کد خبر: ۸۱۲۰
۱۲۸۴ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

وزیر آموزش و پرورش:

تربيت اساس و فلسفه هستي

۱۳۹۱/۱۱/۲
۱۳:۲۹

وزير آموزش و پرورش در همايش فرهنگيان شهرستان ميانه :

اساس و فلسفه هستي تربيت است.


وزير آموزش و پرورش با بيان بحث تحول بنيادين و اهداف آن در آموزش و پرورش به جايگاه بي بديل آموزش و پرورش و اهميت آن در جامعه اشاره كرده گفت: اساس و فلسفه هستي تربيت است.

به گزارش روابط عمومي اداره كل آموزش و پرورش استان آذربايجان شرقي حميد رضا حاجي بابايي در نشست صميمي با همكاران آموزش و پرورش ميانه ، تربيت را در رسيدن به حق و حقانيت عنوان كرد و افزود:  رسالت همه انبياء ، اولياء و معصومين و دغدغه اصلي جامعه را تربيت دانست.

وزير آموزش و پرورش در ادامه گفت: براي تعيين جايگاه اصلي آموزش و پرورش كه تربيت اساس عملكرد آن است ، سند تحول بنيادين آموزش و پرورش تهيه و تدوين شده است .

وي تصريح كرد: سند تحول بنيادين بر اساس  آموزه هاي قرآني ، سيره معصومين ، سيده حضرت زهرا (س)  و سيره امام راحل و مقام معظم رهبري آماده و مصوب شده كه رهبر انقلاب آن را نسخه شفابخش عنوان كرده اند كه بايد با نقشه راه اجرا شود.

دكتر حاجي بابايي تحول بنيادين را تغيير و تحول در نگاه به مسائل آموزش و پرورش خوانده گفت: ارتقاء جايگاه علمي و منزلت اجتماعي معلمان ، استادان ، فرهنگيان و فن آوران و بحث تكريم و بزرگداشت جايگاه آنها از مهمترين اركان سند  تحول بنيادين است.

وزير آموزش و پرورش، پنج عنصر علم ، ايمان ، عمل ، اخلاق و تفكر را اصلي ترين موضوعات آموزشي به دانش آموزان ذكر كرده گفت: مهمترين دوره زندگي ايشان و تأثير گذارترين آن مقطع ابتدايي است كه بايد در اين دوران دانش آموزان را به شناخت اين عناصر پنج گانه واقف كرد.

منبع :

http://ea.medu.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=NEWS&ID=4e9e3440-2266-49c2-938d-8af1f27cd0fc&WebPartID=d5529185-0ef1-4761-98d1-653653b1bb9c&CategoryID=43fec11a-92f6-4f16-bade-e6cbcb679689


کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۱۱/۵ ۲۰:۲۵
با اين وضعيت بودجه و مديريت در آموزش و پرورش ، بعيد مي دانم سند تحول به جايي برسد .
۹۱/۱۱/۲ ۱۰:۱۳
سلام
گفته های وزیر تکرار مکررات بود.که در عمل هایش یک نوع خود رایی وجود دارد.فراموش کرده بود.به بهانه شهدای دانش آموز در این مجلس حضور داشته است.

اخبار روز