کد خبر: ۸۹۳۲۱
۳۲۸ بازدید
۱۸ دیدگاه

مشروح سخنان شهردار میانه در خطبه های نماز جمعه 14 تیرماه 98

مشروح سخنان شهردار میانه در خطبه های نماز جمعه 14 تیرماه 98

شهردار میانه به مناسبت اولین روز از هفته شهرداری ها و دهیاری ها در سخنرانی قبل از خطبه های 14 تیرماه میانه گزارشی از فعالیت های شهرداری ارائه کرد.

به گزارش روابط عمومی شهرداری میانه: مشروح سخنان شهردار میانه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«و نرید أن نمن على الذین استضعفوا فى الأرض و نجعلهم أئمّة و نجعلهم الوارثین»

عرض سلام و ادب به محضر نمازگزاران عزیز و همشهریان محترم میانه، در ابتدای عرایضم دهه کرامت را خدمت شما عزیزان تبریک و تهنیت عرض می کنم و از خداوند متعال توفیق بهره مندی از برکات آقا امام رضا (ع) را خواستارم.

از روز چهاردهم تا بیست و دوم تیر ماه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به نام هفته شهرداریها و دهیاریها قرار داده شده است به همین مناسبت برخورد وظیفه دانستیم که گزارش کاری به خدمت مردم عزیز و شریف میانه ارائه دهیم و از دفتر امام جمعه محترم علی الخصوص شخص امام جمعه عزیز که واقعا انسانی دلسوز و بی تکلف، ساده زیست و دانشمند هستند تشکر می کنیم که این وقت را در اختیار ما گذاشتند تا از این تریبون مقدس در خدمت مردم عزیز باشیم.

همشهریان مستحضر هستند شهرداری یک نهاد مردمی غیردولتی است که توسط شورای اسلامی شهر و زیر نظر شورا و با انتخاب شهردار اداره می شود. و می توان گفت تقریبا که به دست مردم اداره می شود چرا که مردم شورا انتخاب می کنند و تمام کارهای شهرداری با نظارت و تصویب شورا انجام می شود.

در این راستا از زمانی که بنده در خدمت شورای محترم میانه بوده ام انصافاً تک به تک اعضای محترم شورا حمایت ویژه از شهرداری داشته اند و به خاطر آرامشی که امروز در شهرداری میانه ایجاد کرده اندو پروژه های خوبی که تصویب کرده اند تا ما آن ها را اجرا کنیم از ایشان به طور ویژه ای تشکر و قدردانی می کنم. انصافا این عزیزان انسان هایی دلسوز به شهرند و از خداوند می خواهم که توفیقاتشان را روز افزون کند.

سال گذشته 12 درصد نسبت به بودجه مصوب مازاد درآمد ایجاد کردیم / 41 درصد افزایش بودجه عمرانی داشتیم

سال گذشته بودجه شهرداری میانه 30 میلیارد تومان بود که الحمدو لله والمنه تحقق یافت و علاوه بر آن 12 درصد مازاد درآمد هم داشتیم که با تصویب شورای محترم اسلامی شهر پروژه هایی هم از این محل اجرا شد.

ما سال گذشته 43 درصد افزایش در بخش هزینه های عمرانی داشتیم و در هزینه های جاری به صورت انقباضی عمل کردیم و با وجود تورم و افزایش زیاد هزینه ها حداکثر 7 درصد در این بخش افزایش اعمال کردیم بیشتر درآمدمان را به هزینه های عمرانی اختصاص دادیم.

با وجود تورم قیمت و نایاب بودن قیر همه پروژه های آسفالت را اجرا کردیم

پروژه های عمرانی که سال گذشته انجام دادیم و البته سه ماهه اول سال جاری را هم به ان ها اضافه خواهیم کرد حول و حوش 41 پروژه بزرگ و کوچک بود و بالغ بر 11 خیابان بزرگ آسفالت شد، بالای 30 کوچه آسفالت شد و با وجود افزایش قیمت قیر که از 900 هزار تومان در هر تن به بالای 4 میلیون تومان رسید و با وجود این افزایش قیمت با نبود قیر در بازار هم مواجه بودیم و پول نقد به دست نمی توانستیم قیر پیدا کنیم ولی با وجود این، با توجه به مردم همکاری ویژه ای با ما کردند و با کمک شورای محترم توانستیم با افزایش بودجه و با افزایش درآمد تقریباً پروژه هایی که در بودجه مصوب شده بود به غیر از بخش کوچکی از کوچه های شهر بقیه را به طور کامل محقق کنیم.

مالکین مسیر کمربندی همکاری ویژه ای در تملک ها داشتند

در بخش پروژه های بزرگ شهری، بازگشایی کمربندی جنوبی از سوی شورا هدف گذاری شده بود که به نحو مقتضی این مسیر باز و گره چندین ساله شهر باز و مشکل حل شود لذا 3 و نیم میلیارد در این پروژه صرف تملک اراضی واقع در مسیر کردیم.

البته مالکین محترم هم همکاری ویژه ای با ما داشتند و با کمک آن ها توانستیم به طول 1400 متر از مسیر کمربندی جنوبی را تملک کنیم و امسال بودجه گذاشتیم و اجرای آن شروع شده و حدفاصل پل حصار تا میدان شهید کلانتری هم تقریبا در حال اتمام است و عنقریباً افتتاح خواهد شد و ترافیک آن مسیر را جمع خواهد کرد و ادامه مسیر هم امسال حتماً اجرا خواهد شد چون تملک شده و آماده اجراست.

باغ حاج محمود مشایخی برای همیشه حل شد

باغ حاج محمود مشایخی که در مسیر کمربندی در داخل شهر قرار داشت و سالهای سال تملک نشده بود و مانع بزرگی در اجرای این پروژه بود با همکاری خود مالک که در اینجا تشکر ویژه می کنیم از ایشان و با حمیت کامل تمامی مسئولین شهر، امام جمعه محترم، آقای فرماندار، آقای دادستان، اداره محترم اطلاعات، سایر ارگان ها و شورای محترم، همگی دست به دست هم دادند تا مشکل حل و این زمین تملک شود و امروز می توانم بگویم آن بخش از باغ که به شهرداری تعلق دارد سندش به نام شهرداری ثبت شده و دیگر جای هیچگونه نگرانی ندارد و پروژه اش هم به مناقصه رفته و در چند روز آینده شروع خواهد شد و امیدواریم که با بازگشایی این کمربندی در یکی دو سال آینده عمده ترافیک شهر جمع شود و مردم میانه شاهد انجام پروژه بزرگی در این زمینه باشند.

13 فقره از املاک اطراف امامزاده تملک و بازگشایی شد / تعدادی از مالکان داوطلبانه همکاری کردند

پروژه های زیادی داریم که من از بسیاری از آن ها عبور می کنم اما از پروژه های قابل ذکر در اینجا می توان به طرح بازآفرینی اطراف حرم امامزاده اسماعیل (ع) اشاره کرد که ما سال گذشته 13 فقره از املاک واقع در این طرح را تملک کردیم و ادامه هم دارد و به زودی سه ملک دیگر هم بازگشایی خواهد شد و امروز شاهدیم که در ضلع جنوبی امامزاده پارکینگ بزرگی باز شده و به زودی با تعریض کوچه ای که این قسمت را به خیابان شهید بهشتی متصل می کند این پارکینگ افتتاح خواهد شد.

البته سه چهار مورد از این تملک ها با همکاری داوطلبانه خود همشهریان و مالکین این املاک بوده که جای تشکر ویژه دارد و لازم می دانم از این عزیزان صمیمانه قدردانی نمایم که با این حرکت نشان دادند به پیشرفت و آبادی شهر خود علاقه دارند.

عوارض پروانه ساختمانی باز هم کاهش یافت

امسال یک کار خاصی هم شورای محترم انجام داد که بنده از همینجا نوید آن را می دهم و آن کاهش میزان عوارض صدور پروانه های ساختمانی بود که با توجه به افزایش ارزش منطقه ای املاک در سال جدید افزایش چشمگیری در عوارض پروانه ها اتفاق افتاده بود که شورای محترم 30 الی 40 در در همان ابتدای تصویب بودجه عوارض ساخت و ساز را کاهش داد و بعدا هم تبعات این افزایش به چشم خورد و اخیرا با پیشنهاد شهرداری و همکاری و تصویب شورای محترم برای رفاه حال مردم 15 درصد دیگر هم در هزینه پروانه های ساختمانی کاهش را به تصویب رساندیم و عنقریبا اعمال خواهد شد تا با کاهش هزینه های صدور پروانه ساختمانی شاهد رونق ساخت و ساز و نوسازی باشیم.

امسال بودجه خوبی برای اصلاح بلوار شهدای زینبیه گذاشته شده

در حوزه عمرانی پروژه های زیادی انجام شده و الان هم در حال اجراست و از ابتدای سال جاری تعداد 5 خیابان بزرگ و بالای 20 کوچه آسفالت شده، اصلاح آسفالت و زیرسازی بلوار شهدای زینبیه هم به زودی آغاز خواهد شد و امسال بودجه خوبی برای این پروژه دیده شده است و با اجرای این طرح بسیاری از مشکلات جاده ترانزیت حل خواهد شد.

در سایر بخش ها هم اقدامات خوبی انجام یافته و به طور مثال در شهرک اندیشه اکیپ مستقلی را مستقر کردیم و تمام لکه گیری های معابر اصلی و فرعی این شهرک به طور کامل انجام شده و در شهرک های ولیعصر و که امیدواریم با مجموعه این اقدامات و خدماتی که به شهر ارائه می کنیم بتوانیم رضایتمندی شهروندان را جلب نماییم.

با به کارگیری بخش خصوصی مشکل کمبود نیرو را کمی جبران کردیم

در حوزه فضای سبز و خدمات شهری با توجه به این که چندین سال است که در شهرداری استخدام نیرو نداریم و تعدادی از همکاران ما بازنشسته شده اند ما برای جبران کمبود نیرو سال گذشته از پیمانکار بخش خصوصی استفاده کردیم و بخشهایی از شهرک های اقماری را به بخش خصوصی واگذار کردیم تا بتوانیم خدمات تنظیفی را در سطح شهر ارتقا بدهیم.

سرانه فضای سبزمان کم است و برای جبران آن تلاش می کنیم

سرانه فضای سبز ما در شهر میانه 6 متر است که حداقل استاندارد در این زمینه 7 الی 12 متر می باشد و ما انشالله به زودی اجرای دو پارک را استارت خواهیم زد، یکی پارک مسکن مهر شهرک اندیشه که پیمانکارش مشخص شده و به زودی کار را شروع خواهد کرد و دیگری پارک شهرک ولیعصر که حقیقتا نیاز به پارک در این شهرک بیشتر است و شهروندان در این شهرک مشکلات زیادی در این زمینه دارند و باید از پارک های دیگر محلات شهر استفاده کنند و خوشبختانه تملک زمین این پارک انجام شده و عنقریبا با احداث آن مشکل اهالی این شهرک و محلات اطراف آن حل خواهد شد.

یکی دیگر از پارک هایی که اجرا شد پارک ساحلی بود  که از کنار پل حصار شروع شده و پارک زیبایی در این نقطه احداث شده و ادامه آن را هم اگر بتوانیم زمین های واقع در طرح را تملک کنیم به سمت بالا ادامه خواهد یافت.

برای پارک جنگلی طرح ساماندهی فاز یک آماده شده و تلاش داریم با احداث پیاده راه ها و نشیمنگاه های مناسب بتوانیم فضای مطلوبی را برای استفاده خانواده های گرامی فراهم نماییم.

نمی توانیم معاونت فرهنگی داشته باشیم اما بیشترین همکاری را با نهادهای فرهنگی و مذهبی داریم

در حوزه فرهنگی با توجه به اینکه درجه شهرداری میانه از ده به پایین است و ما نمی توانیم معاونت فرهنگی ایجاد کنیم و این موضعات از طریق روابط عمومی شهرداری اداره می شود و سعی ما بر این بوده که در تمایم مناسبات و اعیاد و برنامه های با سایر نهادها بخصوص فرمانداری و سپاه ناحیه میانه همکاری و مشارکت نزدیک داشته باشیم و در این راستا سال گذشته حداقل 5 مراسم عمومی در پارک های سطح شهر اجرا کردیم و بخصوص در مولودی ها و اعیاد مذهبی هم به طور ویژه برنامه داشتیم و مشارکت کردیم.

دو ایستگاه جدید آتشنشانی در دست احداث داریم / نیروهای آتشنشانی ما حقیقتا در سطح استان نمونه هستند

در سیستم آتشنشانی برای اینکه ما بتوانیم زمان رسیدن به صحنه حوادث را به کمترین زمان ممکن کاهش دهیم دو ایستگاه جدید را هم در دست احداث داریم که یکی در ورودی پارک جنگلی و دیگری در بلوار حججی در حال تکمیل است که با راه اندازی این دو ایستگاه بتوانیم در مواقع حادثه مناطق حاشیه و پایین دست شهر را در زمان مناسب مورد پوشش قرار دهیم.

نیروهای آتشنشانی ما حقیقتا در سطح استان نمونه هستند و بخصوص در رشته های غواصی و غیره در مأموریت های استانی و فرا استانی هم عملیات می کنند و جا دارد بنده از همین تریبون از این عزیزان تشکر و قدردانی نمایم و همینطور سازمان حمل و نقل ما هم جزو منظم ترین سازمان های استان است.

ترسیم طرح جامع به اتمام رسیده و به زودی نهایی می شود

در زمینه طراحی، طرح تفصیلی ما از سال 1374 منقضی شده و از آن سال تاکنون تجدید نشده است. سال گذشته با پیگیری ویژه شهرداری و همکاری فرمانداری محترم و اداره راه و شهرسازی ترسیم طرح جامع به اتمام رسید و مراحل نهایی تایید را می گذراند که با تایید نهایی این طرح در کارگروه ها انشاالله بسیاری از مشکلات ما در این زمینه حل خواهد شد.

در اجرای سامان دهی سکونتگاه های غیر رسمی در استان رتبه اول را داریم

یک کار شاخصی که شهرداری انجام داد اجرای طرح سامان دهی سکونتگاه های غیر رسمی بود که به اذعان اداره کل راه و شهرسازی استان تا امروز در سطح استان رتبه اول را در این زمینه داریم و با اجرای این طرح اقدامات بسیار خوبی را در محلات انتهای شهرک ولیعصر، شهرک اسلام آباد، انتهای شهرک شهید مدنی و رجایی، امین و رامین ها و شهرک امام خمینی به انجام رسید که برای نمونه در انتهای شهرک ولیعصر خیابان مهدیه را با حدود یک میلیارد تومان اعتبار اجرا کردیم و محله از آن حالت نامطلوب خارج شد. یا خیابان درختی در شهرک بهشتی و خیابان اسلام آباد در شهرک اسلام آباد و امین و رامین ها اقدامات ویژه ای داشتیم که الان هم ادامه دارد.

این نوید را هم می توانم به شهروندان گرامی بدهم که طرح تفصیلی موضعی سکونتگاه های غیررسمی در دست اتمام است و انشاالله با اجرای این طرح دیگر مشکل صدور پروانه ساختمانی در این مناطق نخواهیم داشت و ساخت و سازها در این مناطق اصولی و با مجوز قانونی صورت خواهد گرفت تا از این به بعد مشکلاتی از این جهت برای شهر ایجاد نشود.

ساخت و ساز غیر مجاز را رها کنید به زمین های قولنامه ای هم پروانه می دهیم

یک خواهشی از شهروندان محترم دارم که ساخت و ساز غیر مجاز از لحاظ ساختار و نظام شهری یک آفت برای شهر هست و با شرایط فعلی اقتصادی و برخی مشکلات قانونی جلوگیری کامل از این تخلفات عملی نیست لذا من از شهروندان محترم خواهش می کنم که خودشان از ساخت و ساز غیر مجاز خودداری کنند، الان با تصویب شورای محترم ما تحت شرایط خاصی به زمین های قولنامه ای هم پروانه احداث صادر می کنیم و لزومی ندارد جایی که ما پروانه می دهیم ساخت و ساز غیرمجاز انجام دهند همینطور در مناطق بافت فرسوده عوارضی از بابت پروانه دریافت نمی شود و پروانه رایگان صادر می شود و بهترین زمان است که شهروندان محترم بیایند و پروانه بگیرند تا ساخت و سازهایشان هم اصولی و قانونی باشد و از این وضعیت خارج شوند.

همشهریان گرامی مثل دیگر زمینه ها در امر تنظیف شهر هم جدی تر مشارکت کنند

موضوعی مهمی که هست این است که بدون مشارکت شهروندان شهرداری به تنهایی نمی تواند شهر را اداره کند کما اینکه  شهروندان محترم میانه در سطح استان از نظر مشارکت از سایر شهرهای استان بالاترند و در بسیاری از کارها ازجمله در آسفالت کوچه ها یا تملک ها با شهرداری همکاری خوبی دارند و در بحث تنظیف شهر هم انتظار داریم این مشارکت جدی تر از آنچه که الان هست ادامه یابد و در این مورد هم همشهریان بیشتر از این شهرداری را کمک کنند تا شهر را برای مردم تمیزتر و زیباتر نگه داریم.

المان میدان آزادی نوسازی می شود

بعضی از المان های شهری از جمله المان میدان معلم را بازسازی می کنیم و یا المان میدان آزادی که طرح جدیدش انتخاب شده و به زودی با نهایی شدن طرح اجرای آن آغاز خواهد شد و تعدادی المان جدید هم سفارش داده ایم و در دست ساخت است و انشاالله با نصب آن ها در زیباسازی شهری هم کارهایی صورت خواهد گرفت.

من در این مجال با توجه به ذیق وقت وظیفه خود می دانم که تشکر ویژه ای از مردم عزیز داشته باشم و اول از مردم تشکر کنم، و از سمن هایی که با ما همکاری می کنند، مخصوصا سمن آبادگران و سایر سمن ها که همکاری خوبی با ما دارند تشکر ویژه می کنم.

از امام جمعه محترم فاضل و دانشمند شهرمان که واقعا دلسوز شهر هستند و در خیلی از امور از جمله در همین بحث تخفیف عوارض پروانه های ساختمانی که واقعا پیگیر بودند و پشتیبان مردم و شورای شهر و شهرداری هستند تشکر می کنم.

از فرماندار بومی و کاربلد و دلسوز شهرستان میانه، اعضای شورای اداری، پرسنل محترم دادگستری علی الخصوص دادستان محترم شهر که حمایت ویژه ای از اقدامات شهرداری در همه زمینه ها و بخصوص در بازگشایی ها و جلوگیری از تخلفات، اداره اطلاعات شهرستان که در بحث بازگشایی معابر حمایت خوبی از ما انجام دادند و از همکاری های بالای سایر ادارات نیز تشکر و قدردانی می کنم.

از انتقادها استقبال می کنیم

یک نکته ای را هم عرض کنم، ما به لطف فراهم بودن شرایط و آرامشی که در شهرداری هست روحیه انتقاد پذیری ما واقعاً بالاست و هر انتقادی باشد استقبال می کنیم. از انتقادات خبرنگاران عزیز و سایر اقشار مردم بدون هیچ ناراحتی استفاده می کنیم و از همه این عزیزان یاری می طلبیم، چرا که کسی که از بیرون به امورات نگاه می کند بهتر از کسی که درگیر در قضایا هست مسائل را درک می کنند و ما هم از این ها استمداد می کنیم و استفاده خواهیم کرد تا بتوانیم شهر را بهتر از این اداره کنیم.

با وجود کار شبانه روزی کارکنان شهرداری کمتر از سایر ادارات حقوق می گیرند

در پایان عرایضم باید تشکر کنم از همکارانم در شهرداری. من ناچارم این را عرض کنم و به ضرس قاطع عرض می کنم که در سیستم شهرداری حقوق کارکنان نسبت به سایر دستگاه ها پایین تر است و اینطور نیست که فقط تا ساعت 2 در اداره باشند بلکه شبانه روز زحمت می کشند و من از این تریبون از زحمات شبانه روزی همکارانم تقدیر و تشکر می کنم.

می گویند در شهر تغییری رخ نمی دهد در حالیکه از 4 پارک در سال 88 به 12 پارک در سال 98رسیده ایم

البته بعضا گفته می شود که در شهر هیچ تغییری اتفاق نمی افتد اما به قول یکی از همکاران ما در سال 88 میانه 4 پارک داشت که امروز این تعداد به 12 مورد رسیده لذا تغییرات رخ داده انشاالله تغییرات بیشتری هم ایجاد خواهیم کرد تنا مردم بیشتر از این بهره مند  شوند.

و از خدا متعال می خواهم که به همه شما عزیزان توفیقات روز افزون عنایت کند و به همکاران ما در شهرداری هم سلامت کرامت کند تا بتوانیم بیشتر و بهتر در خدمت عمران و آبادانی شهر و شما همشهریان عزیز باشیم.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۴/۱۸ ۲۰:۵۴

سلام یکم: حق با شماست فرماندارویژه شدن وارتقاع فرماندار به معاونت استاندار وهمچنین ارتقاع رئیس 7 اداره شهرستان(جهاد کشاورزی – آموزش و پرورش – راه و شهرسازی – امور اقتصادی و دارائی – تعاون کار و رفاه اجتماعی ، صنعت، معدن و تجارت ،اداره اطلاعات)

هیچکدام تاثیر قابل توجهی در امورات شهرستان نداشته

من در این مورد اشتباه می کردم. دویم: از اطلاعات خوبی که در مورد بودجه دادید سپاسگزارم. سیوم: روابط عمومی شهرداری میانه فعالترین روابط عمومی شهرستان هست و امیدواریم به همین منوال ادامه دهند.

با سلام و احترام مجدد

ویژه شدن فرمانداری شهرستان میانه مطلقا تاثیری در تخصیص های ملی و استانی به شهرداری میانه نداشته است و کاهش یا افزایش در این ردیف  درآمدی شهرداری ارتباطی به توانستن یا نتوانستن مدیران شهرداری ندارد. تصمیم ها در این زمینه از بالا به پایین است و دستگاه های فرودست نقشی در تعیین میزان آن ندارند. تصمیم اصلی و اولیه در این زمینه پس از دولت در استان گرفته می شود و اعتبار هر شهرستان برای تمام دستگاه ها در قالب عدد واحدی اعلام می شود.

تصمیمات بعدی در این مورد هم در کارگروه برنامه ریزی شهرستان گرفته می شود که اعتباری محدود را بین تمامی دستگاهها و شهرداری های شهرستان بر اساس اولویت های تعیین شده تقسیم می کنند.

در بودجه نویسی شهرداری ها هم برای این ردیف هیچ عددی پیش بینی نمی شود و تنها عدد محقق شده دز هر سال پس از فراغت از بودجه در گزارش تفریغ آورده می شود.

حالا اینکه چطور پیارسال این ردیف صفر لحاظ شده و در سال گذشته برای این ردیف عددی به عنوان پیش بینی درج شده است، معمایی است که پاسخ ان پس از بررسی خدمتتان اعلام می شود.

بضاعت ادبی و توان ما در پاسخگویی هم در همین حد است و اگر ناچیز است تقاضای عفو و بخشش داریم. اگر بتوانید فرد بهتری را برای جایگزینی به مدیران محترم شهرداری پیشنهاد کنید و بانی خیر شوید تا این بار گران از دوش ما برداشته شود لطف بزرگی در حق ما کرده اید و بسیار مایه خوشوقتی و مزید سپاس و امتنان خواهد بود.

۹۸/۴/۱۶ ۱۸:۲۷

دوستان زیاد مته به خشخاش نگذارید پیگیری ومطالبه خوب است لجاجت و جدال بد است در انبار کاه نباید دنبال سوزن گشت اقتضائات را هم باید در نظر گرفت و مطالبات را باید با اخلاق و منطق دنبال کرد با حسن نیت و بدور از هر نوع شایبه تسویه حساب باید نگاشت و مطالبه کرد انحراف مسایل به موارد غیر مرتبط صحیح نیست کلی گویی نباید کرد شهرداری نهادی سیاسی نیست با صبر و حوصله دوطرف باید به تعامل بپردازند و حدود اختیارات و منابع و امکانات شهرداری را هم باید در نظر گرفت شهرداری اخیرا صورت مالی خود را در همین سایت منتشر کرده اگر انتقادی هست آنجا مطرح شود در برخی موارد می گویند منابع مالی کافی در اختیار نیست کسانی که مدعی هستند منابع کافی در اختیار هست با عدد و رقم درآمدها ومصارف را درنظر بگیرند و آنجا اثبات کنند اگر بی انظباطی مالی بوده یا هر موردی که مدنظرشان است تا یکبار لااقل برای مدتی این نوع مسایل مالی شفاف شود یکی می گوید برای اخذپروانه ۹۰ میلیون پول دادم از این طرف شهرداری هم می گوید پول کافی برای آسفالت ندارم از آن طرف شهروندی می گوید چرا همه جا پول دارد شهرداری میانه ندارد مدیر هر اندازه کارآمد هم باشد باید منابع مالی در اختیار داشته باشد البته نقش مدیریت مطلوب هم مهم است اما مجموعه مسائل لازم است که به نتیجه مطلوب نائل شد
مدیر محترم روابط عمومی شهرداری هم لازم است بعضا با عدد و رقم شفاف سازی و رفع ابهام کند

۹۸/۴/۱۶ ۱۷:۵۵

فرموده اید" فرمانداری ویژه بودن شهرستان هیچ! تأثیری بر تخصیص های استانی و ملی شهرداری میانه نداشته است."
آیا نداشته است یا نتوانستید تاثیرش را محقق کنید؟
گویا روابط عمومی شهرداری گزارش عملکرد مالی سال 97 شهرداری را که خودش منتشر کرده است نخوانده است!!
در سال 96 بدون اینکه ردیف درآمدی از طرف کمک دولت پیش بینی کند 4 میلیارد ريال جذب نموده است ولی سال 97 با تاخصیص 3.3 میلیارد ريال (حدودا کمی کمتر از پیش بینی شده) توانسته است جذب کند بعبارت دیگر انتظار نویسندگان بودجه از کمکهای دولتی در سال 97 کمتر از سال 96 بوده است!!!!
وقتی نویسندگان بودجه شهرداری کمک های دولتی را در سال 97 کمتر از سال 96 پیش بینی میکنند معلوم است که نمیتوانند دنبال اخذ کمک دولتی باشند.
وبرای اینکه عدم توان در جذب اعتبارها را مشاهده کنید کافی است به صفحه دوم عملکرد در آمدی سال 97 انتشاریافته خودتان دقت کنید!
پیشنهاد میکنم روابط عمومی شهرداری قبل از انتشار جواب خوانندگان ، متن ارسالی خود را با مسئولین قسمتهای مرتبط در شهرداری و حتما با یک شخصی که بر ادبیات وارد است هماهنگ کند وشخصا مبادرت به جواب دهی نکند تا باعث تناقض و آبروریزی نشود!

۹۸/۴/۱۶ ۱۷:۲۰

اولاً: گودی نیست که کسی در کنارش بایستند و داد بزند لنکش کن

ثانیاً: کسی که مسئولیتی را قبول  می کند مخصوصآ مسئولیت اداره شهری مثل شهر میانه را  بعنوان شهردار باید برنامه داشته باشد برای درآمد پایدار شهرداری

ثالثاً: دولت به همان اندازه که به شهرداری میانه توجه دارد به شهرداری های دیگر نیز توجه دارد.

رابعاً: اگر شهرداران شهرهای دیگر در پیشرفت،توسعه پایدار و حل مشکلات شهری موفق هستند بیشتر بخاطر انتخاب افراد بعنوان مسئولان،مدیران و ... می باشد.

خامساً: با ساده ترین امکانات نیز می تواند شهری پویا داشت فقط برای این کار تنها...

در آخر: روابط عمومی ها پل ارتباطی بین دستگاه‌های اجرایی و مردم هستند. اما در بعضی سازمان ها و نهادها هرچند اندک شاهد این هستیم با انتخاب افرادی بعنوان مسئولان روابط عمومی این پل به جاده ای یک طرفه منتهی شده است و باید بار دیگر بین مردم و دستگاه‌ها پل یا جاده ای دو طرفه زد.

 

با سلام و احترام:

هرگز مصوبه ای تحت عنوان "افزایش تعداد شهرداری های شهر میانه" یا قریب به این مضمون در هیچ نهاد قانونی به تصویب نرسیده است و چنین امری وجود خارجی ندارد.

پارک ترافیک و پارک بزرگ آذربایجان ایده های مدیریت اسبق شهرداری بود که عملی نشد و در حد یک ایده باقی ماند و در دوره شورای پنجم چنین تکلیفی برای شهرداری تعیین نشده است.

پیشنهاد خوب شما در مورد ضایعات کاغذی قابل بررسی است و به معاونت خدمات شهری منعکس می شود. البته در سال های قبل این ایده عملیاتی شد ولی به دلیل ضعف همکاری ها متوقف شد و توفیق چندانی حاصل نشد. امید که بتوانیم با جامه عمل پوشاندن به چنین فکرهای مثبتی در مسیر رشد و شکوفایی قدم برداریم.

