کد خبر: ۹۷۴۲
۱۰۱۷ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

اعلام رتبه نخست اشتغال زایی استان

۱۳۹۲/۱/۲۶
۱۶:۰۵

 

 

 

 

با تحقق 147درصدی تعهد اشتغال

شبستر رتبه نخست اشتغالزایی آذربایجان‌شرقی را کسب کرد

فرماندار شهرستان شبستر از تحقق 147.98 درصدی تعهد اشتغال این شهرستان در سال گذشته خبر داد.

 

خبرگزاری فارس: شبستر رتبه نخست اشتغالزایی آذربایجان‌شرقی را کسب کرد

جمشید عقلمندمرجانی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به نام حماسه سیاسی، حماسه اقتصادی اظهار کرد: میزان اشتغال تعهد شده این شهرستان در سال 1391 تعداد دو هزار و 699 نفر بود که با همکاری و مساعدت مضاعف دستگاه‌های اجرایی برای سه هزار و 994 نفر اشتغال ایجاد شده و در سامانه رصد ثبت شد.

وی تولید فکر و تدوین راهکارهای مناسب برای ایجاد اشتغال را ضروری عنوان کرد و افزود: در بین 22 دستگاه اجرایی این شهرستان که آمار عملکرد مربوطه را در سامانه رصد ثبت کرده‌اند، ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی، کمیته امداد امام (ره) و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به ترتیب دارای بیشترین آمار ثبت شده در سامانه رصد را دارا هستند که این نشان دهنده تلاش چشمگیر این ادارات است.

فرماندار شبستر در بخشی از سخنان خود با انتقاد از اداراتی که کمترین آمار ثبت شده در این سامانه را داشتند، اظهار امیدواری کرد در سال جاری با تلاش مضاعف بتوانند در تحقق تعهد اشتغال سازمان خود اقدام کنند.

رئیس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری شهرستان شبستر در ادامه سخنان خود 363 طرح معرفی شده به بانک‌ها از محل اعتبارات مشاغل خانگی را خاطرنشان کرد و افزود: این تعداد طرح تقریبا" 90 درصد طرح های رسیده به این کارگروه بود که تاکنون به 275 طرح مبلغ 9 میلیارد و 238 میلیون ریال پرداخت شده است.

عقلمند مرجانی کل اعتبارات ابلاغی مشاغل خانگی این شهرستان را 13 میلیارد و 529 میلیون ریال عنوان کرد و اضافه کرد: امیدواریم با عنایت به مبلغ چهار میلیارد و 291 میلیون یال باقیمانده از تسهیلات مشاغل خانگی، با همکاری ادارات ذیربط و بانک ها بتوانیم در فرصت باقیمانده، در جذب کامل اعتبارات ابلاغی موفق باشیم.

منبع :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13920124000392

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۱/۲۶ ۱۲:۲۷
میانه هم رتبه نخست وعده و وعید دهی استان آذربایجان شرقی است .

اخبار روز