کد خبر: ۸۸۸۴۱
۶۰۶ بازدید
۱۴ دیدگاه

فراخوان طراحی المان میدان آزادی شهر میانه

فراخوان طراحی المان میدان آزادی شهر میانه

 

شهرداری میانه در راستای اهداف خود مبنی بر هویت بخشی و سامان دهی بصری و ارتقای کیفی میادین شهر، از کلیه معماران، طراحان و هنرمندان محترم دعوت می نماید تا در طراحی المان میدان آزادی شهر میانه بصورت فردی یا گروهی اقدام به همکاری نمایند.

این میدان، میدان مرکزی و اصلی شهر میانه و به عنوان مهمترین میدان شهر به مساحت حدود 2500 متر مربع در مرکز شهر واقع شده است، لذا از معماران و طراحان گرامی دعوت می گردد تا با در نظر گرفتن موارد ذیل نسبت به طراحی میدان و المان حجمی آن اقدام نمایند.

 رویکرد:

 1. توجه به اهمیت میدان آزادی به لحاظ موقعیت خاص شهری و هویت فرهنگی و تاریخی
 2. در نظر گرفتن شرایط و کالبد فیزیکی میدان و رعایت مقیاس و تناسبات طرح
 3. نمود یافتن کلمه الله به صورت آشکار یا مفهومی در طرح (با توجه به قرار داشتن آرم جمهوری اسلامی در وسط میدان که از ابتدای برقراری نظام مقدس جمهوری اسلامی تاکنون در این میدان در منظر و مرأی مردم بوده و به نوعی نماد میدان آزادی با این نشان شکل یافته است.)
 4. هماهنگی با زمینه های معماری، فرهنگی و تاریخی و نمادهای باستانی شهر میانه
 5. بهینه بودن از نظر اقتصادی و فنی (ماندگاری اثر در فضای باز)
 6. توجه به دید اثر در شب و نورپردازی آن
 7. اصالت طرح و پرهیز از هرگونه کپی برداری (مسئولیت هرگونه تخلف در این زمینه به عهده پیشنهاد دهنده می باشد)
 8. فضاسازی محل نصب اثر مورد تأکید بوده و هنرمند می بایست طراحی پایه و محوطه نصب اثر و میدان را نیز ارائه نماید.
 9. با توجه به محدودیت وسعت میدان و اهمیت آن در هدایت بار ترافیکی معابر ورودی و خروجی طراح باید شرایط ترافیکی و طرح تردد میدان را مد نظر قرار دهد.

معماران و طراحان گرامی جهت شرکت در فراخوان می توانند آثار طراحی خود را به همراه مدارک زیر تا تاریخ 1398/03/30 به دبیرخانه فراخوان تحویل و رسید دریافت نمایند.

نحوه ارائه:

کلیه مدارک در حداقل 1 شیت 70*50 بر روی فوم برد و همچنین لوح فشرده با کیفیت DPI 300 با فرمت های (jpg  و autocad) شامل موارد ذیل:

 1. نقشه سایت پلان و نقشه مقاطع و نماها در صورت لزوم جهت معرفی بهتر طرح
 2. معرفی سازه اجرایی و نحوه اجرا و مصالح
 3. ارائه زوایای دید مختلف میدان و نورپردازی در قالب تصاویر سه بعدی
 4. ارائه مبانی نظری و توجیه طرح (محتوا و فرم)
 5. ارائه ماکت حجمی در مقیاس مناسب (درصورت انتخاب طرح)
 6. به منظور ایجاد شرایط همگون در فرایند داوری از ذکر نام هنرمند یا گروه در ذیل مدارک خودداری شود.

جوایز:

به اثر برگزیده اول، مبلغ 30 میلیون ریال بابت حق امتیاز طرح پرداخت خواهد شد.

نکات قابل توجه:

 1. به تمامی هنرمندان که آثارشان به فراخوان راه یابد، گواهی شرکت اعطاء می شود.
 2. طرح منتخب میدان پس از طی فرایند تصمیم گیری نهایی در هیات داوران به منظور اجرا از بین برگزیدگان معرفی می گردد.
 3. مالکیت معنوی طرح برگزیده در اختیار واحد زیباسازی شهرداری میانه خواهد بود.
 4. اولویت اجرای طرح برگزیده میدان پس از فرایند قیمت گذاری و توافق، با هنرمند طراح اثر بوده و در غیر این صورت مجری ذیصلاح طی فرایند قانونی توسط امور قراردادها و پیمان شهرداری تعیین می شود.

زمان بندی مسابقه:

مهلت تحویل مدارک: 98/03/30

داوری آثار و اعلام نتایج: 98/04/15

مدارک مربوطه:

برای دریافت مدارک مربوط به میدان (سایت پلان، ابعاد، عکس و…) به لینک (www.miyaneh.ir/uploads/uploads/1558499903.rar)  مراجعه فرمایید.

 دبیرخانه:

میانه، خیابان امام خمینی(ره) ساختمان شهرداری - روابط عمومی شهرداری میانه، تلفن: 3-52234701 -041 داخلی 110      تلفن شبکه های اجتماعی:  09143233853

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۳/۲ ۱۹:۱۵

بهتر است بگوئیم هر کاری را باید با اولویت بندی انجام داد

۹۸/۳/۱ ۲۱:۳۲

در پاسخ به روابط عمومی سهرداری
این که فرمودید میانه از قدیم شهر دامپروری و تولید لبنیات بو ده به نظر کارشناسان علوم دام و دامپروری درست نمی باشد ما در شهر دامدار داشتیم چون بافت شهر آنچنان ایجاب میکردولی در مقایسه با شهرستانی مانند سراب ،میانه در تولید محصولات لبنی جز شهرستانهای مطرح در استان نبوده که بخواهیم نماد آن را در میدان اصلی شهر حفظکنیم به نزر میرسد توضیحات از ناحیه روابط عمومی بیشتر جنبه توجیه موَوع را داشته باشد تا بیان واقعیت.

۹۸/۳/۱ ۱۸:۴۴

آقایان هرچیز جائی وهر نکته مکانی دارد.

۹۸/۳/۱ ۱۸:۰۱

نمونه بارز چاله وچوله بهمن اباد است

۹۸/۳/۱ ۱۷:۵۹

آسفالت نامناسب در سطح شهر و به قول شما چاله چوله ها در تمام شهرهای کشور وجود دارد. این مشکل فقط مطلق به شهر میانه نیست.با بودن اینها المان به درد نمی خورد از ما گفتن بود خواه میخواهی پند گیرید یا............محو چراغ شدن و افتادن در چاله معقول نیست والسلام شد تمتم

۹۸/۲/۳۱ ۲۳:۰۰

با عرض پوزش خدمت شما دوست گرامی باید عرض کنم که یکی از عوامل عقب ماندگی شهر، بی شک نظرات و تفکرات غلط شما در امر زیباسازی و توسعه شهر میباشد.
بنده در مطلب قبلی روابط عمومی شهرداری میانه مبنی بر احداث تقاطع غیر همسطح در میدان دفاع مقدس نیز همین موضوع را خدمت یکی از کاربران عرض کردم.
در امر زیباسازی و توسعه شهر باید همه جوانب و عوامل را در نظر گرفته شود.
آسفالت کردن خیابان ها و پُر کردن چاله چوله های شهر چه ربطی به طراحی نمای میدان آزادی دارد؟
چرا باید شهرداری تمام بودجه خود را فقط برای آسفالت و چاله چوله های شهر هزینه کند؟
چند درصد از خیابان های شهر از قول شما چاله و چوله دارند؟
چرا از نظر شما پُر کردن چاله چوله های قسمت کوچکی از خیابان های شهر مهم تر است ولی طراحی میدان آزادی که بیشتر به چشم می آید مهم تر نیست؟
بر خلاف نظر شما، اتفاقا شهر نیاز شدید به دُرست کردن میدان های شهر و ساخت اِلمان های زیبا و نورپردازی های مختلف در سطح خیابان های شهر و میادین دارد.
آسفالت نامناسب در سطح شهر و به قول شما چاله چوله ها در تمام شهرهای کشور وجود دارد. این مشکل فقط مطلق به شهر میانه نیست.

۹۸/۲/۳۱ ۲۱:۴۳

نیازی به درست کردن میدان نیست شما چاله چوله های شهر رو درست کنید بقیه ارزونیتون

۹۸/۲/۳۱ ۲۰:۵۶

سو ایچیننَن گَرَک جوشا

۹۸/۲/۳۱ ۱۱:۰۸

سلام شهرداری میانه با داشتن گنجینه ای از طراحانی نابغه که میدان ورودی از طرف تبریز جلوی پارک جنگلی (اسم میدان خاطرم نیست) راطراحی واجرا کردند وتحسین جهانی رابر انگیخت نیازی به فراخوان ندارد

۹۸/۲/۳۱ ۰۶:۰۲

با سلام.
باید تشکر ویژه کرد از شهرداری میانه و کسانی که پیشنهاد همچین پروژه ای رو داده اند تا این میدان با طراحی زیبا ساخته و بازسازی شود.
ای کاش شهرداری و شورای شهر میانه قبل از اقدام هر پروژه بزرگ و کوچکی با مردم متخصص در حوزه شهرسازی مشورت کنند و از آن ها بخواهند تا طرح ها و پیشنهادات خود را ارائه دهند.
یکی از نقاط ضعف شهر میانه برخوردار نبودن از اِلمان های زیبا در میادین و خیابان های سطح شهر میباشد.
در این دو سال گذشته شهرهایی همچون شاهرود در استان سمنان واقعا پیشرفت فوق العاده ای در امر زیباسازی شهری داشته است.
اگر بخواهم بین دو شهر شاهرود و سمنان یکی را انتخاب کنم، قطعا شاهرود را برای پیشرفت و آبادانی انتخاب میکنم. شاید کسی باور نکند ولی این یک حقیقت است که شهر سمنان با وجود مرکز استان بودن با یکی از شهرستان های خود یعنی شهر شاهرود در حال رقابت است.
شهرداری شاهرود یک کار بسیار خوبی که در امر زیباسازی شهری انجام داده است آن هم این است که در مسیرهای خیابان های اصلی شهر در داخل بلوارها چراغ های رنگارنگ به صورت نورافکن احداث و جاسازی کرده است و نور این چراغ ها از سمت پایین به بالا با برخورد به درختان یک صحنه فوق العاده زیبا در طول آن مسیر ایجاد کرده است. البته این کار را خیلی از شهرهای کشور انجام داده که نمونه این کارها را در خیلی از شهرهای ایران و همینطور در شهر تهران در یکی از خیابان های معروف منطقه تجریش میتوان دید. قابل توجه اینکه این چراغ ها هر ۳ ثانیه تغییر رنگ میدهند و این شاهکار بسیار بزرگی در امر زیبایی است.
اگر شهرداری شهر میانه نیز این کار را در بلوار خیابان شهید مطهری از میدان معلم به سمت فرهنگیان تا انتهای بلوار خیابان شهید مفتح انجام دهد خیلی زیبا میشود.
مسیر پیاده روی پارک انقلاب نیز بهترین نمونه برای این کار است. شهرداری اگر همین کار را از ابتدای مسیر پیاده روی پارک انقلاب تا انتهای پارک، چراغ های رنگارنگ در زیر و کنار درختان ایجاد کند قطعا این مسیر و خیابان خیلی زیباتر خواهد شد.
لطفا این طرح را به گوش جناب میرزایی شهردار محترم و واحد زیباسازی شهرداری میانه برسانید. خواهش میکنم.
نورپردازی در میادین و خیابان های سطح شهر یک امتیاز بزرگ در امر زیباسازی است و امیدواریم شهرداری و شورای شهر از آن ها غافل نشوند.
در آخر یک تشکر بسیار ویژه از روابط عمومی شهرداری میانه دارم از اینکه با قدرت کار میکند و این مطالب و خبرهای مربوط به شهرداری را به خوبی انعکاس میدهد.
خسته نباشید میگم.

با سلام و احترام

واقعیت های زندگی مردم هر شهر و دیار اولین و بنیادی ترین اصولی است که باید در نگاه مدیران و برنامه ریزان مورد توجه‌، احترام و اهمیت قرار گیرد.

میانه از قدیم شهر دامپروری و تولید فرآورده های لبنی بوده و این شاخصه در کلید طلایی شهر نیز نقش بسته و تصویری از میش و گندم و آب بر روی زبانه کلید حکاکی شده است.

در نظر عالمان علوم اجتماعی و نظریه پردازان مدیریت شهری حفظ فرهنگ، شناسه ها، نمادها، مشاغل و صنایع بومی هر منطقه باید به عنوان اولویت استراتژی مدیران شهری قرار گیرد تا با تداوم درون مایه های فرهنگی و اجتماعی هویت و سیمای منحصر به فرد هر شهر و منطقه حفظ شود.

چنین رویکردی می تواند اولین قدم در برندینگ و معرفی شهر به عنوان یک مبداء خاص با هویت و شخصیت منحصر به فرد بوده و شرایط را برای تولید و صدور سبک خاصی از زندگی فراهم نماید.

در این صورت است که شهر می تواند محل زندگی مطلوب برای ساکنان و مقصد جذابی برای مهاجران و گردشگران و بوم شناسان جهان باشد.

۹۸/۲/۳۱ ۰۰:۵۱

از شهردار محترم وساعی درخواست میگردد قبل از طرح المان میدان آزادی نسبت به بازسازی بافت فرسوده در مید ان آزادی و همچنین به مغازه هایی که هیچ تناسبی با میدان اصلی شهر ندارند و با کشک و پنیر و.........جلوه میدان را کاملا خراب نموده و از زیبایی های میدان کاسته نیز توجه داشته باشند.

۹۸/۲/۳۰ ۲۱:۴۸

باتشکر از بانیان این طرح که بسیار جالب وستودنی خواهد بود
وضعیت فعلی میدان اصلی شهر خیلی زننده است.

اخبار روز