کد خبر: ۵۳۷۴۳
۲۵۹۴ بازدید
۱۱ دیدگاه (۱۰ تایید شده)

به مناسبت در گذشت کهنسال ترین مربی قرآنی کشور

۱۳۹۴/۱۰/۱۸
۲۱:۱۹

 

خانم صدیقه محمدی آچاچیلویی کهنسالترین مربی مکتبخانه ای قرآن در ایران و کهنسالترین میانه ای در آستانه 110 سالگی، شامگاه روز جمعه 1394/10/18در شهر آچاچی چشم از جهان فانی بربست و به دیار باقی شتافت .

برای معرفی این استاد بزرگ قرآن به کتاب مشاهیر میانه مهندس محمد صادق نایبی مراجعه کردم:

 

"صدیقه محمدی آچاچیلویی کهنسالترین مربی قرآن کشور و کهنسالترین میانه ای، در سال 1285 شمسی مقارن با پادشاهی مظفرالدین شاه در شهر آچاچی میانه متولد شد. 

صدیقه خانم ، قرآن خوانی و قرآن آموزی را از پدر فاضلش ملا میرزا محمد علی از شاگردان ملا محمد باقر خلخالی فرا گرفت و با تبدیل منزلش به مکتبخانه، بیش از 80 سال از عمر 109 ساله اش را به تربیت فرزندان قرآنی در زادگاهش آچاچی میپردازد.

بانوی آرام و محجوب آچاچی با حدود 100 نوه و نتیجه، صدها فرزند معنوی نیز در آچاچی دارد که همگی تربیت یافته مکتب او هستند.

در سال 1387 از صدیقه خانیم به عنوان خادم برگزیده قرآن در استان تجلیل شد و دوربین خبرنگارهای کشور به سمت این خادم بی مدعای قرآن چرخید."

 

 برای این عزیز از دست رفته طلب غفران الهی داریم و امیدواریم امشب مهمان رسول خدا و ائمه اطهار در بهشت برین باشند. برای شادی روح استاد صدیقه محمدی فاتحه ای نثار کنیم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۱۰/۳۰ ۰۱:۴۳

انشاله 4 سال دیگه

۹۴/۱۰/۲۲ ۱۲:۱۳

صادق نائبی رو از چشه همه دارین میندازین بااین تبلیغاتتون

۹۴/۱۰/۲۲ ۰۰:۲۳

برادر من چه تبلیغی؟ مهندس نایبی در زمان حیات آن مرحومه نام ایشون رو در کتابشون اوردن و یک صفحه برای ایشون در کتاب مشاهیر میانه اختصاص داده اند.

۹۴/۱۰/۲۱ ۱۸:۱۳

اینجانب نوه آن مرحوم هستم اگر نوشته مرا چاپ نکنید فردا هم از آقای نائبی هم از روزنامه شکایت خواهم کرد که چرا از فوط مادر بزرگ من به عنوان ابزار تبلیق کاندید مجلس استفاده کردید. جواب سوال من را هرچه سریع بنویسید

۹۴/۱۰/۲۰ ۲۰:۳۴

سلام اقای سلیمانی دیگه پیگیر کارای فولاد نیستین بچه های گروه میگن با فرماندار یه جلسه بزاریم

قرآن تنها مرجع معتبر است که می توان به آن رجوع کرد. خداوند ایشان را رحمت کند.

۹۴/۱۰/۱۹ ۱۲:۵۵

                               انالله واناالیه راجعون 

ازدیربازآن سروکهنسال رامیشناختم بامهربانیهایش آشنابودم.گرمی وطراوت صدای مادرانه اش همیشه بامن همراه بودباآیات قرآن کریم انس دیرینه داشت.هفتادوپنج سال درکنارسفره نورانی قرآن کریم جان ودل را می شست.شیفتگان کلام الله مجیدراباانوار ذات مطلق آشنا میساخت.سرانجام نگاه مادرانه اودلهای عاشقان کلام خدارا می ربود.

ازخداوند متعال برای آن مرحومه مغفوره آن پیربانوی کهنسال قرآنی علو درجات رامسلت نموده واین ضایعه تاسف بار را به جامعه معززقرآنی شهرستان میانه تسلیت عرض می نمایم.

 

۹۴/۱۰/۱۹ ۰۹:۵۰

مادر همه ی مربیان قرآنی بود همه داغدیده ایم روحش شاد 

۹۴/۱۰/۱۹ ۰۰:۰۷

خداوند روح این معلمه قرآنی را با ملائکه اش محشور گرداند. ایشان کهنسالترین میانه ای هم بود.

۹۴/۱۰/۱۸ ۲۳:۳۵

یاعرض تسلیت به خانواده محترم و بازماندگان ، روحش شاد

اخبار روز