کد خبر: ۳۷۰۷۰
۸۴۸ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

سلام دوباره بر بهار ...

۱۳۹۳/۱۲/۲۹
۱۴:۰۳

 

بهار ، ناشر بهجت و سور با دستاني پر از شكوفه و مِهر و با قدمهايي سرشار از بركت و سرور و با سيمايي سراسر نور و حضور با آن متانت و رزانت جاودانه اش در راه است.

بهار ، نماد زايش و رويش سرمدي و شميم روح افزاي قدسي است كه هماره با خود نشاط ، اميد ، سرزندگي ، شور و شعور و ... را به ارمغان مي آورد و بر رخوت ، فترت ، جمود و ... خط بطلان مي كشد. در ثناي سنای اين ربيع دلارام كه بازتابي است از شكوه و وجاهت آن دادار هستي بخش ، همين بس كه رستاخيز بي بديل طبيعت است و باز هم آن وعده تخلف ناپذير قادر متعال را متذکر مي شود كه رستاخيز ما انسانها هم در پيش است. رستاخيزي كه يگانه توشه اش ، دفتر اعمال مان در اين مزرعه آخرت است.

بهار ، جلوه اي است از صفات جمال و جلال الهي كه خوان نعمت بي دريغش همه جا گسترده شده است بطوری که بساط فرش زمردينش در جاي جاي عالَم چشمها را مي نوازد و غنچه هاي نوشكفته الوانش تبسم بر گوشه لبها مي نشاند و آواي هَزار دستان خوش الحانش گوشها را به تحرك وامي دارد و باران طرب انگيزش معناي حيات را تداوم مي بخشد و سپهر آبي اش روح را لطافت می بخشد و خلاصه آناتي ناب مملو از عشق به معشوق بي همتا را رقم مي زند.

بهار ، سرآغاز طومار آفرينندگي يزدان پاک كه بازتاب آن جنت معهود و سالروز اعتدال زمين و سر آغاز ماندگار ولايت علي اعلي (ع) و موجد شروعي دوباره است. شروعي ممزوج با تحول و تغیر. تحولي بنيادين در حال و احوال كه نمود بارزش بايد در انديشه ، اعمال ، گفتار و نگرشهايمان متبلور باشد.

بهار ، سروش نو شدن ، ديگر باشي ، ديگرخواهي ، ديگر گون شدن ، ديگر گون كردن ، دید و بازدید است كه روح و جان آدمي را جلا داده و صفا مي بخشد و رامشي توام با لذت به انسان ارزاني مي دارد كه هوش از سرش برده و مدهوش و مسحورش مي كند و بدين ترتيب او را از حضيض ماديات به اوج عبوديت و قرابت با معبود یکتا مي كشاند و كسوت اشرف مخلوقات را برای انسان خاکی بيش از پيش به ثبوت مي رساند.

بهار ، فرصتي است براي زدودن زنگار كدورت از دلها و نزديكي بيش از پيش قلبها ، بهانه اي است براي نشر مهرباني ها و تقسيم شاديها و بذل بخششها ، يادماني است مانا براي درگذشتگان و تسلاي خاطري است پويا براي بازماندگان ، دليلي است براي با هم بودن و انگيزه اي است براي با هم ماندن ، آغازي است براي حركت و پويايي و پاياني است بر فترت و ايستايي.

پس به احترام اين ميهمان گرانسنگ دل انگیز به پا مي خيزيم و همصدا با هم مي گوييم :

سلام بر بهار ،

سلام بر خالق بهار و

سلام بر مخلوق پاسدار بهار ...

 

حامد محقق / بيست و نهم اسفند ماه 1393 / ميانه

 

توضیح : این مطلب در 29 اسفند ماه 91 هم منتشر شده بود که با اندکی دخل و تصرف تقدیم حضور می گردد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۲/۲۹ ۱۴:۰۶
سلام عیدتان مبارک

اخبار روز