کد خبر: ۱۸۷۱۶
۷۲۳ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

مراکزداده استانی به سمت رایانش ابری مهاجرت می کنند

۱۳۹۲/۱۱/۷
۱۰:۴۳
سرپرست معاونت توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات:مراکزداده استانی به سمت رایانش ابری مهاجرت می کنند با تجهیز و مدرن سازی مراکز داده استانی، سایت های دستگاههای دولتی به صورت شبکه ای میزبانی می شوند و خدمات یکپارچه دریافت خواهند کرد.
 
علی اصغر انصاری، سرپرست معاونت توسعه و مدیریت شبکه ملی اطلاعات در گفت و گو با مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از اجرای پروژه ایجاد ابر دولتی در مراکز داده استانی کشور خبر داد و گفت: ابری شدن مراکز داده در بهره‌مندی از حداکثر ظرفیت‌های این مراکز، نقش بسزایی را ایفا می کند. 
 
وی تصریح کرد: با وجود امکانی که تجهیز مراکز داده ابری در کشور ایجاد می کند، می توانیم از تمامی ظرفیت‌های مراکزداده‌های استانی به طور بهینه استفاده کنیم و منابع پردازشی و ذخیره‌سازی را باتوجه به نیازهای استان‌ها تقسیم کنیم.
 
وی ادامه داد: مراکز داده استانی از لحاظ عملکردی در کشور توزیع شده است و دستگاههای دولتی می توانند با وجود این ابر در دیتاسنترهای استانی به صورت یکپارچه از تمام این ظرفیت ها به نسبت نیازشان بهره مند شوند.
 
انصاری ادامه داد:با فراهم کردن تجهیزات زیر ساختی و نرم افزاری دیتاسنترها به رایانش ابری، از یک مرکزداده با ظرفیت بالا و مرکزداده دیگر با ظرفیت پایین تر استفاده نخواهد شد.
 
وی با تاکید بر نیاز دستگاههای دولتی در راستای ارائه خدمات الکترونیکی به دیتاسنتر های مدرن در پایان خاطر نشان کرد: این ابر کمک می کند تا از امکانات تمامی دیتاسنتر ها به صورت قابل ملاحظه ای بهره مند شویم
کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز