته همین نبود اب شرب و کشاورزی باعث شده روستاها خالی از سکنه شوند و الان شما به جای انسان ها حیوانات میبینید.

۹۶/۱/۳۰ ۰۷:۵۸

در بخش کاغذکنان گوزن هم داریم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

۹۶/۱/۳۰ ۰۷:۵۶

کاغذ کنانی عزیز
طبق نظر و استدلال جنابعالی که میفرمایید( بگونه ای که گونه های نادر حیات وحش را در این منطقه میتوان دید مثل پلنگ گوزن اهو خرس گراز و کفتار)
این مسئله ایرادی دارد؟
آیا وجود تنوع زیستی در منطقه عامل نبود آب شرب کاغذکنان است؟
یا به نظر شما در یک منطقه با وجود انسان حتما باید نسل جانوران هم منقزض بشوند؟

۹۶/۱/۳۰ ۰۶:۳۵

کره و ژاپن نمونه خوبی از این ادعا هستند که رشد فرهنگی بالایشان و ایثار فداکاری مثال زدنی شان و مبارزه با چاپلوسی فساد که هفته پیش رییس جمهور کره هم بخاطر فقط 18 میلیارد زندان انداختند نشان از عامل رشد اقتصادیشان هست .
توی جامعه ای که فساد اختلاس باشد ان جامعه رشد نخواهد کرد

۹۶/۱/۳۰ ۰۶:۳۲

با سلام پروژه ال روستای قوشه بلاغ یکی از این پروژه های بخش کاغذکنان هست که عملا رها شده انهم با صرف صدها میلیون تومان بی استفاده در بیابان در حال استهلاک هست نه مردم نمیتوانند استفاده کنند .
حال این پروژه اب دو روستای قوشه بلاغ و کلیان تامین خواهد کرد که متاسفانه رها شده است

۹۶/۱/۲۹ ۲۲:۴۳

سلام
چرا از سد ایدوغموش برای ابرسانی استفاده نمی شود تا اچاچی که اب امده بقیه اش نباید زیاد هزینه داشته باشد
ریشه مشکلات اقتصادی ما درسطح کلان مربوط به عدم توسعه یافتگی سیاسی ونارساییهای فرهنگی است که در کشور روی ان کار اساسی و طولانی مدت انجام نپذیرفته است وقتی در کشور چشم انداز بیست ساله تعریف می شود دولتها به ان پایبند نمی مانند وقتی اصل ۴۴خصوصی سازی برای اجراابلاغ می شود واگذاریها ناقص وجدا از مبانی اولیه ان اجرا می شود وتلاطمات سیاسی وعدم فرهنگ سازی قبل از اجرا ان را دچار شکست می سازد وشبه دولتی هاشرکتهای دولتی را قبضه می کنند
اقتصاد سیاست وفرهنگ اموری نیستند که جدا از هم بتوانند حرکت ورشد داشته باشند یکی لازم وملزوم دیگری است با قشری گری فرهنگی وسطحی نگری سیاسی نمی توان چنین اهداف اقتصادی را دنبال کرد وبه حل مشکلات نایل شد

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز