کد خبر: ۷۸۰۰۱
۱۳۱۸ بازدید
۳ دیدگاه (۳ تایید شده)

درخشش دوباره محراب قلعه جوقی در جشنواره موسیقی ملی

۱۳۹۶/۹/۶
۱۱:۰۵

 

 

هنرمند میانه ای محراب قلعه جوقی توانست بار دیگر در جشنواره  ملی بنام همایون خرّم خوش بدرخشد.  او که پیش تر توانسته بود در یازدهمین جشنواره  موسیقی ملی جوان جزو هشت نوازنده برتر کشور شود ، این بار در  جشنواره و جایزه استاد همایون خرّم با هدف ترویج فرهنگ غنی ایران زمین به مرحله نهایی راه یافت. 

بنابر گزارش پایگاه اینترنتی این رویداد در چهارمین جشنواره و جایزه استاد همایون خرّم 1150 شرکت کننده به صورت فردی یا گروهی در قالب 518 اجرا از 25 استان و 64 شهر کشور آثار خود را برای دبیرخانه جشنواره ارسال نمودند که  محراب قلعه جوقی  بهمراه چهار هنرمند دیگر از استان در بخشپذیرفته­ شدگان اجراهای تک­نوازی و تک­خوانی قرار دارند.

بر اساس دو مرحله داوری تصاویر اجراهای رسیده به دبیرخانه جشنواره، در نهایت 212 اجرا و 626 نوازنده و خواننده در قالب 140 اجرای تک خوانی و تک نوازی، 35 اجرای 2 یا 3 نفره، 37 اجرای گروهی 4 نفره به بالا (2 اجرا از میان اجراهای مدارس) برای اجرای حضوری در مرحله رقابتی چهارمین دوره جشنواره پذیرفته شدند. یادآوری می شود که اجراهای حضوری بخش رقابتی جشنواره در طی روزهای پنج شنبه و جمعه 16 و 17 آذر ماه در فرهنگسرای نیاوران، چهارشنبه و پنج شنبه 22 و 23 آذر 1396 در فرهنگسرای ارسباران برگزار می شود. اختتامیه چهارمین جشنواره و جایزه همایون خرّم (نوای خرّم4) نیز جمعه 24 آذر 1396 در تالار وحدت تهران برگزار خواهد شد.

 

رامین مهاجری/ نصر

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۹/۱۱ ۱۶:۵۷

میدونستم میتونی
ایشالا مقام های بالاتر

۹۶/۹/۷ ۰۸:۰۱

زنده باد موسیقی آرام وتلاشگران این حیطه

۹۶/۹/۶ ۲۲:۰۴

باعث افتخار شهر مون هست

اخبار روز