کد خبر: ۹۱۹۴۹
۵۵۹ بازدید
۱۶ دیدگاه

آقای استاندار میانه امام جمعه و فرماندار هم دارد

۹۸/۸/۲۵
۱۱:۱۴

در آخرین روز هفته گذشته هفدهم آبانماه جاری همشهریان عزیز میانه ای هنگامی که در خواب بودند ناگهان با صدای مهیبی از خواب بیدار شدند و با فریاد زلزله ، زلزله، برای نجات جانشان خود را به محوطه باز رساندند و بالاخره بعد از چند ثانیه ،،  زلزله  تقریبا طولانی ا ز حرکت باز ایستاد. اما پس لرزه های پی درپی بازگشت همشهریان به منازلشان را غیر ممکن ساخت و لذا آن شب را در اتومبیل ها ، خیابانها وپارک ها گذراندند و همه نگران و مضطرب بودند که خبر از ویرانی روستاهای اطراف میانه از جمله روستای ورنکش رسید که متاسفانه چند تن از عزیزانمان در این روستا جان به جان آفرین تسلیم کردند بعد از این حادثه بود که مردم و مسولان شهری در راس آنها امام جمعه ، فرماندار میانه ، جان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، بسیج ، ارتش ، نیروی انتظامی و سایر نیروها و هلال احمر تا رسیدن کمک و مسولان استانی و کشوری  با اکیپ های گوناگون به یاری زلزله زدگان شتافتند که در این میان نقش مسولان قضایی بویژه دادستان میانه در آگاه کردن مردم و هشدار به بعضی از اشخاص سو استفاده کننده بسیار ستودنی بود. خلاصه در ادامه مسولان استان از جمله استاندار خود را به مناطق زلزله زده رساندند. و پس از بازدید در مقابل دوربین همکاران صدا وسیمای مرکز تبریز و رسانه های محلی قرار گرفته و به مصاحبه های مختلف پرداختند ،

در بین مصاحبه کنندگان استاندار آذربایجان شرقی رکوردار بود غافل از اینکه ایشان بعد از چند ساعت و یا چند روز این شهر را ترک  کرد ه و ادامه پاسخگویی به مردم و زلزله زدگان حجت الاسلام والمسلمین جناب حاج آقا محمدی امام جمعه و آقای مشایخی فرماندار میانه خواهند بود. گر چه ممکن است این سوال مطرح شود وقتی فرماندار است   چرا امام جمعه پاسخگو باشد باید گفت چون مردم امام جمعه را به عنوان نماینده ولی فقیه و امین خود می دانند خواهی نه خواهی به دفتر ایشان مراجعه خواهند کرد لذا در اینگونه مواقع امام جمعه و فرماندار که به موقعیت منطقه و نیازهای شهری و روستایی آشنایی کامل دارند در مصاحبه  با رسانه ها  بهتر می توانستند مسائل و مشکلات را به گوش مسولان کشوری برسانند که اصلا نه تنها بنده بلکه هیچکس ندید  واین نشانگر آن است که امام جمعه و فرماندار میانه به جای عکس، سلفی گرفتن، تصویر و مصاحبه دنبال رفع مشکلات زلزله زدگان بودند بنابرین لازم بود  این دو بزرگوار  مسائل و مشکلات منطقه را بازگو می کردند  گرچه از  استاندار انتظار می رفت  به همکاران صدا وسیما ی مرکز تبریز گوشزد کند که این شهر امام جمعه و فرماندار دارد و بهتر می توانند مسائل و مشکلات را بیان کنند  که متاسفانه وی این کار را نکرد ناگفته نماند

در این بین همکاران صدا وسیمای مرکز تبریز نیز کم لطفی کردند چرا که در کلاس های آموزشی دوره خبرنگاری چهل سال پیش به ما آموخته اند هر اتفاقی که در یک شهر ، مخصوصا زلزله بیفتد نخست مصاحبه با فرماندار می تواند با توجه به آشنایی که به شهر و منطقه دارد در حل مشکلات  موثر باشد چرا که مسولان استانی و کشوری در حد فرماندار اطلاعات کافی از منطقه ندارند لذا ظاهرا آقای استاندار غافل از این هستند که در غیاب وی امام جمعه به عنوان نماینده ولی فقیه و امین مردم و فرماندار به عنوان مسول اجرایی شهر باید پاسخگوی مردم باشند . از نظر اجرایی نیز فارغ از اینکه فرماندار هر که باشد این فرماندار است که با توجه به فرا رسیدن فصل سرما باید پاسخگوی سر پناه این عزیزان باشد ، این فرماندار است که اگر بازسازی مناطق زلزله زده با مشکلاتی مواجه شود باید پاسخگو باشد ، این فرماندار است که باید علیرغم تلاش های شبانه روزیش به پرسش های مردم و زلزله زدگان در صورت ناراضی بودن از روند بازسازی پاسخگو باشد ، این فرماندار است که باید وسایل گرمایشی زلزله زدگان را تامین کند ، این فرماندار است که حداقل یک روز درمیان باید در بین زلزله زدگان به منظور بررسی مشکلات آنان حضور یابد ، این فرماندار است که باید با گوش دادن به درد و دلهای زلزله زدگان هماهنگی های لازم را با ادارات مربوط انجام دهد ، این فرماندار است که باید پاسخگوی غُر غُر کردن نماینده ای باشد که حداقل به خود اجازه نداد ضمن بازدید از مناطق جنگ زده در مراسم تشییع جان باختگان زلزله زدگان ورنکشی شرکت کند ، این فرماندار است که هر اداره ای در این شهر خدای ناکرده قصوری در حل مشکلات زلزله زدگان کرده باشند باید پاسخگو باشد و خلاصه  این فرماندار است که باید خیلی چیزها را  پاسخگو باشد که اگر ادامه دهم مثنوی هفتاد من کا غذ می شود و اینجاست که استاندار باید حمایت های همه جانبه را از مسولان و دست اندرکاران شهری بویژه فرماندار میانه بنماید . با توجه به آنچه که اشاره شد انتظار این است استاندار آذربایجان شرقی همانطوریکه در مصاحبه با رسانه ها بویژه رسانه ملی سبقت گرفت و به تنهایی پاسخگوی سوالات  همکاران شد در رسیدگی به وضعیت زلزله زدگان میانه  به گفته های خود در مصاحبه ها عمل نموده و اجازه ندهد روستاییان شریف و زحمتکشمان در رنج و مشقت به زندگی خود ادامه دهند ‌.

درپایان بنده بعنوان یک همشهری و خبرنگار پیشکسوت ضمن عرض تسلیت به بازماندگان جان باختگان   بر خود لازم می دانم از همه همشهریان شریف و بزرگوار ، جناب  حاج آقا محمدی امام جمعه ،  فرماندار پرتلاش شهرمان جناب مشایخی ، سپاه پاسداران ، بسیجیان ، ارتش ، نیروی انتظامی ، مسولان قضایی بویژه دادستان میانه ، هلال احمر و همه نهاد ها و ارگانها و ادارات شهرمان که از نخستین ساعات وقوع زلزله تا به امروز به یاری عزیزان زلزله زده شتافتند تقدیر و تشکر  نمایم . ودر پایان به همه همکاران عزیز مطبوعاتی شهرمان بویژه جناب مهندس حسن زاده و همکارانشان در قافلان و همچنین جناب مهندس نایبی و همکاران عزیزشان در صدای میانه که از هنگام وقوع زلزله با تهیه اخبار و گزارش های مختلف مردم و مسولین را لحظه به لحظه در جریان   قرار داده و می دهند    خسته نباشید می گویم که واقعا تلاش خوبی در امر خبر رسانی داشتند .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۹/۴ ۱۰:۴۷

مگه میشد نمیرفتند ؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

۹۸/۹/۴ ۰۹:۴۲

آقای احمد زاده ضمن قبول کلیات مبحث شما به عرض میرساند ایرادات حقوقی و اداری بشرح ذیل بر نوشته شما وارد می باشد که امیدوارم بعنوان نقد منصفانه پذیرا باشید: 1. بخش ترکمانچای خودش امام جمعه مستقل دارد. 2. امام جمعه های شهرستانها صرفا امام جمعه بوده و نماینده ولی فقیه نیستند بلکه صرفا امام جمعه های مراکز استان با حفظ سمت امام جمعه بودن نماینده ولی فقیه در استان آن هم با حکم رهبر معظم منصوب می شوند 3. استاندار رییس مدیریت بحران استان و عالی ترین مقام دولت در استان بوده و مصاحبه فرماندار در حضور استاندار محل اشکال است چنانچه مصاحبه استاندار کنار رییس جمهور محل اشکال است. 4. طبق قایده و تبیین موضوع توسط جنابعالی ( اولویت ممصاحبه فرماندار بر استاندار ) در این صورت بایستی کسی جز بخشدار مناطق زلزله زده مصاحبه نکند چون به بخش مسلط تر از فرماندار است در حالیکه بخشداران دو بخش کندوان و ترکمانچای در بحث زلزله اصلا دیده و شنیده نشدند. 5. انصافا هم فرماندار هم بخشداران هم دهیاران و هم کلیه عزیزان ( بنیاد مسکن . سپاه . بهزیستی . کمیته امداد. هلال احمر . موکب های حسینی . خیرین و.... )در این خصوص زحمات بسیار زیادی متقبل شدند.

۹۸/۸/۳۰ ۱۳:۳۰

چه عجب.اینترنت وصل شد

۹۸/۸/۲۵ ۲۱:۰۴

لطفا دوباره بخوانیداز تیزبینی تان ممنونم .

۹۸/۸/۲۵ ۲۰:۵۰

ببخشیدمنظورتان از(، فرماندار پرتلاش شهرمان جناب مشایخی سپاه پاسداران ،)چیست؟

۹۸/۸/۲۵ ۱۹:۴۶

ببخشید اشتباه تایپی بود از تذکرتان ممنوم

۹۸/۸/۲۵ ۱۹:۴۴

بنده از کسی شاکی نیستم ، درکار خبر خوشم بیاد یا نیاد معنی ندارد اما اگز بنا به فرمایش شما استاندار اگر میانه ای بود مثل فرماندار  برای من  مایه افتخار بود بنده روش خبر و نحوه خبر دهی و گزارش دادن را متذکرشدم ولی به نظر حضرتعالی احترام قائلم لطفا اگر وقت داشتید یکبار دیگر مطلب را بخوانید .

۹۸/۸/۲۵ ۱۹:۲۷

آقای استاندار میانه امام جمعه و فرماندار هم دارد
آقای استاندار، میانه امام جمعه و فرماندار هم دارد
تیتر دوم بهتر نیست به نظرتون؟

۹۸/۸/۲۵ ۱۹:۱۷

متوجه نشدم این عزیز از چی شاکیه!!!!!!!! استاندار نماینده رئیس دولت در استان هستش و منطقی نیست در زمان حضور استاندار توی منطقه زلزله زده صدا و سیما با فرماندار مصاحبه کنه!!!! بهتر بود این عزیز می گفت از استاندار خوشم نمیاد و دوست داشتم استاندار همشهری خودم بود نه اینکه این همه توضیح بنویسه!!!!

۹۸/۸/۲۵ ۱۸:۴۵

احسنت جناب آقای احمدزاده عزیز

۹۸/۸/۲۵ ۱۲:۱۹

جناب آقای جاوید احمدزاده عزیز کاش مختصر و موجز میگفتید مطلبتان طولانی بود جان کلام اگر تیتر صدای میانه نبود قابل استنباط نبود البته مقالات قبلی شما را خوانده ام و با آنها موافقم اما شما استاد سخن و خبرنگاری هستید بهتر میدانید معنی این شعر را :
کم گوی، گزیده گوی چون در … تا ز اندک تو جهان شود پر

۹۸/۸/۲۵ ۱۲:۱۰

به نظر حقیر، فرماندار از بس که خودشان به سرعت وارد عمل شدند فرصت مصاحبه نیافتند
خدایی من یکی در جریان بودم آقای مشایخی از اولین ساعت زلزله، آستین ها را بالا زدند شاید علت آنهم بومی بودن ایشان است که تعصب شهروندی دارند.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز