کد خبر: ۳۰۴۵۵
۱۰۱۲ بازدید
۵ دیدگاه (۵ تایید شده)

ضرورت تأسیس اتاقی تحت عنوان اتاق فکر علمی

۱۳۹۳/۹/۶
۱۴:۲۵

دوستان و عزیزان فهیم سایت، شما را به نگاشتن نظرات ارزشمندتان دعوت می کنم مثالها و راهکارهایی در اینباره منظور نمائید که باهم بررسی وتحلیل کنیم تا به نظر های مشترک و مفیدی دست یابیم. با تشکر.

از دیر باز ضرورت و استفاده از عقل و خرد دیگران مورد توجه عامه مردم خصوصاً خواص یعنی بزرگان و علمای دینی و دولتمردان بوده و این امر مورد تأکید خداوند متعال نیز قرار گرفته و ائمه معصومین به آن ، احادیث متعددی بیان نموده اند و این امر از بس مورد توجه اسلام و نبی مکرم آن بوده که علیرغم اطلاق عقل کل، در مسائل مهم ، با بزرگان صحابه خودشان مشورت می نمودند و با اقدام خویش ، عملا مشورت را بعنوان درس لازم و ضروری برای ما معرفی نموده اند.

نظر به پتانسیل بالای شهرستان در اکثر زمینه ها و خصوصاً در عرصه ی تولید علم با توجه به وجود دانشگاه های آزاد، پیام نور، دانشکده فنی و مؤسسات غیر انتفاعی و از همه مهمتر وجود اندیشمندان توانمند خصوصاً در آموزش و پرورش و دانشگاهها و به لحاظ اهمیت مطلب عنوان شده، ضرورت تأسیس اتاقی تحت عنوان اتاق فکر علمی، متشکل از نمایندگان ، دانشگاهیان ، آموزش و پرورش، مؤسسات علمی، نویسندگان و قلم فرسایان توانمند و... با مدیریت مسئولین اجرایی ارشد شهرستان را ایجاب می نماید. که امید است با عنایت و توجه مسئولین امر، هر چه سریعتر با تشکیل اتاق مذبور و با تمهیدات حمایتی مقتضی از نویسندگان و ارائه کنندگان مقالات ضمن افزایش انگیزه نویسندگان محترم و زحمت کش، سهم شهرستان را در تولید هرچه بیشتر علم که دغدغه اصلی مقام معظم رهبری نیز می باشد، ارتقاء دهند.

حال آیا زمان آن فرا نرسیده است که دولتمردان و عالیترین نماینده آن خصوصاً فرمانداری و شهرداری محترم در شهرمان با علم کافی و وافی بر اهمیت این امر، نسبت به تشکیل اتاق فکر علمی شهرستان با حضور نمایندگان و نخبگان تمام اقشار جامعه خصوصاً فرهنگیان ، دانشگاهیان و اندیشمندان و استفاده عملی و تأثیر گذار از عقل و خرد آنان که به نظر اینجانب، نظر به خلوص نیت آنان، اجر و پاداشی نیز جز رضای الهی و خدمت به مردم فهیم شهرستان میانه نداشته و نخواهد داشت؛ به نیکویی استفاده نموده و امور شهرستان را به آنچه که به آسانی بدست می آید به منصه ی ظهور برساند. 

پس امیدوار هستیم در شهرستان میانه هر چه زودتر اتاق فکر علمی با افکار مثبت و با جلب مشارکت بیشتر مردمی و بهره مندی بحق از ظرفیت های نخبگان و صاحبان اندیشه بعنوان بازوی مشورتی در خصوص شناسایی موانع، مشکلات و نیازهای اصلی شهرستان میانه ، جهت خدمات بهتر به مردم عزیز شهرستان میانه، ایجاد گردد انشالا. 

پس به چه دلیل، این امر خطیر تاکنون حداقل در این شهرستان مستعد محقق نگردیده است ؟ 

مطمئن باشید ما می توانیم با قوی ترین ایمان، بهترین ایده ها و نظرات به بالاترین فناوری علم و صنعت زمان برسیم به شرطی که هماهنگ و هدفمند، بخواهیم و بکوشيم. 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۳/۹/۷ ۱۳:۰۵
ضرورت ایجاد تشکل های موازی چیست؟ آیا ما تشکیلات سازمانی موجود در دولت را قبول نداریم؟
۹۳/۹/۷ ۰۹:۴۹
آیا این اتاقها محلی جهت تبلیغ شخص به منظور کاندیداتوری انتخابات شورا و مجلس شورای اسلامی تبدیل نخواهد شد؟
۹۳/۹/۶ ۲۳:۰۲
فکر یعنی افکار واندیشه های دکترشریعتی. دکترشریعتی:بی خودی پرسه زدیم،صبحمان شب بشود ؛بی خودی حرص زدیم،سهممان کم نشود،ماخدارا باخود،سردعوا بردیم وقسم هاخوردیم؛ما به بد کردیم،مابه هم بدگفتیم،ما حقیقت هاراف زیرپا له کردیم وچقدر حض بردیم که زنگی کردیم؛سر هر حادثه ای،حرفی ازپول زدیم؛ازشما می پرسمفما که را گول زدیم؟
۹۳/۹/۶ ۱۶:۲۸
باسلام و احترام قبل از ايجاد اين اتاق فكر، انجمن دانشگاهيان ميانه بايد شكل گيرد كه مسلما در بسياري از تصميم گيري هاي كلان اثرگذار خواهد بود.
۹۳/۹/۶ ۱۵:۵۰
باسلام جناب اقای چهره خوشبختانه اتاق مذکور مدتی است در محل فرمانداری تشکیل شده است. حتی پیش بینی می شد با استقبال شهروندان محترم مواجه شود ولی افسوس ! متاسفانه ما یاد گرفتیم هرازگاهی مطلبی را عنوان کنیم لکن در مقام عمل براحتی طوری از کنار مسائل رد میشیم که ردپای هم باقی نمی ماند. نمیخوام سخن به درازا بکشد هم اکنون از شما و سایر فعالان در عرصه های گوناگون دعوت میکنم با در حضور در فرمانداری ضمن ثبت نام در کمیته ها در جلسات آن شرکت نمایید.

اخبار روز