کد خبر: ۸۱۷۰۲
۴۰۴ بازدید
۱۳ دیدگاه

حداقل انتظارات مردم شهرستان میانه از نمایندگان ؛

رای دادن به نفع مردم

۹۷/۲/۶
۰۰:۴۸

طرحی جنجالی مجلس برای مجرم شدن کانالها موجب نگرانی مردم شده است. بعد از موج گرانی تورم و عدم تحقق وعده ها بودیم . ازسوی دیگر با لغو بیمه سلامت رایگان دولت روحانی یکی از بزرگترین مزایا و نقطه قوت خود را از مردم گرفت. بطوریکه بیمه رایگان تبدیل به بیمه نفری 240 هزار تومان شد و بطور مثال یک خانواده پنج نفره میانه ای باید حداقل یک میلیون دویست هزار تومان حق بیمه بدهند که واقعا کمر شکن میباشد .متاسفانه در اینجا باز مجلس ضعیف عمل کرد و هیچ دفاعی از حقوق مردم نکردند .همین مشکل را در بیمه روستاییان و عشایر شاهد هستیم روستاییان زحمتکش شهرستان  میانه خدماتی را درخور دریافت نمیکنند بطوریکه بارها شاهد بودم بعضی از همشهریان عزیز وقتی برای جراحی ها خاص در شهرستان امکان پذیر نیست  به تهران زنجان تبریز اعزام میشود تقریبا هیچ بیمارستانی این بیمه را قبول ندارد.بی اعتبار میباشد.

سوال اساسی ؟ مگر شعار امسال حمایت از کالای ایرانی نیست وقتی کشاورزان و روستاییان بعنوان قشر مولد جامعه هیچ حمایت  از انها صورت نمیگیرد چگونه با ندادن حمایت ها و مشوق ها و بیمه کم اعتبار انتظار بهترین عملکرد و رفع نیاز کشور را داریم ؟ مجلس چرا در این امر ورود نمیکند .نماینده شهرستان میانه خود عضو کمیسیون بهداشت میباشند انتظار هست مشکلات و خواسته های مردم منتقل و راه حل ارایه شود.

بگونه ای که ثروتمندترین کشورها و نظام های سرمایه داری ما حداقل شاهد یک خدمات رایگان و بیمه ای رایگان برای تمام مردم کشورشان هستیم نظیر انگلیس آلمان سوئد و حتی ترکیه وبسیاری از کشورها ، اما در ایران ما با شعار اقتصاد توحیدی شاهد کمر شکن ترین هزینه های درمان هستیم .بی خود بی دلیل هم نیست کشاورز شغل خود را رها کند و کارمند تبدیل شود تا حداقل بیمه مطمئن داشته باشد چون امنیت شغلی رفاهی ندارد .

نوع نظام حمایتی در کشور ما متاسفانه قشر مولد چه کشاورز چه کارگر صنعتی و خدماتی چه مهندسین و صنعتگر تشویق به کارمند شدن و قشر غیر مولد میکند چون فضای حمایتی واقعا از اقشار مولد ثروت در کشورمان نداریم .

آدام اسمیت در کتاب ثروت ملل خود میگوید جامعه ای که قشر مولد ان کوچک شود و حمایت نشود و مدام اقشار غیر مولد بزرگتر و حجیم شوند ان جامعه و کشور در نهایت به بدبختی و رکود و قرض دچار خواهند شد. متاسفانه ایران همین راه با کله میرود!

در تعیین حقوق کارگران بزرگترین ظلم متوجه انان شد. در امریکا حقوق کارگران 70 درصد هزینه تولید کالا، هزینه حقوق کارگران  هست. اروپا ژاپن کره 50 درصد . اما در ایران تنها 7 درصد!!! بگونه ای که ایران بعد از چین هند بنگلادش ویتنام ارزانترین دستمزد کارگران دارد. متوسط حقوق جدید کارگران ایرانی 250 دلار میباشد جالب بعد از سقوط ارزش پول ملی هم اکنون این حقوق به 190 دلار رسیده است   یعنی روزی 6.5 دلار!!! میدانیم در علم اقتصاد، ارقام حقوق یک عدد هستند ارزش خاص ندارد اینرا اقتصاددان داخلی میدانند مبنای تعیین حقوق کارگران در جهان قدرت خرید کالای  اوست یعنی شما پنجاه میلیون تومان حقوق هم بدهید وقتی یک کالای تغذیه ای هزینه آن تولید بیشتر حقوق باشد دراصل حقوقی به کارگر نداده ایم اصل محاسبه حقوق قدرت تامین معشیت  اوست که حداقل آبرومندانه خانواده پنج نفری را با پوشاک و تغذیه و حقوق اجتماعی تفریحی متوسط اداره کند . درحالیکه دولت با زرنگی در این سالها فقط تورم اسمی را ملاک میگذارد .نتیجه این سیاست ها بدبختی فقر کارگران و گریز اکثریت مردم از تولید و مولد بودن هست که مردم تشویق به کارمند شدن میشوند که با شعار تولید محور شدن جامعه تضاد دارد.بالاخره اگر جامعه ثروت تولید نکند چگونه میتوان هزینه بخش غیر مولد را داد.

دولت در این مواقع پول بدون پشتوانه چاپ میکند که باعث تورم افسارگسیخته میشود و ضربه به دارایی مردم میزند بگونه ای که خود دلار و طلا سرمایه اش حفظ میکند .این مردم هستند که بازنده هستند.

اما متاسفانه ما مجلسی خنثی شاهد هستیم و نمایندگان شهرستان که فقط حضور اسمی در مجلس دارند عملکرد انها تقریبا در هر زمینه ای سفید تر از کاغذ شده است.ما انتظار  گرفتن عمران و پروژه های عظیم نداریم اما واقعا انتظار داریم نمایندگان شهرستان میانه اعلام کنند در این دو سه سال اخیر چه قانون و دستاوردی مفید تقدیم حداقل کشور و شهرستان و اقشار ضعیف کردند؟ نمایندگانی که مدعی قانون گزاری هستند. لطفا قوانینی که موجب تحول کشور شده است نام فقط ببرند!

درد اورتر موضوع جنجالی اخیر هست که مجلس بجای بهتر کردن اوضاع و آزادی مردم ،گاها طرح هایی را میدهند که ضد منافع مردم میباشد. طرح جدید مجلس که تمام پیام رسان ها باید مجوز بگیرند و در غیر اینصورت مسدود خواهند شد . در صورت مسدود شدن یک پیام رسان ، ایجاد کانال جرم تلقی میشود!(روزنامه شرق) این به این معنی هست که اگر تلگرام مسدود شد. صدای میانه و کانال کاغذکنان ،ترکمنچای کندوان ،و....مجرم محسوب میشوند!! این طرح منافی ازادی مردم و ضد منافع مردم میباشد و جای تاسف هست مجلس مشکلات معیشیت مردم نمیبیند اما برای بستن باریکه های ازادی مردم مدام تلاش میکند.

سخنی با نمایندگان شهرستان میانه دارم .که در اینجا باید بین مردم و منافع قشر خاص یکی را انتخاب کنند و رای مثبت به چنین طرح هایی مطمئن در ذهن مردم میانه خواهد ماند .ودر انتخابات آتی مردم به کسانی رای میدهند که طرف مردم باشند .این رای های مثبت به چنین طرح هایی  در واقع خیانت به منافع مردم میباشد.

بارها شاهد هستیم با فلسفه های عجیب نمایندگان ،دولت و ارگان های خاص از تاثیرگزاری و تخلفات تلگرام میگویند.همه مشکلات کشور را گردن یک شبکه اجتماعی میگذارند. سوال اساسی از همین افراد ، ایا  کارگران و تمام اقشار ضعیف متحمل بیکاری ،تورم و... که دچار فقر هستند با آمدن به شبکه های اجتماعی داخلی ناگهان احساس ثروتمند بودن میکنند؟   

مسئولان متاسفانه واقعیات نمیگویند چرا مردم به شبکه های اجتماعی بیشتر از سخن مسئولان اعتماد دارند. نمونه تاریخی قضیه در رفراندوم سویس با تبلیغ مقامات دولتی،مردم این کشور 80 درصد اعلام کردند که ما یارانه نمیخواهیم چون به تعهدات و راستگویی مقامات خود اعتماد کامل داشتند. اما در ایران دولت درخواست چنین چیزی از مردم کرد 95 درصد مردم مخالفت کردند چون اعتمادی با توجه به سابقه ذهنی خود نداشتند.

مشکل کشورما شبکه های اجتماعی نیست. اگر ما حقیقت و واقعیت ها را به مردم بگوییم .مردم هرگز به سخنان بیگانگان گوش نخواهند کرد. توجه کنید که ما در موسیقی زمانی لس انجلس قطب موسیقی ایران بود .اما با باز شدن فضا برای خوانندگان داخل ایران ،اکثریت مردم موسیقی داخلی گوش میکنند و جالب خوانندگان داخل ایران حتی تورهای جهانی موفق دارند لس انجلس محو شد. لذا ایجاد انحصار و دادن طرح های محدودیت ساز نتیجه عکس دارد. اگر فضای رسانه ای ازاد شود سایت های داخلی ،شبکه های اجتماعی و حتی تلویزیون های خصوصی بیایند و واقعیات جامعه را خود رسانه ها منعکس کنند مانند قضیه موسیقی این اهرم از دست بیگانگان خارج خواهد شد. مضاف که ما بی بی سی آلمانی یا ژاپنی نداریم صدای  امریکا بخش آلمانی ژاپنی را نداریم چون با فضای آزاد رسانه ان کشور ها کسی حوصله شنیدن صدای انگلیس آمریکا ندارد.

نمایندگان شهرستان میانه که تاکنون هیچ دستاورد پروژه ای نداشتند حداقل در قانونگزاری میتوانند به نفع مردم عمل کنند که تاکنون شاهد ارایه قانونی هم نبودیم! 

عملکرد نمایندگان شهرستان میانه در همه زمینه ها سفید هست حداقل انتظار در رای به طرح ها حداقل انگشت مبارک را حداقل بنفع مردم و مشکلات انها بدهند در این کار کوچک هم اگر ضد مردم رای مثبت بدهند بطور کل مردم شهرستان نا امید خواهند شد.       

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۷ ۱۶:۵۵

باسلام ب صاحب نظران و مسئولین
مجلس اگر مفید بود و با برنامه
یقینا اسمش مجلس نمیبود
اسم با مسمای مجلس را همان نماینده توصیف کرد ک در نشست هایشان از چ بحث میکنند(جریان دختـرخوشگل)
ب عقیده بنده مجلس و شورای اسلامی ک با رای مستقیم ملت ب صحنه ها صعود میکنند خودرا تافته جدا بافته تلقی میکنندو ۴سالو درپی جستجوی مکان مناسب زندگی درتهران و کرج اند

۹۷/۲/۷ ۱۲:۳۹

برنامه‌ریزی یا طرح‌ریزی یعنی اندیشیدن از پیش. متخصصین از زوایای متعدد برای برنامه‌ریزی تعاریف متعددی ارائه کرده‌اند که برخی از آنها از این قرار است:
تعیین هدف، یافتن و ساختن راه وصول به آن،
تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کارهایی باید انجام گیرد،
تجسم و طراحی وضعیت مطلوب در آینده و یافتن و ساختن راه‌ها و وسایلی که رسیدن به آن را فراهم کند،
طراحی عملیاتی که شیئی یا موضوعی را بر مبنای شیوه‌ای که از پیش تعریف شده، تغییر بدهد.[نیازمند منبع]

در گزینش و تعیین هدف، مدیر باید امکان‌پذیر بودن و قابل قبول بودن آنها را از نظر مدیران و کارکنان، مورد توجه قرار دهد.

برنامه آموزشی بازاریابی باید با ارزیابی نیازهای آموزشی شما آغاز گردد. به‌طور کلی این نیازها در مناطقی که شما در آن عملکرد ضعیفی دارید بیشتر نمایان می‌شوند. به‌طور مثال اگر میزان وفاداری مشتریان به کسب و کار کاهش بیابد یا فروشنده ای قادر به فروش در اندازه استاندارد و معمول نباشد. این محدوده‌ها همچنین شامل فرصت‌ها و تغییرات نیز می‌شوند

۹۷/۲/۷ ۱۲:۳۱

شاید خیلی از مدیران و باندهای محفلی آنان کمر به تخریب خبرنگاران منتقد گرفته باشند که دلایل و مستندات کافی تلاش های آنها موجود می باشد و اعلام می کنند چرا سایت و پایگاه خبری شما که از نظر جریان فکری حامی دولت و نزدیک به آنها هستید ما را نقد می کنید باید به اطلاع این دوستان و مدیران و باندهای محفلی آنها برسانیم که وقتی اصلاح طلبان معتقد به شفافیت و دیوار شیشه ای هستند چرا از نقد گریزانید و اگر مدیری انتقادپذیر نباشد باید در اصلاح طلبی او شک کرد هر چند که همچنان با توجه به عملکرد بیشتر این مدیران در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس و رای دادن به اصلاح طلبان و دولت اعتدال مشکوک هستیم چرا که سکوت آنها در دفاع از عملکرد دولت های اصلاحات و تدبیر و امید بیانگر این واقعیت تلخ است که ابر و باد و خورشید فلک در کار است تا اینکه بر سفر آماده این دولت نشسته اید!!

۹۷/۲/۶ ۱۱:۳۰

مهران مدیری یک ویدیو جالب در برنامه دورهمی دارد در مورد بعضی از نمایندگان.
مدیری: نماینده داریم 4 سال رفته یکبار هم حرف نزده و اظهار نظر نکرده،تنها یکبار اعتراض کرده اونهم این بوده چرا مجلس پنج شنبه ها بعد از ظهرها تعطیل نمیشه!!

۹۷/۲/۶ ۰۹:۰۷

براى نجات بیکاران، فارغ التحصیلانبیکار ،کاهش واردات ، افزایش صادرات ، کنترل مصرف ، افزایش تولید، مدیریت هاى گوناگون ، کاهش سهم دولت ، خصوصى سازى واقعى ، تجمیع منآبع ، مشارکت علمى وعقلى ، کمک به طبقات متوسط ومادون متوسط وفواید دیگر باید ازتعاون وتعاون گران بهره جست ولى نمى شود.

۹۷/۲/۶ ۰۹:۰۶

ای کاش شهری آباد داشتیم با مسولین دلسوز: افتتاح قطار: آب شرب: ام آی آر وسی تی اسکن: اشتغال: مسکن: جذب سرمایه گذار: جذب گردشگر: جذب اتاق فکر موفق: مدیران بومی: رویاهای دست نیافتنی شهر مبارکه میانه"

۹۷/۲/۶ ۰۸:۱۴

متعهد بودن به مردم ،خود مهم تر از اینهاست. نماینده داشتیم که رزومه قوی ،ولی خودش مدیون مردم نمیداند در نتیجه کاری هم برای مردم انجام نمیدهد. اکثر نمایندگان ما خود را نماینده مردم نمیدانند بلکه خود را سناتور فرض میکنند . برای اگاهی عموم، در ملل خارجه بعضی کشورها دو مجلسی هستند یک مجلس عوام دارند یعنی مردم انتخاب میکنند یک مجلس سنا و یا اعیان اشراف دارند. که اینها بر اساس طبقه و موقعیت وابستگی به عوامل اداری اون کشور انتخاب میشوند. در ایران این مجلس به اسم مردم میروند اما رفتارشان درست مثل سناتورهاست و حافظ منافع ارگانها و دولت و...خاص هستند.چیزی که وجود ندارد منافع مردم میباشد. فقط میتوانید سخنرانی های اینها مقایسه کنید .فقط 20 دقیقه سخنرانی مجلس ما درود فرستادن برای صدها نفر و ارگان هست.!! بقول محمود صادقی این مجلس عصاره شورای نگهبان هست بیشتر از این نباید انتظار داشت

۹۷/۲/۶ ۰۸:۰۵

تجربیات مردم یک چیز دیگر میگوید ده ها مورد دیدم و تقریبا تمام کسانی که این بیمه داشتند این بیمه را بیمارستانی در شهرهای بزرگ قبول نکرده اند درحالیکه بیمه تامین اجتماعی برای خود چندین بیمارستان در شهرهای مختلف دارد براحتی و رایگان تحت درمان قرار میگیرند. بیمه روستایی برای خود بیمارستانی ندارد. این خودش یکی از ضعف های این بیمه هست.
این تنها ضعف این بیمه نیست ، الان تابحال افراد زیادی تحت پوشش همین بیمه طبق قوانینی زودتر از موعد بازنشسته شدند و جالب بعضا یکسال تا دوسال هم پرونده تشکیل دادند اما هنوز موفق به دریافت مقرری حقوق نشده اند .این بیمه واقعا مشکل دارد. صنایعی هم در دست خود ندارد برخلاف تامین اجتماعی که چندین هولدینگ و شرکت کارخانه ،رجا ،نفتکش و.... دارد صندوق بیمه نیروهای مسلح همینطور انها هم صنایع بزرگی دارند. بیمه روستایی و عشایر متاسفانه کم توجهی شده و فقیر میباشد .میتوانیم از مردم میانه بویژه قشر روستایی بخواهیم تجربیاتشان در مورد این بیمه بگویند

۹۷/۲/۶ ۰۷:۴۶

اشتغال ومسکن جوانان تبدیل به شعار گردید

۹۷/۲/۶ ۰۷:۴۵

مجلس نیازمند متخصص وکار لدان هست

۹۷/۲/۶ ۰۵:۴۹

باسلام، مطلب ارایه شده در خصوص عدم قبول دفترچه بیمه روستایی در بیمارستان های زنجان و تهران و تبریز صحت ندارد، اگر روستاییان محترم سطح ارجاع را که به نفع همه بیماران است رعایت کنند، بیمارستان ها همانند سایر بیمه ها آنان را پذیرش خواهند کرد.

۹۷/۲/۶ ۰۲:۴۳

واقعا .... که با رأی خودمان، تیشه بر منافع مردم می زنند.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز