کد خبر: ۱۱۴۹۵
۵۶۷ بازدید
۱ دیدگاه

خم شدن کمر مستاجران زیر بار نرخ های بالا

۹۲/۳/۱۸
۱۵:۰۱

خم شدن کمر مستاجران زیر بار نرخ های بالا

عضو کمیسیون عمران مجلس، در واکنش به افزایش نرخ اجاره بهای مسکن، گفت: نرخ بالای اجاره بها در کشور کمر مستاجران و اقشار آسیب پذیر جامعه را خم کرده، چراکه بسیاری از این مردم دیگر توان مالی برای پرداخت اجاره بهای خود را ندارند، چه رسد به آنکه بخواهند ملک مستقلی برای خود تهیه کنند.

سید بهلول حسینی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه افزایش وام ساخت و ساز مسکن می‌تواند تا حدودی قیمت مسکن و اجاره بها را ثابت نگاه دارد، گفت: افزایش وام برای خرید مسکن نه‌تنها باعث کاهش نرخ اجاره بهای مسکن نخواهد شد، بلکه حتی می تواند تورم بیشتری به بازار مسکن تزریق کند، اما به نظر می‌رسد افزایش وام ساخت و ساز بتواند در شرایط کنونی قیمت‌ها را ثابت نگاه دارد.

نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از طرح مسکن مهر، افزود: مسکن مهر یکی از دستاوردهای خوب دولت‌های نهم و دهم محسوب می‌شود که متاسفانه به دلیل گسترش دادن حاشیه نشینی در شهرهای بزرگ، این پروژه به بیراهه رانده شده است.

وی با بیان اینکه مسکن مهر در کلان شهر بزرگی همچون تهران مظلوم واقع شده است، تصریح کرد: چرا دولت در کلان شهری همچون تهران، مسکن مهر را در مکان‌های جدید پرند، پردیس، رودهن و غیره گسترش داده در صورتی که امروز تهران دارای بافت‌های فرسوده متعددی است، لذا بهتر بود این پروژه در جنوب شهر تهران گسترش می‌یافت.

حسینی اظهار کرد: متاسفانه دیده می‌شود مسکن مهر در اختیار افرادی قرار داده شده که نه‌تنها نیازی به مسکن ندارند، بلکه با اجاره دادن واحدهای مسکونی خود با نرخ‌های کلان، کل این پروژه و اهداف آن را زیر سوال برده‌اند.

عضو کمیسیون عمران مجلس، با اشاره به اینکه مردم دیگر توان اقتصادی برای پرداخت اجاره بها را ندارند، خاطر نشان کرد: نرخ بالای اجاره بها در کشور کمر اقشار آسیب پذیر جامعه را خم کرده، چراکه بسیاری از این اقشار دیگر توان مالی برای پرداخت اجاره بهای خود را ندارند، چه رسد به آنکه بخواهند ملک مستقلی برای خود تهیه کنند.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۳/۱۸ ۱۱:۴۶
جناب اقای مهندس حسینی این صحبت ها خیلی اشنا بنظر می رسد.
فکر کنم از صحبت های اقای محسن رضایی الهام گرفته شده !!!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز