کد خبر: ۶۸۶۴۵
۳۷۸ بازدید
۸ دیدگاه

جلسه فوق العاده کارگروه ساماندهی صنوف آلاینده شهر میانه برگزار شد / بررسی پیشنهاد بخش خصوصی

جلسه فوق العاده کارگروه ساماندهی صنوف آلاینده شهر میانه برگزار شد / بررسی پیشنهاد بخش خصوصی

%d8%b5%d9%86%d9%88%d9%81-%d8%a2%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-1

کارگروه ساماندهی صنوف آلاینده شهر میانه صبح امروز در شهرداری میانه جلسه فوق العاده تشکیل داد.

جلسه فوق العاده کارگروه ساماندهی صنوف آلاینده شهر میانه صبح امروز (چهارشنبه 15 دی ماه 1395) به ابتکار معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه برای بررسی پیشنهاد بخش خصوصی در زمینه مشارکت در اجرای طرح ساخت شهرک صنوف آلاینده برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میانه: در این جلسه که با حضور شهردار، رئیس شورای اسلامی شهر میانه، رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت، رئیس مجمع صنفی شهرستان میانه، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت شهرک صنوف آلاینده صباشهر در دفتر شهردار میانه برگزار شد راه های استفاده از مشارکت بخش خصوصی در احداث شهرک صنوف آلاینده و انتقال اصناف مشمول قانون ساماندهی صنوف آلاینده به این شهرک مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بررسی پیشنهاد بخش خصوصی برای اختصاص زمین 11 هکتاری در مسیر جاده میانه به تهران و مشارکت در ساخت و تجهیز شهرک صنوف آلاینده از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

بر اساس اعلام معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان میانه؛ سرمایه گذار بخش خصوصی پیشنهاد داده است زمین 11 هکتاری خود را به ساخت شهرک صنوف آلاینده اختصاص دهد و در صورت آمادگی دستگاه های مسئول، کار آماده سازی و احداث واحدهای کارگاهی را به صورت مشارکتی یا رأساً به انجام رساند.

پس از بحث و بررسی اعضای جلسه در خصوص این پیشنهاد مقرر شد شهرداری میانه به عنوان متولی اصلی سامان دهی مشاغل و صنوف آلاینده موضوع را در کمیسیون های تخصصی و نشست های مشترک با متقاضی طرح مورد بررسی بیشتر قرار داده و تا دو هفته دیگر نتیجه بررسی ها و مذاکرات خود را به کارگروه ارائه نماید.

در صورت اجرایی شده طرح ساماندهی صنوف آلاینده شهر میانه فعالان مشاغل مشمول این طرح می بایست ظرف مهلت تعیین شده برای انتقال کارگاه های خود به شهرک تازه احداث شده اقدام نمایند.

بررسی راه های ایجاد تسهیلات و حمایت های تشویقی برای ترغیب اصناف در راستای استقبال از این طرح یکی دیگر از محورهای بحث های جلسه امروز بود که پیشنهادهای مختلفی نیز در این زمینه از سوی حاضرین مطرح گردید.

احداث شهرک صنوف آلاینده و انتقال اصناف مشمول این طرح به خارج از شهر از دیرباز یکی از موضوعات چالش برانگیز پیش روی مسئولان شهرستان و بخصوص شهرداری و شورای اسلامی شهر بوده است که در صورت حل این معضل گام مهمی در راستای تضمین سلامت و آرامش محیط زیست شهروندان میانه ای برداشته خواهد شد.

%d8%b5%d9%86%d9%88%d9%81-%d8%a2%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-2

%d8%b5%d9%86%d9%88%d9%81-%d8%a2%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-3

%d8%b5%d9%86%d9%88%d9%81-%d8%a2%d9%84%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%af%d9%87-4

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۱۰/۱۶ ۱۹:۱۹

امیدوارم درحد شعار وحرف نباشه

۹۵/۱۰/۱۶ ۰۹:۳۸

بنظرم درصورت امتناع این مشاغل الوده کننده از انتقال به شهرک شهرداری انها را پلمپ کند به حکم محیط زیست و دادگاه ،لذا تشویق و استفاده از قانون هر دو باید صورت گیرد مصالح فروشی ها باید الویت اول باشند وبقیه

۹۵/۱۰/۱۵ ۲۲:۱۷

http://vom.ir/guest/posts/64513

صدای میانه قبلا در مورد این مورد ساماندهی مشاغل الوده کننده و ترافیک زا و اسیب رسان به سلامت شهری خبر منتشر و مقاله ای منتشر شده بود
در کل ساماندهی تدریجی و انتقال انها به شهرک های صنعتی و تجمیع ان ها برای مردم و صاحب صنایع مفید هست

۹۵/۱۰/۱۵ ۲۲:۰۴

تشکر از شهرداری و فرماندار این انتقال باعث کاهش ترافیک و ورود ماشین های سنگین میشود که ترافیک و الودگی و خطرات و همچنین اسیب های زیادی هم تردد کامیون های این صنوف الوده کننده به اسفالت شهر میانه زدند که به نوعی خود هزینه برای شهرداری میانه برای ترمیم ان تحمیل میکند

۹۵/۱۰/۱۵ ۲۱:۲۲

اگه این طرح عملی بشه خیلی عالی میشه
باتشکر از شهرداری وفرمانداری شهرستان میانه

۹۵/۱۰/۱۵ ۱۵:۵۶

اجرای این طرح موجی از رضایت در میان شهروندان را به بار خواهد آورد

۹۵/۱۰/۱۵ ۱۵:۴۴

احداث شهرک صنوف آلاینده و انتقال کارگاهها و مشاغلی که شامل این طرح هستند ، اگر به شکل صحیح انجام گیرد در زیبایی ظاهری شهر، کاهش آلودگی محیط زیست و حتی آلودگی صوتی، موثر و مفید واقع خواهد شد.البته فاصله این شهرک تا مرکز شهر نباید به حدی باشد که برای تردد همشهریان و شخص صاحبان مشاغل مشکلاتی ایجاد کند.به نتیجه رسیدن این پروژه را باید نمره عالی در کارنامه عملکرد مسئولان شهری ثبت کرد.

۹۵/۱۰/۱۵ ۱۵:۱۲

با سلام
حرکت جالبی است ولی از محیط زیست ظاهرن هیچ متولی دعوت نشده است.

اخبار روز