کد خبر: ۹۳۶۳۰
۴۸۰ بازدید
۴۹ دیدگاه

انقلاب اسلامی و نفوذ فرصت طلبان

۹۸/۱۱/۲۰
۱۹:۰۰

هنوز یک ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که حزب جمهوری اسلامی  و بعد از آن حزب جمهوری خلق مسلمان تشکیل شد و شعبه ای از آن دو در شهر میانه نیز افتتاح گردید و...

 زمستان سال 1357 که مبارزات مردم ایران به اوج نهایی رسیده  و شاه هم فرار کرده بود، در شهرستان میانه  همانند سایر شهرها  علاوه بر عکس های مراجع وقت، عکس امام خمینی نیز فراگیر شده بود و کم کم مردم به شیشه های مغازه و  اتاق منزل خود نصب می کردند ، از سوی دیگر ماموران ساواک  به عکس امام خیلی حساس بودند و گیر می دادند. مرحوم اخوی نگارنده یک عکس کوچکی از ایشان به اندازه کتاب پالتویی به شیشه درب مغازه زده بود که در میان محله و خیابان  انعکاس مثبتی داشت ، اما یکی از خبر چینان امنیتی مرتب می آمد،  تذکر می داد و تهدید می کرد که باید عکس را از شیشه بردارید والًا گزارش خواهم داد.  وقتی انقلاب اسلامی در 22 بهمن  به پیروزی رسید درست فردایش ، آن فرد خبر چین که اجیر ساواکی ها بود ، عکس بزرگی از امام خمینی به اندازه نصف قد خودش آورده بود و التماس می کرد و اصرار داشت که ما آن عکس کوچک قبلی را برداریم و این عکس بزرگ را  بزنیم و مرتب  به اصرار و حرف های چاپلوسانه  ادامه می داد.

هنوز یک ماه از پیروزی انقلاب نگذشته بود که حزب جمهوری اسلامی  و بعد از آن حزب جمهوری خلق مسلمان تشکیل شد و شعبه ای از آن دو در شهر میانه نیز افتتاح گردید و هر دو همزمان برای ثبت نام در حزب  فراخوان دادند.  من و اخوی بزرگم در حزب جمهوری اسلامی  حضور داشتیم ، دیدم  تعدادی از آنهایی که قبلا در حزب رستاخیز عضو بودند و حتی بعضی ها در سندیکاهای صنفی آن مسئولیت داشتند در نخستین  ساعات اولین روز آمدند و در حزب جمهوری ثبت نام کردند از جمله ی آنها همین فرد خبر چین بود. بعد ها اطلاع یافتم که همه آنها در حزب جمهوری خلق مسلمان هم عضو شده اند. جالب است ماها که هیچ سابقه عضویت و فعالیت در احزاب نداشتیم  خیلی چیزها را بلد نبودیم ، آنها برخی فوت و فن ها را به ما یاد می دادند تا بیشتر مورد اعتماد قرار بگیرند.

 آن ایام که جوان 19 ساله ای بیش نبودم تصور و تحلیلم  این بود و می گفتم خدا را شکر که تاثیر انقلاب به قدری فرا گیر شده حتی در حزب رستاخیزی ها هم رستاخیز بر پا کرده و همه را از دم انقلابی ساخته است! اما نگو که این  خیالیِ بیش نبود و  اقدام اینها یا به خاطر ترس بود و یا آینده نگری داشتند و می خواستند برای خود جای پای درست بکنند. یکی دو موردی را که بعد ها  بیشتر شناختم کسانی بودند که برای آنها میان  حکومت خمینی کبیر با سلطنت محمد رضا پهلوی یا حزب دمکرات جعفر پیشه وری و غلام یحیی دانشیان هیچ فرقی نداشت، اینها فقط به دنبال منافع مادی و شخصی خود بودند و فرصت طلبی و نفوذ از جمله شاخصه های آنان بود. 

این دو حزب را فقط نمونه آوردم، نفوذ افراد فرصت طلب در همه ارگان ها ی انقلابی، دستگاه های اداری ، لشکری، کشوری، موسسات و غیره  یک واقعیت بود با این فرق که مراکز هر چه مهم تر بود طمع نفوذی ها را بیشتر وسوسه و تحریک می کرد.  لیکن اهداف و انگیزه نسبت به افراد فرق داشت ؛ برخی سیاسی یا اقتصادی و بعضی هم از ترس و غیره بود. اما آنهایی که اهداف سیاسی داشتند خطرناک تر بودند ، چنان که در حزب خلق مسلمان فوری خودشان را نشان دادند و غائله به بار آوردند؛ بعد از آن  غائله ی  گروه فرقان ، منافقین خلق  و بنی صدری ها بود که با شهادت شهید مطهری  و شهید مظلوم بهشتی ، ایادی آنها تقریبا از مراکز مهم تصفیه شدند، انجمن حجتیه ایها اگر چه  فعالیت هایشان را تعطیل کردند و به ظاهر مهار شدند اما به گونه چراغ خاموش به نفوذ خود ادامه دادند و بعدها با جریان انحرافی دست به یکی شدند.

از جمله نفوذی ها در نظام اسلامی،  تشکیلاتی موسوم به «جریان انحرافی» بود که در انتخابات ریاست جمهوری دوره نهم  و دهم خود را نشان داد ، این جریان مرموز  که تقریبا معجونی از همه نفوذی های قبلی بود به این معنا که اغلب ویژگی ها ، افکار و اندیشه های آنان را یک جا به همراه داشت و مانند آنها با شعارهای انقلابی و ارزشی وارد میدان شد و البته بر خلاف آنها توانست همه را در سطح وسیعی  فریب دهد و حتی بسیاری از شخصیت های مذهبی و سیاسی موجه و کار کشته را به بازی گرفت و به گونه افراطی آنها را به حمایت از خود استخدام کرد. این جریان نفاق و نفوذ اگر چه با اتمام دوره دهم ریاست جمهوری تا حدودی مهار شد ، اما رسوبات فکری ، اخلاقی و رفتاری  آن مانند " اتهام زنی ، پرونده سازی ، فرافکنی ، دروغ گویی ، هتک حرمت بزرگان ، فحاشی ، هتاکی ، ایجاد دو قطبی و بد بینی  در جامعه ، هنوز در لایه های  مختلف جامعه وجود ، نمود و شیوع دارد و فضای کشور را کاملا آلوده و مسموم ساخته است. یعنی نفوذ فکری و فرهنگی گسترده. 

جالب است به همان روش و ترفند که در دهه 60 از جانب منافقین و فرقانی ها برای شهید مطهری ، بهشتی ، هاشمی و خامنه ای اتهام زنی و پرونده سازی می کردند امروز از سوی تندروهای این فرقه، شخصیت های اصیل  ، انقلابی و دلسوز مورد هجمه ، اتهام و هتاکی قرار می گیرند.  همان طوری آنها تلاش  و تکاپو داشتند تا میان امام خمینی و هاشمی و دوسید حسینی دو قطبی ایجاد کنند امروز اینها  به هر شیطنتی سینه چاک می کنند تا به مردم بقبولانند که  میان رهبری و دولتمردان زاویه وجود دارد و رفتار و کردار های غیر اخلاقی دیگر که قلم از طرح آن  شرم دارد. 

تجربه نشان داد این جریان و سردمداران آن هیچ سنخیتی با امام ، رهبری و سایر بنیانگذاران نظام نداشته و ندارند ، ولی با  ترفند ها و  فرافکنی هایی که بلد هستند خود را صاحبان اصلی انقلاب به خورد مردم می دهند و انقلابیون اصیل و واقعی را نامحرمان انقلاب معرفی می کنند در حالی که خیلی روشن است  منظور از « نااهلان و نامحرمان » در کلام خمینی کبیر چه کسانی هستند؟!  که فرمود : « من مجدداً به همه مردم و مسئولین عرض مى‌کنم که حساب اینگونه افراد را از حساب مجاهدان در راه خدا جدا سازند؛ و نگذارند این مدعیان بى‌هنر امروز و قاعدین کوته نظر دیروز به صحنه‌ها برگردند.  من در میان شما باشم و یا نباشم به همه شما وصیت و سفارش مى‌کنم که نگذارید انقلاب به دست نااهلان و نامحرمان بیفتد. نگذارید پیشکسوتانِ شهادت و خون در پیچ و خم زندگى روزمره خود به فراموشى سپرده شوند. اکیدا به ملت عزیز ایران سفارش مى‌کنم که هوشیار و مراقب باشید،( صحیفه امام، ج‌21، ص93 )

البته این گونه فرصت طلبی ها  ، فرافکنی ها  و نفوذ  ها  پدیده ی  تازه ای نیست از صدر اسلام بوده و در رخداد های مهم تاریخی مانند انقلاب مشروطه نیز وجود داشته است . در صدر اسلام وقتی پیامبر مکه را فتح کرد ، عده ای مانند ابوسفیان و دیگران به ظاهر اسلام آوردند  و در ارکان اسلام نفوذ کردند و بعد ها همین افراد پس از رحلت پیامبر بزرگترین انحراف را در میان امت اسلامی به وجود آوردند و امامت و رهبری را به سلطنت موروثی  و پادشاهی تبدیل کردند. در شکست انقلاب مشروطه شهید مطهری به عنصر تاثیر گذار نفوذ فرصت طلبان تاکید دارد و می نویسد : «انقلاب، فرزندخور نیست، بلکه غفلت از نفوذ و رخنۀ فرصت‌طلبان است که فاجعه به بار می‌آورد... شما ببینید انقلاب مشروطیت ایران را چه کسانی  به ثمر رساندند و پس از به ثمر رسانیدن، چه چهره‌هایی پُست‌ها و مقامات را اشغال کردند!... آزادیخواهان همه به گوشه‌ای پرتاب شدند و به فراموشی سپرده شدند و عاقبت با گرسنگی و در گمنامی مُردند؛ اما فلان‌الدوله‌ها، که تا دیروز زیر پرچم استبداد و با انقلابیون می‌جنگیدند و طناب به گردن مشروطه‌چیان می انداختند، به مقام صدارت عظما رسیدند و نتیجه نهایی، استبدادی شد به صورت مشروطیت.» (بررسی اجمالی نهضت های اسلامی در صد ساله اخیر ، مرتضی مطهری ، ص 94 .)

در ایام چهل و یکمین دهه مبارک فجر ، سالگرد انقلاب شکوهمند اسلامی هستیم و از سوی دیگر در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی  و خبرگان رهبری قرار داریم امروز یکی از بزرگترین خطری که نظام  و انقلاب اسلامی را تهدید می کند از ناحیه نفوذ همین فرقه است، اغلب مشکلات کشور اعم از اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی  ریشه در این نفوذ دارد حتی فتنه 88 را هم اینها به وجود آوردند و دیگران از اینها بازی خوردند.  مردم ، دلسوزان امام و رهبری  و همه مسئولین باید مراقب ایادی این جریان باشند و نگذارند اینها  با ترفندهای گوناگون دوباره وارد مجلس و جاهای دیگر بشوند. چند روز دیگر ایام تبلیغات آغاز خواهد شد  آنهایی که کاندیدا شدند لازم است موضع خویش را در قبال افکار ، اندیشه ها و رفتار و کردار و عملکرد رهبران این جریان اعلام و مشخص کنند و مردم نیز در میتینگ های انتخاباتی این را از کاندیداها بخواهند. هشت سال حاکمیت کذایی بس است؛ نظام ، انقلاب و مردم نباید دوباره گرفتار این فرقه  نوظهور  و مرموز بشوند. آیا از انصاف است امت خمینی  و یاوران خامنه ای که مومنان واقعی هستند از یک سوراخ دوبار گزیده شوند؟!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۱۱/۲۳ ۲۲:۲۵

با سلام و احترام به همه دوستانی که کامنت گذاشتند و تشکر از برادرانی که نظر مخالف دادند. اما بعضی دوستان با اسم واقعی حضور ندارند ناخواسته سوءتفاهم ایجاد می کند که شاید یک نفر با چند اسم آمده باشد ، اگر چه مخاطب موظف است حمل بر صحت بکند ؛ اما در هر صورت اسم واقعی صداقت و صمیمی و اعتماد را زیاد می کند و به فضای بحث صفا می بخشد.
در کامنت ها به موضوعات متفرقه دیگر هم اشاره شده است که بحث پیرامون هر کدام فرصت بیشتر می طلبد و چون خارج از موضوع بحث اصلی هم بود و قبلا بارها به آن پرداخته شده است وارد نمی شوم و فقط به موضوع اصلی بسنده می کنم .
1– بنده حقیر هیچ غرض شخصی با هیچ گروهی و افرادی ندارم ، فقط با توجه به تجربه و تحقیقاتی که در این چهل سال پیرامون تاریخ انقلاب و شخصیت ها و جریان ها و گروه های سیاسی دارم و نگران آینده این انقلاب و خون شهدا هستم ، بر خود وظیفه شرعی و صنفی می دانم مواردی را که تشخیص می دهم برای دیگران ابراز کنم و انتقال دهم ، اگر چه مورد قبول بعضی ها هم واقع نشود.
2 – جای تاسف دارد با این که مطلب مثل روز روشن است باز هنوز بعضی دوستان محترم هستند که از رهبران این جریان انحرافی حمایت می کنند. این در حالی است که شخصیت های بزرگی مانند آیت الله مصباح و دیگران که از حامیان پر و پا قرص اینان بودند 180 درجه تغییر موضع داده و شخص آقای احمدی نژاد را مسحور مشایی و خارج از خط رهبری می دانند و به انحراف آنان تصریح کردند.علاوه اکثر اصولگرایان نیز از آنها برائت جستند. از همه مهم تر رهبر معظم انقلاب اجازه ثبت نام و کاندیدا شدن مجدد به وی ندادند ولی متاسفانه او بر خلاف نهی صریح رهبری آمد و دوباره ثبت نام کرد و بارها بر خلاف خواسته معظم له عمل نمود.

3 – همه می دانند که بنیانگذار این انقلاب ، حضرت امام خمینی بوده و هست و شخصیت هایی مانند : مطهری ، بهشتی ، طالقانی ، امام موسی صدر ، خامنه ای ، باهنر ، هاشمی و امثال آنها ، جزو حواریون درجه یک امام و از برجسته ترین تئورسین های انقلاب و نظام اسلامی به شمار می آیند . بنابر این اگر می خواهیم این انقلاب و نظام ان شاالله تا ظهور حضرت حجت (عج) باقی و پایدار بماند ، باید از افکار و اندیشه های این بزرگان در جهت تحکیم مبانی حکومت و پایه های آن بهره برداری بشود. خروج از این اصل و مبنا ، روشن است که خروج از خط امام و انقلاب و یک نوع انحراف آشکار است. برای همین بنده همیشه در مقالات خود از این منبع جوشان و ارزشمند و اصیل و پویا بهره می گیرم و در همین مقاله اخیر هم از امام و مطهری برایتان مطلب نقل کردم .
4 – با توجه به مطالب فوق ، رهبران این جریان مانند آقایان: اسفندیار مشایی ، حمید بقایی و احمدی نژاد برای ما شناخته شده نیست و اینها مانند قارچ سمی یک شبه سر از خاک بیرون آوردند و البته در هشت سال حاکمیت خود با عملکردهایی که داشتند چهره ی خود را به روشنی نشان دادند و ثابت کردند چندان قرابتی با این شخصیت ها ندارند. موضوعاتی از قبیل : اسلام ایرانی ، مکتب ایرانی ، معانقه و دست دادن با مادر چاوز یا قائل شدن به رجعت و ظهور چاوز با امام زمان ( عجل الله و نعوذ بالله ) و ادعای ارتباط با آن حضرت و هاله نور از جمله موارد انحرافی به شمار می آید و بعضی از آنها بدعت و خلاف بین شرع انور و ضد قول مشهورفقهای شیعه است.
5 – این جریان به نام دین و مذهب به خشن ترین رفتار و کردار و گفتار خود را آلوده ساخت که نمونه آن بگیر و ببندها و کشتار افراد بی گناه در ماجرای فتنه 88 است که یک نمونه آن ماجرای « کهریزک » بود و رهبری معظم آن را « جنایت سیاه تاریخی » نامیدند. اینها دیکتاتوری دینی به راه انداخته بودند که خشن ترین یکتاتوری در طول تاریخ به شمار می آید . تجربه نشان می دهد، این جریان اگر خدای ناکرده دوباره به ارکان نظام برگردد این بار همه شهرها را به کهریزک تبدیل می کند ، البته چون در راس امور ولایت فقیه حضور محکم و جدی دارند مانع از آن می شوند ولی جای نگرانی جدی دارد و باید قبل از وقوع به آن هشدار داد و مانع از زمینه های تحقق آن شد.
6 – بله نفوذ و جاسوسی در همه جا ممکن است حتی در ارگان های مهم احتمال بیشتر هم وجود دارد بنابر این در دولت حسن روحانی نیز می تواند نفوذ و جاسوس وجود داشته باشد و اگر هست باید ریشه کن شود ، اما ما حسن روحانی را فعلا در ردیف و ادامه همان حواریون امام و جزو انقلابیون می دانیم در عین حال معصوم از خطا و اشتباه هم نمی دانیم . سابقه ایشان مثل آفتاب روشن است و به همین سبب از دولت وی در مقابل جریان انحرافی که فرقه ناشناخته است حمایت می کنیم. یادمان نرفته است همین اتهاماتی که امروز به حسن روحانی می زنند شبیه همین ها را بعضی از به ظاهر متدینین و مقدس مآبها و به ظاهر انقلابی ها به شهید مظلوم بهشتی می زدند . مگر این که خلاف آن ثابت شود در این صورت با هیچ کسی عقد اخوت نبسته ایم و عاشق و شیدای هیکل و قیافه هیچ کسی هم نخواهیم شد.
7 - متاسفانه فضای امروز جامعه ما چندان خوشایند نیست ، افراد دلسوز و انقلابیون واقعی و ریشه دار به بهانه های واهی منزوی می شوند و به جای آن فرصت طلبان ، چاپلوسان و نان به نرخ روز خوران عرصه ها را تصاحب می شوند. البته منظورم این نیست که اشخاص همه این جوری هستند ، خیر انسان های شریف بسیاری هم وجود دارند بلکه منظور این است که جامعه به این سمت در حال حرکت است و این نگران کننده و خطرناک می باشد. این وضعیت اگر ادامه داشته باشد شکننده خواهد بود. البته ما هیچوقت نا امید نیستیم به آینده انقلاب و نظام همواره خوشبینیم و امیدواریم و دعا می کنیم پرچم انقلاب توسط رهبری به دست مبارک حضرت حجت (عج) تحویل و تقدیم داده شود. ان شاالله.

۹۸/۱۱/۲۳ ۰۴:۵۷

پس کجاست جناب اباذری که بیاید و به این کامنتها پاسخ دهد.

۹۸/۱۱/۲۲ ۲۱:۰۷

در دویست سال گذشته خدمات پیشه وری در اذربایجان نظیر ندارد همین خود میانه را تحقیق کنید کافیست

۹۸/۱۱/۲۲ ۱۹:۳۵

من احساس میکنم آقای اباذری سایز کوچک حسن روحانی هستند هرچند قرابت سیاسی هم با ایشان دارند

۹۸/۱۱/۲۲ ۱۱:۲۸

لاری جانی هم تبریک گفته بود

۹۸/۱۱/۲۱ ۲۲:۳۷

شما از دولتی حمایت می کنید که در قضیه بنزین کشور را به آتش کشید و بعد در شورای اداری آذربایجان شرقی با ...به ریش مردم خندید و گفت منهم صبح جمعه متوجه شدم بنزین گران شده . شما با چه منطق و استدلالی از این دولت حمایت می کنید بعد خودتون رو امت خمینی و یاور خامنه ای می نامید . این دولت خادم مردم است یا دولتی که در گازسوز کردن خودروها و احداث جایگاههای سی ان جی . مسکن مهر . یارانه . سهام عدالت . عمران ها و آبادی ها . خودکفایی بنزین . سهمیه بندی بنزین . پیشرفت های علمی . هسته ای . تولید علم . و هزاران طرح قدرتمند در حوزه های مختلف . وام های ارزان قیمت برای بافت های فرسوده و .....به نفع مردم گام برداشت و در مسیر عدالت حرکت کرد ؟ انصاف داشته باشید . جریان انحرافی پروژه طیف کارگزاران و متحجرین و جریان اصلاح طلبی برای شکستن هیمنه دولت عدالت طراحی و اجرا شد و عده ای فریب خوردند .

۹۸/۱۱/۲۱ ۲۲:۳۳

جناب آقای اباذری بیلمیرم نه زامان بو یازیخ پیشه وری دن ال چکجخسن

۹۸/۱۱/۲۱ ۲۲:۲۴

با سلام جناب آقای اباذری خیلی دوست داریم در ادامه سلسله مقالات جنابعالی نوشته هایی هم از اختلاس های کلان وپرونده سازیهای سهمگین برای فعالان مدنی و اجتماعی وسیاسی دولتهای مورد علاقه جنابعالی ببینیم

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۹:۳۰

لطفا برای تهران هم لیست بدهید تا به اقوام خود در تهران بگیم به لیست شما رای بدهند تا خدای نکرده نفوذی ها به مجلس راه پیدا نکنند . تو رو خدا برای تهرام هم لیست بدید !!!!

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۸:۵۹

اگر امت خمینی و یاور خامنه ای شماو همفکرانتان باشد با این افکار ....کشور صد سال دیگر به دشمن نیاز ندارد . بنده خدا مملکت هر چه دارد به برکت خون شهدا و مدیریت جهادی دولت احمدی نژاد است . البته یقین می دانم هر چقدرشما و امثالتان دست و پابزنید پرونده سیاه اصلاح طلبان انحصار طلب و وطن فروش لیبرال با این افتضاح برجام و گدایی از دول غربی بسته شده و به زباله دان تاریخ پیوسته است .ما عدالت می خواهیم و عزت نه اینکه تو سری خور گدا

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۶:۱۴

جناب اباذری
فکر نکنم تو تاریخ ایران هیچ دولتی اندازه دولت یازدهم و دوازدهم نفوذی و جاسوس داشته باشد.
جنابعالی هم بشدت حامی دولت یازدهم و دوازدهم هستید! برای یکبار هم که شده همین جا معذرت خواهی کنید.

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۴:۰۰

و همچنان با ربط و بی ربط به پیشه وری و دموکرات و آذربایجان هم طعنه بزنید و ...
خوب شد حالا خلق مسلمان را بسط ندادید، وگرنه خدا میداند که چه ها به مرجع عظیم الشان شریعتمداری نسبت نمیدادید!!!
و متحیرترم که هنوز هم دعوای اصول طلب و اصلاح گرا و جنگ زرگری محمود و رفسنجانی و خاتمی و .... ادامه دارد(هم در اندیشه نگارنده و هم برخی نظرات دهنده!) ، یعنی واقعا در میان افکار و دغدغه های شما هنوز هم این مسائل هست؟ نه واقعا هست؟

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۲:۴۱

لطفا نظرات رو اطلاع رسانی کنید.

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۲:۲۷

حاجی امیدوارم از گفته خودتان استغفار کنید تا اندکی از گناهانتان بخشوده شود. چرا از انسان پاک و مخلص و انقلابی چون دکتر احمدی نژاد نفرت دارید.

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۲:۲۵

من تعجب می کنم از یک روحانی که ادعای تقوا و علم دارد اینچنی ایراد افترا و تهمت !!!!! روز قیامت چگونه از خودتان دفاع می کنید . جریان انحرافی زاییده فکر انحصار طلب ،اشرافی کاخ مرمر نشین هه و به اصطلاح اصلاح طلب های خاین است . انصاف داشته باشید ۹۹ درصد برنامه های دولت ۹ و ۱۰ حمایت از طبقات مستضعف جامعه بوده . آدم باید کور باشد تا این همه موفقیت ها را نبیند و کر باشد تا نشنود . حاجی شگفتی من از این است که شماظاهرا کر و کور نیستید . انصاف داشته باشید لباس پیغمبر بر تن دارید . جریان نفوذی و خیانت در انقلاب اسلامی طبق اسناد و مدارک معتبر به نام کاخ نشین ها و اصلاح طلبان دزد است .

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۲:۱۲

جناب اباذری اگه شما نگران وجود نفوذی ها در انتخابات میانه هستید لطفا کاندیدای خود برای این دوره مجلس معرفی کنید...!!!!

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۱:۱۶

لپه نی دئمه دویونو ده، دونه نی دئمه بویونو ده

۹۸/۱۱/۲۱ ۱۰:۳۰

انصافا مطالب خوبی طرح کردید وحقیقت رابیان نمودید واقعا دستمریزاد جناب جلوداری

۹۸/۱۱/۲۱ ۰۹:۱۲

استاد مستند ساز .دوباره سلام .اینبار در تحریف تاریخ، نفوذی های مصداقی در ارکان انقلاب اسلامی را بیان فرمایید ممنون میشم.

۹۸/۱۱/۲۱ ۰۸:۲۲

آقای جلوداری
باز خوبه خاتمی بعد از انتخابات به موسوی تبریک گفت
ولی هم حزبی های شما یک ماه قبل از انتخابات مجلس رئیس مجلس راهم انتخاب کرده اند

۹۸/۱۱/۲۰ ۲۳:۴۹

امام علی علیه السلام هنگامى كه شنید خوارج مى‏ گویند:
«لا حكم الا لله‏: فرمانى جز فرمان خدا نیست.»
فرمودند: لَمَّا سَمِعَ قَوْلَ الْخَوَارِجِ لَا حُكْمَ إِلَّا لِلَّهِ كَلِمَةُ حَقٍّ يُرَادُ بِهَا بَاطِلٌ .
سخن حقى است كه از آن اراده باطل شده!
جناب آقای اباذری ، با چیدن صغری وکبری ، در آخربرخلاف حقیقت ، سعی در تبرئه فتنه گران حقیقی 88 نموده اند!
چند سوال کوتاه
الف) آقای محمد خاتمی
1- یک دوره نماینده مجلس بوده است یعنی چهار سال برای این مملکت قانون وضع می کرده و نظارت نموده است .

2- ده سال وزیر این کشور شده است .یعنی مجری قانون بوده است .

3- دو دوره مشاور رئیس جمهور بوده است.یعنی راهنمای مجری قانون بوده است .

4- هشت سال رئیس جمهور این کشور بوده است.یعنی بعنوان شخص اول در اجرای قانون بوده است .


5- حداقل سه دوره در انتخابات شرکت کرده است .
بنابراین با این سوابق ،کل قانون و مخصوصا قانون انتخابات را کامل میداند و میفهمد

و میداند که در انتخابات
1- قبل از اتمام رای گیری
2- قبل از بازگشائی صندوقهای رای
3- قبل از آغاز شمارش آرا
4- قبل از اتمام شمارش آرا
5- قبل از تنظیم صورت مجلس شمارش آرای صندوقها
6- قبل از ارسال صندوقها به همراه صورت مجلس به فرمانداریها
7- قبل از ارسال نتایج آرا توسط فرمانداریها به استانداریها
8- قبل از ارسال نتایج توسط استانداریهای هر استان به وزارت کشور
9- قبل از جمع بندی نتایج آرا در وزارت کشور
10- قبل از اعلام نتایج توسط وزارت کشور به عموم
11- قبل از ارسال نتایج آرا به شورای نگهبان جهت بررسی صحت انتخابات
12- قبل از رسیدگی به شکایات احتمالی توسط شورای نگهبان
13- ونهایتا قبل از اعلام رسمی ونهایی شورای نگهبان
نباید به کاندیدی تبریک گفت!
پس چرا در سال 88 هنگامی که رای گیری ادامه داشت پیروزی (کسب نکرده ) موسوی را تبریک گفت؟! و با این کد غلط مملکت را به آشوب کشاند؟
ب) چرا از فتنه سال 88 تاکنون یکبار حتی برای یکبار مقام معظم رهبری خاتمی را به حضور نپذیرفته اند ؟
آیا این عدم پذیرش غیر ازمربوط به در راس فتنه بودن ایشان است ؟
ج) آیا فکر نمیکنید شاید (بخوانید یقینا) ایشان یکی از همین نفوذیهای که در متن اشاره نمودید ، باشد؟

۹۸/۱۱/۲۰ ۲۳:۳۱

برادر عزیز و محترم
تمام هم و غم شما در نوشته جات اینست که بگویید خطرناکتر از احمدی نژاد اصلا از مادر متولد نشده است و هر چه بلا هست بخاطر دو دولت ایشان است همان گفتاری را دارید که مراد شما روحانی ورد زبان داشته و دارد اما حضرتعالی چشمتان را به نفوذ در این دولت نبندید که در همه ارکان این دولت رسوخ کرده است از چندین عضو مذاکره کننده که نفوذی داشت بگیر تا نفوذی که در مرکز فضایی ایران که چهار بار پرتاب ماهواره را به شکست کشانید اما هشت سال قبل ماهواره امید در فضا قرار گرفت گاندوها در همه جای این دولت است که طعم آدامس روحانی رو هم می فهمند سری به اطلاعات سپاه بزنید تا آمار بالای کشف شده نفوذ را ببینید البته اگر اطلاعات سپاه رو قبول دارید
احمدی نژاد هر چه بود گذشت خوب یا بد جریان فکری آنها هم چندان پیچیده نیست که نشه شناخت اما جریان فکری در این دولت است که ایرانی را فاقد هر گونه توانایی میداند و تنها راه پیشرفت را افتادن در دامان غرب می بیند حرف ترکان رو همیشه بخاطر داشته باشید که گفت ایرانی فقط بلد است آبگوشت بزباش بپزد
کمی منصف باشید برادر جان نوشتن از احمدی نژاد مثل این می ماند که الان سال 98 مدام از کسروی بگویید و خطرش را گوشزد کنید در حالیکه زمانش گذشته بجاش باید از کسروی های الانت بگویی
از روحانی و ایادی آن بگویی هر چند میدانم چقدر دل در گرو این گروه دارید

۹۸/۱۱/۲۰ ۱۹:۴۶

من متحیرم که نفوذی های اوایل انقلاب را چگونه به دولت نهم ودهم چسباندید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ البته حق دارید چون شما از طرفداران پرو پاقرص رفسنجانی هستید واونهه کسانی هستند شدیدا بارفسنجانی وتفکرات رفسنجانی مخالف هستند تقوا وخدا ترسی وعالم قبر وسوال جواب محضر خداوند هم که محلی از اعراب ندارد

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز