کد خبر: ۸۱۷۱۷
۱۵۳۶ بازدید
۲۰ دیدگاه (۱۴ تایید شده)

آیا رئیس جمهور مطالبه به حق مردم ترکمانچای را دید؟ +تصاویر

۱۳۹۷/۲/۷
۰۰:۱۶

قصه پر غصه همشهریان عزیزم در دیدار اخیر مردم استان با آقای رئیس جمهور آیا راه بجایی خواهد برد؟ 

سه شنبه چهارم اسفند ورزشگاه تختی تبریز مملو از جمعیتی بود که از اقصی نقاط استان آذربایجان شرقی برای دیدار با رئیس جمهور ایران اسلامی آمده بود .

بنده و همکاران از اول وقت در این ورزشگاه بودیم  برای پوشش خبری این مراسم بزرگ . 

مردم کم کم آمدند و این ورزشگاه خالی را باحضور گرم خود پرکردند ساعت حدود 11صبح بود لحظات آمدن آقای روحانی ، در این لحظه چشمم به پلاکارد ها و دست نوشته های خورد که مرا برآن داشت تا به عنوان شهروندی از اهالی میانه با هموطنان عزیز ترکمانچایی ام به مطالبه به حق این عزیزان حساس شوم.

از دوستان ریاست جمهوری  که نامه های مردم را در اطراف این ورزشگاه جمع می کردند خواستم توجه جدی به این مطالبه مردم منطقه ترکمانچای داشته باشند.

گرچه در تصاویر زنده این مراسم دست نوشته ها و پلاکارد اهالی ترکمان چای  دیگر نیاز به بیان مطالب را نداشت اما متاسفانه رئیس جمهور محترم به رغم اینکه دقیقا در مقابل چشمانش این درخواست مردم را می دید واکنشی نشان نداد و شاید هم تصمیم دارد در تهران این موضوع را بررسی کند و یا اینکه ...

اما درباره رویای فرمانداری شدن ترکمانچای بیان سوابق موضوع نیز خالی از عریضه نیست.

ترکمانچای بابیش از ۲۲ هزار نفر جمعیت یکی از بخشهای شهرستان میانه واقع دراستان آذربایجان شرقی است، بحث تبدیل شدن بخش ترکمنچای ازسالیان گذشته خواست اصلی مردمان این منطقه بوده است. 

در جریان چهارمین سفراستانی هیئت دولت دهم به استان آذربایجان‌شرقی درزمان محموداحمدی نژاد بودکه صحبت ازفرمانداری شدن ترکمانچای و طرح آن درجلسه هیئت دولت درآذربایجان‌شرقی به میان آمد.  اماپس ازروی کارآمدن دولت یازدهم ، دولت ازابلاغ واجرای آن صرف نظرکرد.

در سال های گذشته و در دوران صدارت اسماعیل جبارزاده به عنوان استاندارآذربایجان شرقی باگذشت چندین ماه از مطرح شدن بحثها و موضوعات مختلف پیرامون این موضوع در روز چهارشنبه هفتم مرداد ۹۴ دراظهارنظری گفته بود : اعلام شهرستان شدن هوراند،مهربان وترکمانچای ومعرفی فرمانداربرای هوراندقبل از تصویب به عنوان شهرستان رایکی ازتخلفات اداری دولت گذشته عنوان کرد و گفت: هنوزهم درگیر این موضوع هستیم .

بدون شک مطرح شدن و آغاز حرکت تبدیل شدن بخش ترکمانچای به فرمانداری ازجمله اقدامات مثبت و درجهت پیشرفت وتوسعه مناطق تاریخی وباقدمت بالای منطقه بشمار می آید که نباید از آن غفلت شود.

مردم شریف وانقلابی بخش ترکمانچای میانه باز هم منتظر تصمیم و اراده دولت مردان هستند و درخواست خود را قانونی و منطقی پیگیری خواهند کرد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۲/۹ ۱۱:۰۰

این تخم لق سیاسی که ترکمنچای بشه رو محمود کاشت. یه کلمه گفت بدون حساب و کتاب و بعدش رفت! فکر نکرد بار مالی رو. حساب و کتاب و ... رو

۹۷/۲/۸ ۱۳:۳۲

 همشهری " همکار و دوست عزیزم جناب حیدری با سلام از این که دغدغه همشهریان عزیز بویژه مردم شریف ترکمن چای را دارید صمیمانه سپاسگزارم . موفق باشید .

۹۷/۲/۸ ۰۸:۳۳

با سلام از حسن توجه مدیر محترم سایت میانه به جهت انتشار این مطلب ناقص عنایت فرمودند سپاسگزارم و از آقای نصیری و همه دوستان که دل در گرو توسعه و آبادانی و پیشرفت شهر مان دارند قدردانی می نمایم امیدوارم از هرفرصتی برا تحقق اهداف متعالی توسعه میانه استفاده شود تا شهرستان میانه و بخش های تابعه هرروز بیش از روز های قبل به سوی پیشرفت پیش رود. با احترام - علی حیدری میانالی خبرنگار صداوسیمای مرکز آذربایجان شرقی

۹۷/۲/۸ ۰۸:۰۰

دولت تدبیر وامید امامزاده ای است که کور میکند وشفا نمیدهد !

۹۷/۲/۷ ۱۲:۵۱

دانشجویان که از مهم‌ترین حامیان و نیز منتقدان دولت بوده‌اند، دغدغه‌هایی دارند که امیدوارند در سال آخر دولت تدبیر و امید به آنها توجه شود.


سه سال از عمر دولت گذشت، در این مدت دانشجویان از اصلی‌ترین حامیان دولت بودند که در عین حال بر اساس رسالت خود از جدی‌ترین منتقدان نیز به شمار می‌آمدند؛ چراکه آنها همزمان با روی کار آمدن دولت مطالباتی داشتند که هنوز بین خود و برآورده شدن آن مطالبات فاصله می‌بینند

۹۷/۲/۷ ۱۲:۳۹

برنامه‌ریزی یا طرح‌ریزی یعنی اندیشیدن از پیش. متخصصین از زوایای متعدد برای برنامه‌ریزی تعاریف متعددی ارائه کرده‌اند که برخی از آنها از این قرار است:
تعیین هدف، یافتن و ساختن راه وصول به آن،
تصمیم‌گیری در مورد اینکه چه کارهایی باید انجام گیرد،
تجسم و طراحی وضعیت مطلوب در آینده و یافتن و ساختن راه‌ها و وسایلی که رسیدن به آن را فراهم کند،
طراحی عملیاتی که شیئی یا موضوعی را بر مبنای شیوه‌ای که از پیش تعریف شده، تغییر بدهد.[نیازمند منبع]

در گزینش و تعیین هدف، مدیر باید امکان‌پذیر بودن و قابل قبول بودن آنها را از نظر مدیران و کارکنان، مورد توجه قرار دهد.

برنامه آموزشی بازاریابی باید با ارزیابی نیازهای آموزشی شما آغاز گردد. به‌طور کلی این نیازها در مناطقی که شما در آن عملکرد ضعیفی دارید بیشتر نمایان می‌شوند. به‌طور مثال اگر میزان وفاداری مشتریان به کسب و کار کاهش بیابد یا فروشنده ای قادر به فروش در اندازه استاندارد و معمول نباشد. این محدوده‌ها همچنین شامل فرصت‌ها و تغییرات نیز می‌شوند

۹۷/۲/۷ ۱۲:۳۴

مدیریت یک فرایند است.
مفهوم نهفتهٔ مدیریت، هدایت تشکیلات انسانی است.
مدیریت مؤثر، تصمیم‌های مناسبی می‌گیرد و به نتایج مطلوبی دست می‌یابد.
مدیریت کارا به تخصیص و مصرف مدبرانه می‌گویند.
مدیریت بر فعالیت‌های هدفدار تمرکز دارد.[۴]
مدیریت عبارتست از عملی که به‌صورت آگاهانه و مستمر انجام می‌شود و به سازمان شکل می‌دهد

۹۷/۲/۷ ۱۲:۳۱

شاید خیلی از مدیران و باندهای محفلی آنان کمر به تخریب خبرنگاران منتقد گرفته باشند که دلایل و مستندات کافی تلاش های آنها موجود می باشد و اعلام می کنند چرا سایت و پایگاه خبری شما که از نظر جریان فکری حامی دولت و نزدیک به آنها هستید ما را نقد می کنید باید به اطلاع این دوستان و مدیران و باندهای محفلی آنها برسانیم که وقتی اصلاح طلبان معتقد به شفافیت و دیوار شیشه ای هستند چرا از نقد گریزانید و اگر مدیری انتقادپذیر نباشد باید در اصلاح طلبی او شک کرد هر چند که همچنان با توجه به عملکرد بیشتر این مدیران در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس و رای دادن به اصلاح طلبان و دولت اعتدال مشکوک هستیم چرا که سکوت آنها در دفاع از عملکرد دولت های اصلاحات و تدبیر و امید بیانگر این واقعیت تلخ است که ابر و باد و خورشید فلک در کار است تا اینکه بر سفر آماده این دولت نشسته اید!!

۹۷/۲/۷ ۱۲:۲۴

حالا وقت زیاد هست خدا کریم هست : مسافرت خوش گذشت

۹۷/۲/۷ ۱۱:۵۰

ایجاد شهرستان ، ایجاد هزینه زیادی برای دولت داره.چون باید همه ادارات ضرب در دو بشه از اموزش و پرورش بیگر تا نیروی انتظامی و ..... در دوره محمود احمدی نژاد بی حساب و کتاب شهرستان ایجاد کردن و موجب هدر رفت بیت المال و ... شد.

۹۷/۲/۷ ۱۰:۰۳

دولت تدبیروامیدعلاقه زیادی به ایجادشهرستانها,استانهانداره,اینوامارمیگه که درطول این پنج سال ایجادشهرستان نسبت به دوره دولت نهم دهم افت داشته,همون دردولت دهم بایدترکمنچای شهرستان میشدکه دیراقدام شد.

۹۷/۲/۷ ۰۷:۱۲

دست آقا رضا امامی خبرنگار نیز درد نکند که بعضی مشکلات شهر میانه و فعالیتها را از شبکه استانی پخش می کند.
بن بست همه جانبه در میانه و فرار میانه ایها از این شهر

۹۷/۲/۷ ۰۲:۲۵

برای ورود به مجلس ...

۹۷/۲/۷ ۰۰:۳۶

آقای حیدری همشهری همیشه دلسوز میانه ای ، زحمات شما قابل تقدیر است و هر وقت نام و تصویر شما را می بینم که چه با شور و علاقه وصف ناشدنی دل به امید پیشرفت زادگاه خود بسته ای لذت می برم.
پاینده باشید.

اخبار روز