۹۸/۴/۱۶ ۱۳:۰۵

ممنون از پاسخگوییتون
مساله اینه که چرا دشمن تاثیرش بر میانه بیش از هرجایی هست
من نمیدونم اگه آمریکا نبود مسولین ما ناتوانیهاشونو سرکی میخواستن بندازند
من تقریبا همه شهرهای ایران رفتم حتی آسفالت هیچ شهری به بدی میانه نیست درصورتیکه درآمد شهرداری میانه ازتراکم‌فروشی بیش از هر نقطه‌ای میباشد پس شهرداران سایر شهرها به دنبال یه راهکاردرآمدزایی غیراز تراکم‌فروشی هستند
شمالطفا یه سری به شهر سیرجان بندازید حدود ۵سال قبل رفته بودم بار دیگر پارسال رفتم تبدیل به یک باغ ویلاشهر شده بود جنگلها رو وسط شهر اجرا کرده بودن نه خبری از تراکم‌فروشی بود نه چیزی
همه شهردارها دنبال یه راهی برای درآمد ازطریق غیرازتراکم فروشی هستندو آسفالتشان هم بهتر است ولی تو میانه تراکمفروشی عیراصولی و عدم تقسیم‌بندی شهر به مناطق کم‌تراکم و متوسط تراکم و پرتراکم باعث مشکلات عدیده‌ایبرای شهر شده است
تو سایر شهرها که مناطق به کم‌تراکم تقسیم میشود صاحبانش به شهرداری التماس میکنند که یه طبقه اضافه به ما بده شهرداری محوز نمیده و میگه جزء منطقه کم‌تراکمه ولی تو میانه از بین صدها خونه یک‌طبقه یکی میاد درخواست ده طبقه میکنه محوز داده میشه هم چهره شهر زشت میشه هم آسایش از صدتا خونه دیگه گرفته میشه
آقای شهردار یه سوال دارم من به عنوان یک خانم میخواهم درمنطقه کم‌تراکم شهر خانه بخرم و بیحجاب وارد حیاط منزلم شوم منطقه کم‌تراکم شهر کجاست؟؟؟تا خانه بخرم و مطمئن باشم که هیچ وقت آپارتمانی درمحله شهرم بالا نخواهد رفت یعنی شهرداری محوز صادر نخواهد کرد
شهرداری به دنبال راهکاری برای کسب درآمد پایدار باشد بااین کارهای عیراصولی به جایی نخواهد رسید
نمیدانم اگر آمریکا نبود مسولین‌ما ناتوانیشان را سرکی مینداختند

با سلام و احترام:

* فرمانداری ویژه بودن شهرستان هیچ! تأثیری بر تخصیص های استانی و ملی شهرداری میانه نداشته است.

* تمام تخصیص های استانی و ملی شهرداری میانه در سال های اخیر به طور کامل جذب شده و حتی در برخی موراد با پیگیری و درخواست های مصرانه شهرداری میانه مبالغی افزون بر تخصیص های اولیه هم جذب شده است. اگر اعتباری اختصاص داده شده و شهرداری در جذب آن ناتوان بوده، حق با شماست. 

* همین کارهای عادی که شما آن ها را قابل بیان به عنوان عملکرد نمی دانید یکی از دو سرفصل اصلی وظایف و مأموریت های نهاد شهرداری است و انجام آن نیمی از بودجه سالانه شهرداری را به خود اختصاص می دهد طبیعی است که در ارائه گزارش عملکرد گنجانده شود. البته اگر متن سخنرانی شهردار محترم را مطالعه فرمایید اشاره زیادی به عملکردها در این زمینه ها نشده است.

* برابر قانون شهرداری ها دولت برای جبران بخشی از وظایف حاکمیتی که به شهرداری ها واگذار شده مکلف به مساعدت در تأمین منابع مالی مورد نیاز شهرداری هاست و کمک های دولتی به عنوان یکی از منابع درامدی شهرداری در قانون شهرداری ها قید شده است.

* جواب ما تنها یک جواب ساده و معمولی و بدور از هرگونه ساختارشکنی است. ما برای بیان ساده مقصود خود از یک متل متداول در ادبیات فارسی استفاده کرده ایم و اینکه به کار بردن این متل بی نزاکتی قلمدا د شود به نظر غیر منصفانه است. با این حال اگر فکر می کنید به مخاطب بی احترامی شده است عذرخواهی ما را بپذیرید.

با سلام و احترام

بعضی سال های گذشته، شهرداری دچار فضای سبزخواری شده است البته بعضی از کاربری های فضای سبز را خود شهرداری در مقابل بدهی ها و محکومیت ها از دست داده و بعض هم با فشار دیگر نهادها و ارگان ها تغییر کاربری داده شده و به مصارف مسکونی و اداری تغییر یافته.

بعضی از کاربری های فضای سبز هم با اصرار و سماجت مالکان اصلی به صور مختلف با ساخت و سازهای غیرقانونی و بدون مجوز و عملکرد انفعالی شهرداری به مرور زمان ناخواسته تغییر کاربری یافته و تثبیت شده اند.

نتیجه چنین رویکرد تلخی عاری شدن برخی از مناطق شهر از فضای سبز بوده و تملک مجدد زمین برای احداث فضای سبز در مناطقی که ارزش معاملاتی شان چندین برابر شده برای شهرداری مقدور نشده است.

در مقابل، بعضی سال ها هم هر جا کوچکترین روزنه ای برای ایجاد فضای سبز بوده بلافاصله شهرداری اقدام به احداث پارک های محله ای و منطقه ای کرده و توانسته این کاربری ها را حفظ و یا حتی ایجاد نماید.

در این دوره هم که اکنون در ان قرار داریم شهرداری با حمایت شورای اسلامی دور پنجم با اولویت دادن به توسعه فضای سبز سعی در حفظ کاربری های موجود داشته و حتی فراتر از آن زمین های جدیدی هم برای احداث فضای سبز خریداری و تملک کرده است.

ریشه مشکلات شهری در همین تفاوات رویکردها و مدیریت های سلیقه ای است که از دیرباز در شهرداری معمول بوده و خوشبختانه فعلا این رویه از شهرداری برچیده شده است.

۹۸/۴/۱۶ ۰۸:۳۱

با سلام با توجه به تصویب افزایش تعداد شهرداریهای میانه ، چرا تا این زمان اقدامی در این مورد صورت نگرفته و حتی در این مورد سخنی به میان نمی آید در مورد تکلیف پارک ترافیک و پارک بزرگ اذربایجان نیز توضیحانی بفرمایید

یک پیشنهاد ویژه: با توجه به اینکه بیشتر زباله های تولیدی ادارات انواع کاغذ میباشد پیشنهاد میکنم شهرداری محترم به تعداد اتاقهای ادارات سطل زباله مخصوص و یک سطل زباله بزرگ بصورت رایگان به هر اداره تحویل دهد تا کاغذها بصورت جداگانه جمع آوری و به شرکتهای بازیافت ارسال گردد تا هم برای طرح تفکیک زباله قدمی برداشته باشیم و هم منبع درآمدی برای شهرداری باشد

۹۸/۴/۱۶ ۰۶:۵۰

در منطقه ولی عصر کدام پارک ایجاد شده است؟ ولی در منطقه خیابان ازادگان چندین پارک احداث شده است. نگاه نا برابر به مناطق شهری!

۹۸/۴/۱۵ ۲۳:۲۷

یکم:
میانه اگر فرمانداری ویژه نبود چقدر جذب میکردید؟
دویم:
جذب بودجه دل وجرائت و عملکرد میخواهد.آیا میدانید شهرداری شهرهایی از استان خودمان که مشارکتا یک نماینده در مجلس دارند چقدر جذب کرده اند؟
سیوم:
چرا در قبال سوال کننده فورا گارد میگیرید؟ و بدور از ادب به سوال کننده میتازید؟ اگر برایتان سخت است میتوانید کنار گود با یستید! با هزار واسطه وارد گود میشوید بعد لنگش میکنید؟!
چهارم:
برخی از کارها برای شهرداری مثل نفس کشیدن است که هیچ مزیتی برای آن شخص محسوب نمیشود. لذا کارهایی مثل جمع آوری زباله، لکه گیری، صدور پروانه و امثالهم جز کارهای عادی است که قابل بیان به عنوان عملکرد نیست . بیان این نوع کارها ، به این میماند که شما نفس کشیدن مدیرو رئیس اداره ای را هم بعنوان عملکرد او گزارش کنید .
پنجم:
شهرداری یک نهاد غیر دولتی است که نباید انتظار کمک از دولت داشته باشد بلکه خود شهرداری باید مستقل وبا ابتکار و جلب اعتماد مردم ، کسب اعتبار کرده وکار کند.
ششم:
اصلا این جواب بدور از نزاکت روابط عمومی چه ربطی به نوشتار کاربر میهمان داشت.

۹۸/۴/۱۵ ۲۳:۱۸

در کل یعنی دقیقا هیچی!

۹۸/۴/۱۵ ۲۲:۳۳

با سلام تشکر از اعضای محترم شورا،شهردار،کارکنان مخصوصا کارگران زحمت کش شهرداری و متاسفانه افزایش ارزش منطقه در سال گذشته و امشال باعث ایجاد مشکلات زیاد برای شهروندان شده است.

با توجه به اینکه در سالهای قبل با زحمت و تلاش کارشناسان و مسئولان محترم مناطق شهر میانه به چندین منطقه در بلوک تقسیم شده بود متاسفانه الان بصورت بلوک بندی محاسبه می شود.

با سلام و احترام

کنار گود ایستادن و داد زدن ”لنگش کن” خیلی راحت است.

در هزاره سوم هزار دشمن دست روی گلوی ملت نجیب ایران گذاشته و نفس کشیدن را هم برای خادم و مخدوم این ملت سخت کرده اند.  با انصاف بودن را بیاموزیم. 

کمکهای دولتی برای طرح های عمرانی شهرداری در سال گذشته فقط ۳۳۰ میلیون تومان بوده. با این پول یک خیابان متوسط را نمی توان آسفالت کرد. هر کاری هم شده با کمک های خود مردم و با سرلوحه قرار دادن اصول اقتصاد مقاومتی انجام شده است.  

۹۸/۴/۱۵ ۲۱:۱۲

درهزاره سوم دغدغه شهردار میانه آسفالت خیابانه واونو برای خودش،امتیاز میدونه درصورتیکه وضع آسفالت به شدت افتضاحه

۹۸/۴/۱۵ ۱۸:۵۳

بهتر است زمین روبروی آموزش وپرورش را هم به پارک تبدیل کنید فضای سبز و پارک در محدوده مرکز شهر کم است شهرداری از خیر درآمد زایی این زمین بگذرد و نگاه بلند مدت داشته باشد باندازه کافی واحد تجاری در شهر وجود دارد در این مورد می توانید یک نظر سنجی داشته باشید

اخبار روز