کد خبر: ۸۲۶۹۷
۱۱۴۴ بازدید
۱۲۸ دیدگاه

نمایندگان محترم میانه در این دوسال چه کردید؟

۹۷/۳/۱۸
۱۴:۴۰

از آنجایی که میانه باداشتن کارخانه فولاد و کارخانجات کوچک و زمینهای حاصلخیز کشاورزی از مهمترین شهرهای استان آذربایجان شرقی است نیازمند توجه بیشتر مسولان و نظارت نمایندگان شهرمان است ، لذا عزیزان همشهری چندماهی است

منتظرم تا با گذشت 2 سال با نمایندگان شهرمان گفتگو کنم .

پروردگارا چه کردی بامن ؟ مشکلات شهرم همانند مشکلات دیگر شهر هاست اما فرقش در این است که نمایندگان آنها تلاش دارند با کارکردن خودی نشان دهند اما نمایندگان ما در تلاشند با مدعی بودن خودی نشان دهند . خدایا چه کنم مگر میشه در مورد مشکلات شهرم با نمایندگانی که قبل از انتخاب شدن به مردم قولهایی دادند و عملی نشده سخن نگویم ، به قول یکی از نمایندگان بی خیال شهرمان آخه من یک میانه ای هستم دلم با شهرم است .

Related image

اجازه می خواهم قبل از اینکه به مشکلات شهرم به پردازم اشاره کنم بر اساس اصل 71 قانون اساسی نمایندگان مجلس در  عموم مسائل در حدود مقرر در قانون اساسی می توانند قانون وضع کنند و مجلس شورای اسلامی علاوه بر قانونگذاری مسوولیت های نظارتی را هم بر عهده دارند . لذا افرادی که در یک جامعه زندگی می کنند خواه ناخواه با یکدیگر در ارتباط بوده و نیازها و احتیاجات خویش را از طریق ارتباط و تعامل با یکدیگر رفع می کنند، چرا که برای تنظیم روابط و جلوگیری از تضادها و تعارض در کسب منافع نیازمند به قوانین و مقررات بوده ودر همین راستا بر کسی پوشیده نیست که گسترش روز افزون جمعیت و کمبود منابع اقتصادی محدودیت هایی برای افراد ایجاد کرده که اگر به قوانین و مقررات توجه نکنیم موجب بی نظمی ، برخوردها وتضادهای مختلف در جامعه می شود و در این راستا نماینده مجلس در مقام وکیل مردم  طبق قانون موظف به نظارت بر اجرای قانون  در منطقه و کشور می باشد و باید  بی عدالتی های احتمالی را پیگیری کرده و از حق و حقوق مردم حوزه انتخابیه اش با هدف اجرای هر چه بیشتر عدالت دفاع و با تلاش و کوشش مضاعف از بی عدالتی و حق کشی نسبت به حقوق دیگران جلوگیری نماید که نمایندگان شهرمان از این امر مستثنی نیستند بنابرین وقتی مجلس در ساختار قدرت سیاسی ایران از جایگاه بسیار مهم  و قوی برخوردار است نماینده می تواند در جهت حفظ منافع کشور بویژه حوزه انتخابیه اش به دور از شعار تلاش جدی داشته باشد از طرف دیگر انتظار و حمایت از یک نماینده بر اساس بینش هایی است که مردم بویژه جوانان به آنها رای دادند

همان جوانانی که به امید گشوده شدن گرفتاری های زندگیشان نماینده خود را انتخاب کرده اند، جوانانی که دنبال کسب و کار بودند ولی نتوانستند از فیلتر سلایق عبور کنند و لذا از نمایندگانشان انتظار دارند با عدم نگاه شخصی به مسائل و مهم بودن منافعشان که خواسته به حقی هم است توجه بیشتر مبذول دارند که در این صورت نه تنها موجب عدم ترک شهر و دیار شان خواهد شد بلکه انگیزه ای مضاعف برای ماندن در شهر و روستای خود خواهند داشت و این امر تحقق نمی یابد مگر با ایجاد اشتغال و امکانات رفاهی مناسب و استفاده از نیروهای انسانی بومی که قطعا کمک موثری در توسعه و عمران وآبادی شهر و روستا خواهد داشت ولی با کمال تاسف باید عرض کنم عدم استفاده از نیروهای بومی یکی از بزرگترین انتقادات امروز شهرمان است و آنچه که در صحبت های همشهریان عزیز می توان یافت این است که نمایندگان شهرشان در این 2سال می توانستند حداقل به 50درصد وعده های داده شده خو عمل کنند.

مردم چرا باید ببینند نمایندگانشان با نشستن بر کرسی سبز آنان را فراموش کردند آیااینان نمی دانند این جلوس مدیون همان مردمی است که روزی برای رفتن به خانه ملت با شور و شوق فراوان در پای صندوق حاضر می شدند ؟

آیا خدای ناکرده پیام شهدا ، جانبازان و آزادگان سرافراز را فراموش کردند؟ تا کی این مردم به وعده های آنان دل ببندند آقایان نماینده نقش شما در مجلس فقط رای دادن به وزرا و تصویب بودجه خلاصه نمی شود ، بفرمایید چه کس ویا کسانی در کمبود امکانات رفاهی ، ایجاد اشتغال وووووووو از بعد  نظارتی باید پاسخگو باشند ؟ بفرمایید پس از 2سال در زمینه توجه به نظارت مردم و مشورت با آنان و چاره جویی برای رفع مشکلات شهر و روستاها و جوانان ومطالبات زنان، برقراری عدالت اجتماعی و کم شدن فاصله طبقاتی تا چه حد از نظراتشان استفاده کردید ؟

آقایان دکتر شیویاری و فرمند شما به جای کسانی انتخاب شدید که همگام با مردم از عملکرد نمایندگان قبلی ناراضی بودید چون اگر غیر از این بود انتخاب نمی شدید ولی حیف از عملکردتان چنین بر می آید که سخنرانی های آتشین قبل از انتخاب شدن را از یاد بردید !!!!!!!!

شما نمایندگان میانه با نگاه و حساسیت ویژه نسبت به مسائل و مشکلات شهرمان و نطق های قبل از انتخاب شدنتان با ارائه راهکارهای بهتر و صریح ، منطقی و اصولی در 2 سال گذشته می توانستید توجه مسولان را جهت رفع گوشه ای از مشکلات شهرمان جلب نمایید !!!!!!!!! ولی افسوس هنوز در حد شعار برای حل آن علیرغم آنکه می دانید محرومیت در برخی از مناطق شهر و روستاهایمان بسیار محسوس است کاری از پیش نبردید

آقایان نماینده بفرمایید در برخورداری عادلانه از امکانات استانی در جهت حل مشکلات شهری با نظارتتان چه گلی برسر این ملت زدید ؟ آقایان نماینده به خدا قرار نبود به آنچه که اشاره می شود در دوره نمایندگی شما نیز تکرار شود چون سالهاست همشهریان فهیم و عزیزمان با این معضلات مواجه هستند !!!!!!!!!

Related image

آقای فرمند شما که در پشت تریبون مجلس شورای اسلامی گلوی لرزان خود را برای برجام پاره کردید ای کاش فقط 3 دقیقه از وقت خود را صرف مسائل و مشکلات شهرمان می کردید  و در مقابل می دیدید همشهریان فهیم مان چه دفاعی از شما می کردند . آقای به قول خودت دکتر ، شما که در این سخنرانی میان دستور فریاد می زدید مدعی عمل و پایبند به قول و قرار هستید بفرمایید به کدامیک از قول هایی که قبل از انتخاب شدن به مردم شریف میانه دادید عمل کردید  ؟ در سخنان خود 2بار گفتید چکار می کنیم بنده از شما بعنوان یک شهروند میانه ای سوال می کنم آقای فرمند بفرمایید در این مدت 2 سال نمایندگی برای شهرمان چکار کردید ؟ بهتر نبود انرژی که بر برجام کردیدو فوق دکترای خود را به رخ  نمایندگان کشیدید خدمات و تلاشهایی را که در جهت رفع مشکلات شهرمان انجام دادید را به رخ نمایندگان و مردم فهیم میانه می کشیدید ؟ بفرمایید با این پزسیون فوق دکتری در کجای مجلس شورای اسلامی قرار دارید ودر کدام کمسیون تخصصی مربوط به رشته تحصیلی تان فعالیت دارید؟ آقای فرمند یک بار زمانی که دستکش دستان بود و پیراهن روی شلوارتان انداخته بودید عرض کردم این عوامفریبی را کنار بگارید این مردم خیلی بزرگتر ، با شخصیت تر و وارسته تر از آنند که شما فکر می کنید .

Related image

و اما جناب دکتر شیویاری با اینکه شمارا  یکبار از نزدیک و یکی دو بار از دور در مجالس مختلف زیارت کردم غیر از لطف و محبت و ادب چیزی ندیدم و در داخل مجلس هم تا آنجایی با عزیزان همکار در مجلس ارتباط دارم شخصیتی محترم و با احترام ازشما یاد می شود که باعث سربلندی است البته این امر  باعث نمی شود از انتقادی که برایتان وارد است صرف نظر کنم، جناب شیویاری تمنا می کنم همانطوریکه به مناسبت های مختلف اطلاعیه صادر می کنید مردم هم انتظار دارند همان اندازه و یا یکمقدار کمتر از آن در مورد تلاش ها و کارهایی که در جهت رفع مشکلات مردم انجام دادید مانند دیدار ی که با وزیر نیرو داشتید و خیلی هم مثبت و خبر مسرت بخشی بود اختصاص دهید و مسئله بعدی اینکه جناب دکتر شیویاری این مردم با مرام وبا فضیلت شهرمان را دست کم نگیرید به خدا قسم مردم بسیار فهیمی داریم خواهشمند است قدر این مردم را بدانید چرا که از عدم پاسخگویی شما به تلفن شان بسیار گله مند هستند که این حرکت در شان یک نماینده و نوکر مردم نیست .

در پایان امیدوارم پایان دوره نمایندگی وکلای شهرمان پر از پیشرفت و خیر و برکت برای شهرمان باشد تا بنده و امثال بنده قلمهایمان را به سویی حرکت دهیم که به ثمر نشتن تلاش های وکلای شهرمان باشد .

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۴/۹ ۱۰:۱۷

هر سال دریغ از پارسال!!! وای به حال مردم میانه مالیات 15% (مالیات در اصفهان 5% است!) بالاترین رکورد بیکاری در کشور نبود اماکن تفریح جمعی و عدم پرداخت مسئولین امربه این مسائل شورای شهر نا کارآمد .... با چه امیدی در میانه روز را سپری کنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  

۹۷/۳/۲۴ ۱۶:۰۶

منتقد ساکن تهران

۹۷/۳/۲۲ ۱۲:۰۰

میانه وسیعترین شهرستان شمالغرب هست

۹۷/۳/۲۱ ۲۳:۵۴

کاملا با حرفتان موافقم.سیدسجاد حججی نعمتی بود برای این شهرستان.
راستی کدامیک از اعضا ائتلاف جوانان بصیر منظورتونه؟

۹۷/۳/۲۱ ۰۳:۵۷

تجربه ثابت کرده سخن از نابخردی زود پشیمانی می آورد. اگر تعداد نماینده باعث بدبختی بود تهران باید با 30 نماینده ویرانه بود!
مراغه در دور اینده 2 نماینده دارد طبق تقسیمات جدید

۹۷/۳/۲۰ ۲۲:۰۵

ایکاش  نماینده شهرمان بجای گلو پاره کردن بخاطر برجام کمی هم از مشکلات این شهر میگفت ایکاش

۹۷/۳/۲۰ ۱۶:۵۴

یه طوری میگی مراغه با اون عظمت آدم فکر میکنه ..... شایدم مراغه‌ای باشی میخواهی خودت و مثلا بزرگ و زیادی جلوه کنی  میانه وسیعه همون یه نماینده هم برای مراغه زیاده

۹۷/۳/۲۰ ۱۴:۰۵

به نظر بنده بهترین برون رفت شهرستان میانه از عقب ماندگی، جزو استان زنجان شدن است
هم از لحاظ نزدیکی و هم از لحاظ راه و ...

۹۷/۳/۲۰ ۱۲:۱۶

پیشنهادتون عالیه. دو نماینده برای میانه زیاده. درست نیست مراغه با اون عظمت یه نماینده داشته باشه و روستایی مثه میانه دو نماینده. باید درخواست تغییر در تعداد نماینده داده بشه!

۹۷/۳/۲۰ ۱۱:۳۰

متاسفانه تلفنشو جواب نمیده دکتر شیویاری اما نماینده فهیمی است .

۹۷/۳/۲۰ ۰۹:۵۴

خدا شفایت بدهد.

۹۷/۳/۱۹ ۱۹:۴۷

بهترین کاره اینه یه نماینده از دونماینده میانه گرفته بشه و داده بشه به شهرستان دیگه. یه نماینده بهتر کار میکنه!

۹۷/۳/۱۹ ۱۴:۱۹

112 دیدگاه ثبت شده
و
٨۵ دیدگاه تایید شده

!!!!

۹۷/۳/۱۹ ۱۰:۵۷

بجد پیگیر کارها هستند

۹۷/۳/۱۹ ۱۰:۲۱

هیچ کاری انجام ندادن سطح مدیریت ادارات را به شدت پایین آوردن از ام ار ای هیچ خبری نشد سطح بیکاری افزایش یافته فقط تا دلتون بخواد تبریک اعیاد گفتن ودریگر مسائل...

۹۷/۳/۱۹ ۰۳:۰۳

نه فرمند بدرد بخوره نه شیویاری.

۹۷/۳/۱۹ ۰۳:۰۲

بیایید برای حلالیت از سید سجاد حججی برایش وسلامتی ایشان دعا کنیم... شهر ما حججی ها میخواهد تا گوش فرماندار ،استاندار ومسئولین را بگیرد ازانها کار بخواهد. خدایا در این روز عزیز شفای عاجل از درگاهت برای حاج اقا حججی مسئلت داریم. دوستانیکه پشت سرش حرفها زدند،شب نامه ها علیه ش پخش کردند و عصای دست هاشمی شدند و... تا ایشون زنده هستند برین حلیت بطلبید فقط یه نفر با روحیه ایشان تو کاندیداهای شورای شهر دیدم (عضو ائتلاف جوانان بصیر بودندکه البته روحانی نبودند)شجاعانه حرفهاشونو هم میزدند و حججی وار وارد میدان شدند

۹۷/۳/۱۹ ۰۱:۴۸

من بده به شخصه طرفدار جناب شیویاری بوده ام و در تمام جلسات این فرد شرکت کرده ام ولی از الان از انتخابم پشیمونم ،چون نویسنده این مطلب زیاد تعریف و تمجید کردن از آقای شیویاری_باز تونستن آقای فرمند تو مجلس حرف بزنن_ولی با ادب بودم تو مجلس چیزی برای ما دردی روت نمیکنه...کسی راهش بیوفته همین مراغه میبینه پیشرفت یعنی چی..باید به عرض عزیزان برسونن این نمایه بیمارستان که جناب آقای شیویاری بهش میبالن

۹۷/۳/۱۹ ۰۱:۲۳

چقدر جالبه.مطالب آقای رشیدی کاملا جناحی و مغرضانه است.هر فرد فامی هم میتونه اینو از نوشته ها و دفاعیات عجیبشون بفهمه.

۹۷/۳/۱۸ ۲۳:۱۸

اگه اون انتقادو انتظار (نکشیدن 20 کیلومتر جاده بطرف سرچم)، زمان دولت دهم بود و انجام نمیشد انتظار بجایی بود ولی توی این دولت 1 کیلومتر جاده کشی هم بله انتظاری واهی هست

۹۷/۳/۱۸ ۲۳:۱۱

جناب آقای احمدزاده دوست دارم نظرتان را در مورد مطلب پنچ شنبه بازار شهرداری میانه که در این سایت منتشر شده بدانم.

آیا وضعیت فعلی پنچ شنبه بازار در شأن مردم شهر میانه است؟؟

آیا یک زمان دوستان پایتخت نشین شما با خانواده هایشان که اهل  شهرستان میانه نیستند از این پنچ شنبه بازار با این وضعیت بازدید نمایند نظرشان در مورد شهر زادگاه مادریتان چه می باشد؟؟

۹۷/۳/۱۸ ۲۲:۳۹

آقای احمد زاده شما سالها به حرفه خبر نگاری مشغول بوده اید و فردی دنیادیده بحساب می آیید از شما انتظاری بیش از این داشتم که در محاوراتتان با تأنّی و استفاده ای بهتر از الفاظ برای اشخاص مورد انتقادتان روبرو شویم .حتی اگر فرض کنیم حق با جنابتان است دلیل نمیشود به دیگری لفظ نوکر و امثالهم بکار برید که دور از شأن است .اگر جایی کسی بخود بگوید نوکر، آن نشان تواضع خودش هست در برابر دیگران ولی ما نمیتوانیم بعنوان خبرنگار، مثلا در گزارشی به مردم بگوییم نوکرِ مردم (بجای نماینده مردم) چنین گفت... بهتر است بنام و سِمَت او بطور محترمانه در گفتارمان اشاره کنیم که این نشانه ی پختگی خود گوینده میباشد. قطعا شما در طی 30سال خدمت هرگز پشت دوربین چنین به رئیس جمهور یا نماینده ای حتی اجازه چنین خطابی را نداشته اید.

۹۷/۳/۱۸ ۲۲:۰۴

درود و ممنون و سپاس ، ارادتمندیم

۹۷/۳/۱۸ ۲۱:۰۱

جناب دکتر نائبی عزیز! مرد میخواهد که با بیل و کلنگ جاده و راه اهن از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب بکشد با وسایل ابتدایی مثل بیل و کلنگ! اگر ان زمان لودر و گریدر بود کل ایران اوتوبان های سه طبقه ساخته می شد!

۹۷/۳/۱۸ ۱۹:۱۸

شما که اینقدر به نماینده مورد اشاره تان علاقمند هستید پس چرا از پاسخ پاراگرافه های بعدی طغره رفتید؟ حالا شما پوپولیست و عوامفریبید یا بنده؟

۹۷/۳/۱۸ ۱۹:۰۱

جناب فرزاد عزیز طوری قلمفرسایی کردی انگار جناب پرفسور شما شهر را گلستان کرده و مردم در خوابند برادر عزیز این چه حرفیه ؟؟؟؟؟؟؟؟

مگر در این 2 سال کدام شهر از ایران تبدیل به گلستان شده که میانه که بواسطه ضعف نماینده هایش از ان شهر عقب مانده؟!!!
شما دارین پوپولیستی و عوام فریبانه صحبت میکنید!

۹۷/۳/۱۸ ۱۸:۳۴

با سلام و تشکر از لطف شما، ایکاش در مورد عملکرد ضعیف مسئولان و مدیران سازمان،نهادها و ادارات شهرستان میانه هم مطالب را به رشته تحریر در بیاورید چون بیشتر مشکلات اصلی و اساسی ما در همین موارد است. نمونه اش همین عدم 53درصد جذب اعتبارات مصوب سال 96 می باشد.

۹۷/۳/۱۸ ۱۸:۳۰

با سلام و تشکر از لطف شما، مسئله اصلی و مهم همین است که چرا ما نباید از داشته های خود استفاده نمائیم الان نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی دو سال و نمایندگان شورای اسلامی شهر در حدود 3.5 سال فرصت دارند باید با تشکیل اتاق های فکر توسط فرهیختگان،روشنفکران، اصحاب رسانه و دلسوزان شهر دنبال راهکارهای مناسب و کارشناسی شده برای حل مشکلات باشیم.

چرا الان بعد از گذشت یک ماه شهر باید بدون فرماندار باشد.

چرا با توجه به دو برابر شده اعتبارات مصوب 47 درصد اعتبارات جذب شوند.

چرا شورای اسلامی شهر هزینه و مصوبه های شورا را جهت اطلاع عموم منتشر نمی کند.

چرا شورای اسلامی شهر جواب نامه تشکل های مردم نهاد را نمی دهند و در بعضی موقع ها با بی اعتنایی باعث بی احترامی و توهین به تشکل های مردم نهاد می شوند.

باید همه ما سعی کنیم مثل بیشتر شهرهای کشور و دنیا باعث فرهنگ سازی فرهنگ مطالبع گری بصورت قانونی باشیم اگر این فرهنگ سازی در جامعه فرهنگ سازی شود دیگر از کسی به خود اجازه نمی دهد کاندیداتوری انتخابات شوند چون می دانند به این راحتی نخواهند توانست با عوام فریبی باعث جمع آوری آرای مردم شوندو بعد از انتخاب کسانی خواهند بود بخاطر عملکرد ضعیفشان در انجام وظایف قانونی خود آنها را بصورت قانونی و منطقی به چالش بکشانند.

۹۷/۳/۱۸ ۱۸:۲۵

هاشمی در عرض 20 سال اندی چکار کرده که اینها بکنند

۹۷/۳/۱۸ ۱۸:۰۳

آیا انتظار بیجایی است که در عرض 2 سال 20 کیلومتر جاده(نصف پروژه میانه به آزادراه) بکشند؟ یعنی برای یکسال 10 کیلومتر جاده ساختن سخت است؟

 

۹۷/۳/۱۸ ۱۷:۴۶

جناب رشیدی عزیز با سلام از لطف و محبت شما ممنونم (مٍثل همیشه)

بحث سر این نیست که این میان دستور راجع به برجام بوده یا نه

اگر وی نطق هم نمی کرد بنده درصدد بودم این مطالب را به رشته تحریر در آورم .ضمنا از یادآوری حضرتعالی ممنونم .

۹۷/۳/۱۸ ۱۷:۴۴

معمولا مراسمات رو تبریک یا تسلیت میگن همین

۹۷/۳/۱۸ ۱۷:۲۲

اینها تو جیه مناسبی نمی تواند برای عدم اطلاع رسانی باشد این عذر بدتر ازگناه است در ادوار گذشته چون تبلیغاتی عمل می کردند نمایندگان باعث شده الان بدبینی هایی به اطلاع رسانی حال حاضر نمایندگان هم صورت پذیرد همگان بایدتفاوت کارتبلیغاتی واطلاع رسانی را تمییز دهند روابط عمومی های دفتر جناب فرمند وشورای شهر باید فعال باشند واطلاع رسانی کنند واز عملکرد خود دفاع کنند تا مردم بتوانند راست را از دروغ از بین نظرات مختلف تشخیص دهند یک شورای شهری ونماینده ای و فرمانداری که روابط عمومی اش فعال نباشد ونتواند ارتباط با عموم برقرار کند از طریق رسانه ها تنها دلیلش تخریب وکارشکنی رقبا نمی تواند بوده باشد بلکه خود هم احتمال قوی چیزی برای عرضه ندارد بفرض شورای شهر کمربندی جنوبی شهر را افتتاح وبهره برداری کند وسپس اطلاع رسانی کند چه کسی وکام عقل سلیم می تواند آنرا کارتبلیغاتی بداند وبگوید چون کارشکنی ممکن است انجام دهند پس اطلاع رسانی نمی کنیم بله تا کاری در حدنهایی انجام نشده برای عرضه خبری مناسب نیست قابل قبول است همیشه افراد رقبایی دارند که سعی در تخریب آنها دارد اما همه موارد را نمی شود با این رویه توجیه کرد

۹۷/۳/۱۸ ۱۷:۱۶

آقای نائبی شما که اهل مطالعه و تحقیق میباشید چرا ازین حرفها میزنید هرچند یقین میدانیم که جانبدارانه برخورد میکنید رسیدن آب شرب گرمی به میانه یا تکمیل بزرگراه سرچم کاری نیست که در طول یکسال (البته بستن بودجه‌ای که نمایندگان کنونی حضور داشتن) تکمیل شود حتی اگر فرض شود که کل بودجه را گرفته آیا درطول یکسال این مجموعه تمام میشد هنوز همان بودجه مصوب به پیمانسپاری نرسیده حتی اگر ۸۰میلیارد هم تعلق میگرفت وقتی به پیمان نرفته فرقی بین ۱۰یا ۸۰ میلیارد نیست مهم اینه که حتی اگر بودجه ۸۰میلیاردی هم تعلق میگرفت آب به خانه مردم نمیرسید چطور این حرف و میزنید
حدود ۱۵سال هست که کیافر رفته ولی سدهایش تکمیل نشده و در خانه مردم نیست همان موقع هم نبود ولی همه میگویند نماینده خوبی بود مثل اینکه زمان اقدامات و مراحل یادتان رفته
میانه میانه‌ی سال ۷۰ نیست که شهر مهمی باشد و بگوییم ۸۰میلیارد آب بگویند بفرمایید همین مقدار بودجه هم با تلاش نمایندگان به میانه‌ی از عرش به فرش آمده خوبست هرچند اولویت اصلی نماینده محترم رساندن میانه به همان موقعیت سال هفتادش هست همان نماینده کلانشهرستان میانه
خداوند از کسانیکه میانه را از عرش به فرش آوردن نگذرد و کسانیکه بدجوری قاطی سیاست شدن و واقعیتها رانمیبینن

۹۷/۳/۱۸ ۱۷:۰۸

در ادوارقبلی نمایندگان در سایتهای شهرستان تبلیغاتشان خیلی چشمگیر بود ونیز شورای شهر الان با توجه به بی اعتمادی که نسبت به این نوع تبلیغات بوجود آمده ترجیح داده اند سکوت بیشتری داشته باشند اگر واقعا کاری انجام یافته اطلاع رسانی توسط روابط عمومی هایشان کار بدی نیست واین امر تبلیغات انجام نمی شود اما بنظر می رسد چه شورا وچه نمایندگان چندان دست پری برای عرضه ندارند البته کشور هم از لحاظ مالی در درآمدهایش دچار تنگناست اما وقتی پول کافی هم وجود داشت به همین وضع دچار بودیم اگر کشور دچار درآمد پایین هم هست این وظیفه نمایندگان است که راهکاربیابند الان نسبتا سرپرست فرمانداری وبرخی بخشها در برگزاری نشستها وسخنرانی خوب عمل می کنند ودر روستاها لااقل توانسته اند با کمک دولت وخود اهالی جوب کشی و ... انجام دهند وعکسش را درسایت بگذارند

۹۷/۳/۱۸ ۱۶:۵۳

با سلام مطالب بسیار عالی بود و تشکر از اقای مرتضی رشیدی اما یه مطلب بگم و اونم اینه که این نمایندگان اولین و اخرین بارشونه که نماینده میشن و دوره بعد نمایندگان دیگری میایین چون واقعا عملکرد قابل قبولی از خودشون ارائه ندادن.

۹۷/۳/۱۸ ۱۶:۴۳

از نماینده چه انتظار میشه داشت وظیفه یه نماینده قانونگذاری است وبس.

۹۷/۳/۱۸ ۱۶:۲۸

دوس نداشتم دراین مورد مطلبی بنویسم چون تا بوده همین بوده وهست،
چیزی ک عیانه چ حاجت ب بیانه؛
اما مختصر مفید عرض میکنم
میان انسان و شرافت رشته باریکی وجود دارد،
ب نام * قول
والسلام.

۹۷/۳/۱۸ ۱۵:۴۵

۹۷/۳/۱۸ ۱۵:۴۲

فقط عکسهای خوشگلی با مسولین یادگاری گرفتن

۹۷/۳/۱۸ ۱۵:۱۰

با سلام و تشکر از جناب آقای احمدزاده بخاطر این مطلب که بجای نقد از عملکرد نمایندگان می توان بیشتر بعنوان ... برداشت نمود و آرزوی قبولی طاعات و عبادات همه عزیزان، جناب آقای احمد زاده شما بعنوان یک خبرنگار و پیشکسوت در این حرفه که سالیان زیاد در مجلس شورای اسلامی بعنوان خبرنگار خدمت نموده اید بهتر از همه از قوانین و آئین نامه های داخلی مجلس مطللع هستید. در اول مطالب خود عنوان نموده اید.

1- اگر به قوانین و مقررات توجه نکنیم موجب بی نظمی ، برخوردها و تضادهای مختلف در جامعه می شود.

2-آقایان نماینده بفرمایید در برخورداری عادلانه از امکانات استانی در جهت حل مشکلات شهری با نظارتتان چه گلی برسر این ملت زدید ؟ آقایان نماینده به خدا قرار نبود به آنچه که اشاره می شود در دوره نمایندگی شما نیز تکرار شود چون سالهاست همشهریان فهیم و عزیزمان با این معضلات مواجه هستند !!!!!!!!!

الف- نمایندگان دوره دهم در شرایطی که بودجه سال 95 در اوایل سال 95 توسط نمایندگان دوره نهم تصویب شده بود درهشتم خرداد ماه سال 95 در مجلس شورای اسلامی بعنوان نمایندگان مردم سوگند یاد نموده و شروع بکار نموده اند.

ب- در سال 95 نمایندگان شهرستان میانه با تلاش و رایزنی ها و رابطه ای (دکتر فرمند) که با معاونین رئیس جمهور داشته و دارند باعث تصویب اعتبارات در حدود دو برابر سال 95 برای سال 96 برای شهرستان میانه باشند که متاسفانه در سال 96 در حدود 47 درصد آن جذب شده است. اگر با توجه به تمدید مهلت جذب اعتبارات مصوب که تا پایان شهریور ماه مهلت است جذب نشود دوباره به خزانه داری کل کشور واریز خواهدشد.

3-آقای فرمند شما که در پشت تریبون مجلس شورای اسلامی گلوی لرزان خود را برای برجام پاره کردید ای کاش فقط 3 دقیقه از وقت خود را صرف مسائل و مشکلات شهرمان می کردید و در مقابل می دیدید همشهریان فهیم مان چه دفاعی از شما می کردند.

دکتر فرمند در اول سخنرانی خود به مشکلات حوزه انتخاباتی خود که مشکل اصلی و اساسی مردم کشور است اشاره نموده اند ولی چون دستور جلسه در مورد برجام بوده است و طبق قوانین و آئین نامه داخلی مجلس ناطق باید در مورد دستور جلسه نطق نمایند بخاطر همین زیاد در مورد مشکلات حوزه انتخاباتی خود نتوانستند صحبت نمایند.

الف- نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توجه به قوانین و آئین نامه های داخلی مجلس می توانند در نطق های قبل از دستور و میان دستور جلسه نطق نمایند.

ب- در هر جلسه رسمی دو نفر از نمایندگان می توانند به نوبت و طبق فهرستی كه قبلا به قید قرعه تنظیم شده است، حداكثر به مدت ده دقیقه نطق قبل از دستور نمایند. دو نفر دیگر از نمایندگانی كه به جهت مسائل فوری و اضطراری حداكثر تا یك ساعت قبل از شروع جلسه (تا هفت صبح) متقاضی نطق قبل از دستور باشند و در لوحه مخصوص ثبت نام كرده باشند، حداكثر به مدت پنج دقیقه می توانند نطق نمایند. در صورتی كه بیش از دو نفر از نمایندگان متقاضی وقت اضطراری باشند، هیات رئیسه به قید قرعه به دو نفر وقت خواهد داد.هیچ یك از نمایندگان نمی توانند ظرف مدت دو ماه بیش از یك بار از وقت اضطراری استفاده نمایند.( ماده 106)

ج- ناطق نباید از موضوع مورد بحث خارج شود.هرگاه رئیس مجلس تشخیص دهد كه ناطق از موضوع خارج شده و در ضمن یك نطق، دو نوبت به وی تذكر خروج از موضوع را بدهد و باز ادامه دهد، دفعه سوم می تواند وی را از ادامه نطق در آن موضوع در تمام جلسه منع نماید، مگر این كه مجلس ادامه صحبت را تایید كند.(ماده 109)

4- آقای فرمندبفرمایید با این پزسیون فوق دکتری در کجای مجلس شورای اسلامی قرار دارید ودر کدام کمسیون تخصصی مربوط به رشته تحصیلی تان فعالیت دارید؟

نمایندگان شهرستان میانه با توجه به تخصصشان در کمسیون های مجلس شورای اسلامی عضو می باشند.

الف- دکتر فرمند عضوکمسیون انرژی

ب- دکتر شیویاری عضو و دبیر کمسیون بهداشت و درمان

5-و اما جناب دکتر شیویاری با اینکه شمارا  یکبار از نزدیک و یکی دو بار از دور در مجالس مختلف زیارت کردم غیر از لطف و محبت و ادب چیزی ندیدم و در داخل مجلس هم تا آنجایی با عزیزان همکار در مجلس ارتباط دارم شخصیتی محترم و با احترام ازشما یاد می شود که باعث سربلندی است البته این امر  باعث نمی شود از انتقادی که برایتان وارد است صرف نظر کنم، جناب شیویاری تمنا می کنم همانطوریکه به مناسبت های مختلف اطلاعیه صادر می کنید مردم هم انتظار دارند همان اندازه و یا یک مقدار کمتر از آن در مورد تلاش ها و کارهایی که در جهت رفع مشکلات مردم انجام دادید مانند دیدار ی که با وزیر نیرو داشتید و خیلی هم مثبت و خبر مسرت بخشی بود اختصاص دهید و مسئله بعدی اینکه جناب دکتر شیویاری این مردم با مرام وبا فضیلت شهرمان را دست کم نگیرید به خدا قسم مردم بسیار فهیمی داریم خواهشمند است قدر این مردم را بدانید چرا که از عدم پاسخگویی شما به تلفن شان بسیار گله مند هستند که این حرکت در شان یک نماینده و نوکر مردم نیست .

الف - آیا وظیفه نماینده مجلس شورای اسلامی صادر کردن اطلاعیه ها در مناسبت های مختلف است؟!

ب- آیا نمایندگان مجلس شورای اسلامی مخصوصا نمایندگان شهرستان میانه وظیفه اصلی آنها پاسخگوی به تلفن های مردم می باشد؟!

ج- آیا مردم شهرستان میانه از عدم پاسخگوی نماینده به تلفن ها نارضایتی و گله مند هستند؟!

د- آیا دکتر شیویاری بعنوان یک پزشک و رئیس شبکه بهداشت سابقه خدمت در این شهرستان رادارند و از همه مشکلات مردم شهرستان میانه در این حوزه با خبر هستند. عملکرد مثبت در حوزه بهداشت و درمان داشته و دارند؟! 

ه-دکتر شیویاری عضو و دبیر کمسیون بهداشت و درمان و دکتر فرمند عضو کمسیون انرژی می باشند. با توجه به قوانین و آئین نامه های داخلی مجلس وظیفه هر کمسیون مشخص است که برای انجام وظایف محوله تشکیل می شوند.

کمیسیون انرژی برای انجام وظایف محوله درمحدوده نفت، گاز، برق، سدها ونیروگاههای آبی و برقی، انرژی اتمی و انرژی‌های نو‌مطابق ضوابط این آیین‌نامه تشکیل می‌شود.

کمیسیون بهداشت و درمان برای انجام وظایف محوله در محدوده بهداشت،درمان، امداد، بهزیستی، تامین اجتماعی و بیمه‌های‌ اجتماعی و هلال احمر مطابق ضوابط این آیین‌نامه تشکیل می‌شود.

در آخر جناب آقای احمد زاده در 365 روز سال چند بار به شهرستان میانه تشریف می آورید و چند روز را در این شهرستان می مانید.

آیا این نوع انتقادات باعث بدبینی بین مردم از نمایندگان خود نمی باشد؟!

 

۹۷/۳/۱۸ ۱۴:۳۷

متاسفانه شهرستان میانه در انتخابات مجلس وشورای شهر رفته رفته ضعیف عمل میکند وجایگاه واقعی نمایندگی تضعیف می شود مردم شهرمان بایدتعصبات را کنار گداشته وشایسته سالاری را جایگزین آن قرار دهند متاسفانه عملکرد نمایندگان محترم ضعیف بوده ودرسطح شهرستان مشهود است .

۹۷/۳/۱۸ ۱۴:۱۷

سلام مهندس فرزاد

برای یک مسئول, گزارش عملکرد دادن, مهم نیست بلکه همان عملکرد, گزارش است. فرض کنیم در این 24 ماه خدمت آقایان دکتر فرمند و دکتر شیویاری, نیمی از بزرگراه میانه به سرچم تکمیل میشد و آب شرب گرمی به خانه ها میرسید و ام آر آی راه اندازی میشد و یک کارخانه صنعتی مادر راه می افتاد. عملکردی که عیان است چه حاجت به گزارش است؟ مردم دعا میکردند. 

ولی الآن چه؟ صدور بیانیه برای ایام سال, گزارش دیدار با مقامات و ... برای میانه آب و نان نمیشود.

۹۷/۳/۱۸ ۱۱:۵۷

من نمی دانم حضرتعالی کی هستید جهت اطلاع عرض می کنم بدانید

خبرنگاران ا ز قشر زحمتکش هستند و نیازمند گرفتن امتیاز از این و اون نیستند چرا که قلم خود را خیلی ارزشمند تر از آنی که فکر میکنید می دانند . اگر بخواهم در این باره قلمفرسایی کنم مثنوی هفتاد من کاغذ می شود ضمنا آقای فرمند نتوانستند در کمسیون مورد تخصص خود عضو باشند .

۹۷/۳/۱۸ ۱۱:۳۰

عدالت این هست هر دو نماینده و هم فرماندار یکسان اقدامات و عملکردشان موشکافی شود. اینکه شما خبرنگاران امتیازی از فرمند نگرفتید دلیل کوبیدن بیشتر نمیشود. قلم باید برای حقیقت بزند. من خودم هم فرماندار و هم هر دو نماینده یکبار در یک مقاله نقد و انتقاد کردم. اما نیامدم شخصا به یک نفر بخصوص حمله کنم. همه نمایندگان شهرستان و فرماندار و مسئولان اجرایی باید نقد شوند. اینجا دستگاه دربار نیست که یک نفر مدح کنیم دیگری منفور. منافع شهرستان ارجح تر از همه چیز هست باید همه یکسان نقد شوند من خودم به فرمند انتقاد دارم اما اینکه فقط ایشان سیبل انتقادات باشند قبول ندارم مجموعه ای از افراد در عقب ماندگی شهرستان سهیم هستند.حتی ما سهم مردم و نخبگان هم در این وضعیت ذکر کردیم.

۹۷/۳/۱۸ ۱۱:۱۹

خواهشا کلی گویی نفرمایید با دلیل منطق همه را تشریح کنید تا مردم بدانند تا در آینده تصمیم جدی بگیرند .

۹۷/۳/۱۸ ۱۱:۱۴

دوست و برادر و همکلاسی عزیزم جناب بیژن خان آزمکان

اجازه دهید نخست در این ایام شهادت،،،، درود بفرستم به روح بلند بهرام عزیز که یکی از افتخارات شهرما و کشور  بوده و هست . 

بیژن جان در جلسات ایشان شرکت نکردم ولی چند  بار ایشان را دیدم ودر مورد کارها و قول هایی که داده صحبت کردم صراحتا اعلام کردند من قولی ندادم در صورتی که اینطور نبود.در مورد پرفسور شما،،،،، باید عرض کنم وقتی از بیژن خان حمایت می کنم اگر طرف مقابل به بگوید بیژن خان شما ،،، بنده با توجه به اعتقاد و ارادت قلبی که به بیژن خان دارم و حتما همینطور است باید به این کلمه افتخار کنم و رسما اعلام می کنم خدای ناکرده قصد توهین نداشته و ندارم . از اینکه گفتید از یک خصوصیت آقای فرمند خوشتان می آید بسیار عالیست  و من به آن احترام می گذارم و این عقیده شما و هر کسی باشد برایم قابل احترام است . ضمنا از اظهار لطف همیشگی شما بینهایت ممنونم . در مورد اینکه گفتید تبعیض ،،، باید عرض کنم نظر حضرتعالی محترم ،، ولی انچه را که تحقیق کردم تونستم بیان کنم. البته در مورد آقای فرمند باید بگویم نیازی به تحقیق نداشتم چون وی را زمانی که معاون پارلمانی دانشگاه آزاد در مجلس  ومن بعنوان خبرنگار پارلمانی صدا و سیما بودم شناختم وبا عرض معذرت به خصوصیات و ویژگی های وی آشنایی زیاد دارم . و بار ها مسائلی را به وی گوشزد کردم . آرزویم سلامتی شما و خانواده محترمتان است .

۹۷/۳/۱۸ ۱۱:۱۲

من هم بنظرم اقای شیویاری باید بیشتر پاسخگو باشد ایشان خود رییس بهداشت شهرستان بودند هنوز در بخش تصویر برداری و تجهیزات و اورژانس هوایی پیشرفتی نکردیم دانشکده پزشکی حتی آزاد رونق دهنده شهرستان بود هنوز ایشان در تخصص خود هیچ دستاوردی برای شهرستان عرضه نکردند.
البته امیدوارم مانند اقای حسینی نمایشی نیایند یک کاغذ فرمالیته بیاورند که امتیاز پتروشیمی گرفتم او هم کاغذ بیاورد مددی کاغذ نیروگاه می اورد! .مطمئنا این چها رسال فرصت خوبی بود حداقل مرکز ام آر آی شهرستان افتتاح میشد. یا مثل شکری چهار سال بگوییم گاوداری در میانه میزنیم. مگرنه ما هم بلدیم وعده سرخرمن بدهیم که بله ما کارخانه خودروسازی در میانه میزنیم

۹۷/۳/۱۸ ۱۰:۵۷

یک نمونه از کارشکنی در کارهایش را میگویم
ساخت دانشگاه علوم پزشکی میانه که فرماندار و برخی کارشکنی کردن چون یک نمونه خودتان خواستید گفتم

۹۷/۳/۱۸ ۱۰:۵۵

بروید در جلساتش شرکت کنید یا از خودشان بپرسید

۹۷/۳/۱۸ ۱۰:۳۸

کاربرمیهمان

آیا این حق من و امثال نیست بفهمیم نماینده شهرمان چه خدماتی انجام داده است؟ باشد حرف ایشان منطقی است حداقل به یک مورد اشاره کنند که کاری انجام شده ودر این مورد این کارشکنی شده!!!!!!لااقل مردم بدانند.

۹۷/۳/۱۸ ۱۰:۰۹

به شما متاسفم چون با وجود اینکه کاربر محترم آقایفرزاد علت نگفتن برخی اقدامات دکتر فرمند را گفته‌اند شما بازهم اصرار دارید

۹۷/۳/۱۸ ۰۹:۵۲

بادرود به دوست دیرینه و بزرگوارم جناب احمدزاده عزیز امیدوارم مطلبی که عرض میکنم موجب رنجیده خاطر نگردد ، حضرتعالی در پاسخ به فرزاد بنظر میرسد که کمی عجله کردید و به سوال نامبرده جواب ندادید ، آیا درجلساتی با آقای فرمند صحبت و ...کرده اید ، جواب ندادید ، حضرتعالی از جمله پروفسور شما ... در مطلبتان استفاده کرده اید ، آیا فکر نمیکنید این جمله خوبی نیست و یا حداقل در شان جنابعالی نیست ؟ البته هر شهروندی موظف است سینه چاک نماینده اش باشد و این عیب نیست ، البته بنده به آقای فرمند رای نداده ام ولی از یک خصوصیت ایشان خوشم میاید که چاپلوس و ریاکار نیستند ومتاسفانه ما را طوری پرورش داده اند که ازافراد چاپلوس و ریاکار خوشمان میاید و از افرادی حقیقت را میگویند متنفریم و ... ، ضمنا مطلبی که گذاشته اید موجب دلگرمی و انتقاد بجایی است که جای تشکر و قدردانی است اما در همان مطلبتان نیز تبعیض در مورد هر دو نماینده خیلی مشهود است بااینحال نظرتان کاملا مورد احترام است ، باتشکر مجدد و درود فراوان

۹۷/۳/۱۸ ۰۹:۱۹

جناب فرزاد عزیز طوری قلمفرسایی کردی انگار جناب پرفسور شما شهر را گلستان کرده و مردم در خوابند برادر عزیز این چه حرفیه ؟؟؟؟؟؟؟؟

البته شما راست مگید توهین به فرماندار ، بعضی از مسولان  و رییس مجلس وووو از خدمات مهم آقای فرمند است . در مورد سوء استفاده اشاره کردید واقعا عجیب است مثل اینکه دیگر نماینده ها سوء استفاده کردند و ایشان جا مانده است واقعا متاسفم !!!! خواهشا شما که سینه چاک ایشان هستید الان ایشان خوابند به 2مورد از خدمات و فداکاری های وی نسبت به شهرمان اشاره کرده و مطمئا باشید من نمیگم شما گفتید . من نااگاهم مردمی که در شهرمان زندگی میکنند و اینهمه کامنت گذاشتند خدای ناکرده آنها هم نا اگاهند؟ البته نظرتان محترم است ولی لطفا بیشتر دقت کنید .

۹۷/۳/۱۸ ۰۲:۱۵

بهتر بود نویسنده محترم برای نماینده بجای کلمه ی (نوکر) از خدمتگذار استفاده میکرد که محترمانه تر بود و مفهوم را هم میرساند

۹۷/۳/۱۸ ۰۲:۰۳

اقای احمد زاده شما بعنوان یک فعال رسانه، تا بحال چند بار بخود زحمت داده اید که در جلسات حضوری دکتر فرمند شرکت کنید تا از کارهایی که کرده اند آگاه شوید؟
چرا قبل از قلم فرسایی برای نقد نماینده ای که یک مورد سواستفاده از مقام برای او مطرح نیست، اندکی تحقیق نکرده اید؟! خودتان هم مقصر ناآگاهی تان هستید!
دکتر فرمند در این شرایط اقتصادی خراب کشور کارهای مهمی توانسته اند برای شهر انجام دهند ولی بشدت با اطلاع رسانی این اقدامات مخالفت میکنند چون عده‌ای بمحض اطلاع یافتن سعی در کارشکنی میکنند
دکتر متاسفانه هیچ اعتقادی به تبلیغات ندارند!

۹۷/۳/۱۸ ۰۰:۴۹

در اینکه ساختارهای سیاسی و نظامات اداری (جدا از رویکردها ومحتواهای این نظامات ) اروپایی ها وغرب پیشرفته هست بحثی نیست آنها چابکتر و کم تنش تر از ما عمل می کنند و باعث می شوند افراد با بنیه تری مطابق با اهداف سیاسی وفرهنگی واقتصادی شان انتخاب شوند وسرکار بیایند حتی از کشورهای دیگر تبعه پذیرفته تا سطوح بالا آنها را در نظام تصمیم سازی شان شریک می سازند در بسیاری موارد چابک و بروز عمل می کنند چون سابقه دموکراسی زیادتری از ما دارند آزمون خطاهای زیادتری انجام دادند وباین نتایج رسیدند ان ها در این راه هزینه های زیادی دادند تاریخ آنان را احتمالا مطالعه فرموده اید ما هم لازم است بدون آنکه هزینه هایی که آنان پرداختند از تجارب آنان با در نظر گرفتن مبانی فرهنگی خودمان استفاده کنیم متاسفانه ما از غرب بیشتر نقاط منفی را یاد می گیریم تا نقاط مثبت و گرته برداری ناقصی بقول ادبیاتی هاانجام می دهیم آنها اگر به مردم می گفته باشند هر انتخابی می خواهید انجام دهید بی شک زمینه های انتخاب آنان ونحوه انتخابشان را ساختارمند کرده اند صد درصدمردم آنها هم نمی توانند آنچه مخالف خواست قدرتهای اقتصادی سیاسی وفرهنگی پیدا پنهانشان است انجام دهند با توجه به رسانه هایی که دراختیار دارند سازمان داده اند خود مردم با دست خودشان آنچه این ها ( تا حدودزیادی )می خواهند انتخاب کنند تبلیغات وعرصه رسانه شگردهای زیادی دارد وامروزه قدرت در دست رسانه هاست موفق باشید

۹۷/۳/۱۸ ۰۰:۳۳

تشکر از مطلب خوبتون(00:00) ولی آیا مردم ما نیز میتونن مثل مردم فرانسه انتخاب خوبی بکنن .بطور مثال اگه یه کم سواد وبی تجربه کاندید تقنینی یا اجرایی بشه بیشتر بهش اقبال میکنن تا یک دکترای اقتصاد هر چند اون شخص دیپلم باشه بهش رای میدن .آیا میشه با این بچگیها مملکت رو دست هر کسی سپرد به صرف انتخاب مردم .!!!

۹۷/۳/۱۸ ۰۰:۰۰

با سلام. بنظر بنده باید مردم نماینده انتخاب کنند. اصول تایید صلاحیت در جهان معیار ها نداشتن سابقه کیفری ،جاسوسی و فساد اخلاقی و مالی هست. هیچکس را بر حسب عقیده اش محروم نمیکنند فوقش مردم به او رای نمیدهند او هم دنبال زندگی خود میرود. در فرانسه مثلا نامزد رییس جمهور باید برای اجازه شرکت یافتن حداقل امضای دو هزار و یا بیشتر افراد سیاسی و مقامات بگیرد مطمئنا هم انجا به هر شخص امضا نمیدهند افراد در سطح سوابق اجرایی بالا فقط میتوانند امضا بگیرند. خودبخود افراد شایسته فیلتر میشوند. در مورد مجلس ، هم مجلس عوام همه کس میتوانند شرکت کنند اگر سو سابقه نداشته باشند. جالب انجا سطح مدرک مطرح نیست چون مجلس مردم هست از دکترا تا دیپلم هم نامزد میشوند. این مردم هستند مشخص میکنند چه کسی برود. مجلسی که شما میگویید سنا هست نخبگان حق شرکت دارند سختگیری میکنند. هرکس نمیتواند برود.

۹۷/۳/۱۷ ۲۳:۵۰

کاربرمحترم  میهمان آنرا که حساب پاک است چه.........

برادر ما خبرنگارا هم طنز نویسی بلدیم و هم تمسخر کردن ،

ولی هرگز به خود اجازه نمی دهیم . واقعیتی است که همه مهر تایید می زنند لطفا به کامنت ها بیشتر نظر بیفکنید ممنونم

۹۷/۳/۱۷ ۲۳:۳۸

زیاد هم نوشته تان حرمت نذاشتین به جناب فرمند استهزا فرمودید ایشان را

۹۷/۳/۱۷ ۲۳:۲۴

بسیاری از شهرهای هم قد واندازه میانه+شهرهای اطرافشون فقط یک نماینده دارن ولی خوب هم پیشرفت کردن . من هر وقت میبینم ما غالباً دو نماینده کم تحرک داریم کلاً غصه ناک میشم . چرا که میانه حقش این نبود. از اول طوری انتخاب کردیم که در آخر دستمان خالی مانده. نه فرودگاهی نه اتوبانی نه اشتغالی و نه امکانات در خور شأنی و هر کی میتونه مهاجرت میکنه به شهرهای بزرگتر .

۹۷/۳/۱۷ ۲۲:۵۲

کسی هم مجبور نکرده بود حتما کاندید شوند .مجلس قدرتش بالاست. مجلسی که یک سلسله با رای خود تغییر میدهد. قدرتش اگر توجه شود بالاست. کدام نهاد میشناسیم در ایران چنین قدرتی داشته است.مطمئنا بودجه شهرستان راحت میتواند اگر تلاش ممارست باشد ماشینش دو سال نگذشته پرادو شده است ما. مردم میانه چشم گوش بسته نیستیم

۹۷/۳/۱۷ ۲۲:۴۷

باسلام وعرض ارادت خدمت شما وآقای احمدزاده ودوستان

بالاخره اگر بفرض نمایندگان با ۲۵ درصد آرا رای بیاورند هم خلاصه طبق قانون آنها نماینده اند تعدد نامزدها در انتخابات وعدم اجماع و همگرایی لازم شهروندان هم این امر را باعث می شود
مقداری از رد صلاحیتها مربوط به تندروی برخی نمایندگان ادوار قبلی بود ومقداری هم ایراد برشورای نگهبان وارد می دانم‌ شوارای نگهبان در ادواری دروازه را باز کرد خیلی ها وارد شدند ودر ادواری در یک طاقه را هم بزور باز می کند آنقدر سروتهش را می زند چیزی باقی نماند و متاسفانه برخی نمایندگان کم بنیه و خنثی وارد می شوند جا دارد حداقل در سنجش توان عملی جدا از توان علمی نامزدها تجدیدنظری صورت پذیرد و همه یا اکثر سلیقه های مطرح کشور بتوانند برنامه های خود را در معرض آرا مردم قرار دهند البته قصد جسارت به نمایندگان شهر را ندارم ما در ماه رمضان وشب قدر هستیم اما واقعیتی است
اما آیا اگر در فلان روستا ومحله رای آنها تاثیرگذار بوده در انتخابات خب آنها هم حق رای دارند هرچند ما نپسندیم
مشکل اینجاست که همگرایی لازم در شهر وکشور وجود ندارد فضای عدم اعتماد جامعه ما را فراگرفته در این فضا فقط جوسازی جواب می دهد!!
من می خواستم کمی انتزاعی حرف بزنم تا بیشتر مساله را روشن کنم متاسفانه نه آقای احمدزاده می پسندند نه زیاد جامعه ما مشتری آن است در حالیکه مشکل ما عمدتا از ضعف نظریه پردازی در سه حوزه سیاست واقتصاد و فرهنگ است و جامعه ازنبود روابط مناسب بین آنها رنج می برد وباید کمی ذایقه متن جامعه را با این مسایل آشنا کرد به دیگر سخن ما دربرنامه هایمان اشتراک نظر کافی نداریم واین موجب می شود استراتژی مناسب را اخذ نکنیم و در عمل هم چندان موفق نباشیم
طاعات وعباداتتان در این شبهای عزیز قبول درگاه الهی باشد

۹۷/۳/۱۷ ۲۲:۲۶

ای کاش در ایران عزیز در مقیاس کوچکتر میانه

کسانی که میخواهند در یک مقام خدمت کند با خودش راست حسینی، توانایی خود را سبک سنگین کند تا عدم توانایی ایشان، بیشتر از این باعث عقب افتادگی شهر و کشور نشوند.

با این ویژگی میشویم کشوری مثل ژاپن!

مردم بیچاره هم اعتماد میکنند اما عدم توانایی مسئولین باعث سر شکستگی مردم میشود.

کسی که دویدن بلد است همیشه فوتبالیست خوبی نیست.این استعداد کم وبیش در همه وجود دارد.

وقتی برگزیده مردم میشوی در کسوت برگزیده شورای شهر و نمایندگی، کم کاری و استراحت معنی ندارد باید در حد و منزلت مردم تلاش کنی.

لازم نیست از نمایندگان دیگر شهر ها نام ببریم اما نمایندگی مردم، دکتری و مهندسی و پروفسوری لازم ندارد

مشکلات روز افزون است و فرصت حلشان محدود.اگر اهمال کاری شود مشکل روی مشکل سوار میشود.

بهداشت و اقتصاد و صنعت و جاده و آسفالت و چاله های خیابان و... از جمله مشکلات میانه است که از دوره های قبل این مشکلات بر روی هم انباشته شده اند

 

۹۷/۳/۱۷ ۲۱:۵۱

با عرض سلام و احترام

تا زمانی که روحیه مطالبه گری نباشد با عرض پوزش همین آش است و همین کاسه!

جای دوری نرویم اگر ذره ای از روحیه نقادی و مطالبه گری مردم تبریز  در ما نیز وجود میداشت حال و روز شهر ما بسیار بهتر از این میبود...

۹۷/۳/۱۷ ۲۱:۴۹

کاربر میهمان عزیز با سلام خدا شاهد است قصد حذف یا سانسور ندارم ولی بعضی مواقع مطالبی نوشته می شود که ثابت کردنش غیرممکنه وبعضی مواقع هم باید حرمت طرف مقابل هم  حفظ شودحتی اگر مخالفش باشیم .

۹۷/۳/۱۷ ۲۱:۳۵

تواناییشان در همین حد است، انتظار معجزه نداشته باشید.

۹۷/۳/۱۷ ۲۱:۱۶

آقای احمدزاده یا کامنتها را منعکس نکن یا تمام کمال منعکس کن این روش خوبی نیست که قسمتی از مطلب را سانسور می کنید بخاطر این سانسورهای سلیقه ای است که کسانی انتخاب می شوند که باب طبع شما واقع نمی شود علت در همین روشهاست که بکار گرفته می شود وجامعه فضای گفتمانی صحیحی ندارد

۹۷/۳/۱۷ ۲۰:۴۳

همین تفکر فشار از پایین وچانه زنی ازبالا را که جزو تئوری های حجاریان بود در سالهای اصلاحات و سال ۸۸ دیدیم نتیجه اش چه شد این روش در کنار روشهای دیگر طرف مقابل میوه اش شرایط بغرنج اقتصادی وفضای تنش آلود سیاسی است که دودش اکثرا به چشم اقشار ضعیف می رود این تز کاربردش در مناسبات داخل کشور نبود بلکه شاید زمان شاه بقول شما کاربد داشت

۹۷/۳/۱۷ ۲۰:۴۲

البته اقای احمد زاده کامنت ها را سانسور میکنند موردی نیست. حداقل کلمات عوض نکنید .یا جمله حذف کنید یا عینا مثل خودش بگذارید.چون اضافه و کم کردن ویرگول هم بارمعنایی عوض میکند. فقط با شما همشهری سوال دارم ایا همه ی این نامزدها نمایندگی از نزدیک دیده اید؟ بالاخره شخص با یک سخنرانی میفهمیم چکاره هست. عملکرد تک تک این نامزدها هم شخصا در اداراتشان دیده ایم . حال به تعریف تمجیدها عده ای هم نباید توجه کرد.نمونه میگویم خبرنگار امتیاز از نماینده نمیگیرد ضدش می نویسد. در مورد انتخابات هم مگر نماینده اول شهرستان چقدر رای اورد به 25 درصد هم بزور میرسید.75 درصد نظرشان متفاوت بوده است. رای یک روستا یا یک محله میانه نفر اول تا سوم تغییر میداده است. اینکه نظرتان اینست رد صلاحیت ها تاثیر ندارد در اینده نزدیک به پشیمانی در این مورد خواهیم رسید.

۹۷/۳/۱۷ ۲۰:۲۴

جناب مهندس نایبی با سلام

 

ضمن تقدیر و تشکر از شما باید عرض کنم همیشه مدیون شما و همکاران محترم شما در این سایت هستیم .

۹۷/۳/۱۷ ۲۰:۲۲

اینها را خود انتخاب کردید پس هرکی خربزه می خوره پای لغزش هم می ایسته عده ای خواهند گفت شورای نگهبان نمی ذاره کاندیدای مورد نظر ما صلاحیتش قبول بشه باید گفت اون هم ۵۰ درصدش نه همش علت تندروی سیاسی شون بود می ماند یک عده تکنو کرات مثل هاشمی که صلاحیتش تایید شد منتها رای نیاورد وبیست سال هم رای آورده بود هیچ گلی به سر شهر نزد

۹۷/۳/۱۷ ۲۰:۱۶

قبلا بیانیه صادر می شد حالا دردنامه صادر می شود تاببینیم فرداپس فردا چه چیزی صادر خواهد شد

۹۷/۳/۱۷ ۲۰:۱۱

چه انتظاراتی داری داداش
فرمند؟؟؟
کجاست؟؟؟
اطلاعیه بدیم گم شده
حداقل شیویاری با بیانیه دادن بی خودی...حضورشو اعلام میکند
ازماست که برماست

۹۷/۳/۱۷ ۱۹:۱۶

سلام وضعیت کشور نیاز به اصلاح دارد باید تمام مفسدین از کار بر کنار شوند .

۹۷/۳/۱۷ ۱۹:۱۰

جناب احمدزاده!

با درود و احترام بر شما

وقتی مطالب شما را میخوانم یاد دوران کودکی ام می افتم که شما را میکروفن در دست, از سازمان ملل و ژنو و لاهه و ... گزارش میدادید. خداوند طول عمرتان دهد.

اگر سکوت هست, نه از سر رضایت که از سر نومیدی است. امیدوارم تذکر دلسوزانه شما لااقل برای دو سال آینده اثرگذار باشد. 

 

 

۹۷/۳/۱۷ ۱۸:۵۶

مصدق یک شعار خوب داشت «فشار اقشار از پایین ،چانه زنی مذاکره با بالا با ما» احیانا ما در میانه هیچکدام نداریم. نه مردمش و نه نخبگان و نمایندگان مذاکره کننده را. الکی نیست 100 میلیارد بودجه اب شرب بدهند ،400 میلیارد سد شهریار اب کشاورزی و 200 میلیارد راه بزرگراه ،چند ده میلیارد بخش بهداشت اِم آر آی، اشتغال و ابادانی.ناگهانی اتفاق نخواهد افتاد. بخش جامعه شهر میانه با احترام به همه روح یک جامعه متحد ندارد اکثریت تازه یک دهه هست از روستاهایشان امدند.نتیجه ارقی هم برای ابادانی هم ندارند. در روستاها شهرستان هم جز پیرمردها هم کسی نمانده است اکثریت تفکرات دهه شصت دارند. شهرستان ما از یک بحران هویت و کمبود قشر جوان و نخبگان متعهد رنج دارد

۹۷/۳/۱۷ ۱۸:۳۹

خاصیت دموکراسی همین هست چه پیرمرد بیسواد چه دکترا با سواد.حق اظهارنظر دارند.
دقت کنید در خارج ما مجلس عوام داریم و مجلس سنا، مجلس عوام را همگان میتوانند بروند در ایران متاسفانه برعکس هست.

۹۷/۳/۱۷ ۱۸:۳۰

مهمان عزیز سلام ممنون  ومتشکرم

۹۷/۳/۱۷ ۱۸:۲۰

آقای احمد زاده عزیز همشهری گرامی احسنت به شرفت و احسنت به قلمت . خیلی مردی به خدا . مسلمان و مومن واقعی شمایید . درود برشما

۹۷/۳/۱۷ ۱۸:۱۸

اگر نمایندگان مجلس حداقل حقوق را برای خود تصویب کردند آن موقع می توانند جلوی دست اندازان به بیت المال را بگیرند .  چرا نماینده مجلس باید ده برابر یک معلم با درجه فوق لیسانس و با سابقه ۲۸ سال خدمت حقوق بگیرد ؟؟؟ مگر نمایند چه کار سخت و دشواری انجام می دهد ؟ مگر انرژی هسته ای تولید می کند یا نفت استخراج می کند  وای به حال و روز ما مردم بیچاره

۹۷/۳/۱۷ ۱۷:۴۶

کار بر میهمان سلام ممنونم

چکار باید کرد اگر تذکر ندهی فکر میکنند بله.....

۹۷/۳/۱۷ ۱۷:۴۱

جناب احمدزاده عزیز ، ممنون و سپاس از دقت نظر و انتقادات بجای شما. ایکاش بودند امثال شما که دلسوز شهر بودند و لب به انتقاد و گلایه میگشودند البته سخن خودم رو اصلاح میکنم هستند بسیاری که دلسوز شهرند همچون شما ولی به والله چنان جو باندبازی و عوامفریبی وندانم کاری در شهر حاکم شده که متاسفانه هرکسی لب به انتقاد میگشاید حکم ارتدادش صادر میشود شوربختانه درطی این چند سال اخیر جوی در میانه حاکم شده که برخی افراد بدون داشتن کوچکترین اطلاعات سخنوری میکنند و مدعی بلاغت هستند همینکه حضرتعالی درد هزاران مردم زجر کشیده از دروغهای رنگین را بازگو کردید دست بوسم.

۹۷/۳/۱۷ ۱۶:۳۷

تا وقتی که مردم ما مطالبه گر نباشند وضع از این هم بدتر خواهد شد.تقصیر مردمه دیگه رای میدن اون آقاهارو به مقام و منزلت میرسونند بعد هیچ مطالبه ای نمیکنند.
دو سال دیگه نمیدونم این آقایون در سخنرانی های تبلیغاتی شون چی میخوان به مردم بگن.

۹۷/۳/۱۷ ۱۶:۱۰

با عرض سلام ،
به یاد ایامی افتادم که دیدار و رفع مشکلات مردم در ساختمان های اختصاصی مجلس با نمایندگان شهر خود دیدار و رفع مشکل می نمودند و اتاق اختصاصی نمایندگان میانه به قدری شلوغ می شد که گویی اتاق مربوط به نمایندگان یک شهر با جمعت بالای 700هزار نفر است نام میانه بواسطه قابلیت نمایندگان جایگاه خواص در مجلس داشت ، واقعا مثل خواب گذشت .
مقایسه کنید سخنرانی های نمایندگان اروار نچندان دور میانه را با نمایندگان فعلی .

۹۷/۳/۱۷ ۱۶:۰۱

چون دروغ گفتن مالیات نداره!

۹۷/۳/۱۷ ۱۶:۰۰

آقای احمدزاده ماه رمضانی درست نیست پشت مردم ایتگونه حرف بزنید
شما چرا از من کاربر این سوال را میپرسید شما موظفید این سوالات را از خود ایشان بپرسید
بروید از خود آنها بپرسید ببینید چه پاسخی میدهند

۹۷/۳/۱۷ ۱۶:۰۰

یادمه مدام سال انتخابات ریاست جمهوری گوشزد نمایندگان کردیم؟ بهترین موقع امتیازگیری هست . اگر خر این اقا از پل گذشت گذشت و  مدام گفته ایم فرصت طلایی است تا بودجه های عمرانی و اشتغال زا شهرستان جذب کرد. حال که در اوج تحریم ها هستیم مدام صادرات نفت دولت کاهش میابد الان دولت دغدغه اش تامین بودجه جاری اش هست و حقوق کارمندانش. اما بجز نمایندگان .گله از نخبگان شهرستان و مردم هست به جای واقع گرایی و سیاستمداری ،اینها خود هیجان زده بازیهای صوری بنفش و سبز شدند. هیچ کاری برای افزایش فشار به دولت انجام ندادند. چون یک ادم واقع گرا میداند بعضی وعده های نامزد های ریاست جمهور دروغ هست از اساس با بنیان با اصول نظام مغایرت دارد قابل اجرا نیست. اما دختر 18 ساله هم امد وارد موج بازی انها شد سیاستمدار میانسال شهرستان هم.بدون انکه منافع شهرستان تامین شده باشد. این ساده دلی مردم شهرستان هم بی تاثیر در وضع امروزشان نیست . رای فقط برای انتخاب نیست. بلکه رای ها یک پیام سیاسی هستند. ما هنوز در چارچوب دموکراسی قواعد بازی های سیاسی نفهمیدیم

۹۷/۳/۱۷ ۱۵:۵۴

در دوره انتخابات اقایی بود که بعد سال ها تهران نشینی هوس خدمت به شهرش به سرش زده بود و اومده بود و میگفت من انتخاب بشم فلان کارخانه رو میارم. با رئیسش رفیقم. اشنا دارم. خب مرد مومن چی می شد الان بیاری؟ حتما باید نماینده میشدی تا میاوری؟ خدمت به شهرت با لباس عادی نمیشه؟

۹۷/۳/۱۷ ۱۵:۵۲

هر جا وزیر بهداشت یا دکتر پزشکیان باشه اقای شیویاری هم دیده میشه! مثلا در افتتاح کلینیک در تبریز! یا مراسم دیگر!

۹۷/۳/۱۷ ۱۵:۴۳

میانه تبدیل به روستای بزرگ شده.ای کاش کل شهرستان مثل اداره اوقاف زیرمجموعه بستان آباد بشه.  این شهر دیگه شهر نمیشه . هر چی عتیقه هستش یه مدت نماینده شده:حسینی_مددی_حاجی اصغری_و...هاشمی. تنها نماینده ای که میشه بابت عملکردش واقعا سرو بالا گرفت شخص حججی هستش

۹۷/۳/۱۷ ۱۵:۴۱

یاشاسین آقا جاوید شهرمان که با منطق و استدلال عملکرد آقایان را به چالش کشیدند

۹۷/۳/۱۷ ۱۵:۳۴

در تمامي ادوار نمايندكان ميانه بي خاصيت بدوند،كه فقط شعار تو خالي بودند.هر دو اينها به كل مردم ميانه دين دارند وبايد پاسخگو باشند،از اقاي پرفسور كه هر سري در رابطه با شهرمان صحبت كرديم فرنودند پول نيست و از اينجور حرفها كه خودشام را خلاص كردند.مگر از وضع مملكت خبر نداشتين قبل انتخابات؟؟؟؟؟ از اقاي دكتر هم كه هيج خبري نيست فقط در مجالس و افتتاح زمين كودكان و يا مجالس ترحيم نماينده ماست. انصافا هر يك از نماينده در طول يكسال عزم شان را صرفا جهت اوردن يك كارخانه از طريق سرمايه كزاري به شهرمان مياوردند در طول ٤ سال ٨ كارخانه در شهرمان داشتيم و ديكر رتبه يك بيكاري نميشديم.بقيه مسايل را نميخواستيم.ولي حيف هر دوره نماينده اومده ديكه تو ميانه زندكي نميكنه .

۹۷/۳/۱۷ ۱۵:۰۶

من چندین بار سوال کردم چرا بودجه عمران افزایش نمیدهید چرا به دولت برای کم کردن اسراف ها و هزینه ها جاری فشار نمی اورید. پروژه های عمرانی شهرستان پرسیدیم ،میگویند کار ما قانون گزاری است! هیچ کاره ایم! فرماندار پاسخگو باشد. فرماندار هم میگوید من هیچ کاره هستم ! پس کی چیکاره هست؟ جز خواجه حافظ شیرازی در مورد قانون گزاری هم کاری بنفع مردم نکردند. دولت بیمه رایگان مردم ناگهانی قطع کرد هیچکس از نماینده ها ایراد قانونی نگرفت و دولت بازخواست نکرد. در قضیه تدریس زبان مادری طبق قانون اساسی ،هیچ فشاری به دولت نمی اید. در زمینه بودجه اختصاص بودجه عمرانی ،دولت بارها تخلف کرده به بودجه جاری اضافه نموده اما برخورد توبیخی نشده است. در زمینه سیاست خارجی ما اینهمه زندانی ایرانی فقط بدلیل قرص استامینوفن ! در ترکمنستان و عربستان زندانی داریم هیچوقت وزارتخارجه توبیخی نکردند. چون حمایتی از انها نمیشود.این باعث سواستفاده دول خارجی شده است در زمینه فیلترینگ تلگرام یکبارهم نمایندگان مجلس وزیر ارتباطات احضار و توبیخ نکردند مجلسی میخواهیم مدافع حق مردم ،مدافع قانون و منافع ملی و منافع شهرستان باشد.

۹۷/۳/۱۷ ۱۴:۴۹

نماینده ؟!!! به لطف و کمک همین نمایندگان و البته نمایندگان سابق همه چی بر وفق مراد است . شهر و کشور توسعه یافته ، رفع تبعیض و نابرابری در پرداخت حقوق کارکنان دولت ، برجام آفتاب تابان ، اشتغال و رفع معضل بیکاری ، کشاورزی پیشرفته ، صنعت پیشرفته ، تامین اجتماعی کارآمد ، بهداشت و درمان رایگان ، مسکن ارزان ، معیشت بی درد سر خانواده ها ، بانکداری بدون ربا ، شهر با امکانات و زیر ساخت های لازم . بازهم از خدمات نمایندگان بگم یا کافیه ؟ آقا این چه سوالیه از نمایندگان می پرسید ؟ کدوم نماینده ؟ کدوم خدمت ؟ کدوم توسعه ؟ کدوم عدالت ؟ کدوم برابری ؟ کدوم اقتصاد اسلامی ؟ کدوم وجدان کاری ؟ کدام.........آه و صد افسوس ...چه فکر می کردیم ؟ و چه شد ؟ کجایند مردان بی ادعا ؟ کجایند پرستوهای عاشق ؟ .

۹۷/۳/۱۷ ۱۴:۳۸

سلام ایا ما خواستار پاسخ نمایندگان در پیشگاه مردم هستیم ؟

۹۷/۳/۱۷ ۱۴:۲۵

مگه ما میانه ایها در مجلس نماینده داریم؟؟؟؟

اخبار روز