کد خبر: ۶۷۱۲۱
۱۲۰۷ بازدید
۷۱ دیدگاه

آقای فرمند طبق کدام قانون شما به نماینده دولت امر و نهی می کنید؟

۹۵/۸/۲۹
۱۶:۰۴

مجلس شورای اسلامی در ساختار قدرت سیاسی جمهوری اسلامی ایران از جایگاه مهم و قوی برخوردار است و انتخاب نماینده در جهت حفظ منافع کشور بویژه رفع مشکلات حوزه انتخابیه اش بدور از شعار در حل مشکلات می تواند بسیار گره گشا باشد .

خوشبختانه اخیرا در این سایت به خبری تحت عنوان حواشی جلسه تشکل های سیاسی حامی دولت برخورد کردم که نماینده شهرمان آقای فرمند طی سخنان آتشین به مشکلات شهرمان اشاره کرده و از مسولان استان در خواست کردند توضیح دهند که در این مدت چه قدمهایی در زمینه رفع مشکلات شهرمان برداشتند که اکنون در این جلسه اینگونه با مردم میانه سخن می گویند .آقای فرمند به نکات مهمی اشاره کردند که غیر از این از وی انتظار نبوده و نیست و ضمن اینکه باید از این بابت از ایشان تشکر کرد چرا که جانا سخن از .......می گویی ، باید گفت که در این مورد شکی نیست و این حرکت ایشان بسیار قابل تقدیر است و هیچکس نمی تواند در این مورد نسبت به ایشان حتی ایراد جزئی وارد نماید و من که بقول بعضی ها تهران نشین هستم از این حرکت نماینده شهرمان تقدیر می کنم .

ولی از نظر قانونی ایراداتی بر آقای فرمند وارد و قابل تامل است :

نماینده شهرمان در این جلسه مدعی شدند 60 درصد مردم شریف میانه از نعمت گاز رسانی بی بهره اند ، بنازم به این نماینده که در این زمینه به درد مردم واقفند، آیا آقای فرمندبه عنوان نماینده میانه در این جلسه برای مسولان استان بازگو کردند که برای رفع مشکل گاز رسانی چه اقداماتی انجام دادند و یا   چند بار به مسولان استان جهت رفع مشکل به این بزرگی نامه نگاری و یا حضوری به آنها مراجعه کردند ؟ تا آنان در این زمینه پاسخگو باشند؟

نماینده شهرمان خطاب به فرماندار میانه سوال کردند در مدت حضورشان در موردآب شرب میانه چه اقداماتی انجام دادند ؟

ای کاش پاسخ فرماندار را در این جلسه بیان کرده و خود پاسخگو بودنددر این مدت در مورد آب شرب پیگیر کدام بودجه بودند و دراختیارمسولان میانه و استان قرار دادند که ره به جایی نبرده است؟

آقای فرمند اشاره به سفر فرماندار میانه به مالزی کردند. سوال این است که آیا فرماندار برای سفر به مالزی از شما باید اجازه می گرفتند ؟ آیا این دخالت در کار قوه مجریه نیست ؟ اگر این سفر به نظرشما غیر قانونی است از ابزار قانونی که در اختیار دارید استفاده کنید و در جمع همشهریان نیاز به مردمی بودن نکنید .

نماینده شهرمان خطاب به فرماندار گفته است امثال تو وظایف نماینده را خدشه دار کرده است ، آقای نماینده واقعا اگر اینجور است که می گویید وای بر شما که اینقدر ضعیف عمل کردید .

آقای فرمند اشاره کرده است فرماندار جهت عدم همکاری با ایشان بخشنامه ای به ادارات صادر کرده است ، آیا شما در این جلسه بخشنامه را در اختیار مسولا ن استان قرار دادید؟ یا طبق شنیده ها بیان کردید اگر در اختیار دارید خواهشمند است جهت آگاهی مردم در این سایت و یا در تابلو اعلانات شهری در معرض دید مردم قرار داده و از حق خود دفاع نمایید چرا که اگر اینگونه باشد غیر قانونی است.

آقای فرمند باز هم تکرار می کنم حرکت شما در باره آنچه که اشاره کردید قابل ستایش است اما این سوال مطرح می شود اینها که مسولان رده پایین نظام بودند آیا در این مدت نمایندگی با توجه به مشکلاتی که واقف هستید شده یکبار با فریاد بلند در مجلس با رییس جمهور ، وزرا در میان بگذارید یا نکند مثل آن پاسخی است که گفتی با مردم میانه عهد بستم در مجلس کت و شلوار و در میانه پیراهن گله گشاد بپوشم و اینجا برای مسولان استان داد بزنی ولی در مجلس چیزی به وزرا و مسولان بلند پایه کشور نگویید؟

برادر عزیز نماینده هیچ قانونی به شما اجازه نداده است به فرماندار بگویی از این شهر برو ،  آنهم با جملاتی غلط (برو و در جایی دیگر فرمانداری کن ) آیا واقعا خود متوجه شدی چه گفته ای ؟ از شما به عنوان نماینده بعید است راستی معنی جایی دیگر فرمانداری کن یعنی چه؟ آقای فرمند شما طبق قانون حق ندارید در کار قوه مجریه دخالت کرده و از فرماندار بخواهی این شهر را ترک گویدبلکه شما نماینده اید و انشا اله میدانید طبق اصل 57 قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران هر سه قوه مجریه ، مقننه و قضاییه مستقل از یکدیگرند بنابرین هیچ کدام از این سه قوه نمی توانند در کار یکدیگر دخالت کنند حال طبق کدام قانون شما از فرماندار میانه می خواهید میانه را ترک کند مگر شما بعنوان نماینده نمی دانید برکناری یا تعویض فرماندار از اختیارات وزیر کشور است و من فکر می کنم حتما نمدانید و گرنه با دخالت در کار قوه مجریه چنین سخنان عبث بر زبان جاری نمی کردید.از سوی دیگر اگر بنظر شما فرماندار خلاف کرده و باید عوض ویا برکنار شود وقتی تلاشتان توسط وزیر کشور به نتیجه نرسید می توانید   از ابزار قانونی مانند سوال ، تحقیق و تفحص  ویا استیضاح استفاده کنید. در پایان امیدوارم آقای فرمند به قانونی که ماندگاریش به برکت خون شهدا ، ایثارگران ، جانبازان عزیز و آزادگان سرفراز  است پایبند بوده و در بیان سخنان خود همیشه قانون را در نظر بگیرند. 

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۹/۵ ۲۳:۲۱

آقای احمدزاده ایکاش برای مطلبتون تیتر دیگری انتخاب میکردید
با خواندن تیتر مطلب آدم احساس میکند کلا این مطلب بر علیه دکتر فرمند نوشته شده در حالی که چنین نیست

۹۵/۹/۴ ۲۳:۵۴

حلا اگه دکتر چیزی نمیگفت
همین رسانه ها تیتر درشت میزدند :سکوت فرمند!! واقعا فرمند چه میکند!!؟!
.
هر چقدر هم بد بگن مردم بیشتر علاقه مند طرف مقابل که حق گفته میشن.
به قول رضا رشیدپور:(هر چقدر هم بگیم، مردم ما خوب میفهمند.)

۹۵/۹/۴ ۰۹:۵۸

جناب آقای احمدزاده:

از لطف و توضیح کامل شما کمال تشکر رادارم .دقیقا  با عرایض جنابعالی موافقم و یک قانونگذار می بایست در حیطه و شرح وظایف کاری خود سخن بگوید اما بدانید ما هم در این دل خود چه سخن هایی که برای گفتن داریم و بدانید عدالت مابین هم وطن ها بطور یکسان تقسیم نشده و همه امکانات و تجهیزات و .. در تهران و برخی مراکز استانها جمع  شده و مردم بالاجبار  و بافلاکت  در شهرستانها  آنهم با این وضعیت بحرانی زندگی  می کنند . بنده چند روز پیش هم  در فرمانداری خدمت آقایان  گفتم که جلسه پرسش و پاسخ در  حضور عموم مردم و روسای  ادارات برگزار کنن  ولی متاسفانه  این امر در فرمانداری و  پشت درهای بسته انجام می گردد تریبون آزاد نداریم و مشکلات مردم بسیار است و مجال  برای بحث نیست . از لطف شما سپاسگزارم.

۹۵/۹/۳ ۰۸:۲۹

در وضعیت غیر قابل تحمل شهرستان میانه جای خالی (درایت و مدیریت) دکتر حیدری آزاد احساس می شود

۹۵/۹/۲ ۰۹:۴۵

برادر بزرگوارم جناب آقای مهرداد اجلی با سلام با توجه به ارادت قلبی که به حضرتعالی دارم همانطوریکه ملاحظه کردید بنده تمام آنچه را که آقای فرمند در آن جلسه بیان کردند در چند جا مورد تایید قرار داده و از ایشان تشکر کردم مسئله این نیست که چرا ایشان چنین حرفهایی را زدند بازم تکرار می کنم از اینکه از حق مردم فهیم و شریف شهرمان میانه دفاع کردند باز هم ممنونم ولی قبول دارید که نماینده ای قانون تصویب کرده و دولت موظف به اجرای آن است خودش با این حرفهایی که می زند آنرا زیر پا می گذارد ؟ آنهم نماینده ای که با مجلس شورای اسلامی بیگانه نیست چند سال معاون پارلمانی دانشگاه آزاد بوده و انتظار از ایشان با توجه به سابقه اش بیشتر از آقای شیویاری است قبول فرمایید نه تنها در مجلس بلکه در جاهای دیگر  نیز حرفهای ایشان رصد می شود  و روی ایشان و شهرمان حساب باز می کنند ولله قسم اگر فرماندار می گفت آقای فرمند نباید نماینده این شهر باشد بنده بعنوان یک خبرنگار و میانه ای شدیدا پاسخ دندان شکنی می دادم ، نماینده که بعنوان یک سیاستمدار نباید حرف غیر قانونی بزند . اشاره کردید به آقای مددی ، ایشان هم در بعضی مواقع چنین حرفهایی می زدند که دیگر نیاز به بیان نیست . من می خواهم عرض کنم آقای فرمند شما بامن سلام علیک دارید اولین بار هم در مجلس زمان معاون پارلمانی دانشگاه آزاد با هم آشنا شدیم به خدا قسم با کمال افتخار به نماینده ها می گفتم ایشان همشهری ماست و حتی سفارشش را به همکاران مطبوعاتی می کردم و هنوز هم رفاقت سرجاش و حرف قانونی زدن سرجاش .  

می گویم جناب فرمند شما که دردل مردم شهرم را با حرارت بیان کردید بسیار عالی بود ولی آن حرفهای غیر قانونی بعدی چی بود بابا این مملکت قانون دارد قرار نیست هرکسی هر حرف غیر قانونی بزند ودر عوض انتظار به به به به داشته باشد  اجازه بدهید یک خاطره ای از مجلس بیان کنم زمانی که سهمیه قطار میانه از 6 نفر تجاوز نمی کرد خداوند عمر با عزت بدهد آقای حججی وزیر را ه را  در جلسه علنی مجلس با حرفها  و دادو فریادهای بلند  مورد خطاب قرار داد تقاضای قطار ویژه برای میانه نمود تا بالاخره توانست در همان جلسه وعده راه اندازی قطار میانه بگیرد و گرفت که متاسفانه وقتی کارهای اداریش انجام شد دوره مجلس پایان یافت و نمایندگان بعدی بنام خود ثبت کردند . می خواهم بگویم آقای حججی در مجلس حرفش را زد وحق همشهریان عزیز را گرفت ولی در همان حال عصبانیت نگفت آقای سعیدی کیا باید از وزارت راه کنار بروی و یا چرا فلان سفر را رفتی .

لذا انتظار بنده بعنوان میانه ای که سالها در کنار و بین مسولان کشور بودم از نماینده شهرمان این است که چون خود قانون تصویب می کند باید قانونمدار  باشد در پایان جناب اجلی عزیز  از اینکه نسبت به بنده لطف داشتید ممنونم .

 

۹۵/۹/۲ ۰۸:۱۷

دخترم مریم سلام نه بخدا.

۹۵/۹/۱ ۲۳:۵۶

منظورم اینه که اون آقایی که صحبت میکرد که خودشم اصلاح طلب هست میگفت نباید فرمند ورود میکرد اون جلسه خصوصی بود و ربطی به مردم میانه نداشته تا آقای فرمند هم ورود کند تازه نباید اونطور فریاد میکرد از نماینده انتظاری نبود

۹۵/۹/۱ ۲۲:۰۷

جناب احمد زاده بازم با فرمند در جدلی

۹۵/۹/۱ ۱۰:۱۱

باسلام مجدد جناب احمدزاده عزیز من نمیشناسمتون چرااصرا دارید خودتونو معری نکید ومقام ومنصبی را که دارید اعلام نمیکنید ولی نظریه اعمال میکنید برای بارسوم خواهشا خودتون را کانل معرفی فرمایید باتشکر ان شاالله دلسوزانه برای این مردم شهیدپرور قدمی مثبت که منتج به نتیجه گردد را برداریدالبته به دور از بازیهای سیاسی گروهی ونع شخصی و اطرافیان آخرتی درپیش است عمر مفید انسان70سال هست که من و شما داریم به آخراش میرسیم.پس خیرخواهانه قدم برداریم و تا درپل صراط نلغزیم منتظریم خودتون رامعرفی فرمایید باتشکرواحترام مجدد

۹۵/۹/۱ ۰۹:۱۷

دوستان این حرف های به درد نمیخوره، چه اقدامی در طی این نه ماه برای رفع بیکاری و و مشکلات شهر انجام داده است.

۹۵/۹/۱ ۰۹:۱۴

ميدونستم كامنت قبليمو تو سايت قرار نميدي آخه خودتون هم از انتقاد مي ترسين.

۹۵/۹/۱ ۰۸:۴۰

آقاي احمدزاده، شما چه مشكلي با مردم داريد. كسي كه با نماينده مردم درافتد با خود مردم درافتاده است. شما كه سالها در ميانه نبوديد چه شده كه حالا فيلتون ياد هندوستان كرده و اينچنين هواي مردم و همشهرياتونو كردين. نكنه جريان، جريانه خوش خدمتيه، يعني چه نماينده مردم نميتونه تو امور شهر دخالت كنه. كي ميگه حق نداره! اگر نماينده مردمه بدان همه كاره مردمه  بايد به فكر مردم بود جوانها بود فقر بود بيكاري بود .

۹۵/۹/۱ ۰۸:۳۰

برادر بزرگوار جناب آقای احمدزاده:

باسلام  خواهشمند است فرصت انجام و اجرایی کار را به ایشان بدهید فعلا  عین آقای مددی باهاش رفتار نکنید و موضع نگیرید

باتشکر

۹۵/۸/۳۰ ۱۹:۱۳

آقای میهمان تا به حال شنیده ای در محاوره عمومی میگویند دیگه صبرم تموم شده و یا میگویند کاسه صبرم لبریز شده آقای فرمند چهار دوره هست که کاندیدای مجلس شده و این مرحله موفق گردید شاید در این مدت 20سال مشکلات مردم و بخصوص جوانان را میداند و فشار روحی میکشد که چرا در دوران گذشته مسوولین شهرمان کم کاری کرده اند شهرمان کمبودهای محسوس و بخصوص بیکاری را دارد دردمند هست و عصبانی شده چنین جواب داده مکر درمجلس نماینده گان باهم برخوردفیزیکی نمیکنند تازه این برخورد لفظی بوده فرمند و حتی سایر در قبال مردم میانه موظف هستند تا بابرخورد فبزیکی هم شده حقشونو بگیرند

۹۵/۸/۳۰ ۱۸:۱۲

همین رفتاری که فرمند انجام داد بزرگترین کاری هست که یک نماینده در طول تاریخ میانه کرده است تو تاریخ میانه کدام نماینده اینگونه دربرابر مسولین ایستاده

۹۵/۸/۳۰ ۱۷:۳۸

شهروند عزیز سلام شما که میدانید چکاره ام فکر نکنم نیاز به معرفی باشم

۹۵/۸/۳۰ ۱۷:۰۴

مجددا سلام
نفرمودین چه مقامی دارین؟

۹۵/۸/۳۰ ۱۶:۰۰

مشکل آقای فرمند اینه که فکر میکنه هنوز ایام تبلیغاته برنامه ای برای حل مشکلات نداره هیج کمکی به مسولین شهرستان نمیکنه خودش هم تا حالا قدمی برنداشته اگه اینطور نیست بیلان شش ماهشو بگذاره سایت.برای جبران بی عملی رو به حرکتهای پوپولیستی میاره.

۹۵/۸/۳۰ ۱۴:۴۷

چرا دستور ساخت زیر گذر و رو گذر و پارکینگ طبقاتی و توسعه ظرفیت گردشگری و فضای سبز و توسعه و روان سازی سرمایه گذاری و ....نمی دهند . چرا دلسوزی نمی کنند چرا به فکر جوانان و بیکاران نیستند -------------------------------------------  

۹۵/۸/۳۰ ۱۲:۴۰

لطفا آقای احمد زاده در مدت 30 سال کار اداری برای میانه چه کار کرده اید بیان نمایید ..

اخبار روز