کد خبر: ۱۱۷۷۳۹
۶۲۲ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

فرماندار ویژه شهرستان میانه:

احترام به جایگاه معلم و استاد، احترام به آینده مردم ایران است

img_3501_tvfg.jpg

خبرگزاری آنا: معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان میانه گفت: امروزه احترام به جایگاه معلم و استاد و حفظ شأن و منزلت آنها، احترام به آینده مردم ایران و فرزندان خودمان است.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، دکتر مسعود سعادتی در آیین نکوداشت مقام شامخ معلم و تجلیل از استادان این واحد دانشگاهی، جایگاه تعلیم و تربیت در نظام های هستی و دینی، علی الخصوص در انقلاب اسلامی را جایگاه والایی برشمرد و اظهار کرد: خوشبختانه انقلاب اسلامی با تأسی از مکتب شهید مطهری و جهان بینی علمی نسبت به تعلیم و تربیت با فراز و نشیب هایی سعی کرده است این جایگاه را حفظ کند.

وی افزود: استاد مطهری، تنها شخصیت بعد از انقلاب است که حضرت امام گفته اند که کلیه کتاب های ایشان بلااستثناء قابل استفاده  هستند. چون او یک استاد کامل و واقعا علمی می باشند.

سعادتی تاکید کرد: از جمله شخصیت هایی که به شهید مطهری از نظر فکری، نوع سلوک و رفتار نزدیک تر بودند و این شهید والا مقام، علاقه بیشتر و وافری به ایشان داشتند، مقام معظم رهبری بودند.

معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان میانه، با اشاره به جایگاه و شخصیت ارزشمند رهبر معظم انقلاب در بین دولت های غربی بیان کرد: کارشناسان غربی به این نکته اذعان دارند که ما هرچه طرح، ایده و فکری بر علیه ایران برنامه ریزی می کنیم، رهبر ایران، با یک سخنرانی یک ساعته همه آنها را برهم می زند.

او ادامه داد: تحلیل، بررسی، جهت گیری، هدف و ریشه یابی مقام معظم رهبری در مقابل فتنه های دشمنان نظام، باعث شده است که ایشان را به یک شخصیت برجسته والای سیاسی در جهان معرفی کند.

سعادتی با بیان اینکه، انقلاب اسلامی، یک انقلاب فرهنگی است گفت: اگر بیشتر نگاه کنیم، شخصیت های اولیه ای که در این انقلاب شکل گرفته و مسئولیت به دست آورده اند، عمدتاً شخصیت های فرهنگی بوده و هستند.

img_3466_nxto.jpg

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: طراز اندیشه هر جامعه ای، فکر و ایده ی معلمان و استادان آن جامعه هستند. اگر در جامعه ای، سطح فکر و اندیشه پایین باشد، قطعاً  رشدی در آن نخواهد بود. ولی اگر برعکس آن باشد، آن جامعه روبه پیشرفت و ترقی گام بر می دارد.

سخنران مراسم با تاکید بر اینکه، سرنوشت و آینده همه ی ما، وابسته به تعلیم و تربیت مان است افزود: اگر می خواهیم، در مقابل تحریم ها و فشارهای بین المللی بایستیم، بایستی ریشه اقتصادی مان در ریشه و خاک این سرزمین مان و همچنین در ذهن جوانان این مرز و بوم نفوذ کند و این یعنی اقتصاد دانش بنیان.

سعادتی ادامه داد: باید گذشته خود را بازسازی کرده و از خود تحلیلی پرهیز کنیم و بعنوان مردم ایران و شیعه، با استناد از تاریخ گذشته فرهنگی و دینی خود درس بگیریم و رو به جلو حرکت کنیم تا روی پای خودمان بایستیم.

img_3553_5sbi.jpg

رئیس اداره آموزش و پرورش میانه: تکریم مقام معلم، تکریم همه خوبی های عالم است.

رئیس اداره آموزش و پرورش میانه درادامه این مراسم، نخستین معلم انسان ها را خداوند تبارک و تعالی عنوان کرد و گفت: شما استادان عزیز، همان وارثان و ادامه دهندگان راه خدا و انبیاء و چراغ روشنی بخش تعلیم و تربیت هستید.

دکتر رحیم احمدی اظهار کرد: تکریم مقام معلم، تکریم همه خوبی های عالم  می باشد. چرا که معلم عصاره فضایل اخلاقی است.

وی تصریح کرد: اگر با دید وسیعی به این امر بنگریم، همه مردم ایران معلم و دانش آموز هستند. یعنی یا در حالت تعلیم و یا در حالت یادگرفتن هستند.

او بیان کرد: امروزه روانشناسان به یادگیری معکوس اعتقاد خاصی دارند، به این معنی که در بعضی مواقع معلم به دانش آموز تدریس می کند و در زمان دیگری دانش آموز تدریس می کند و معلم یاد می گیرد.

احمدی تاکید کرد: جایگاه معلم، همان جمله عالم و عابد است. عابد به فکر نجات خود است ولی عالم به فکر نجات بشریت می باشد.

img_3451_1smi.jpg

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه: نقش معلم در جامعه، نقش برجسته و کلیدی است.

دکتر ناصر محبعلی پور، با بیان اینکه، باید فرزندان جامعه را عالم و متدین تربیت کنیم گفت: نقش معلم جامعه، نقش برجسته و کلیدی دارد. چرا که نسل آتی جامعه را معلمان و استادان عزیز پرورش خواهند داد.

وی ادامه داد: نتیجه عمل این عزیزان، می تواند به کلید سعادت یا شقاوت و بدبختی یک ملت منجر شود.

در ادامه مراسم، از تعدادی از استادان هیأت علمی و حق التدریس، استادان بازنشسته، کارکنان زحمتکش، دو نفر از کارکنان دانشگاه عضو شورای اسلامی شهر میانه و ترک دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه، استاد بازنشسته، حاج محمد مشایخی از مؤسسین این واحد دانشگاهی، استاد علی سیرانی و خانم ها زینب یاری، زهرا صفایی از دبیران بازنشسته آموزش و پرورش با اهداء لوح سپاس تجلیل بعمل آمد.

به گزارش آنا، آیین نکوداشت مقام معلم، با حضور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان و جمعی از اعضای شورای اداری، مسئولان دانشگاه، استادان، کارکنان و دانشجویان در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

img_3456_l74c.jpg

img_3582_yrgb.jpgimg_3571_5w4r.jpg

img_3563_x02j.jpg

img_3567_0sm7.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۰۱/۲/۲۰ ۱۳:۲۳

خدایا این مسئولین ما چقدر زیبا صحبت می کنند ولی در عمل هیچ چیزی از خودشان نشان نمی دهند به به و چه چه .

۰۱/۲/۱۹ ۱۶:۱۴

واقعا کل معلمین پیشکسوت میانه همین دو سه نفر بزرگوار بودن؟ یا سلیقه در دعوتها اعمال شده؟

اخبار روز