کد خبر: ۳۱۳۸۳
۳۰۷۱ بازدید
۹ دیدگاه (۹ تایید شده)

مصاحبه با داریوش بهشتی ، اهدا کننده ماموگرافی.قابل توجه سرمایه داران و کاندیدای محترم مجلس

۱۳۹۳/۹/۲۳
۱۰:۰۹

همزمان با تاسوعای حسینی خبرهایی در شهر پیچید مبنی بر اینکه داریوش بهشتی،  خیر جوان خلخال ، وعده خود مبنی بر اهداء دستگاه ماموگرافی به بیمارستان خلخال را محقق نموده است

 

 

جدای از حواشی که این خبر در شهر داشت و تعبیرهای مختلفی نیز از آن شد ، لازم است نکته ای خدمت دوستان و همشهریان گرامی ارائه شود و اینکه این کار با هر هدف و نیتی که انجام میشود ، مایه مسرت و خوشحالی همشهریان بوده و به نوعی ، یک نمونه از مشارکت همشهریان متمول ساکن سایر شهرهاست که سالهاست انتظار داریم . و امیدواریم نمونه های مشابه آن به وقوع بپیوندد و انجام چنین خدماتی از طرف سایرین نیز تکرار شود

 

مطالبی شنیده میشود مبنی بر اینکه این اقدام در راستای اهداف انتخاباتی بوده و این خیر جوان قصد شرکت در انتخابات آتی نمایندگی مجلس را دارد . با فرض اینکه این مورد حتی صحت هم داشته باشد باز هم  تا آن زمان مدت زمان حدود یک سال و نیم باقی مانده و اصلا در خصوص شرکت یا عدم شرکت ایشان و پروسه های مختلف قبل از انتخابات نمیتوان با قطعیت سخن گفت و لذا نفس این عمل که یک اقدام خیریه عام المنفعه است ، همچنان میتواند مورد قبول بوده و اهداء دستگاه ماموگرافی به بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال را باید گامی مثبت در مشارکت خلخالیهای ساکن سایر شهرها در راستای تجهیز امکانات پزشکی خلخال بدانیم و فارغ از سایر مسائل حاشیه ای باید قدردان این اقدام ایشان باشیم .

 

چه بسا اگر تمامی کاندیداهای احتمالی آتی نمایندگی مجلس بخواهند چنین اقدامات عام المنفعه ای را برای اهالی فهیم خلخال انجام دهند ، قدردان زحمات آنها نیز خواهیم بود و باور بفرمائید هر کاندیدایی بخواهد به اندازه توان خود چنین خدمتی برای شهرستان خلخال انجام دهد ، چه بسا در کوتاهترین زمان ممکن بسیاری از مشکلات حوزه های مختلف خلخال میتواند حل شود و در مجموع به نفع مردم خواهد بود .

 

از کاندیداهای آتی نمایندگی مجلس نیز خواهشمندیم اگر قرار است بابت تبلیغات خود در خلخال هزینه ای بکنند ، آنها را صرف امور عام المنفعه نموده و علاوه بر تبلیغات خود ، ثواب اخروی آن را نیز نصیب خود کنند و از دادن هر گونه وعده توخالی جدا بپرهیزند

 

و اما به دنبال خبر تحویل دستگاه ماموگرافی به بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال هر چند با تاخیر ، مکالمه تلفنی با داریوش بهشتی داشتیم که توجه شما عزیزان را به این مصاحبه جلب میکنم .

سوال : لطفا خودتان را معرفی نمایید و بفرمائید در حال حاضر در چه زمینه ای مشغول فعالیت هستید ؟

جواب : داریوش بهشتی لرد هستم ، متولد 1355 روستای لرد بخش شاهرود شهرستان خلخال و دارای مدارک دانشگاهی تربیت بدنی ، معماری و فوق لیسانس حقوق عمومی از دانشگاه تهران و در حال حاضر در زمینه عمرانی مشغول فعالیت اقتصادی هستم .

 

چه شد که تصمیم به اهدا دستگاه ماموگرافی گرفتید و وعده این کار با چه نیت و هدفی و چه زمانی مطرح شد ؟

طی دعوتی که در جشن گلریزان از بنده صورت گرفت ، ضمن مشارکت در این جشن و با مشورت و پیشنهاد تعدادی از دوستان و همشهریان عزیز ، خرید دستگاه ماموگرافی برای بیمارستان خلخال به بنده پیشنهاد شد .

طبق تحقیقات بعمل آمده نزدیک به یک هشتم زنان ، مبتلا به سرطان سینه هستند که در صورت تشخیص به موقع ، قابل درمان است . با توجه به عدم دسترسی بسیاری از اهالی بعلت نبود راههای مواصلاتی مناسب ، مخصوصا در فصول سرد سال و توان مالی پایین بسیاری از اهالی روستاها و شهرهای منطقه خلخال ، عملا امکان تشخیص و پیشگیری برای بسیاری از زنان منطقه مان فراهم نبود و لذا طبق مشورت با دوستان و انجام تحقیقات لازم در این زمینه ، دستگاه ماموگرافی ، بهترین گزینه جهت راه اندازی و انجام خدمات به همشهریان تشخیص داده شد و همانطور که مستحضر هستید خریداری و تحویل بیمارستان امام خمینی (ره) خلخال شد .

 

حال که این دستگاه تحویل بیمارستان امام خمینی(ره) خلخال شده است . لطفا بفرمائید از کی راه اندازی و در اختیار همشهریان قرار خواهد گرفت ؟

طی هماهنگی که با مدیر بیمارستان خلخال صورت گرفته است و همچنین بعد از اخذ مجوزهای لازم از سازمان انرژی اتمی ایران ، در تلاش هستیم ان شاء الله قبل از اربعین حسینی ، راه اندازی و در خدمت شهروندان عزیز قرار گیرد .

ضمنا به مدت 40 روز ویزیت بیماران بصورت رایگان صورت خواهد گرفت و هر ماه هم سه روز بصورت رایگان خواهد بود که نحوه اجرا و روزهای مربوط به این ویزیتهای رایگان با هماهنگی مسئولین محترم بیمارستان امام خمینی(ره)  و پزشک متخصص برنامه ریزی شده و در آینده به اطلاع شهروندان عزیز خواهد رسید . 

 

علاوه بر دستگاه ماموگرافی ، در جشنواره رغایب شما وعده ایجاد جاده های بین مزارع روستایی را اعلام نمودید ، لطفا در این زمینه بیشتر توضیح دهید .

اقتصاد در روستاها وابستگی کامل به کشاورزی و باغداری دارد و اگر ما بخواهیم روشهای نوین باغداری و کشاورزی را پیاده کنیم ، لازم است که بتوانیم ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته کشاورزی را به مزارع ببریم . پس لازم خواهد بود که مزارع و باغات ما راههای دسترسی ماشین رو داشته باشند .

لذا بنا به درخواست تعدادی از روستائیان و تشخیص اینجانب و در جهت رونق اقتصادی روستائیان که متعاقب آن بر اقتصاد کل روستاها و شهرها نیز تاثیر گذار خواهد بود ، بنده تقبل کردم سه میلیارد و هفتصد و پنجاه میلیون تومان ( 37,500,000,000 ریال ) جهت ایجاد و توسعه راههای بین مزارع روستاهای خلخال و کوثر  هزینه نمایم و در حال حاضر نیز از طریق سازمانها و نهادهای مربوطه ، پیگیر اخذ مجوز های لازم در این خصوص میباشم که متاسفانه در این روند و با گذشت نزدیک به 3 ماه هنوز در زمینه اخذ مجوز توفیق آنچنانی نداشته ایم و امیدوارم مسئولین ذی ربط در این خصوص همکاری لازم را با اینجانب داشته باشند تا بتوانم به وعده ای که در این خصوص به روستائیان عزیز داده ام عمل نموده و ماشین آلات راهسازی را در اواخر اردبیهشت و اوایل خرداد سال آتی در خلخال مستقر نمایم . و از این طریق بتوانیم تحول بسیار بزرگی را در زمینه کشاورزی و باغداری خلخال ایجاد نماییم .

 

آیا برنامه های دیگری را در خصوص اجرای خدمات عام المنفعه در شهرستان خلخال دارید ؟

بله . در راستای سلامت عمومی همشهریان ، مواردی مد نظر دارم که در حال حاضر ، بحث اولویت بندی ضروریات مطرح بوده و مراحل مشورت و تحقیق را طی مینماید و در صورت اتخاذ تصمیم نهایی و حصول اطمینان ، مراتب به اطلاع عموم خواهد رسید

 

در ضمن در خصوص اصلاح جاده های مواصلاتی شهرستان خلخال ، در صورت توافق و همکاری مسئولین ، آمادگی اجرای تونلهای مصنوعی و بهمن گیر مسیر خلخال ، پونل را دارم و خوشبختانه دیدگاه فرماندار محترم خلخال در این خصوص مثبت بوده و پیگیر قضیه هستند و امیداریم سایر مسئولین نیز در این مورد دیدگاه مثبتی داشته و همکاری لازم جهت رفع مشکلات جاده مواصلاتی خلخال - پونل را داشته باشند .

 

ضمن تشکر از شما جناب مهندس بهشتی که وقتتان را در اختیار ما قرار دادید . اگر مطلب خاصی مد نظرتان هست ، آماده شنیدن آن هستیم .

جا دارد تقدیر و تشکر کنم از آقای احمدی فرماندار محترم خلخال ، مهندس ملکی مدیر بیمارستان خلخال و دکتر شکارچی رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال که در خصوص جابجایی و تحویل دستگاه ماموگرافی نهایت همکاری را داشتند .

همچنین تشکر از شما مدیر سایت خلخالیم و سایر همکارانتان که در خدمت اطلاع رسانی صحیح شهرستان خلخال هستید و تشکر دارم از سایر خبرنگاران خلخال که در زمینه اطلاع رسانی نهایت همکاری را دارند .

و اما تشکر ویژه دارم از اهالی شریف و محترم منطقه خلخال که با تماسهای تلفنی و پیامهای محبت آمیزی که ارسال می کنند ، باعث دلگرمی و تشویق بیش از پیش اینجانب شده اند و امیدوارم در سایه توجهات حق تعالی بتوانم روز به روز خدمات بیشتری به مردم فهیم سرزمینم ارائه نمایم .

 

گزارش از خلخالیم www.khalkhalim.com

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۲/۲ ۱۵:۳۳
خدمت دوستان عزیز باید عرض شود که این آقا با این کارهای عوام فریبانه سعی در فریب افکار عمومی و جلب رای برای انتخابات دارد که بسی کار بیهوده ای است و دانشکده علوم پزشکی خلخال هم فقط اسمی دارد جون فقط دارای رشته پرستاری و بهداشت است و به احتمال بسیار که امکان کاربرد این دستگاه در بیمارستان خلخال اصلا وجود نخواهد داشت به دلیل نبود متخصص طب هسته ای همچنان که ct اسکن خلخال به همان مشکل گرفتار است.
۹۳/۹/۲۴ ۲۱:۳۷
برای خیران شهرستان میانه 470میلیون تومان مبلغی نیست اگر سعی وتلاش کنند می توانند بگیرند
۹۳/۹/۲۳ ۲۲:۵۹
بهتر نیست خیران مدرسه ساز نیم نگاهی هم به سلامت و بهداشت هم داشته باشند؟
۹۳/۹/۲۳ ۱۸:۲۳
موجب مسرت گردید که خلخال دانشکده علوم پزشکی دارد واین برای همشهریان عزیز میانالیهای عزیز خوب میشود که برای مداوای پزشکی به خخال بروند و دیگر به تبریز نروند
۹۳/۹/۲۳ ۱۳:۱۹
باسلام و آرزوی توفیق برای این مهندس عزیز برای کار خیری که انجام دادند دستگاه ماموگرافی دیجیتال قیمتی حدودا چهار صدو هفتاد میلیون تومان قیمت دارد بنده حاضرم در صورتیکه افراد خیر در سطح شهرمان یا جاهای دیگر پیشقدم شوند برای خرید دستگاه مامو دیجیتال بیست درصد تخفیف از شرکت وارد کننده اخذ نمایم حدودانود وچهار میلیون پایین تر از قیمت هیئت امنا ارزی وزارت بهداشت . اگر گلریزان دراین رابطه در شهرمان برپا شود مطمئنا میتوان با این روش خدا پسندانه بیمارستان میانه را مجهز به دستگاههای پیشرفته پزشکی نمود آقای مهندس نایبی شما بسم الله را بگو
۹۳/۹/۲۳ ۱۲:۲۳
لطفا از این کارها نکنید دل اقایون به درد میاد کارهای مهمتری است که باید انجام بدند انشااله اقایان را در مقامهای بالاتر مشاهده کنیم ضمنا ممنون از اطلاع رسانیتون

اخبار روز