کد خبر: ۸۱۳۷
۹۲۸ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

حسینی:

نمایندگان مجلس ازدعوت به تعامل دولت برای هم‌افزایی استقبال کنند.

۱۳۹۱/۱۱/۲
۱۹:۰۰
تناقض در رفتار برخی نمایندگانِ نگران از وضعیت کشور!

با وجود آن‌که برخی از نمایندگان مجلس طی روزهای اخیر با ادبیاتی تند و گلایه‌آمیز دولت را به واسطه تأخیر در ارائه لایحه بودجه کشور به مجلس مورد شماتت قرار داده اند و در جریان نطق‌های میان‌دستوردر خانه ملت و مصاحبه با رسانه‌های مختلف دائماً از رئیس جمهور انتقاد می‌کنند که چرا در جلسه روز چهارشنبه به سخنان نمایندگان گوش نداد اما همین گروه با استقبال سرد از دعوت معاون پارلمانی رئیس جمهور برای یک نشست تعامل‌گونه میان دو قوه تناقضی جدی میان قول و عمل این طیف از بهارستان‌نشینان ایجاد کرده است.

شبکه ایران / با وجود آن‌که برخی از نمایندگان مجلس طی روزهای اخیر با ادبیاتی تند و گلایه‌آمیز دولت را به واسطه تأخیر در ارائه لایحه بودجه کشور به مجلس مورد شماتت قرار داده اند و در جریان نطق‌های میان‌دستوردر خانه ملت و مصاحبه با رسانه‌های مختلف دائماً از رئیس جمهور انتقاد می‌کنند که چرا در جلسه روز چهارشنبه به سخنان نمایندگان گوش نداد اما همین گروه با استقبال سرد از دعوت معاون پارلمانی رئیس جمهور برای یک نشست تعامل‌گونه میان دو قوه تناقضی جدی میان قول و عمل این طیف از بهارستان‌نشینان ایجاد کرده است.
به گزارش روزنامه ایران این در حالی است که عملکرد دولت به وضوح نشان می‌دهد در‌خصوص تعامل با قوه مقننه همواره پیشقدم بوده و به دور از سیاسی‌کاری‌های مذموم همواره کوشیده نمایندگان مجلس را برای پیشبرد مسائل کشور پای کار حل موانع ساختاری پیشرفت ایران آورده و تعاملی سازنده با اعضای خانه ملت برقرار کند.

تردیدی نیست که شرایط متغیر تحمیلی از سوی استکبار جهانی به ایران به صورت لحظه‌ای در حال دگرگونی است و وضع منطقه و جهان نیز با 6 ماه گذشته و حتی یک ماه گذشته تفاوت بسیاری کرده است. از همین‌رو قانون بودجه سال 92 باید به روز و حتی به لحظه باشد. بر این اساس جلسات مشترک دولت و مجلس در‌خصوص مباحث اقتصادی دائماً در حال برگزاری است که جلسه سه‌شنبه نیز در همین راستا ارزیابی می‌شود.
احمدی‌نژاد آماده‌تر از مجلس وارد میدان تعامل شده است
نماینده اصولگرای مجلس با بیان این مطلب که با حضور رئیس جمهور در صحن علنی مجلس فضای خوبی در راستای تعامل و همدلی بین قوه مقننه و مجریه شکل گرفته است، بیان داشت: در راستای تقویت فضای همدلی بین دولت و مجلس، ‌رئیس جمهور آماده‌تر از مجلس وارد میدان شده و بهتر است مجلس هم در این زمینه دولت را همراهی کند.
عبدالوحید فیاضی همچنین گفت: نمایندگان در جلسه سه‌شنبه هفته جاری در نهاد ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنند و این موضوعی نیست که هیأت رئیسه نسبت به آن تصمیم‌گیری کند. این در حالی است که حسین سبحانی نیا،‌عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت‌و‌گویی در واکنش به دعوت رئیس جمهور اعلام کرده بود بعید است جلسه روز سه شنبه برگزار شود،‌ چرا که دولت بدون هماهنگی‌های قبلی با هیأت رئیسه اقدام به ارسال دعوتنامه به مجلس کرده است.

عبدالرضا مصری، سخنگوی هیأت رئیسه مجلس نیز از لغو جلسه سه‌شنبه هفته جاری دولت و مجلس خبر داد و گفت: تصمیم‌گیری درباره زمان برگزاری این جلسه اواسط بهمن صورت می‌گیرد. فیاضی که با شبکه گفت‌و‌گو می‌کرد، اما با بیان این مطلب که با حضور رئیس جمهور در صحن علنی مجلس فضای خوبی در راستای تعامل و همدلی بین قوه مقننه و مجریه شکل گرفته است، بیان داشت: برخورد و نحوه رفتار رئیس جمهور با مجلس بسیار خوب است.
عضو فراکسیون اصولگرایان ادامه داد: سخنان رئیس جمهور مبنی بر این‌که طرح‌های بزرگ همچون هدفمندی یارانه ها، باید با حمایت صد در صد سایر قوا همراه باشد، حکایت از آن دارد که وی علاقه مند به کمک و همراهی سایر قوا در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه هاست. وی با تأکید بر این‌که احمدی نژاد در راستای رضایتمندی مقام معظم رهبری، در پی ایجاد وحدت و تعامل هرچه بیشتر با مجلس است،‌افزود: حضور احمدی نژاد در صحن علنی مجلس را باید به فال نیک گرفت. وی با اشاره به این‌که نباید به بهانه سفر لاریجانی به سودان نشست نمایندگان با رئیس جمهور به تأخیر بیفتد، گفت: در فضای عمومی مجلس، تمایل قلبی برای شرکت در نشست روز سه شنبه و دیدار با رئیس جمهور وجود دارد.
نمایندگان باید از دعوت دولت استقبال کنند
سیدبهلول حسینی نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی نیز در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی درباره پیش قدمی دولت برای تعامل با مجلس حول محور حل مسائل اقتصادی کشور و نیز دعوت اخیر معاون پارلمانی رئیس‌جمهور از نمایندگان خانه ملت برای تعامل و همدلی بیشتر گفت: نمایندگان مجلس قاعدتاً باید از دعوت به تعامل دولت برای هم‌افزایی استقبال کنند.
بویژه با توجه به مسائلی که کشور در سال‌جاری با آن مواجه شده اعم از مسئله تحریم‌های گسترده غرب و معضلات بازار ارز، لایحه بودجه‌ای که قرار است از سوی دولت به مجلس بیاید باید از دقت و حساسیت مضاعفی برخوردار باشد و باید گفت خیلی بهتر است لایحه بودجه پیش از آنکه به مجلس بیاید با بررسی‌های همه‌جانبه و دقیق میان کارشناسان دولت و نمایندگان مجلس از یک وزانت و جامعیت مناسب برخوردار باشد تا دچار تغییرات گسترده و ساختاری در مجلس نشود. سیدبهلول حسینی معتقد است دعوت دولت از مجلس برای تعامل منجر به هماهنگی و هم‌افزایی در مسائل کلان کشور می‌شود چرا که دو طرف از نقطه نظرات و دغدغه‌های یکدیگر اطلاع می‌یابند و افکار و آرای دو طرف در یک فضای صمیمی و به دور از حاشیه و تنش‌های فرصت‌سوزانه به هم نزدیک می‌شود.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس از این نکته سخن می‌گوید که جدایی میان دو قوه اجرایی و مقننه کشور به زیان مصالح و منافع ملی است. در عین حال شاهدیم که جلسات شبانه‌ای میان اعضای دو قوه برگزار می‌شود که در آن سران و چهره‌های اقتصادی دو قوه شرکت دارند و این نشست‌ها به نزدیک‌تر شدن دل‌ها و نظرات منجر می‌شود و بازتاب آن را می‌توان در بودجه‌ای که ان‌شاءالله بزودی از سوی دولت به مجلس ارائه می‌گردد، مشاهده کرد.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی از جلسه آتی دو قوه که قرار است فردا سه‌شنبه در نهاد ریاست جمهوری برگزار شود نیز سخن به میان می‌آورد و می گوید: بنده شخصاً در این جلسه که به دعوت معاون پارلمانی رئیس جمهور صورت گرفته، شرکت خواهم کرد و فکر می‌کنم استقبال خوبی هم از سوی نمایندگان برای شرکت در این جلسه صورت بگیرد و اگر خود ما به عنوان اعضای قوه مقننه در این جلسه شرکت نکنیم، نباید گله‌مند باشیم که چرا در ارسال لایحه بودجه به مجلس تأخیر صورت گرفته است. با شناختی که من از آقای رئیس جمهور دارم، ایشان همواره آماده شنیدن سخنان و آرای نمایندگان مجلس بوده‌اند و با روی باز از نمایندگان استقبال می‌کنند.

منبع : شبکه ایران

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۱/۱۱/۲ ۱۵:۲۷
آفرین مهندس حسینی

اخبار روز