کد خبر: ۵۲۳۹۰
۱۲۳۳ بازدید
۷ دیدگاه

چرا شهرستان میانه، هیچ پیشرفتی ندارد + یادآوری

۹۴/۹/۱۸
۰۲:۴۰

بدون تردید با موج دلایل عقلی، در شهرستان میانه مشخص می شود که تاکنون شهرستان میانه مورد آسیـب شناسـی واقع نشده و شهرستان میانه را میتوان گفت فاقد هرنوع زیرساخت ، توسعه و پیشرفت هست و شهرستانی که پیشرفت و آبادانی آن از استراتژی خاصی پیروی نمیکند.

با تحقیق میدانی می توان نتیجه گرفت که در شهرستان میانه:

 • در شهرستان میانه انگیـزه ی پیشرفت و موفقـیت طلبی مـردم خیـلی پایین است.
 • در شهرستان میانه شاهد کوچ نیروهای بومی و کاربلد بدلایل تنـگ‌ نظـری‌هاو... می باشیم.
 • در شهرستان میانه قناعـت وتقـدیرگرایی منفـی رایج اسـت.
 • در شهرستان میانه پیشرفت وتوسعه غالباً، گفتمان مردم شهرمان نیست.
 • در شهرستان میانه توسعه گرایی چندان تشـویق نمـی شود.
 • در شهرستان میانه از رقابت ها و برتری خبری نیست و کارافرینی هم از اهمیت ویژه ای برخوردار نیست.
 • در شهرستان میانه کارافرینان از مقام و منزلت اجتماعی بالایی برخوردار نیستند.
 • در شهرستان میانه ، مردممان مسئولیت پذیر نیستن و «منه هچ ربطی یوخدی» کاملاً رایج است.
 • در شهرستان میانه اصلی ترین آسیب‌ "انتخاب نمایندگان شهرستان می‌باشد" که متأسفانه در دوره‌های مختلف شاهد انواع تنش و اختلافات در میان گروه‌ها و اهالی شهر و روستاها بوده‌ایم که متاسفانه آنچه که شهرستان را به زیان می کشاند سیــاست زدگی افراطی و دخالت سـلایق گــروهی و سیاسی در زمینه پیشرفت و توسعه میانه می باشد. و به  شهرستان ضربات جبران‌ناپذیری را وارد نموده است.
 • در شهرستان میانه تنها انتظارات مردم از مدیران شهرمان، انتظارات عاطفی و احساسی است نه انتظارات توسعه ای و پیشرفت.
 • مردم شهرستان میانه مردمانی کم توقع و قانع، دارای آرزو های کوچکی هستند و عملکرد اقتصادی آنها مبتنی بر معیشت است و نه تولید ثروت - فکر میکنند پیشرفت و توسعه چیزیست که باید به آنها داده شود و نه اینکه برای بدست آوردن پیشرفت و توسعه باید تلاش و کوشش نمود.
 • در شهرستان میانه واقعیت غیرقابل انکاری وجود داره و آنهم استخدام برخی از مدیران بی‌تجربه و و ضعیف «چه بومی و چه غیر بومی» می‌باشد. 

بایستی قبول کنیم شهرستان میانه همواره از مدیران کم‌تجربه و ناکارآمد ضربات جبران ناپذیری دیده است.

اما با وجود این شرایط، شهرستان میانه دارای پتانسیل بالا و در خور توجهی می باشد که باید به صورت مطلوب و درست مورد توجه مدیران توانا و کاربلد قرار بگیرد و با هدایت آن بستر لازم جهت استفاده مردمان از این توانمندیها مدنظر قرار بگیرند.

امیدواریم عزم و اراده ی مردم شهرستان میانه و مسئولان ذیربط، با تأکید بر اتحاد و یکپارچگی در رفتار و عملکرد موثر ظاهر شوند و با اولین اقدامات پسندیده بتوانیم قدمی برای توسعه و آبادانی شهرستان میانه برداریم و شرایط لازم را در جهت پیشرفت شهرستان میانه فراهم کنیم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۹/۱۸ ۲۲:۳۶

در زمان نمایندگی جناب مهندس هاشمی میانه خیلی پیشرفت کرده اما نمیدانم چرا بعد ایشان میانه پسرفت داره؟خشت اول گر نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج

۹۴/۹/۱۸ ۲۱:۳۷

کامنت شما حذف شد. چهره

۹۴/۹/۱۸ ۲۰:۲۹

علت اصلی پیشرفت نکردن این شهرستان فقط بی تفاوتی مردم به مسائل است

۹۴/۹/۱۸ ۱۹:۱۶

دوست عزیز بنده نه طرفدار دکتر مددی هستم نه طرفدار کسی دیگر ولی چند وقتیه که نظرات دوستان رو توی سایت مطالعه میکنم مخصوصا نظرات شما رو خدا رو شکر که دکتر مددی نماینده شهر شده تا همه مشکلات این چند سال اخیر به گردن ایشان انداخته بشه. مشکلات شهر واقعا توی این چهار سال نمود بیشتری پیدا کرده!!! کاش مقداری انصاف همه داشتیم 

صدور معرفی نامه برای دریافت وام از بانک کاریه که همه نمایندگان شهر ها انجام میدهند 

خداوند به همه انصاف بدهد 

۹۴/۹/۱۸ ۱۷:۲۶

با سلام وتشکر از جناب اقای چهره

علت اصلی پیشرفت نکردن این شهرستان فقط بی تفاوتی مردم به مسائل است و  نمایندگان  و مسئولان عزیز هم بها ندادن به منتقدین و انتقادات است  در منطقه ای که منتقد را تخریب کنند هیچ موقع پیشرفت حاصل نمی شود ،مردم باید آگاه باشند از نمایندگان و مسئولان خود در مورد رفتار و کارهایشان بیلان کاری بخواهند ودر موقع نیاز انتقاد البته بصورت منطقی کنند،  ملاحظه بفرمائید آقایانی که نماینده هستند با چه ابزاریهای برای خود تبلیغات می کنند، کسی هم که نیست بگوید آقای محترم در این مدت  چهار سال خواب بوده ای که مشکلات این مردم را حل نمائید الان به فکر حل مشکلات شده اید، مشکل دیگر هم این هست که عزیزانی که کاندید می شوند فقط می گویند چند سال پیش آقای فلانی این کار را برای این شهر نکرد و ........ همیشه هم از گذشته می گویند کسی نیست به این عزیزان بگوید ما که در گذشته زندگی نمی کنیم در حال هستیم و می خواهیم برای آینده تصمیم بگیریم شما چه برنامه ای دارید برای پیشرفت و حل مشکلات این منطقه که بیشترشان برنامه ای ندارند بخاطر اینکه مشاورانی ندارند که در زمینه اقتصاد ، سیاست ، اجتماعی و .... اطلاعاتی داشته باشند تا برنامه هم بدهند جالب تر از اینکه نماینده محترم بجای دنبال گرفتن اعتبار برای بخش تولید باشد معرفی نامه می دهد تا مردم از بانک ها وام بگیرند و باعث بدهکاری مردم به بانک ها شوند وقتی خانواده ای که درآمدی ندارد در مخارج روزانه اش مانده بدهکار نمودند مردم افتخار است یا تبلیغ

صرفا جهت اطلاع

۹۴/۹/۱۸ ۱۴:۱۴

با تشکر از مطالب ارزنده دوست عزیزم مهدی چهره

۹۴/۹/۱۸ ۱۱:۲۳

همه آنچه گفته شد و برخی مسائل دیگر چون در وجود ما نهادینه شده است ملموس و قابل فهم میباشد ولی مردم میانه در برخی موارد نشان داده اند که بخواهد میتوانند آنها فقط یک رهبر میخواهند ، انگیزه میخواهند ، تا پیشرفت و رفاه را لمس نکنند حرکتی نخواهند کرد

رهبر میتواند همین گروههای پراکنده فعال در رسانه ها ، تشکلهای غیررسمی و فضای مجازی باشد

میشود با مطالعه دقیق و همراه کردن برخی مسئولین دلسوز انگیزه را به میان مردم آورد و  آنها را وادار به تحرک نمود

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز