کد خبر: ۳۳۴۰۲
۱۳۱۶ بازدید
۷ دیدگاه

پدیده ای بنام خیانت

۹۳/۱۰/۲۹
۰۲:۲۴

در جامعه بیمار ما که افراد انسانی به روش های مختلف از بر آوردن و ارضاء نیاز های غریزی و ابتدائی شان محروم اند، شیوع و گسترش چنین پدیده هایی به هیچ وجه عجیب و غافلگیر کننده نیست.

در نظر بگیرید میانگین سن بلوغ جنسی در جامعه برای پسران به زیر 12 سال رسیده و از آن طرف میانگین سن ازدواج برای مردان مرز 30سال را در نوردیده! حال این خلاء 15 الی 18 ساله "از بلوغ جنسی تا ازدواج" چگونه پر میشود؟شما بگویید؟(همین فرایند را برای دختران نیز در نظر بگیرید)

متولیان قانونی جامعه، بطور رسمی هیچ پاسخ منطقی، عملی و حساب شده ای برای این خلاء حیاتی و البته طولانی نداشته و ندارند و صرفاً به موعظه و نصیحت و توصیه های اخلاقی و غیر عملی بسنده کرده و چشم به روی حقایق بسته اند.

غریزه جنسی یکی از نیاز های ضروری و کشش های نیرومند وجود آدمی است که عدم ارضاء طبیعی و مطلوب آن، تعادل را در ساختار جسمی، عصبی و روانی انسان بهم می ریزد و ناهنجاری های بعضاً جبران ناپذیری در ساختارشخصیتی فرد به جا می گذارد، و خروجی آن خلاء 15-18 ساله کمتر یا بیشتر ، یک جامعه بیمار با افرادی بیمار است. و بیماری و ناهنجاری جنسی میشود یکی از مؤلفه های نمایان و اساسی این جامعه.

حال این افراد که به انواع و اقسام بیماریها و انحرافات جنسی و به انواع ناهنجاری و اختلالات عصبی و عاطفی گرفتار و مبتلا گردیده اند به نقطه ای می رسند به نام ازدواج ...

* به نظر شما حاصل ازدواج 2 شخص بیمار "که البته ظاهر به سامان و اتو کشیده ای دارند و عموماً خود نیز از آشفتگی ها و اختلالات درونی خود مطلع نیستند" چه خواهد شد؟

* این مؤلفه اساسی را در ترکیب سایر عوامل آسیب زای دیگر در نظر بگیرید؛ منجر به چه بحرانی خواهد شد؟؟؟ 

* اگر فقر اقتصادی، فرهنگی، آموزشی، تأثیر سیستم ارتباطی جدید که انواع ارتباطات را سهل و آسان کرده است، تأثیر برنامه های مخرب ماهواره ای که به زبانی جذاب بیان میشوند، اینترنت و... را هم اضافه کنید؛ خروجی چه خواهد شد؟

در خانواده ای که به علل مختلف اقتصادی و نیز فرهنگی، زن و مرد از بام تا شام برای کسب معیشت، تلاش و تقلا میکنند و کمتر وقت برای با هم بودن، برای حفظ و تقویت رابطه میان خود و... دارند، وبا توجه به پیشینه ای که هر کدام در این جامعه داشته اند و تأثیر و زمینه ای که سایر نا هنجاری های فرهنگی بوجود آورده اند که به اجمال به انها اشاره شد، دلسردی، فاصله و جدایی عاطفی از یکدیگر و به دنبال آن (تدریجا) خیانت چه آسان میشود!!!

البته این یک شمای کلی از جامعه نابسامان ماست، وگرنه حتما وجوه و جنبه های مثبت زیادی هم دارد که شما همراهان فهیم و فرهیخته از خروجی های بارز آنید....

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

جناب آقای چهره متشکر از مطلب ارزشمندتان که یادآوری یک مشکل دردناک و وحشتناک جامعه ماست. متاسفانه و هزاران متاسفانه مشکلی که شما مطرح کردید در اولویت کاری مسئولان ما نیست. یک سوال از مسئولین محترم دارم و آن اینکه در این کشور هزاران جلسه با پول این مردم برگزار می شود، آیا دیده اید جلسه ای که مجریان این مملکت در این مورد به تبادل نظر بپردازند؟ جواب منفی است. ما هنوز نتوانسته ایم از مسائل سیاسی عبور کنیم. بخصوص در سال های اخیر در پرتو مشکلات بوجود آمده در عرصه سیاست اکثر این مطالب به محاق رفته است. بنده خیلی وقت پیش به گردانندگان سایت صدای میانه پیشنهاد کردم که ستون مستقلی درباره مسائل اجتماعی باز شود. ولی متاسفانه غلبه جو سیاسی بر سایر مطالب اجازه چنین کاری را نمی دهد. از طرف دیگر فعالان هم روی خوشی به این مطالب نشان نمی دهند. تعداد کامنت های این مطلب گویای همین مطلب است. کار سیاسی خوب است ولی اگر توسعه همه جانبه نباشد به مشکل برخواهیم خورد. در ضمن یادتان باشد توسعه و پیشرفت یک جامعه از مسیر آرامش روانی افراد آن جامعه عبور می کند.
۹۳/۱۰/۲۹ ۱۸:۱۹
ظاهر به سامان و اتوکشیده!!!؟؟؟ مخاطتباتون کیان؟؟؟ خودتون یا دیگران!!!
۹۳/۱۰/۲۹ ۱۶:۰۸
جمع کنین تورو خدا این حرفارو بریم خودتونو اصلاح کنین
۹۳/۱۰/۲۹ ۱۵:۳۲
این نوشته علمی و ادبی و اجتماعی بسیار بیش از حد یک مقاله چندین صفحه ای این همایش های بی فایده موثر است. دست مریزاد
۹۳/۱۰/۲۹ ۱۳:۲۳
باسلام كجاست خائن : مگه داريم؟
۹۳/۱۰/۲۹ ۰۸:۰۲
من تنها به این حدیث حضرت امیر (س) اشاره میکنم: فقر بر تمام ارزش ها و فضایل غلبه می کند. به همین خاطر حضرت تمام کارگزارن را از دنیازدگی پرهیز می دادند و خدمت صادقانه به مردم را توصیه می کردند. یعنی ریشه بسیاری از این مشکلات براساس این حدیث باکمال تاسف بر میگردد به مشکلات اقتصادی!

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز