کد خبر: ۱۷۳۸۲
۲۰۶۳ بازدید
۷ دیدگاه (۷ تایید شده)

راه اندازی وب سایت ملا محمدباقر خلخالی

۱۳۹۲/۹/۲۷
۲۲:۳۷

 

معرفی و نکو داشت نام  ومقام مشاهیرفرهنگ و ادب و تاریخ تمدن یاد آور ارزش ها و افتخارات معنوی ایران اسلامی و مرور کارنامه پر برگ وبارکوشش های نامدارانی است که با شعر و اندیشه خودبرای سر بلندی این سرزمین کهن گام برداشتند. ونیززمینه ای مناسب برای پرورش جوانان مشتاق و علاقه مند است تا در مقام پاسداشت نام و یاد مشاهیر ایرانی آیند ه ای سراسر فرهیختگی و فرزانگی را رقم بزنند.

راه اندازی وب سایت ملا محمد باقر خلخالی از چهره های نامدار ایران و آذربایجان نیز با همین رویکرد و اهداف ایجاد شده است. و سعی ما این بوده است که در حد توان و اطلاعات بتوانیم قدمی در معرفی این عالم و شاعر بزرگوار برداشته باشیم.

دیدگاه ما این است که پیشرفت و توسعه شهرها و کشورها بدون مطالعه در باورها و فرهنگها امکان پذیر نیست و توسعه اقتصادی و فرهنگی دو مقوله جدا از هم نیستند و این دو به موازات هم حرکت می کنند. یک جستجوی ساده در اینترنت نشان می دهد که مردم و مسئولان شهرهای استانهای اصفهان و غیره چه توجهی در جهت ساخت آرامگاه و بزرگداشتهای بین المللی برای مشاهیر شهرهای خود برگذار می کنند.

اما متأسفانه به قول آقای مهندس نائبی مؤلف کتاب مشاهیر و مفاخر میانه، مزار ملا محمد باقر خلخالی که تنها نامدار میانه ای مدفون در شهرستان میانه است، در روستای قره بلاغ چقدر مظلوم است. آیا میرزا محمدباقر با آن نام و آوازه در خور یک مقبره ساده هم نیست؟ چرا ما نتوانیم یک بزرگداشت و همایش برای مشاهیر و مفاخر خود برگزار کنیم.

امیدواریم با همت فرهنگ دوستان و جوانان و با حمایت مسئولین حداقل هز چند سال یکبار شاهد برگزاری مراسم و بزرگداشت مشاهیر و مفاخرمان باشیم.

به زودی فراخوانی در جهت طراحی آرامگاه ملامحمدباقرخلخالی انجام خواهد شد که امید می رود با کمک مسئولین و نماینده گان محترم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی و مساعدت مسئولین دانشگاه آزاد واحد میانه بتوانیم هم زمان با زدن کلنگ ساخت آرامگاه، همایش و بزرگداشتی هم برای معرفی ملامحمدباقرخلخالی برگزار کنیم.

وب سایت ملامحمدباقر به نشانی www.salabiyeh.ir  منتظر دریافت نظرات و دیدگاههای شما همشهریان بزرگوار می باشد.      

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۹/۲۹ ۲۰:۱۴
واقعا این حرکت شما قابل تقدیر است.
۹۲/۹/۲۸ ۱۹:۰۷
به راستی آن مشاهير دیروز آثاري جاویدان خلق نمودند و امروز وظيفه ما زنده نگهداشتن یاد و نام آنان و شناساندن آنان و راه اهداف و آرمان هایشان است .
۹۲/۹/۲۸ ۱۶:۰۳
[quote name="دكتر سبحان ناصري"]آقای لطفی سوالی دارم. یادم هست چند سال پیش موسسه ای به نام محمد باقر خلخالی تشکیل شد. آیا خبری از آن موسسه دارید؟ چون من هیچ حرکتی و بازتابی از آنها ندیدم.[/quote]
_________________________
سلام آقای دکتر سبحانی و تشکر از اظهار نظرشما. متأسفانه در موسسه فرهنگی ملامحمدباقرخلخالی افرادی وجود دارند که با دیدگاه شخصی به مسائل نگاه می کنند و چون در ابتدای کار برای کارهای فرهنگی باید از جیب خود هزینه کرد. و این اشخاص نه حاضر به هزینه کردن هستند و نه حاضرند امور را به افرادی بدهند که علاقه مند به کارهای فرهنگی هستند. به شما قول می دهم که اگر اخبار راهندازی سایت و طراحی مقبره به گوششان برسد مطمئنا دوباره با عنوان فعالیت دوباره موسسه سعی در سنگ اندازی خواهند بود.
۹۲/۹/۲۸ ۱۵:۱۰
آقای لطفی سوالی دارم. یادم هست چند سال پیش موسسه ای به نام محمد باقر خلخالی تشکیل شد. آیا خبری از آن موسسه دارید؟ چون من هیچ حرکتی و بازتابی از آنها ندیدم.
۹۲/۹/۲۸ ۱۵:۰۸
سایت را دیدم. دستتان درد نکند. انشاالله رفته رفته کاملتر و بهتر هم بشود.
۹۲/۹/۲۸ ۱۳:۱۸
دست شما درد نکنه
۹۲/۹/۲۷ ۱۸:۴۷
[list][*]جناب لطفی! همت و غیرتتان را می ستایم. در سکوت و خاموشی دستگاههای عریض و طویل دولتی شما وظیفه آنان را به دوش می کشید و بزرگانمان را می شناسانید. آفرین بر غیرت شما[/list]

اخبار روز