کد خبر: ۵۱۰۱۵
۲۲۳۰ بازدید
۵۴ دیدگاه

کدام نماینده این رکورد را خواهد شکست؟

۹۴/۸/۲۵
۲۱:۳۸

باورش سخت است که از هر 3 نفر رأی دهنده، 2 نفر به او رای داده باشند اما این رکورد نشکستنی در میانه ثبت شد و حکم الله پزشکی در دوره دوم مجلس شورای اسلامی با کسب بیش از 50 هزار رأی معادل با 66 درصد آرا به مجلس راه یافت.

البته کسب این رکورد بی نظیر در سایه رفتار بسیار مردم مدارانه آن مرحوم در طول سالهای نهضت و انقلاب بود و واقعاً محبوبیت بسیار بالایی داشت.

اما آنچه منظور نظر است نه رکورد نشکستنی 66 درصدی آرای مأخوذه بلکه رکورد سقوط آزاد آرای این نماینده بسیار محبوب و مردمی است چراکه ایشان در رقابت برای مجلس سوم تنها 3700 رأی کسب کرد و در بین 17 نامزد رتبه 17 را کسب کرد!

اینچنین سقوطی در تاریخ رقابتهای انتخاباتی مجلس شورای اسلامی برای هیچ نماینده ای اتفاق نیافتاده است که در دو دوره متوالی از 50 هزار رأی به 3700 رأی تنزل یافته و اینچنین افت محبوبیت و مقبولیت داشته باشد.

دلایل این کاهش مقبولیت و محبوبیت را شاید فقط در یک کلمه  می توان خلاصه کرد که نیازی به توضیح وجود ندارد اما این واقعیت را باید پذیرفت که مردم میانه بسیار باهوش عمل می کنند و در گذشته ای نزدیک چنین برخوردی با یک نماینده داشته اند و این باهوشی همچنان در نهاد مردم میانه وجود دارد و در روز انتخابات، کارنامه نماینده قبلی را کف دستش قرار می دهند و نباید ادعا کرد که اگر در دوره دوم مجلس آقای پزشکی 50 هزار رأی کسب کرده است در دوره سوم مجلس در بدترین شرایط ممکن! 25 هزار رأی کسب خواهد کرد و باز راهی مجلس خواهد شد. نه! چنین نیست برادر!

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۴/۹/۲۹ ۲۲:۱۹

چنین سرنوشتی نیز در انتظار ... خواهد بود.

۹۴/۹/۲۴ ۱۱:۵۱

نماینده ای که به  رای اعتماد مردم ٰدست یافته، اگر در خدمت به آنان بی اعتنا بوده و آنان را فریب داده نباید انتظار داشته باشد که مردم دوباره به وی اعتماد کنند. مردم یکبار اعتماد می کنند ولی بار دیگر اجازه نمی دهند به شعورشان توهین شود.

۹۴/۹/۲۲ ۱۹:۳۳

امیدواریم شاهد رکورد شکنی جدیدی باشیم.

۹۴/۹/۴ ۱۳:۵۰

علاوه بر این که عملکرد نماینده موجب تغییر رای او می شود احساساتی بودن رای دهندگان نیز باعث شدت اختلاف رای فوق می باشد.

مردم میانه مردمی سنتی و احساساتی و شرقی هستند و بجای تصمیم گیری منطقی لحظه ای عمل می کنند. اصولا نمی دانند کدام نماینده برایشان خوب است و کدام بد است و بعد از تجربه چهار ساله به نتیجه می رسند و گاهی هشت ساله.

وقتی فردی بداند از یک نماینده چه می خواهد می تواند حساب کند آیا نماینده ای که رای می دهد می تواند این کار را انجام دهد یا خیر؟ لذا با توجه به رای میانه اصلا  با مردمی با هوش طرف نیستیم که منافع خود را محاسبه و تصمیم بگیرند بلکه با مردمی روبرو هستیم که با امواج تبلیغات و احساسات تصمیم می گیرند

۹۴/۸/۳۰ ۱۳:۵۴

مهندس جان اینقدر سنگ اندازی نکنید

۹۴/۸/۲۸ ۱۲:۴۹

به قول قدیمی ها حرف را می اندازند زمین صاحبش برمی دارد 

۹۴/۸/۲۸ ۱۰:۲۲

بین این دو نوع نماینده، نماینده ای هست که هم به مجلس می رسد هم به میانه. مثلا همین هفته مجلس شورای اسلامی جلسات مهم داشت ولی ایشان در میانه به عیادت شوهرعمه بنده می رفت!

۹۴/۸/۲۸ ۰۹:۵۵

آقای مهندس به کدام ساز شما برقصیم؟ از یک طرف میگید حکم الله پزشکی به میانه نمیومد از یکطرف میگید دکتر مددی چرا میانه میاد؟ دکتر مددی یک نماینده مردمی است که مردمشو فراموش نکرد.

۹۴/۸/۲۷ ۲۰:۵۴

دستت درد نکند مهندس  جان.عالی بود

۹۴/۸/۲۷ ۱۳:۳۶

شك نداريم!!

۹۴/۸/۲۷ ۱۱:۳۵

شک نکنید! مردم باهوش میانه با عکس العمل مناسب در برابر توهین به شعور و شخصیت شان پاسخ خواهند داد. 

۹۴/۸/۲۷ ۱۰:۳۴

برادر گرامی اقا رضا ..اگر نماینده ای برای میانه تا نفس اخر دوید بلکه باید همیشه پشتیبان و همرا ه او بود چون وظیفه ی ماست که ادعای آگاهی میکنیم یا اگر شهر به دست افراد گربه صفت دیگری بیافتد وضع بهتر خواهد شد ..نماینده با کارنامه و عملش باقی میماند نه با فرضیه های ما

۹۴/۸/۲۶ ۲۳:۲۷

 لطفا به لایک مطالب نگاه کنید متاسفانه یک سری از دوستان مثل طرفداری کردن از نماینده محبوبشان لایک کردنشان هم منطقی نیست

۹۴/۸/۲۶ ۱۶:۱۵

کاری به نمایندگان ندارم ولی

اینای هم که میان طرفداری فلان نماینده رو میکنن جزو خائنین به میانه هستن چون به خاطر پول و مقام هر کاری بگی میکنن. گربه صفت تشریف دارن

نمایندگان هم به نوبه خودشون تا دم انتخابابت میشه میخوان هر چیزی به اسمشون تموم بشه.  

الانم هرچی دم دستشون میرسه با بیل و کلنگ و بولدوزر هی افتتحایه و ... دارن

۹۴/۸/۲۶ ۱۵:۱۶

آقای زمانی حتماًخودت می دانی که عملکرد نماینده محبوبت چقدر ضعیف است به خاطر همین عکس العمل نشان می دهی اگر عملکرد عزیزت که تو طرفدار آن هستی خوب بود این حرف را به آقای .... نسبت نمی دادی

۹۴/۸/۲۶ ۱۴:۴۳

البته ایشان با بوسیدن از مردم رای می گرفتند خدایش رحمت کناد یکی هم با تعریف مسافرت خارج از کشور رای میگرفت بلاخره هر کس به طریقی ........

۹۴/۸/۲۶ ۱۴:۳۲

نقل قول از علی زمانی:

آقاي نايبي مردم خادم خود را از خائن خود تشخيص ميدهند و هرگز در انتخاب مردم شك نكنيد و راه هاي بهتري براي روحيه دادن به اطرافيان خود پيدا كنيد. 

جناب آقای زمانی ببخشید قصد بنده خدای نکرده تخریب جناب آقای مددی نیست از شما فقط یک سوال دارم که چرا جواب سوالاتی را که بیشتر مردم از شما و طرفداران جناب آقای دکتر مددی  می کنند نمی دهید

1_ کدام مسئول با یک اس  ام اس از حضور مسئولان کشوری ، استانی و شهری جلوگیری نموده است

2_ کدام مسئول از ارائه صد در صد خدمات در این شهر مخالفت نموده است

بازهم می گوییم  جناب آقای دکتر و سلام زاده قصد ارائه خدمت صد در صد رایگان را به مردم این منطقه دارند در مراکزی که در شهرهای تهران و قزوین جناب آقای سلام زاده دارند خدمت رسانی کنند مردم واقعا یقین پیدا کنند که همه حرفها به واقعیت حواهد رسید

۹۴/۸/۲۶ ۱۴:۳۱

من از بی قدری خار سر دیوار دانستم 

که ناکس، کس نمی گردد، از این بالانشینی ها

"صائب تبریزی"

۹۴/۸/۲۶ ۱۴:۰۰

بنده یارای بحث با حضرتعالی را ندارم. 

۹۴/۸/۲۶ ۱۳:۴۷

اگر شما منظورت از نوشتن اين مقاله هجمه به اقاي مددي است كه موضوع جديدي اتفاق نافتاده و كشف جديدي انجام نداده ايد مگر در اين چهار سال همين رويه را نداشتيد در  فولاد ، MRI ، آب شرب ، گاز رساني به روستاها ، خانه اميد بازنشستگان ، رياست ايشان بر  مجمع نمايندگان و............ همه و همه به نوعي از طرف شما پيش از اين بهش پرداخته شده و مردم در حال رصد هستند، و چه غير ممكن هايي كه از نظر شما كه با ياري خدا و تلاش چند برابر ممكن شد. اين مقاله شما نيز را در اين راستا مي شود ديد كه تا چه اندازه به موج محبوبيت مددي روبرو شده ايد كه لازم دانسته ايد نظر شخصي خود را به نگارش در بياوريد كه شايد اندك تاثيري بر روي اطرافيان خودتان كه نا اميد هستند بگذارد. آقاي مددي تا به حال در اين نزديك به 20 سالي كه در شهر ميانه وارد انتخابات شده به جزء همان سالي كه انتخابات به دور دم رفت كه ايشان راي دوم در دور اول شد همواره راي اول را از مردم شريف ميانه دريافت كرده اند و اساسا با فردي مثل آقاي پزشكي  كه  يك دوره با موجي آمد و با موجي رفت قابل قياس نيستند آقاي نايبي مردم خادم خود را از خائن خود تشخيص ميدهند و هرگز در انتخاب مردم شك نكنيد و راه هاي بهتري براي روحيه دادن به اطرافيان خود پيدا كنيد.  

اخبار روز