کد خبر: ۶۷۲۳۲
۳۷۶ بازدید
۵ دیدگاه

موجران مفاصا حساب سالانه شهرداری را از مستأجران درخواست کنند

موجران مفاصا حساب سالانه شهرداری را از مستأجران درخواست کنند

%d8%b4%d8%a7%da%a9%d8%b1%db%8c%d8%a7%d9%86

عوارض خدمات کسب و پیشه عوارضی سالیانه است که هر واحد صنفی، تجاری، اداری، درمانی، ورزشی،انباری و خدماتی باید پرداخت نماید و در صورت عدم پرداخت در حساب بدهی های ملک انباشته می شود.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میانه: حافظ شاکریان مسئول امور کسب و پیشه شهرداری میانه با اعلام این مطلب گفت: چندین سال است که شهرداری میانه اطلاع رسانی لازم را در این مورد انجام داده و از مالکان خواسته است که در پایان هر سال یا در پایان دوره قرارداد اجاره ملک، مفاصا حساب خدمات کسب و پیشه واحد صنفی را از مستأجران خود دریافت نمایند.

شاکریان افزود: پرداخت این عوارض برعهده فعال صنفی است و فرقی نمی کند که این فعال صنفی مالک باشد یا مستأجر اما شهرداری در دریافت عوارض ملک را می شناسد و کاری به مالک یا مستأجر بودن کاسب ندارد لذا اگر این عوارض به صورت سالیانه پرداخت نشود و در حساب بدهی های ملک انباشته شود مالک باید این بدهی ها را پرداخت نماید.

مسئول امور کسب و پیشه شهرداری خاطرنشان کرد: بعضاَ مشاهده می شود که یک ملک به یک واحد صنفی، تجاری، اداری، درمانی، ورزشی،انباری و یا خدماتی اجاره داده می شود و در پایان مدت اجاره بدون تسویه بدهی های کاسب به شهرداری ملک را تخلیه می کنند و مستأجران بعدی در دریافت پاسخ از شهرداری دچار مشکل می شوند که مالکان برای پیشگیری از این مشکل باید در پایان هر اجاره مفاصا حساب شهرداری را از مستأجران درخواست نمایند و پس از اطمینان از تسویه بدهی های واحد صنفی به شهرداری تحویل و تحول خود را انجام دهند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۹/۴ ۱۸:۲۲

با سلام
البته متراژ مغازه هم خیلی مهم است
متراژ بیشتر برابر است با عوارض بیشتر ، حواسمان باشد متراژ مغازه مان از طرف شهرداری اشتباه درج نشده باشد

پاسخ در ماده 28 تعرفه عوارض محلی

برای دسترسی به این آدرس ها مراجعه فرمایید

www.miyaneh.ir/?p=4326

www.miyaneh.ir/wp-miyanehlogin/uploads/2016/02/tarefe-1395.pdf

۹۵/۹/۴ ۱۰:۳۳

باسلام
ملاک تعیین میزان عوارض سالیانه کسب وپیشه چگونه است
باتشکر

واحد صنفی که بسته باشد مشمول عوارض سالیانه نمیشود.

درصورت ادعای مالک مبنی بر بسته بودن ملک، موضوع توسط واحد کسب و پیشه بررسی و در صورت صحت ادعا، ملک از شمول این عوارض معاف می شود.

۹۵/۹/۳ ۱۷:۰۸

ضمن تشکر از اطلاع رسانی آیا مغازه ای که بسته است و به اجاره داده نشده است و کسبی در آن انجام نمیشود و پروانه کسب ندارد بازهم باید حق عوارض کسب و پیشه پرداخت کند ؟

اخبار روز