کد خبر: ۷۳۶۸۴
۱۲۱۵ بازدید
۸ دیدگاه (۸ تایید شده)

وظیفه رسیدگی به بیماران روانی موجود در سطح شهر با کیست؟

۱۳۹۶/۳/۲۷
۱۹:۳۴

به نام خدا

متاسفانه دیروز درسطح شهر درحال پیاده روی بودم که یک بیمار روانی(دیوانه  خودمان) به من حمله کرد وگفت :به من پول بده وبچه ای که درپیش من بود ترسید. به طوری که تاشب گریه کرد وحتی شب راهم نتوانست بخوابد.

درتهران خوشبختانه باهمت مسئولین شهرداری تهران ،این افراد توسط شهرداری جمع آوری شده وبه مرکز نگهداری خاص خودشان که دارای پزشک ، کادر درمانی ،روانپزشک،روانشناس و... منتقل می شوند. و طبق قانون نیز شهرداری این وظیفه را برعهده دارد(البته طبق قانون وظیفه ی جمع آوری متکدیان نیزباشهرداری است .) ولی متاسفانه درشهرما شهردای مرکزی رابرای نگهداری اینگونه افراد ایجاد نکرده است واینگونه افراد آزادانه درسطح شهر درحال عبور ومرورهستند. وموجب ترس و وحشت مردم به خصوص کودکان می شوند.

قابل ذکراست که اگر این افراد جمع آوری شوند وبه مرکز خاص خودشان انتقال پیداکنند هم خودشان درآن مکان که به آن ها اختصاص دارد راحت زندگی می کنند وهم خانواده شان وهم مردم

من نیز از مسئولین زحمت کش شهرداری میانه (که واقعاً زحمات زیادی را دراین مدت کشیده اند که نمونه ای از عملکرد خوبشان پروژه ی زیرگذر وروگذر منتهی به خیابان فنی وحرفه ای است) خواهشمندم که دراین مسئله نیز(همانند شهرداری های تهران وتبریز) ورود کنند.ورفاه مردم عزیزشهرمان را تامین کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۳/۲۸ ۱۰:۱۳

احتمالا ... رو می گید اتفاقا این فرد زیاد هم دیوانه نیست بلکه از خصلت دلی بازلیخ میانه ای ها استفاده کرده و پول جمع می کند.

۹۶/۳/۲۸ ۰۵:۱۲

سلام
اگر سرچ ساده در اینترنت داشته باشید خواهید دید متاسفانه سطح سلامت روان نه تنها درایران بلکه درجهان بشدت افت کرده است واگر به این منوال پیش برویم انچه جناب حضرتی کمی با بزرگنمایی مطرح کردند با کمال تاسف دور از انتظار نخواهد بود نباید با پاک کردن صورت مساله بدنبال حل ان براییم بلکه ریشه ها وعلل را باید شناخت ودرجهت رفع ریشه ای ان اقدام کرد انچه روانشناسان و علما مطرح می کنند در علل افزایش اختلالات روانی فقر وشکاف طبقاتی نقش عمده ای در این قضیه دارد در ثانی تعارض را جامعه شناسان در افزایش اختلالات روانی بسیار موثر می دانند بدلایل زیادی اعم سیاسی اجتماعی و... افکار عمومی جولانگاه کشمکشهای گوناگون گشته است واین امر موجبات تعارضات شناختی افراد جامعه را فراهم ساخته ودرنتیجه بسترابتلا به اختلالات روانی را درکنار دیگر عوامل دخیل اماده کرده است
نباید مانند موضوع اعتیاد که به ایجاد کمپ ترک اعتیاد بعنوان دستاورد نگاه می شود به این موضوع نیز چنین نگاهی داشته باشیم

۹۶/۳/۲۷ ۲۳:۰۰

چون دراین جانمی توانستم نامشان را بگویم. ذکرنکردم. ولی حرف عزیزان درست است درمجموع درشهرمیانه هفت الی ده نفر افراد این مدلی وجود دارند که باید به آن ها هم رسیدگی کرد.

۹۶/۳/۲۷ ۲۲:۱۰

شهرداری به شهر رسیدگی بکنه، بقیه کارا پیش کش من خیلی وقتا شاهدم ماشین های آشغال شهرداری هرصبح نصف آشغالهایشان را در راه کمربندی میریزند و میروند ویک صحنه کثیفی به جای میگذارند اگر شهرداری به وظیفش عمل کنه میره این نواقص رو‌برطرف میکنه!

۹۶/۳/۲۷ ۲۲:۰۱

با همه احترامی که برایتان دارم ولی شما هم زیاد بزرگش کردی .هستن داخل میانه افرادی که اختلال روانی دارند ولی دیگه نه تا این حد .

۹۶/۳/۲۷ ۲۱:۵۵

یکی از این بیماران مرد نیز متاسفانه در زیر چراغ قرمز تقاطع خیابان سرچشمه جنوبی و شهید بهشتی (شمشیری سابق) تقریبا روبروی مسجد حاج علی اکبر می ایستد و از رانندگان منتظر پشت چراغ قرمر با تهدید ،فحش و چوبدستی پول می خواهد.

۹۶/۳/۲۷ ۲۱:۳۲

البته باین شدت که می فرماییددرسطح شهر بیمار روانی وجود ندارداین نوع خبر رسانی وجهه خوبی برای شهر ندارد متاسفانه یکی به تور شما خورده اما انچه از امار روانشناسان بیان می شود میزان اختلالات روانی افراد جامعه افزایش یافته که ان هم ریشه اش عمدتا درشکاف طبقاتی وفقر است

۹۶/۳/۲۷ ۲۰:۲۵

سخن شمادرست است . نمی شودکه بهزیستی بگوید کارشهرداری است و شهرداری هم بگوید کاربهزیستی است. باید شهرداری رسیدگی جدی کند(قابل ذکراست که درسایرشهرها شهرداری این کار را انجام می دهد نه بهزیستی)

اخبار روز