کد خبر: ۱۰۳۲۱۸
۲۵۳ بازدید
۱ دیدگاه

با پیگیری های اسماعیلی نماینده میانه؛

اختصاص 90 میلیون یورو معادل 25 هزار میلیارد ریال برای کارخانه دوم احیاء فولاد میانه

 

مهدی اسماعیلی نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به متوقف ماندن فاز دوم (تولید آهن اسفنجی) و همچنین نیمه تمام ماندن فاز سوم (واحد ذوب) علیرغم گذشت 20 سال از آغاز بکار گروه صنعتی فولاد آذربایجان، افزود: در راستای جبران این عقب ماندگی ها و نیاز شدید واحد ذوب میانه به آهن اسفنجی تاسیس کارخانه دوم احیاء از محل مازاد فاینانس مجتمع فولاد میانه در اولویت قرار گرفته است.

 

نماینده مردم میانه به بررسی و مطالعه فاز احیاء کارخانه فولاد میانه و کسب مجوز هیات دولت و موافقت های محیط زیستی و همچنین  طراحی و جانمایی طرح به همراه نقشه برداری از اراضی مورد نیاز اشاره و خاطرنشان کرد: موارد مذکور طی نامه ای به اطلاع وزیر صنعت، معدن و تجارت رسیده است.

 

گفتنی است جبران عقب ماندگی های گروه صنعتی فولاد آذربایجان  با جذب اعتبار ۹۰ میلیون یورو معادل ۲۵ هزار میلیارد ریال، در راستای تکمیل و تاسیس فاز احیاء و رونق تولید و اشتغال زایی در سطح  شهرستان میانه، با پیگیری های اسماعیلی نماینده مردم شهرستان میانه از وزیر صنعت، معدن و تجارت که با راه اندازی و اجرای فازهای فولادی و تکمیل زنجیره تولید، شاهده  برطرف شدن  موانع پیش روی این مجموعه بزرگ صنعتی خواهیم بود.

●نرخ یورو با قیمت ارز روز محاسبه شده است.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

درج دیدگاه برای این مطلب فقط برای اعضای سایت امکان پذیر است، برای درج مطلب وارد حساب کاربری خود شوید یا اگر عضو سایت نیستید ثبت نام کنید.

۹۹/۱۰/۲۸ ۱۲:۱۶

امیدوارم همشهریان عزیز به این عدد عنایت دقیقتری داشته باشند. با 90 میلیون یورو معادل با 110 میلیون دلار یا 2500 میلیارد تومان، می توان یک صنعت مادر و اساسی و فاخر راه اندازی کرد. اگر بخواهیم این عدد را بیشتر حس کنیم باید بدانیم معادل است با 100 سال بودجه عمرانی شهرداری میانه. با این پول شهرداری میانه می تواند تا یک قرن هزینه های عمرانی خود را انجام دهد.

امیدوارم مجتمع فولادی آذربایجان با این ارز عظیم، به دوران بالندگی برسد.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز