کد خبر: ۹۱۳۶۷
۳۷۴ بازدید
۰ دیدگاه

با حضور 414 نفر داوطلب در دانشگاه آزاد اسلامی میانه برگزار شد:

آزمون سراسری نظام مهندسی/ورود به حرفه مهندسان

q1s_img_8994.jpg

خبرگزاری آنا: آزمون سراسری ورود به حرفه مهندسان پایه 3 (نظام مهندسی) در دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از میانه، دکتر جبار بشیری رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه اظهار کرد: آزمون سراسری ورود به حرفه مهندسان پایه 3 (نظام مهندسی) در سال 98، با حضور 414 نفر داوطلب زن و مرد در دو نوبت صبح و عصر روزهای پنجشنبه و جمعه 19 و 18 مهر ماه سال جاری در مجتمع آموزشی و تحصیلات تکمیلی(سایت شماره 2) دانشگاه آزاد اسلامی واحد میانه برگزار شد.

وی افزود: آزمون نظام مهندسی پایه 3 در نوبت صبح پنجشنبه آزمون ورود به حرفه مهندسان در رشته ­های شهرسازی، ترافیک، معماری (نظارت)، عمران (نظارت)، نقشه برداری با شرکت161 نفر (137 مرد و 24 نفر زن) انجام گرفت.

 بشیری به موارد امتحانی عصر پنجشنبه اشاره کرد و گفت: در عصر پنجشنبه، داوطلبان به تعداد 143 نفر (120 نفر مرد و 23 نفر زن) در رشته­ های تأسیسات مکانیکی(نظارت)، تأسیسات برقی(نظارت)، معماری(اجرا) و عمران(اجرا)، داوطلبان به سوالات تستی و تشریحی خود پاسخ دادند.

او ادامه داد: در آزمون نوبت صبح و عصر جمعه تعداد 110 نفز داوطلب مرد و زن در رشته ­های تأسیسات مکانیکی (طراحی)، تأسیسات برقی (طراحی)، عمران (محاسبات) و معماری (طراحی) به رقابت پرداختند.

این مسئول ابراز امیدواری کرد: همین الزام شرکت در آزمون، می­ تواند انگیزه‌ ای قوی باشد تا موجب شود مهندسانمان اندکی جدی­تر، مباحث مقررات ملی که استفاده از آن الزامی هست را مطالعه کنند.

وی بیان کرد: فلسفه این آزمون چیزی مشابه آزمونی که فارغ ­التحصیلان رشته حقوق برای دریافت پروانه وکالت از کانون وکلا و فارغ ­التحصیلان پزشکی برای دریافت پروانه پزشکی از نظام پزشکی می گذرانند، است.

v79l_img_8958.jpg

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی میانه با بیان اینکه مشابه هر آزمون اجباری دیگر در کشور، آزمون ورود به حرفه نیز در سال­ های گذشته تبدیل به سدی بزرگ و ترسناک پیش روی مهندسان تازه فارغ ­التحصیل شده است، گفت: در این آزمون باعث شده که حتی مهندسان با خواندن انواع کتاب تست و شرکت در انواع کلاس­ های کنکوری و آزمون­ های آزمایشی باز هنگام شرکت در این آزمون از ترس و نگرانی درونی پر باشند که البته شیوه جدید تست ­های کنکوری این آزمون که پیچاندن سوال در ذهن مهندسان هم شهرت یافته­ اند و خود به پیچیده ­تر شدن این آزمون در ادوار گذشته کمک کرده است.

بشیری برگزاری این آزمون را برای سه دسته از داوطلبان آزمون ورود به حرفه مهندسان، رشته های فنی و مهندسی، ترافیک و معماری (نظارت) عنوان کرد و افزود: آزمون ورود به حرفه برای دریافت پایه سه برای مهندسان عمران شامل چهار بخش نظارت، محاسبات، اجرا  و طراحی بوده که هدف از برگزاری این آزمون، اخذ پروانه اشتغال است.

به گزارش آنا، در حاشیه این آزمون، محمدرضا مشایخی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه از روند برگزاری آزمون بازدید کرد.

cr1_img_9011.jpg

1d8x_img_8950.jpg

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز