کد خبر: ۱۱۶۱۸۹
۲۸۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

امام جمعه میانه:

علم باید دائماً در ذهن هر انسانی باشد و با مطالعه بیشتر به موضوعات مختلف بپردازد

 

img_1851_dsxp.jpg

خبرگزاری آنا: امام جمعه شهرستان میانه گفت: علم باید دائماً در ذهن هر انسانی باشد و با مطالعه بیشتر به موضوعات مختلف بپردازد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، حجت الاسلام عبدا... محمدی در مراسم جشن اعیاد شعبانیه در این واحد دانشگاهی، با اشاره به میلاد امام حسین(ع) اظهار کرد: حضرت اباعبدا...(ع)، آزادمرد بود و همه بر این اذعان دارند که ایشان، برای نجات انسان ها، خانواده خود را در راه خدا تقدیم کرد تا تاریخ بشریت بر اهمیت موضوع حماسه و ایثار پی ببرد.

وی شخصیت امام حسین(ع) را شخصیتی ماورای عرب و عجم عنوان کرد و افزود: سخنان این امام همام، سخنانی هستند که اگر در هر نقطه از این دنیا با آب طلا هم بنویسند، بشریت آن را قبول خواهند کرد.

محمدی با تاکید بر اینکه، انسان باید در مقابل ناراستی ها و ناملایمت ها ایستادگی کند بیان کرد: وظیفه انسانی ماست که در مقابل بدی ها و فساد مبارزه کنیم زیرا که امام حسین(ع) راه مقاومت، آزادگی را برای ما نشان داد و آموخت.

امام جمعه میانه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره جهاد تبیین گفت: یکی از بیانات مقام عظمای ولایت در راستای جهاد تبیین اینست که برای بیست سال آینده ایران اسلامی، دانشمند نخبه لازم است و بایستی با علم و دانش بیشتر به این هدف دست یافت.

img_1729_eesd.jpg

سخنران مراسم با بیان اینکه، راه علم را می توان در سخنان سیدالشهدا(ع) و شهید مطهری پیدا کرد گفت: انسان رشید و طالب علم باید بدنبال آن رفته و با مطالعه کتب مختلف و با موضوعات متعدد به موضوع دیگری بپردازد و در جامعه تاثیرگذار باشد.

محمدی تصریح کرد: علم باید ملکه ذهن شما استادان و دانشجویان بوده تا اثرات مثبتی در جامعه مشاهده شود؛ اگر غیر این باشد به درد جامعه نمی خورد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میانه: امام حسین(ع)، نماد پاسداری از دین اسلام و قرآن کریم است.

دکتر ناصر محبعلی پور با اشاره به نامگذاری روز پاسدار گفت: در سال 1358 حضرت امام خمینی(ره) طی پیامی، سوم شعبان میلاد حضرت امام حسین(ع) مبنی براهمیت و نقش پاسداران انقلاب اسلامی در حفظ، حراست و صیانت از خاک و سرزمین ایران اسلامی را به عنوان روز پاسدار نامگذاری کردند.

وی افزود: امام حسین(ع)، نماد پاسداری از دین اسلام و قرآن کریم است. زیرا که او در واقعه عاشورا با نثار خون خود موجب پایداری از  دین مبین اسلام و به انحراف کشیدن نشدن آن شد.

img_1662_jx7r.jpg

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میانه ادامه داد: پاسداران نظام مقدس جمهوری اسلامی در راستای حراست از کیان ایران عزیز، با جان و دل انجام وظیفه می کنند و امنیت کشورمان مرهون زحمات شبانه روزی پاسداران میهن مان است.

محبعلی پور با بیان اینکه اهمیت تلاش ها و فعالیت پاسداران نظام بر همگان روشن است خاطر نشان کرد: هم اکنون وقایعی که در منطقه حاکم است و کشورهای مختلف درگیر جنگ بوده و موجب و به هم خوردن نظم و آرامش آنها شده است، بخوبی به اهمیت قدرت نظامی سپاه پی می بریم.

وی با اشاره به موضوع طبیعت و روز درختکاری و اهمیت آن، توجه به طبیعت، تلاش در حفظ و نگهداری روشنگری کردن این موضوع و تاثیرگذاری آن در جامعه بشریت را از آحاد مردم خواستار شد.

تجلیل از دو تن از کارمندان جانباز و ایثارگر دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اسداله اکبری و صادق کریمی، برگزیدگان دومین رویداد ملی رقابت تیم های کرسی های آزاداندیشی دانشجویان واحدهای دانشگاهی استان آذربایجان شرقی با کسب رتبه برتر، منتخبین مسابقات ورزشی کارکنان خواهر و دانشجویان در ایام دهه فجر و فعالان حوزه فرهنگی این واحد دانشگاهی و مولودی خوانی توسط بهنام اسدزاده مداح اهل بیت عصمت و طهارت و عضو شورای اسلامی شهر از دیگر برنامه های جنبی مراسم بود.

 مراسم جشن اعیاد شعبانیه با حضور مسئولان دانشگاه، خانواده های کارکنان، استادان، دانشجویان، امام جمعه، مهندس مهدی میرزایی شهردار، مهدی امینی رئیس و بهنام اسدزاده عضو شورای اسلامی شهر در محل سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

img_1603_n6nw.jpg

img_1829_d9ie.jpg

img_1847_q18s.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز