کد خبر: ۱۳۲۴۰۸
۳۷۳ بازدید
۲ دیدگاه (۰ تایید شده)

در گفتگو با آنا اعلام کرد؛

راه اندازی نخستین هنرستان تربیت بدنی پسرانه در دانشگاه آزاد اسلامی میانه

 

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه از راه اندازی و اخذ مجوز رشته تربیت بدنی در هنرستان پسرانه غیردولتی برای سال تحصیلی 1403- 1402خبر داد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی میانه، دکتربهمن ولی نژاد با تاکید بر لزوم توجه به امر ورزش و توسعه ورزش‌های قهرمانی و همگانی اظهار کرد: برای نخستین بار در شهرستان میانه، مجوز راه اندازی رشته تربیت بدنی در شاخه فنی و حرفه ای از سوی دفتر آموزش متوسطه فنی و حرفه ای و کار و دانش وزارت آموزش و پرورش صادر شد.

وی با تشریح اهداف راه اندازی هنرستان رشته تربیت بدنی گفت: این هنرستان به منظور فراهم آوردن زمینه های لازم برای استعدادیابی و تقویت مهارت های آن دسته از دانش آموزانی که توانایی بالقوه ورزشی دارند در راستای قانون برنامه چهارم توسعه کشور و الزامات مندرج در سند راهبردی نظام جامع توسعه تربیت بدنی و ورزش کشور مبنی بر تقویت ورزش پرورشی و قهرمانی ایجاد می شود.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با اشاره به فضاهای آموزشی و ورزشی هنرستان رشته تربیت بدنی بیان کرد: امکانات مجهز، پیشرفته و مدرن سالن چندمنظوره ورزشی برای رشته های ورزشی سالنی با کلاس های استاندارد آموزشی در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

مدیر گروه تربیت بدنی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه با تاکید بر اینکه هنرستان تربیت بدنی سما امکانات و ظرفیت های موجود را برای حضور دانش آموزان بومی را دارد، عنوان کرد: با توجه به نیازسنجی برای تشکیل کلاس های آموزشی از استادان مجرب با مدرک علمی دکتری استفاده خواهد شد.

ولی نژاد با اشاره به ظرفیت‌ ها و زیرساخت‌ های مطلوب ورزشی در مجموعه دانشگاه آزاد اسلامی میانه خاطرنشان کرد: این واحد دانشگاهی با دارا بودن مجموعه ورزشی فاخر و هیئت علمی توانمند فضای مساعدی را برای رشد و ارتقاء ورزش شهرستان فراهم کرده که در تعامل بیشتر با اداره ورزش و جوانان می تواند نتایج بسیار مطلوبی را در تربیت جوانان مستعد این شهرستان رقم بزند.

دکتر ولی نژاد با بیان اینکه دانشکده مهارت و کارآفرینی (سما) واحد میانه، اهداف بزرگی را نشانه گرفته و در حال حرکت به سمت رشد و تعالی دانشگاه در حوزه ورزش است. اضافه کرد: هنرستان پسرانه غیردولتی سمای دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برای سال تحصیلی جدید 1403 - 1402 از ورزشکاران و قهرمانان، علاقه مندان و متقاضیان به تحصیل در رشته تربیت بدنی دعوت می کند تا برای ثبت نام دراین رشته، به محل دانشکده علوم انسانی واقع در خیابان شاهد، نرسیده به جایگاه سوخت CNG مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه در پایان سحنان خود از زحمات و تلاش های ارزنده و بی دریغ نمایندگان مردم شهرستان میانه در مجلس شورای اسلامی و کارکنانی که در تأسیس و راه ­اندازی هنرستان گام موثر برداشته­اند قدردانی و تشکر کرد.

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز