کد خبر: ۳۵۵۷۹
۱۵۲۴ بازدید
۱۷ دیدگاه (۱۷ تایید شده)

چند تفاوت یک فرماندار و یک نماینده

۱۳۹۳/۱۲/۴
۰۲:۱۵

- فرماندار توسط دولت نصب می شود و نماینده توسط مردم انتخاب.

- فرماندار مامور دولت است و نماینده مامور مردم.

- مهمترین کار یک فرماندار این هست که صدایی از شهرستان تحت نظرش بلند نشود و مهمترین کار یک نماینده رساندن صدای مردم شهرستان به مسوولین و نهادهای تصمیم گیر هست.

- تاثیر فرماندار در انتخاب نماینده غیر قابل قبول و تاثیر نماینده در انتخاب فرماندار قابل قبول و پذیرش هست.

- فرماندار حافظ منافع دولت هست و با تغییر دولت و تغییر منافعش تغییر می کند و نماینده حافظ منافع مردم هست و با تغییر منافع مردم تغییر می کند.(برخلاف برخی نظرات، دولت همان نظام نبوده و فقط بخشی از نظام هست و همیشه منافع دولت با منافع مردم همراستا نیست).

- فرماندار کار نماینده را نمی تواند انجام دهد ولی اگر نماینده کار فرماندار را انجام دهد می توان او را وکیل الدوله نامید.

- فرماندار می تواند خنثی باشد طوری که عموم او را نشناسند و ندانند کی آمد و کی رفت و هر لحظه ممکن هست خداحافظی کرده و ماموریت دیگری در شهرستان دیگری به او سپرده شود ولی اگر نماینده خنثی باشد توسط مردم در انتخابات بعدی مسوولیت از دوشش برداشته می شود.

- یک فرماندار با یک نماینده در یک موضوع ممکن هست یکسان باشند و آن درخواست حذف هر مطلبی که نامشان در آن آمده!

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۶/۳/۲۱ ۱۷:۰۴

بده و بستان نماینده ها در بالا با وزا خیلی راحت اتفاق میفته حتی نماینده در انتخاب فرماندار نقش اساسی ایفا می کنه و خصوصا لابی گری های نماینده ها قدرت نماینده بیشتر به چشم میاد فرماندار در حد حوزه خودش است

۹۳/۱۲/۵ ۰۰:۲۲
[quote name="حمید"] سلام آقای مختاری عزیز این مطالب ثقیل را دکتر شریعتی گفته؟! [/quote] دكتر گفته : چو داني و پرسي سوالت خطاست. قدري عقب تر برويد شايد شاهنشهي باستاني يافتيد كه چنين عباراتي بر سنگي نبشته باشد.
۹۳/۱۲/۵ ۰۰:۱۹
[quote name="وطن"] مرحوم شهید دکتر علی شریعتی:دیری نخواهد کشید که کشور را کاغذ به دستان بی سواد اداره خواهند کرد. [/quote] خدا را شكر كه اداره كشور بر عهده يك فرماندار يا يك نماينده هست.
۹۳/۱۲/۵ ۰۰:۱۸
[quote name="نماینده"] و برعکس فرماندار در انتخابات میتواند تاثیر داشته باشد نماینده نمیتواند من فکر کنم از معده مبارک نوشتید [/quote] بعد از ميل نمودن غدايي مقوي و استراحتي كافي دوباره نوشته فوق را مطالعه نموده و عبارت مورد نظرتان را در آن بيابيد. با اينكه موارد تجويز شده از عهده هركسي برنمي آيد در ايام فعلي. :)
۹۳/۱۲/۵ ۰۰:۱۵
[quote name="مثلا منم زخم خورده هستم!"] آقای مختاری آخه شما کدوم مطلبو نوشتین که ازتون خواسته بشه مطلب حذف کنین؟ میشه اون مطلبی که نوشتین و ازتون خواستن حذفش کنین رو با رسم شکل و نمودار مکان-زمان نشان دهید؟ (2 نمره) یاد بعضی از آدما میفتم که زمان جنگ میرفتن قایم میشدن و بعد جنگ روبروی فداکاران جنگ و دفاع مقدس می ایستن و از خاطرات جبهه تعریف میکنن! آقای مختاری حالا تعریف کن ببینیم چندتا ترکش خوردی بخاطر مطالبت؟ [/quote] حالا چون شما اطلاع نداريد من نه چيزي نوشته ام نه تركشي خورده ام! مطلب حذف شده را نشانتان بدهم!!! شما كه يادگار زمان جنگ هستيد جاي زخمتان مانده يا بايد با اسكنر دنبال تركشتان بگرديم؟ رفوزه شديد جبراني ثبت نام مي كنيد سركلاس شكل و نمودارش را نشانتان مي دهم.
۹۳/۱۲/۵ ۰۰:۱۰
[quote name="جاوید احمدزاده"] برادر گرامی اقای مختاری با سلام در مورد نظراتی که دادید گرچه قابل بحث است ولی زحمت کشیدید فقط در یک جمله اشاره میکنم فرماندار تابلو نیست که قابل نصب باشد بلکه انتصاب میشود متشکرم [/quote] با تشكر از توجه تان. راستش عبارت زير با ((انتصاب)) و ((انتخاب)) به دلم ننشست. - فرماندار توسط دولت انتصاب می شود و نماینده توسط مردم انتخاب.
۹۳/۱۲/۴ ۱۹:۴۷
از توجه و لطف مخاطبان برای درج نظر و تکمیل مطلب متشکرم.
۹۳/۱۲/۴ ۱۳:۴۴
مرحوم شهید دکتر علی شریعتی:دیری نخواهد کشید که کشور را کاغذ به دستان بی سواد اداره خواهند کرد.
۹۳/۱۲/۴ ۱۳:۴۲
[quote name="حمید"] سلام آقای مختاری عزیز این مطالب ثقیل را دکتر شریعتی گفته؟! [/quote] مرحوم شهید دکتر علی شریعتی:دیری نخواهد کشید که کشور را کاغذ به دستان بی سواد اداره خواهند کرد.
۹۳/۱۲/۴ ۱۱:۴۳
با سلام و عرض ادب جناب آقای مختاری فرمانداری که با مردم ارتباط نزدیکی داشته باشد و به مشکلات آنان از نزدیک رسیدگی نماید را باید قدر دانست. کارهای نماینده ای که به فکر کارهای زیر بنایی و اساسی برای حل مشکلات مردم است را باید قدر دانست ، با بنر زدن و تمجید از خویش هیچ مشکلی حل نمی شود.
۹۳/۱۲/۴ ۰۹:۴۵
آقای مختاری آخه شما کدوم مطلبو نوشتین که ازتون خواسته بشه مطلب حذف کنین؟ میشه اون مطلبی که نوشتین و ازتون خواستن حذفش کنین رو با رسم شکل و نمودار مکان-زمان نشان دهید؟ (2 نمره) یاد بعضی از آدما میفتم که زمان جنگ میرفتن قایم میشدن و بعد جنگ روبروی فداکاران جنگ و دفاع مقدس می ایستن و از خاطرات جبهه تعریف میکنن! آقای مختاری حالا تعریف کن ببینیم چندتا ترکش خوردی بخاطر مطالبت؟
۹۳/۱۲/۴ ۰۹:۳۶
جناب آقای مختاری باسلام فرمایشتان خیلی جالب هست شاید فرمانداری به شهر ما بیاید که مردم اورا نشناسند و حتی کارمندان ادارات ولی نماینده را همه از پیر و جوان و روستایی و شهری میشناسند
۹۳/۱۲/۴ ۰۸:۵۳
و برعکس فرماندار در انتخابات میتواند تاثیر داشته باشد نماینده نمیتواند من فکر کنم از معده مبارک نوشتید
۹۳/۱۲/۴ ۰۸:۵۰
سلام آقای مختاری عزیز این مطالب ثقیل را دکتر شریعتی گفته؟!
۹۳/۱۲/۴ ۰۸:۲۳
این حرف ها که گفتی کاملا سطحی است تمام مسئولین در قبال مردم وظیفه پاسخگویی دارند مخصوصا فرمانداری که از طرف رئیس جمهوری انتخاب میشودکه مردم با رای مستقیم ایشان را انتخاب کرده اند و مردم به عنوان مجری دولت در شهرستان به ایشان نگاه می کنند. فرمانداران در قلمرو ماموریت خویش به عنوان نماینده عالی دولت ، مسئولیت اجرای سیاست های عمومی كشور در ارتباط با وزارتخانه ها و موسسات و شركت های دولتی و سایر دستگاه هائی كه به نحوی از بودجه عمومی دولت استفاده می نمایند ، نهادهای انقلاب اسلامی ، نیروهای انتظامی ، شوراهای اسلامی شهر و شهرداری ها و موسسات عمومی غیر دولتی را عهده دار خواهند بود. فرماندار عمل گرا با فرماندار شعار گرا بحثی هست که واقعا من خودم علاقه مندم بهش پرداخته بشود.
۹۳/۱۲/۴ ۰۸:۰۶
بازم گلي به مرام فرماندار ما كه خيلي چيزها كه وظيفه اش نيست و برايش درد سر هم دارد براي ميانه اي ها انجام مي دهد (به جاي نماينده هامون)
۹۳/۱۲/۴ ۰۷:۳۳
برادر گرامی اقای مختاری با سلام در مورد نظراتی که دادید گرچه قابل بحث است ولی زحمت کشیدید فقط در یک جمله اشاره میکنم فرماندار تابلو نیست که قابل نصب باشد بلکه انتصاب میشود متشکرم

اخبار روز