کد خبر: ۱۲۰۸۵
۷۲۷ بازدید
۱ دیدگاه (۱ تایید شده)

مختومه شدن4 میلیون و۲۰۰پرونده در شوراهای حل اختلاف در سال ۹۱

۱۳۹۲/۴/۳
۱۱:۴۲

 

 

 

رئیس شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه : چهار میلیون و ۲۰۰ پرونده در شوراهای حل اختلاف در سال ۹۱ مختومه شد

خبرگزاری فارس: چهار میلیون و ۲۰۰ پرونده در شوراهای حل اختلاف در سال ۹۱ مختومه شد

خبرگزاری فارس : رئیس شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه گفت: سال گذشته حدود چهار میلیون و ۲۰۰ پرونده قضایی در شوراهای حل اختلاف مختومه شد.

به گزارش خبرنگار قضایی فارس حجت‌الاسلام محمد مهدی احمدی میانجی رئیس شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه گفت: اختلافات در جامعه و خانواده‌ها ناشی از توقعات زیاد از یکدیگر می‌شود، ما اگر توقعات خود را از همسر و فرزندانمان کم کنیم و واقعیت‌ها را در نظر بگیریم خیلی راحت می‌توانیم در کنار هم با شادی، صفا و صمیمیت زندگی کنیم.

وی در ادامه گفت: متاسفانه در جامعه ما توقعات بالا رفته و این منجر به ناسازگاری می‌شود همچنین توقع داشتن فرد از جامعه و نرسیدن به توقعات باعث ناراضی بودن از زندگی می‌شود که این نارضایتی وقتی وارد خانواده شود باعث تنش می‌شود.

رئیس شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه افزود: توقعات حد و مرز مشخصی ندارد و یک شخص که وظیفه تامین همسر و فرزندانش را دارد این وظیفه مقدار مشخصی ندارد و بستگی به توقعات ما دارد و ما باید سعی کنیم که توقعات خود را در زندگی کاهش دهیم تا بسیاری از مشکلات برای ما بوجود نیاید و آسایش و آرامش فکری داشته باشیم.

حجت‌الاسلام احمدی میانجی در خصوص شوراهای حل اختلاف گفت: از تمام کسانی که از شورای حل اختلاف بدون هیچ دستمزد و چشم‌داشتی فعالیت می‌کنند تشکر می‌کنم که طبق آخرین نظر سنجی انجام شده مردم در حدود 72 درصد از عملکرد شورا‌ها رضایت دارند.

وی در ادامه افزود: شوراهای حل اختلاف 10 سال پیش به منظور صلح و سازش در بین اختلافات مهم مردم شکل گرفت و در این خصوص بسیار موفق بود و با گذشت زمان وقتی مشاهده شد زمان اطاله بررسی دادگاه‌ها زیاد شده به دستور رئیس قوه قضائیه برخی دیگر از پرونده‌های مهم در صلاحیت قضایی شوراها قرار گرفت.

رئیس شوراهای حل اختلاف گفت: در سال گذشته در حدود 4 میلیون و 200 پرونده قضایی در شوراهای حل اختلاف مختومه شده است و تنها 180 هزار پرونده به دادگستری برای اعتراض ارسال شده است، که این نشانه رضایتمندی مردم از رسیدگی به پرونده‌هایشان است.

وی در ادامه افزود: انواع پرونده‌های مختلف اعم از حقوقی و کیفری در شوراهای حل اختلاف به آن رسیدگی می‌شود، در خصوص مسائل خانواده این است که با توجه به اینکه اکثر اختلافات خانوادگی بستگی به اقوام  فامیلی در ایران دارد بهتر است این اختلافات در خانواده‌ها برطرف شود و یا افرادی که با هم اختلاف دارند به احترام سالهای زندگی در کنار یکدیگر با صلح و صفا از هم جدا شوند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۲/۴/۳ ۰۷:۳۴
چرا شوراهای حل اختلاف در برخی موارد به صورت سلیقه ای عمل می کنند ؟؟؟

اخبار روز