کد خبر: ۷۶۲۴
۱۵۳۵ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

ارسال طومار "فرمانداري ويژه" مردم خوی به رهبر معظم

۱۳۹۱/۹/۱۵
۱۳:۲۳

خوی آنلاین: مردم دارالمومنین و ولایتمدار خوی با امضا و ارسال طوماری به مقام معظم رهبری استان شدن شهرستان خوی را خواستار شدند.

به گزارش خوی آنلاین، در متن این طومار آمده است:

محضر مبارک مقام معظم رهبری و مرجعی حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای مدظله العالی

با صلوات بر محمد و آل محمد و با عرض ادب به پیشگاه آقا امام زمان(ع) و با درود به روح پرفتوح امام خمینی (ره) و شهدای گرانقدر اسلام و با سلام به مسئولین دلسوز و صدیق نظام جمهوری اسلامی ایران.

به استحضار عالی می رساند، شهرستان مذهبی و تاریخی خوی با قدمت 3 هزار ساله اش که زمانی جزء مهمترین شهرهای کشور و دومین شهر آذربایجان بود، امروزه متاسفانه رفته رفته از جایگاه اصلی خود دور شده و الان ا ز حضرت عالی استمداد و دست یاری می طلبد، تا استعدادها و پتانسیل های بالقوه اش را بالفعل نماید.

شهر خوی با مردم غیورش در حراست و استقلال میهن عزیزمان ایران اسلامی، سرآمد بوده است و در 8 سال دفاع مقدس، جوانان با غیرتش در دو جبهه قرارگاه حمزه سیدالشهداء و لشکر3 عاشورا، نیروهای رزمنده و سرداران دلاورش با تقدیم بیش از 1000 شهید و صدها جانباز و آزاده، در عملیات های مهم و سرونوشت ساز، گره گشا و خط شکن بوده اند. و امروز یادگاران دوران دفاع مقدس این دلسوزان جامعه و نظام اسلامی که سربازان راستین ولایت و رهبری عزیز هستند خواسته ای به حق دارند که مسئولین نظام به آن اذعان می کنند و آن ایجاد استان خوی است.

چنان که به یاد داریم، در طول ده ها سال گذشته، این درخواست بارها مطرح شده است و در 70 سال گذشته در برنامه تقسیمات کشوری 21 استان به جمع استان های کشور اضافه شد که موقعیت شهرستان خوی از تعدادی از این استان ها بهتر است و برای نمونه، جمعیت خوی ازمراکز استان هایی چون: بوشهر، شهرکرد، یاسوج، سمنان ، بجنورد، بیرجند و ایلام بیشتر است.

حال سوال این است چرا مردم خوی، مصر به ایجاد استان هستند، مگر در این نام و عنوان چه هست؟ پاسخ این است در طول چند دهه گذشته شاهد کم لطفی ها و بی عدالتی ها از هر جهت نسبت به شهرمان بوده ایم و خیلی از شهرهای دیگر نسبت به خوی از هر حیث به مانند: مراکز دانشگاهی خصوصاٌ از نوع دولتی ـ مراکز بهداشتی و درمانی، مراکز رسانه ای و فرهنگی ، ورزشی و اقتصادی، جاده و راه آهن و ده ها موارد دیگر که مجال پرداختن به آن نیست، از خوی خیلی پیشی گرفته اند و در عوض، متاسفانه دراین مدت، تنگ نظری ها و بی مهری ها نسبت به شهر ما صورت گرفته است و در این میان استدلال ما این است که با ایجاد استان خوی، مردم مومن و محروم این خطه از کشور می توانند به خیلی از آرزوهای چندیدن ساله خود دست یابند. گذشته از این، البته موارد مستدل دیگری هم برای استان شدن خوی هست، بنا به فرموده حضرت عالی، اگر آذربایجان سر ایران است، بهتر است بدانیم چشم های تیزبین آن هم شهرستان خوی است که به عنوان یکی از معابر مهم کشور به مانند کلید آذربایجان عمل می کند که همسایگی و هم مرز بودن با کشورهای ترکیه، آذربایجان(نخجوان) و نزدیکی به مرز ارمنستان، نشان گر کلیدی بودن و اهمیت این شهر است.

و همچنین مرکزیت خوی در شمال آذربایجان که بیش از 30 شهرستان و بخش و شهر را در خود جای داده است، بر اهمیت و ضرورت ایجاد استان جدید در این منطقه، مهر تائید می زند.

شهر دارالمومنین خوی می تواند در صدور فرهنگ انقلاب و اسلام ناب محمدی(ص) با توجه به خاستگاه علماء و روحانیت، با حوزه های علمیه ای که سرآمد آن شخصیتی چون حضرت آیت ا... العظمی سیدابولقاسم خویی(ره) می باشد، نقش مهم و اساسی خود را در این رابطه ایفا نماید.ولی متاسفانه به نظر می رسد، محجوبیت و نجابت مردم خوی موجب شده است که صدای مردم این دیار به جایی نرسد.

با این حال مردم دارالصفای خوی مایوس نگشته و با ارسال طومارها و هم چنین در مناسبات ومراسم مختلف خواسته های خود را بارها اعلام کرده اند که نمونه های آن بی شمار است که به دو مورد آن اشاره می شود:

یکی در تاریخ 85/6/10 در حضور ریاست محترم جمهوری بود که مسئولین و مردم شهر یکپارچه خواستار استان شدن خوی بودند که آقای احمدی نژاد به بالاترین سطح رساندن خوی را قول دادند.

دومی در راهپیمایی 22 بهمن سال 90 بود که مردم انقلابی با شعار: «رهبریمیز ساغ اولسون خوی گرک استان اولسون» به معنی رهبرمان سلامت باشد/خوی باید استان گردد، باردیگر خواسته خود را در این روز مبارک بیان نمودند و در این حرکت ها بیانگر خواسته به حق مردم این خطه از میهن اسلامی مان است که امیدواریم با همت مسئولین عزیز در دولت خدمتگزار و مجلس محترم شورای اسلامی و با عنایت مقام معظم رهبری، مردم شهید پرور خوی به آرزوی دیرینه شان هرچه زودتر برسند.

انشاا... تعالی و السلام.

رونوشت:

ـ آقای دکتر احمدی نژاد ، ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران جهت اقدام مقتضی

ـ آقای دکتر علی لاریجانی ، ریاست محترم مجلس شورای اسلامی ، جهت اقدام مقتضی

ـ آیت ا... صادق لاریجانی ، ریاست محترم قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران ، جهت اقدام مقتضی

ـ جناب آقای مصطفی نجار، وزیر محترم کشور، جهت اقدام مقتضی

ـ امام جمعه محترم شهرستان خوی حضرت حجت الاسلام سیدرضی شکوری جهت پیگیری و اقدام مقتضی

ـ جناب آقای دکتر موید حسینی صدر ، نماینده مردم شهرستان های خوی و چایپاره ، جهت پیگیری و اقدام مقتضی

ـ خانواده شهداء و ایثارگران شهرستان خوی

ـ روحانیت معظم و بسیج همگانی شهرستان خوی

ـ رزمندگان دلاور هشت سال دفاع مقدس شهرستان خوی

منبع: http://www.khoyonline.com

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز