کد خبر: ۸۸۷۳۱
۲۱۵ بازدید
۰ دیدگاه

بخشدار کندوان میانه:

ارائه تسهیلات کم بهره دولتی به کشت گلخانه/ استقرار دستگاه هواشناسی در مرکز بخش

بخشدار کندوان میانه به ارائه  تسهیلات کم بهره در حوزه کشت گلخانه ای از سوی دولت اشاره کرده افزود: می توان ضمن کاهش فضای سطح کشت سود حاصله را چند برابر نمود.

محمود زرین در جلسه انتخاب هیئت امنای مسجد سنگی ترک، با اشاره به استقرار دستگاه هواشناسی خودکار در مرکز بخش گفت: با توجه به اختلاف دمای بخش کندوان و مرکز شهرستان در بسیاری از موارد، خسارات وارده ناشی از تغییرات جوی قابل پیش بینی نبوده و به تبع آن بیمه محصولات کشاورزی و اثبات خسارات کشاورزی با مشکل مواجه می شد که با راه اندازی این دستگاه بسیاری از این مشکلات برطرف خواهد شد. 

وی در ادامه با تاکید بر لزوم کار فرهنگی در مساجد، جذب نوجوانان و جوانان به مساجد را از مهمترین وظایف هیئت امنای مساجد عنوان نمود.

 زرین با بیان اینکه در باورهای دینی مسجد خانه خداست و در باورهای فرهنگی نیز مساجد به عنوان سنگر شناخته می شوند، هدف هیئت های امنای مساجد را تحکیم و تقویت این پایگاه معنوی برای مردم خواند.

وی  با اشاره به مسئولیت هیئت امنا در مساجد گفت: تمامی امورات مربوط به مساجد زیر نظر هیئت امنا و امام جماعت صورت می گیرد و اعضای جدید باید تلاش کنند تا با تبدیل نمودن مسجد سنگی ترک به یک مجموعه فرهنگی بتوانند این مسجد تاریخی را به جایگاه واقعی آن برسانند.

زرین با اشاره به جنبه های گردشگری و تاریخی مسجد سنگی ترک و امام زاده محمد کندوان تصریح کرد: این مکانهای تاریخی و مذهبی یکی از پتانسیل های ایجاد درآمد و جذب گردشگر برای بخش کندوان به شمار رفته و هیئت های امنا باید در راستای شناساندن و  تبلیغ کشوری و حتی جهانی آنها برنامه ریزی و تلاش کنند.

بخشدار کندوان در پایان ضمن قدردانی از نیروهای نظامی و انتظامی بخش کندوان گفت: میزان اعمال مجرمانه در بخش کندوان کاهش بسیاری داشته و عاملین اتفاقات معدودی که صورت گرفته نیز در زمان کوتاه شناسایی و دستگیر شده اند.

گفتنی است در انتهای جلسه ضمن برگزاری انتخابات آقایان معصوم میرغفاری، اکبر خدایاری، سیدنورالدین میرعظیمی، جعفر میرغفاری، علی امینی ، ستار رحیمی، ابراهیم محمدی، صادق فرجی و حسین طالبی به عنوان اعضا هیئت امنای مسجد سنگی ترک انتخاب شدند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز