کد خبر: ۹۸۶۶
۵۱۷ بازدید
۰ دیدگاه

جلوگیری از دلال بازی برای کنترل قیمت مسکن در تهران

۱۳۹۲/۱/۳۰
۱۳:۰۳

 

 

 

 

عضو کمیسیون عمران مجلس:


جلوگیری از دلال بازی برای کنترل قیمت مسکن در تهران/عدم استقبال مردم تهران از حاشیه نشینی


احمدی‌نژاد گفت زیر بار شروط نمایندگان نمی‌روم


عضو کمیسیون عمران مجلس گفت جلوگیری از دلال بازی و واسطه گری در بازار مسکن می تواند به کنترل بازار و پیشگیری از افزایش قیمت مسکن کمک کند.
بولتن نیوز: سید بهلول حسینی با اشاره به واسطه گری و دلال بازی در بازار مسکن اظهار کرد: طی چند سال گذشته دلالان با ورود به بازار مسکن و با استفاده از امکانات و تسهیلات موجود توانسته اند تا قیمت مسکن را تحت تاثیر قرار دهند بر همین اساس دولت برای کنترل قیمت مسکن باید نقش آنها را در بازار کمرنگ کند.
عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: جلوگیری از اجرایی کردن قراردادها و اجاره نامه‌های سوری از جمله راه کارهای مبارزه با افزایش قیمت‌ها و واسطه‌گری در بازار مسکن است همچنین دولت می تواند با اخذ مالیات از بنگاه‌های معاملاتی کنترل بیشتری بر عملکرد آنها داشته باشد.
وی در پاسخ به اینکه دولت تا چه اندازه در امر تامین مسکن موفق عمل کرده است؟ نیز گفت: پروژه مسکن مهر یکی از طرح های موفق دولت بود که توانست اقشار کم در آمد جامعه را خانه دار کند البته در این پروژه حساب تهران را باید از سایر شهرها جدا کرد.
حسینی با اشاره به مکان احداث مسکن مهر در استان تهران بیان کرد: البته  با توجه به محدودیت های موجود شاید گزینه های بهتری برای ساخت و ساز وجود داشت اما باید به این نکته توجه کنیم حاشیه نشینی در تهران با توجه به مشکلات موجود چندان با استقبال رو به رو نشد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دولت برای ساخت و ساز و تخصیص مسکن به خانوارها باید سیاست های راهبردی تر را مد نظر قرار می داد چرا که به نظر می رسد دولت به گسترش حاشیه نشینی پرداخته است در حالی که می توانست بافت فرسوده شهر را برای این طرح مورد استفاده قرار دهد.

منبع :

http://www.bultannews.com/fa/mobile/136893

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز