کد خبر: ۷۵۴۱۹
۴۴۵ بازدید
۹ دیدگاه

راهکارهایی پیشنهادی به اعضای محترم شورای پنجم و شهردار آینده برای افزایش درآمد شهرداری (+نمونه طرح های موفق)

۹۶/۶/۲
۰۸:۲۲

به نام خدا

همانظور که میدانیم برای اینکه شهری آباد (مانند تهران،تبریز،مرند و...) داشته باشیم نیازمند بودجه وپول می باشد و تا زمانی که درآمدشهرداری میانه افزایش پیدا نکند حتی اگر افرادی لایق را به عنوان شهردار انتخاب کنیم ،بازهم پیشرفتی در خدمات شهری ،زیباسازی شهر ،امورات فرهنگی و.... مشاهده نخواهیم کرد.

حال من به عنوان یک شهروند میانه ای به اعضای محترم پنجمین دوره شورای اسلامی شهرمیانه و شهردارآینده میانه پیشنهاد هایی به شرح برای افزایش درآمد شهرداری میانه ارائه می دهم که اغلب این طرح ها را شهرداری تهران و شهرداری های شهرهایی بزرگ مانند تبریز،اصفهان ،شیراز و... اجرا کرده اند و درآمد شهرداری را افزایش داده اند.که یکی از این پیشنهادها ایجاد شرکت هایی زیرنظر شهرداری میانه است که علاوه بر سود آوری وافزایش درآمد شهرداری میانه موجب اشتغال زایی نیز خواهد بود.

*ایجاد شرکت ها (به شرح زیر):

1-ایجاد شرکت (کارخانه)جدول سازی،بتن سازی  و موزائیک سازی : 

با ایجاد این شرکت زیر نظر شهرداری علاوه بر این اینکه جدول های بتنی وموزائیک های پیاده روهای  مورد نیاز شهرمیانه تامین خواهد شد. شاهد صادرات جدول به شهرداری های سایرشهرها ائم از شهر های مجاور مانند ترک ،ترکمانچای ، آغکند ،آچاچی، بستان آباد ،هشترود ،چاراویماق وذحتی استانهای مجاور خواهیم بود.

به صورتی که هم اشتغال زایی برای جوانان لایق میانه ای می شود وهم با سود حاصل از آن درآمدشهرداری میانه افزایش پیدامی کند و شهرداری را از خرید جدول از سایر شرکت ها که بارمالی هم دارد بی نیاز می کند-مشابه این شرکت در بدنه شهرداری های شهرهای بزگ ایجاد شده است-

2-ایجاد شرکت(کارخانه) تولید لوازم تزئینات شهری:

با ایجاد این شرکت زیر نظر شهرداری میانه بازهم علاوه براینکه اهد تامین لوازم تزئیناتی شهرمیانه (برفرض مثال :صندلی های شیک برای نشستن شهروندان در پیاده روها وپارک هاو.. که درپارک های شهرتهران مشاهده می کنیم وهم چنین پرچم ها ی تزئینی ،چراغ های تزئینی و...)خواهیم بود.

شاهد صادرات این لوازم پرسود به سایرشهرهای سراسر کشور(چون وسایل تزئینی را شهرداری های سراسرکشور خریداری می کنند) ودرنتیجه کسب سود وافزایش درآمد شهرداری میانه خواهیم بود.

3-ایجاد شرکت تولید لوازم الکترونیک ،تبلیغاتی و فرهنگی ومذهبی:

 این مورد را نیز در بدنه ی شهرداری های بزرگ می توانیم مشاهده کنیم که ازجمله شرکت های پرسود می باشد ومی تواند مشتری هایی درسطح کشور داشته باشد.

نتیجه گیری:

یکی از راه های افزایش درآمد شهرداری میانه ایجاد چنین شرکت ها وکارخانه هایی است که می توان باسود آن ها درآمد شهرداری را افزایش داد.و بهتر از آن حداقل شاهد اشتغال زایی 300 نفر از جوانان لایق میانه ای باشیم.

در تصویر زیر چارت سازمانی شهرداری تهران را مشاهده می کنیم که شرکت های زیر نظر شهرداری تهران با علامت قرمز مشخص شده اند(پس این کارها شدنی است)

l426_tmictochart-rgb.png

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۶/۲ ۲۲:۱۳

تهران هزاران کارخانه دارد که با مالیات انها چند هزار میلیارد تومان میشود.

تازه ما درتهران عوارض هم میدهیم برای زباله یادم هست پنج سال مانده بود جریمه شدیم
موقع جابجایی پانصد هزار تومان دادیم.

حتی هم موقع حق انشعاب اب هم همسایه مان یادمه برای چهار طبقه 25 میلیون تومان حق انشعاب دادند.توی میانه میگویید همه چی مفت باشد وقتی
خودتان دلتان نمیسوزد هزار تومان خرج شهر نکنید دولت هم دلش نمیسوزد.

هر شهر اباد مردمانی دلسوز دارد

۹۶/۶/۲ ۱۲:۳۹

مردم وشورا باید متحد شویم واین کار ها رابکنیم

۹۶/۶/۲ ۱۲:۳۸

خیر . این عقیده ی شما است که منسوخ شده است مشاهده می کنید که این کار در شهرتهران جواب داده است.ودرضمن این راهکار همراه با اشتغال زایی است

۹۶/۶/۲ ۱۲:۰۶

مردم میانه یه کم همت بخرج دهید ومطالبه گر باشید عین مردم تبریز .

۹۶/۶/۲ ۱۲:۰۲

سلام موفقیت در ابادانی شهرمیانه چندین رکن دارد یک طرف قضیه مردم میانه هستند بیابیم با انتشار فرم های نظر سنجی مشخص کنیم ایا مردم میانه طالب ابادانی شهر هستند یا نه ! برخی بررسی ها ی تجربی حاکی از این است که بخش اعظمی از مردم میانه در مقابل ابادانی شهر احساس مسولیتی در خود احساس نمی کنند بخش دیگری از مردم کاملا از باز سازی فضا ی شهر ناامید هستند بنابر این ایجاد اعتماد و امید در مردم میانه از قدمهای اولیه کار است طرف دیگر قضیه شورای شهراست اگر شورا برامده از نظر مردم میانه است باید نتیجه انتخاب مردم را با تلاش و کار شبانه روزی جواب دهد متاسفانه قانون شورا ها انطور که باید اجرا نشده و یک ایراد اساسی دارد و ان اینکه ارتباط مردم با شورا بایستی از طریق شورای محله برقرار می شد بنابر این اگر شهروند به شورا مراجعه نکند ارتباط اش با شورا برقرار نمی شود طرف دیگر قضیه شهردار می باشد وکارکنان شهرداری !اگر شهردار کارکند ولی کارکنان با وی هماهنگ نباشند هرگز موفق نخواهند شد !بنابر این باید مردم میانه بخواهند تا شهر اندکی تغییر کند و الا نتیجه ای حاصل نمی شود !

۹۶/۶/۲ ۱۰:۰۶

این درجهان منسوخ شده است شهرداری بعنوان یک سازمان مردمی از بنگاه داری منع کردند.


در اروپا امریکا و ژاپن با تعریف درامدهای پایدار از قبیل عوارض باعث ایجاد ثبات پیشرفت شدند.و 75 درصد هزینه خود را تامین کردند.

ما در میانه میخواهیم پول ندهیم و در حد نیویورک هم امکانات داشته باشیم .

این فرهنگ هم حاصل فرهنگ کمیته امداد هست که مردم عادت داده است شهرستان رکود داده.

همانطور که خود ما مفتی نمیرویم برای کسی کار کنیم شهرداری هم مجانی نمیتواند هزینه جمع اوری زباله و نظافت شهری بدهد.


شهردار باید از الان بسمت فرهنگ سازی برود تا با عوارض شهری وابستگی تراکم فروشی بکاهد.

همچنین نیروهای مازاد اداری تعدیل کند تا هزینه ها کاهش دهد
سازمان بسوی چابک سازی ببرد.

۹۶/۶/۲ ۰۹:۴۰

لطفا ورودی وخروجی شهر را باتابلو ونمادهای زیبا تعویض کنید واقعا جای تاسف هستک کمی ابتکار عمل به خرج دهید

۹۶/۶/۲ ۰۸:۵۹

اعضای محترم شورای شهر در جریان هستید شما اعضای شورای شهر میانه هستید نه شورای شهرداری میانه

۹۶/۶/۲ ۰۸:۴۱

جناب حضرتی عزیز میتوانیم به موارد فوق پرورش گل وکیاه ودرختان زینتی و حتی میوه را اضافه کرد چون بااین کارهم شهرداری میتواند برای مصرف خود وهم باقیمت اندک به همشهریان گل تقریبا رایگان وبه قیمت یک پفک نمکی داد .

اخبار روز