کد خبر: ۹۱۷۲۲
۵۷۲ بازدید
۱۱ دیدگاه

انتخابی درست برای برون رفت از مشکلات شهرستان میانه

۹۸/۸/۹
۱۴:۱۱

بسم تعالی

درددلی با همشهریان عزیزم

مجلس شورای اسلامی در ساختار نظام جمهوری اسلامی جایگاه و نقش بسیار با اهمیتی دارد تا جایی که حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی فرمودند: «مجلس در رأس همه امور است». اختصاص یافتن بیش از یک سوم از اصول قانون اساسی، یعنی حدود شصت اصل به ﻣﺴﺎﯾﻞ ﻣﺮﺑﻮط ﺑﻪ ﻗﺎﻧﻮﻧﮕﺬاری و ﻗﻮه ﻣﻘﻨﻨﻪ و وﻇﺎﯾﻒ اﯾﻦ ﻗﻮه نشان دهنده اهمیت این نهاد در جمهوری اسلامی است. از منظر قانون اساسی، مجلس در نظام جمهوری اسلامی ایران محور بسیاری از تصمیم گیری ها، قانونگذاری ها، برنامه ریزی ها است و چراغ هدایت دولت و ملت را به دست دارد. مجلس پایگاه اساسی نظام و مردم و مایه حضور و مشارکت واقعی مردم در تصمیم گیری ها و مظهر اراده ملی است. 

اینک کم‌کم به زمان انتخابات مجلس شورای اسلامی نزدیک می‌شویم و بار دیگر شاهدیم تب انتخابات در شهر سیاست زده‌مان افزایش می‌یابد.

بیش از 40 سال از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی می گذرد و در این مدت شاهد ده دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی بوده ایم که در این مدت مرحوم سید سجاد حججی، مرحوم موسی سلیمی، مرحوم حکم الله پزشکی، سید حسین هاشمی، جمشید قنبری ممان، محمد کیافر، سید بهلول حسینی، سید محمد رضا حاجی اصغری، محمد علی مددی، فردین فرمند و یعقوب شیویاری توانسته اند در دوره های مختلف اعتماد جمعی همشهریان عزیزمان را کسب نمایند. بی شک در این مدت نمایندگان منتخب ما دارای نقاط قوت و بعضا نقاط ضعفی بوده اند.

 همواره در محافل سیاسی و دورهمی هایمان سخن از کاستی ها و کم کاریهای حاصل از عملکرد هر دوره از نمایندگانمان را گوشزد کرده و شنیده ایم.

حاصل همه این موارد مهاجرت سرمایه های ارزشمند شهرمان به شهرهای دیگر می باشد بطوری که هم اکنون بسیاری از جوانان شهرمان در نقاط مختلف مملکتمان در پستهای بسیار حساسی مشغول خدمات به هموطنانمان هستند.از امروز تا روز انتخابات در خصوص معابر، جاده ها، خطوط راه آهن، آب شرب شهری و ... سخن خواهیم گفت و بعد از آن همه گفته ها را در قابهای شیشه ای خاطراتمان تا انتخابات آتی بسته بندی خواهیم کرد تا هر چهارسال این خاطرات را بیرون آورده و کمی گرد و خاک از آنها بزداییم و وسیله ای برای رسیدن به اهداف سیاسیمان کنیم بدون اینکه تلاشی در جهت رفع این مشکلات کرده باشیم.

امروز شاهدیم تعداد بسیار زیادی از سرمایه های ارزشمند شهرمان در صفحات مجازی و بعضا در گروههای کوچک دورهمی سخن از کاندیداتوری در انتخابات آتی می نمایند و این باعث مباهات می باشد که شهرمان بیشتر از هر شهری به نسبت جمعیت آن کاندیدای بالقوه جهت احراز این پست بسیار مهم دارد. از فرهنگیان محترم تا مهندسین و دکتران ارجمند و ...

این همه را خدمتتان عرض نمودم تا به این قسمت از سخنانم برسم. اگر از وضعیت شهرمان و از مشکلات بوجود آمده در شهرمان گله دارید اگر از وضعیت دسترسی اتوبان، جاده های ارتباطی، آب شرب، معابر، برق، بیکاری، تخلفات اخلاقی و بزهکاری و ... شاکی هستید و همه اینها را از نمایندگان شهرمان انتظار دارید امیدوارم مطالعه ای در شرح وظایف و حدود شصت اصلی که در شرح وظایف نمایندگان مجلس وجود دارد داشته باشید و اگر کاندیدایی خارج از چهارچوب این اصول قول و تعهدی می نماید از هم اینک رای به اعتماد آنها ندهید.

امیدوارم سخنان من را به حمایت از هیچ کس تعبیر ننمایید. ولی اگر می خواهید مشکلات شهرمان کمتر گردد یکبار بدور از هیاهو و احساسات سخنان و برنامه های کاندیداها را بدقت مورد نقد قراردهید و سعی در انتخاب اشخاصی نمایید که آشنا به شرایط ملی و جامعه یمان هستند و ارتباطات قوی در سطح ملی و منطقه ای دارا هستند و در آینده از آنها برای برنامه هایشان خواهان جوابگویی باشید. 

اما مشکلاتی که در شهرمان با آنها روبرو هستیم بحث اتوبان که بسیاری مشکلات شهرمان را ناشی از آن می دانند مسئله ای است که اتفاق افتاده و چندین سال از آن گذشته است. این مشکل را کتمان نمی کنم ولی بیشترین مشکلی که در حال حاضر با آن روبرو هستیم عدم تولید ثروت در شهرمان می باشد.

عدم سرمایه گذاری و عدم جذب سرمایه گذاران و صنعتگران به شهرمان می باشد. در سالهای قبل شاهد تهمت های بسیار به سرمایه گذاران و ایجاد مشکلات در سر راه سرمایه گذاری در شهرمان بوده ایم نمایندگان مختلف را به حمایت از سرمایه گذاران و ثروتمندان متهم نموده ایم ولی به این نکته توجه ننموده ایم با تولید ثروت در شهرمان و جذب صنایع مختلف مشکلات بیکاری و به واسطه آن بسیاری از مشکلات عدیده خانوادگی و اخلاقی در شهرمان کاهش خواهد یافت با جذب سرمایه گذاران به شهرمان بعلت پرداخت قسمتی از ارزش افزوده به شهرداری شهر شاهد افزایش درآمد شهرداری و هزینه های بیشتر برای شهرمان خواهیم بود.

طبق فرمایشات مقام معظم رهبری در چند سال اخیر همواره با نامگذاریهای مختلف شاهد اهتمام ویژه ایشان به امر تولید و صنعت بوده ایم اینک که در بخشهای مختلف شورای اداری شهرمان شاهد مسئولیت جوانان رشید و لایق و پرتلاش شهرمان هستیم از فرماندار عزیز تا رؤسای ادارات و فرماندهان نظامی از نیروی مقاومت بسیج تا نیروی انتظامی و ... بیایید اهمیت به صنعت و تولید را در شهرمان کلید بزنیم و از سرمایه گذاران توسط هرکسی که به شهرمان جذب می شوند با کمال وجود حمایت کنیم

.در انتخابات آتی با احترام به کلیه کاندیداهای محترم به اشخاصی رای دهیم که دید صنعتی دارند و توانایی رایزنی و جذب سرمایه گذار به شهرمان دارند از کاندیداهای محترم خواهشمندم مشاوره هایی در خصوص راههای افزایش سرمایه گذاری و جذب صنعتگران به شهرمان را داشته باشند.

 امیدوارم در آینده فارغ از کلیه گرایشها شاهد میانه ای آباد و باشکوه در سطح کشورمان باشیم.

ارادتمند همشهریان عزیزم: نوید شقاقی

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۸/۹ ۱۷:۴۹

با سلام وتشکر از جناب آقای نوید شقاقی متاسفانه همانطور که در مطلب خود اشاره نمودید متاسفانه عده ای از افراد که خود را نامزد انتخابات مجلس نموده اند آشنائی کامل به شرح وظایف نمایندگان ندارند که اگر انتخاب شدند چه وظیفه ای دارند. افرادی که چندین سال در این شهر و یا کلان شهرها زندگی کرده و می کنند الان در آستانه انتخابات به مشکلات شهرستان حساس شده اند وبدون اینکه مطالعه نمایند آغاز به سخن گفتند و انتقاد می نمایند که گذشتگان این خیانت ها را کرده اند و اگر  انتخاب شوند اینکارها را خواهند کرد و هر هفته در مجالس ترحیم و تشریح جنازه شرکت می کنند و با هر کسی که روبرو می شوند آشنا یا غریبه دست به سینه تعظیم و سلام می دهند. مشخص است همچین افرادی بعد از انتخاب شدند چه عملکردی خواهند داشت.بیشتر مشکلات شهرستان میانه در مورد انتخاب نمایندگان شورا و مجلس نمی باشد بلکه مشکل اصلی در بی تفاوتی و عدم پیگیری های لازم بعد از انتخاب است چون اگر مردم مطالبه گر (بصورت قانونی) باشند و بی تفاوت نباشند هیچ موقع افراد ضعیف نمی توانند خود را نامزد انتخابات نمایند. بیشتر این عزیزان از نمایندگان ادوار گذشته و فعلی انتقاد می نمایند آیا از عملکرد دیگر مسئولان و مدیران شهرستان هم در مورد عملکرد ضعیفشان در انجام وظایف قانونی شان انتقاد می کنند؟

۹۸/۸/۹ ۱۵:۵۸

ضمن تشکر از جناب شقاقی عزیز و سایت صدای میانه
متاسفانه علی رغم نگرانی دوستان، سرمایه گذاری زیادی در میانه انجام دادم!
حمایت پیشکش، عدم ایجاد موانع از سوی برخی از مدیران شهری و سازمانها، آرزوی هر سرمایه گذاری شده است!
نتایج مثبت هر سرمایه گذاری موفق، بیش از صاحب ثروت به عموم شهروندان بر میگردد. و البته پوز سرمایه گذاری را هم مسئولان شهر می‌دهند!!
باور کنیم که برخی از موانع هزینه های سنگینی به سرمایه گذار تحمیل و قطعاً فرار سرمایه را تشدید میکند.

۹۸/۸/۹ ۱۴:۴۱

بایدتوانایی افرادرالحاظ قراردهیم وعملکردآنهاراددحوزه ای که بودندبسنجیم صرف ارتباط داشتن کاری راحل نمیکنه مادرگذشته افرادی داشتیم اسمشون بررگ بوداماعملکردشان خیلی ضعیف

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز