کد خبر: ۶۵۹۵
۲۵۸۲ بازدید
۸ دیدگاه (۸ تایید شده)

آقای فرماندار و نمایندگان محترم شهرستان میانه، جغرافیای تاریخی بخش کاغذکنان را برگردانید.

۱۳۹۱/۵/۱۱
۱۹:۴۲

جناب آقای خلفاپور فرماندار محترم شهرستان میانه و آقایان سیدبهلول حسینی و محمدعلی مددی نمایندگان محترم مردم میانه در مجلس شورای اسلامی.

احتراماً به استحضار می رساند در سایه غفلت و بی توجهی مردم و مسئولین در اوائل دهه هفتاد تعداد قابل توجهی از روستاهای بخش کاغذکنان از شمال و جنوب آن منفک و ضمیمه شهرستان خلخال و استان زنجان شدند. مطمئناً این موضوع از همان اول نقش بسیار تعیین کننده ای چه از لحاظ اقتصادی، سیاسی و اجتماعی برای بخش کاغذکنان داشت و باعث تضییع حقوق جمعیت سی و پنج هزار نفری و 120 پارچه روستای آن روز شد. با توجه به مهیا شدن شرایط امروز و گذر از روزهای سخت و تمایل اهالی روستاهای جدا شده برای برگشتن به آغوش کاغذکنان و نقش تاثیر گزار این موضوع در ارتقای درجه فرمانداری شهرستان میانه به فرمانداری ویژه، لذا از عالیجنابان بعنوان نماینده دولت عدالت محور در شهرستان و نمایندگان محترم مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی درخواست می نمائیم روستاهای جدا شده از خاک وطن را به آغوش کاغذکنان برگردانید.

با تشکر

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۱۱/۲۳ ۱۹:۵۳
با سلام و عرض خسته نباشید با ید عرض کنم خود بخش کاغذ کنان در سال 1358 و با مصوبه شورای انقلاب از خلخال منفک و برای ایجاد بخش میانه به آن شهرستان الحاق گردید که در این صورت بنده از بزرگان و نمایندگان استان اردبیل خواهشمندم این بخش دور افتاد از خاک وطن را به خاک اصلی یعنی خلخال و به تبع آن استان اردبیل الحاق نمایند.
۹۳/۷/۱۸ ۱۷:۴۱
با سلام تا جای که من اطلاع دارم روستای کمر از توابع شهرستان خلخال می باشد و روستای گاو از توابع میانه می باشد که رودخانه قزل اوزن در بین آنها قرار گرفته است
۹۱/۵/۱۵ ۰۷:۳۲
[quote name="سجاد نصیری"]لازم است مسئولین پیگیری کنند.[/quote]
اول باید مردم نامه بنویسند و خواستار الحاق به میانه شوند بعد نمایندگان دنبالش را بگیرند.
۹۱/۵/۱۵ ۰۷:۳۰
بزرگترین بخش شهرستان میانه پرا به این روز افتاده نمی دانم.
۹۱/۵/۱۳ ۰۰:۵۴
تارخچه کاغذکنان بسیار بلند و ریشه دار است وبه نظر من تاسیس فرمانداری درآن منططقه به دلیل دوری از میانه خیلی مهم است.
۹۱/۵/۱۲ ۰۸:۳۱
اگر خوداهالی روستاهای منفک شده با امضای طومار از مسئولان درخواست الحاق به کاغذکنان را بکنند زود تر نتیجه می دهد.
۹۱/۵/۱۲ ۰۰:۴۷
لازم است مسئولین پیگیری کنند.
۹۱/۵/۱۱ ۱۹:۲۶
مضافاً اهالی یک منطقه کهن مانند کاغذکنان یا همان [b]خونج[/b] یا [b]خونا[/b] در طول هزاره گذشته با هم انس و الفت داشته و با روستاهای اطراف ارتباطات عاطفی ، ازدواجی و کاری داشته و در سردی و گرمی و سیری و گرسنگی در کنار هم بوده اند. جدا کردن اینها بوسیله تقسیمات ناسنجیده سیاسی تاثیرات منفی زیادی بر روحیات و منتجاً روی کار و ارتباطات آنها می گذارد. یادم هست در تهران وقتی اتوبان همت قرار بود از وسط باغهای کن عبور کند آنها تا یک سال مانع از عبور اتوبان شدند بدان سبب که منطقه بومی و قدیمی کن را به دو شقه تقسیم می کردند. شهرداری تهران وعده ساخت پل عابرپیاده و زیرگذر و روگذر ماشین رو را داد تا توانست این منطقه را دو شقه کند.
الآن در انتهای کاغذکنان کنونی دو روستای [b]گوو[/b] و [b]کمر[/b] در کنار هم صدها سال زندگی کرده و مراتع مشترک ، فولکلور مشترک و زندگی مشترک دارند اما به یک باره کمر را از کاغذکنان گرفته و به خلخال می دهند.

اخبار روز