کد خبر: ۶۶۸۷۱
۸۵۰ بازدید
۲۱ دیدگاه

شهردار میانه:

شهرداری به تنهایی قادر به کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب نیست

شهردار میانه:

شهرداری به تنهایی قادر به کنترل جمعیت سگ های بلاصاحب نیست

مرحله دوم طرح زنده گیری سگ های بلاصاحب در سال جاری در شهرداری میانه آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میانه: با عقد قرارداد بین شهرداری میانه و پیمانکار بخش خصوصی مرحله دوم طرح جمع آوری سگ های بلاصاحب از سطح شهر میانه به روش زنده گیری اغاز شد.

جلیل خرده فروش شهردار میانه در بازدید از مرکز نگهداری سگ های بلاصاحب شهرداری از نزدیک در جریان نحوه اجرای این طرح قرار گرفت.

خرده فروش در این بازدید از پیمانکار مجری طرح خواست اصول لازم در رعایت حقوق حیوانات را در اجرای طرح به طور جدی مورد توجه قرار دهد.

شهردار میانه در حالی که در غذا دادن به سگ ها به کارگران کمک می کرد تأکید کرد: سگ ها وفادارترین حیوانات به انسان ها بوده اند و در طول تاریخ در کنار انسان ها با احترام خاصی زندگی کرده اند و نباید با رفتارهای آزاردهنده موجب رنجش این حیوانات دوست داشتنی شویم.

خرده فروش خاطرنشان کرد: دستورالعمل  کنترل جمعیت حیوانات ناقل بیماری به انسان دستورالعملی دقیق و جامع است اما اجرای آن کاری تخصصی و در عین حال هزینه بر است و شهرداری به تنهایی قادر به اجرای آن نیست و تمامی دستگاه های مسئول در امر محیط زیست و بهداشت محیط باید در اجرای آن با شهرداری همکاری نمایند.

شهردار افزود: شهرداری در حال حاضر اقدام به ایجاد مرکز نگهداری سگ ها نموده و با صرف هزینه قابل توجه سگ های رها شده در محیط شهر و اطراف آن را صید و به این مرکز منقل می کند و در اینجا مراقبت های لازم و تآمین خوراک آن ها را نیز انجام می دهد اما مراحل عقیم سازی و مرگ ترحم آمیز اقداماتی هستند که نیاز به خدمات تخصصی دارد و باید دستگاه های مسئول در این زمینه در این امر مشارکت نمایند.

برابر قرارداد منعقده بین پیمانکار بخش خصوصی با شهرداری میانه در این مرحله از طرح جمع آوری سگ های بلاصاحب تعداد 150 قلاده سگ با صرف اعتبار 120 میلیون ریال از سطح شهر میانه جمع آوری و به مرکز نگهداری منتقل می شود.

%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%da%af-%d9%87%d8%a7-2-8

%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%da%af-%d9%87%d8%a7-2-1

%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%da%af-%d9%87%d8%a7-2-2

%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%da%af-%d9%87%d8%a7-2-3

%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%da%af-%d9%87%d8%a7-2-4

%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%da%af-%d9%87%d8%a7-2-5

%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%da%af-%d9%87%d8%a7-2-6

%d8%b2%d9%86%d8%af%d9%87-%da%af%db%8c%d8%b1%db%8c-%d8%b3%da%af-%d9%87%d8%a7-2-7

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۸/۲۵ ۱۷:۱۲

والا من رفتم گفتم هنوزم منتظرم اقایان بیایند اسم هم پیشکش بالاخره یک اسم گفتیم ولی راضی هستیم یه اسم بگذارند ولی کوچه مان نام پلاک داشته باشد

۹۵/۸/۲۴ ۲۰:۲۳

دستتون دردنکنه

۹۵/۸/۲۴ ۱۷:۵۲

شماکه برای دادن غذا به سگها که آن طرف فنس هستند ازدستکش ایمنی استفاده میکنی چطور یک انسان زحمت کش راداخل کانال مسدود شده می فرستی تاکانال رابازگشائی ولای روبی کند.

۹۵/۸/۲۴ ۱۷:۱۳

خب وقتی شما این مهم رو فهمیدی معلومه اونام فهمیدن دیگه!

۹۵/۸/۲۴ ۱۳:۵۰

کاربر میهمان عزیز من هم لحن حرف زدن شما رو به قضاوت مردم میزارم.

۹۵/۸/۲۴ ۱۳:۴۸

کاربر میهمان عزیز حرف حق تلخ هست!!

آیا خود شما گذرت از شهرکهای شهید رجایی، شهرک شهید مدنی ، شهرک شهید بهشتی ، شهرک اسلام آباد ، شهرک امام خمینی یا حتی شهرک اندیشه افتاده؟ وضعیت کوچه ها رو دیدی؟ آیا کسانی که در اون شهرکها زندگی میکنن انسان نیستن فقط انسانها در مرکز شهر و خیابان خیام زندگی میکنن؟ یکم به خودتون بیایید واقعیتها رو ببینید!!!!؟؟

۹۵/۸/۲۴ ۱۲:۲۴

ضمن تشکراز زحمات پرسنل شهرداری خواهشمندم مساله سدمعبر و کیفیت آسفالت معابرو جاده های داخل شهری رادراولویت قراردهید

۹۵/۸/۲۴ ۰۸:۱۲

شايد سگهاي محله شما فهميدن بگير و ببنده قايم شدن

۹۵/۸/۲۴ ۰۸:۰۳

کوچه دلالی واقع در خیابان خیام دوباره آسفالت شد

۹۵/۸/۲۴ ۰۰:۳۱

شما اصلا اهل میانه ای؟؟!!شما با چه حقی با شهردار شهرمون با این لحن و با این وضع بی نام و نشان خط و نشان میکشید؟؟؟دلیل تمامی سوالات به نظرم وجود ادم های مانند شما در شهر هستند و بس که اسم خود را دلسوز و شهروند و جوانان دلسوز گداشته اند....بروید دم در خودتان بازی کنید..

۹۵/۸/۲۳ ۲۱:۳۳

شهرداری درباره خیابانهای بی نام ونشان چندوقت پیش اطلاعیه داده بود جاهایی که نام نداره رابه شهرداری اطلاع بدین ونام پیشنهادی خودرابفرمایید

۹۵/۸/۲۳ ۲۰:۵۳

اقای شهردار برای تحویل هر سک جایزه تعیین کنید شاید کارساز باشه

۹۵/۸/۲۳ ۲۰:۴۹

قضیه گربه سگ شده باز گربه ها به مردم حمله نمیکنند و لا اقل موش ها را توی شهر میگیرند راه حل کم شدن گربه هم اینه شب ها در کیسه زباله تان ببندید دیگه گربه ها کم شوند بعضی از این وقایع پیدا شدن حیوانات موذی معلول رفتارهای غلط ماست .الان اگر همین اصناف اشغال هایشان توی جوی اب نریزند مطمئنا موش ها هم کمتر میشوند

۹۵/۸/۲۳ ۱۹:۱۳

کار فوق العاده پسندیده وجدیدی در سطح شهرداران بود .امید که الگو بگیریم از کشورهای پیشرفته درمدیریت شهری

۹۵/۸/۲۳ ۱۷:۴۷

جناب آقای شهردار اگه نمیتونی مثل یک مرد برو کنار

واقعا تا کی این مردم از شما و حوزه شما انتقاد و گلایه کنن چرا جوابگوی مردم نیستی؟ چرا نمیتونی با سد معبر مقابله کنی؟؟ چرا وضعیت خیابانها و کوچه های شهر باید نابسامان باشد؟؟ چرا کوچه های شهرکهای اطراف هنوز هم خاکی یا آسفالت فرسوده باشد؟؟ آیا از این شهرکها هم بازدید میکنی ؟؟ واقعا شرمنده مردم محروم و بچه های بی گناه آنها نیستی؟ خودت میتونی یک هفته در آن شهرکها زندگی کنی؟؟
جناب شهردار ولله خجالت داره اگه اسمتو مسئول گذاشتی و وجدان داشته باشی نمیتونی شبها راحت بخوابی
قبل از اینکه به وضعیت سگها برسی به وضعیت نابسامان محل زندگی انسانها برس تا آنها هم کمکت کنند.

۹۵/۸/۲۳ ۱۶:۵۷

شایدواگذاری سگها به مرغداریها و..به عنوان نگهبان میتواند مفید باشد

۹۵/۸/۲۳ ۱۶:۱۶

بسمه تعالی
با احترام.بنده به این کار آقایون اعتراض دارم چرا همیشه به فکر سگ ها هستید. شما بعد از ساعت ده شب به کوچه ی خرد سر بزنید .ببینید گربه ها هم اعلان موجودیت کردند

۹۵/۸/۲۳ ۱۵:۵۵

اقا در چین گوشت سگ خوب میخرند و یا در غرب سگ برای نگه داری دوست دارند نمیشه مکانیزمی تنظیم کرد از این ها درامد زایی کرد؟ بفرستیم چین هم ما راحت میشیم و هم بهانه ای برای اعتراض دوستداران سگ ها نیست چرا انها را کشتید

۹۵/۸/۲۳ ۱۴:۲۵

خوب شهرداري از همسايه ها(بانك كشاورزي و اداره برق) كمك بخاد اگه تنهايي نميتونه

۹۵/۸/۲۳ ۱۴:۱۵

سلام بر آقای شهردار وهمه عوامل شهرداری واقعا ممنون ازین بابت من همان شهروند هستم که این مشکل را در سایت طرح کردم واقعا خسته نباشید که فوری این مشکل را برطرف کردید الان چندروزه که سگی در خیابانمان نمی بینم ممنون ازهمگی

۹۵/۸/۲۳ ۱۴:۰۹

این مشکل بی نام نشان بودن خیابان ها و کوچه و بی پلاکی خانه ها هم شهرداری همت کند حل کند تا شاهد نظم و انضباط در شهر باشیم

اخبار روز