کد خبر: ۱۱۷۸۶۲
۲۷۷ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

محبعلی پور در گقتگو با آنا تشریح کرد:

طرح پویش طرحی دانشجومحور و اشتغال همزمان با تحصیل دانشجویان است

img_6010_w2ux.jpg

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه گفت: طرح پویش طرحی دانشجومحور و اشتغال همزمان با تحصیل در راستای تقویت توانمندی و کارورزی دانشجویان در ارتباط با صنعت است که شرایط ورود به بازار کار دانشجویان را تسهیل می کند.

دکتر ناصر محبعلی پور در گفتگوی تفصیلی با خبرنگار خبرگزاری آنا با بیان اینکه از جمله دغدغه های بزرگ دانشگاه آزاد اسلامی ایجاد اشتغال برای دانشجویان است اظهار کرد: یکی از مولفه های ایجاد اشتغال، فراهم نمودن شرایط اشتغال است به گونه ای که آموزش، پژوهش و فناوری کاربردی باشد.

وی افزود: با تقویت ارتباط دانشگاه با صنایع گوناگون این تعامل دو سویه گسترش یافته و نیروی انسانی مشترک دانشگاه با صنعت پرورش می یابد تا متناسب با نیاز صنعت و بنگاه های اقتصادی - اجتماعی نیرو تربیت گردد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه ادامه داد: به این ترتیب، دانشجویان همراه با تحصیل به فعالیت در صنعت مشغول شده و صنعت به عنوان استاد راهنمای این دانشجویان، توانمندی آنها را برای فعالیت در این عرصه افزایش می دهد.

وی در بخش دیگیری از سخنان خود تاکید کرد: اجرایی شدن طرح پویش که مبنای آن تقویت اقتصاد دانش بنیان در کشور است، منجر به تربیت دانشجویانی با مهارت می شود که هم زمان با تحصیل در صنایع مختلف کار کرده و مهارت های لازم را کسب می کنند و تاثیری انکارناپذیر در تربیت فارغ التحصیلان با مهارت و کارآفرین در کشور ایجاد می شود.

عضو هیات علمی واحد میانه، بیان کرد: در این طرح دانشجو علاوه بر تحصیل، مهارت خود را افزایش داده و برای حضور در صنایع  و ادارات و ارگان ها و شرکت های دولتی و خصوصی مختلف آماده می شود. دانشجویان شرکت کننده در این طرح بعد از گذراندن دوره های لازم، تبدیل به نیرویی توانمند برای حضور در محیط های کار خواهند شد که می توانند تبدیل به یک کارآفرین شوند.

920475_4806.jpg

 محبعلی پور با تاکید بر اینکه در این طرح دانشجویان علاقه مند همزمان با تحصیل در دانشگاه، در محیط های کار که اعلام نیاز کرده اند، در قالب کارآموزی و کارورزی شروع به فعالیت می کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه تصریح کرد: طرح پویش براساس اعلام نیاز صنایع  و سایر ارگان های مختلف است ودانشجویانی که علاقه مند هستند می توانند همزمان با تحصیل وارد بازار کارشده و علاوه بر گذراندن واحدهای کارآموزی یا کارورزی خود، به صورت جدی مشغول کار شوند.

محبعلی پور افزود: در این طرح دانشجویان همزمان با تحصیل به مدت چند روز در هفته در یکی از شرکت‌ها یا مراکز تولیدی، صنعتی متقاضی، مشغول به کار می‌شوند تا مهارت لازم برای فن مورد نظر را کسب کنند.

وی ادامه داد: دانشجویان شرکت‌کننده در این طرح تجربه مفید در محیط کاری را کسب کرده و با آمادگی کامل وارد بازار کار می‌شوند، امکان شرایط استخدام در شرکت و استفاده از طرح سرباز مهارت برای دانشجویان طرح پویش نیز وجود دارد.

این مسئول اضافه کرد: محل کارآموزی می‌تواند به انتخاب دانشجو یا به پیشنهاد دانشگاه باشد و دانشجویان در هر نیمسالی که مایل باشند، می‌توانند این واحد را اخذ کنند؛ واحد یادشده اختیاری بوده و هیچ شهریه ‌ای بابت آن دریافت نمی‌شود. واحد کارآموزی طرح پویش مشمول سقف دروس ترمی نبوده و نمره آن در معدل بی‌تأثیر خواهد بود.

محبعلی پور گفت: برای بهره‌ مندی از طرح پویش لازم است دانشجو واحد یاد شده را اخذ کرده و با مراجعه به دفتر ارتباط با صنعت و جامعه مستقر دانشگاه برای انتخاب محل کارآموزی و دریافت معرفی‌ نامه اقدام کند، ارزیابی این واحد درسی نیز منوط به تأیید سرپرست کارآموزی و استاد مربوطه است و در زمان فارغ‌ التحصیلی گواهی شرکت در این دوره به دانشجو اعطا می‌شود.

وی به ویژگی های این طرح اشاره کرد و گفت: بهره گیری دانشجویان از فرصت های شغلی شناسایی شده توسط دانشگاه، امکان جذب و استخدام دانشجویان در همان محل کارورزی، استفاده از طرح بورسیه تحصیلی جهت پرداخت شهریه، استفاده از خدمات بیمه ای در صورت موافقت صنعت، تجربه حضور در بستر واقعی کار، انتخاب دقیق تر رشته تحصیلی و ایجاد انگیزه تحصیل و ظهور ایده های جدید کارآفرینی و دانش ‌بنیان را می توان از جمله ویژگی های طرح پویش نام برد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میانه یادآور شد: علاقه مندان متقاضیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام به دفتر ارتباط با صنعت و جامعه این واحد دانشگاهی، (قادر حسن زاده) در ساختمان مرکزی دانشگاه مراجعه کنند.

 

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز