کد خبر: ۸۳۵۱۸
۱۹۲۴ بازدید
۱۲۲ دیدگاه

به بهانه اعتراضات پرسنل شرکت میانرو

۹۷/۴/۲۱
۱۲:۴۵

شرکت قطعات گیربکس میانرو، یکی از افتخارات صنعتی میانه و یکی از یادگارهای ایران خودرو در شمالغرب کشور است که چنین یادگاری در شهرهای اطراف منهای تبریز، وجود ندارد حتی در زنجان!

میانه ایها خوب میدانند که این شرکت بدون حاشیه است و تفاوت آنرا با شرکت پرحاشیه فولاد احساس میکنند همانطور که تفاوت دانشگاه پرحاشیه آزاد و دانشگاه بدون حاشیه پیام نور را میبینند.

شرکت فولاد آذربایجان سالهاست زیان میدهد و هر سال بار بدهی های آن سنگینتر و سنگینتر میشود اما شرکت قطعات گیربکس سازی میانرو در بحرانی ترین و رکودترین سالها سود داده است.

اینجانب که شرکتهای صنعتی متعددی در همین ایران خودرو و مجموعه های دیگر را مدیریت داشته ام که تعدادی از آنها ده برابر شرکت میانرو بود، نخستین عامل موفقیت میانرو را باز نبودن درب کارخانه و باز نبودن گوش مدیریت به مسئولین محلی میدانم که هر دم یکی شان زنگ میزند که فقط و فقط 1 نفر دارم این را یک جایی جا بدهید! همین 1 نفرها میشود 100 نفر و شرکتها زمین میخورند. مگر همین نماینده قبلی نبود که خودش را زمین و زمان زد و مجوز استخدام 8 نفر از اطرافیانش را برای استخدام در میانرو گرفت ولی با در بسته روبرو شد؟

بنده تیتر مطالبات پرسنل میانرو را مرور میکردم واقعاً در طول سال چیزی نیست که انجام آنها شرکت را زیانده کند. شاید وجود یک فرد صنعتی و مدیریتی به عنوان مدیرکارخانه میتوانست خیلی از مشکلات را حل کند. شاید برگزاری ماهیانه جلسات هیئت مدیره در داخل کارخانه بسیاری از مشکلات را حل میکرد. شاید قطع ارتباط بعضی دوشغله ها مانع از سمپاشی آنها میشد. شاید ارتقای مادی و اداری 10 نفر از پرسنل و چیدن عادلانه هرم مدیریتی، انگیزه زیادی به پرسنل برای پویایی و تلاش بیشتر میداد. عدالت که مساوات نیست که لایق و نالایق همه حقوق پایه دریافت کنند. 

در خاتمه آرزو می کنم این شرکت همواره در میانه حضور داشته باشد. این شرکت جزئی از زنجیره گیربکس سازی هست و بهانه ای نتراشیم که تصمیم بگیرند این شرکت را به شرکت مادر گیربکس سازی انتقال دهند تا در یک نقطه ، زنجیره را کامل کنند.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۷/۷/۲۵ ۱۵:۲۳

همچنانکه سعدی میفرماید: در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمتی شکری واجب، این حقیر فقیر هم عرض میکنم: در هر تخریبی دو درآمد موجود است یکی هزینه یا درآمد ناشی از تخریب و دیگر هزینه یا درآمد ناشی از ساخت!

این را در مورد میانه یا یک جدول کشی نمیگویم بلکه هر جا که یک آسفالت تمیز را می کَنَند و آسفالتی دیگر می افکنند، صادق است. و قس علیهذا

۹۷/۶/۹ ۱۰:۵۶

سلام آقای نائبی
وقتتون بخیر
پیامم در رابطه با گزارشتون نیست ولی جای دیگه ای رو پیدا نکردم پیام بدم
آقای نائبی عزیز گزارشات شما همیشه نگاه انتقادی داشته و خواستید ک به مشکلات بپردازید تا به تعریف و تمجید هایش الکی و...
یه سوالی ذهن من و خیلی ها رو درگیر کرده ماجرای ساخت این جدول سازی های بی مورد تو گوشه و خیابون ای میانه چیه ،چرا بودجه حروم می‌کنن برای این کار قضیه یکمی مشکوک به نظر میاد ازتون خواهش دارم پیگیر این قضیه باشید و به مردم میانه هم راه پیگیریشو نشون بدین مثلاً اینکه به کجا باید اعتراض کنیم اصلا میشه یا نه ،شاید اصلا قانونیه یه کار کارشناسی نشده است
با تشکر

۹۷/۵/۲۰ ۱۰:۴۳

کاش این اتفاق روزی در فولاد میانه انجام شود واین غیر بومیها از این کارخانه بروند

۹۷/۴/۳۰ ۱۸:۲۵

سلام ممنون از گوشزدتون... ولی به خاطر اینکه بنده چندین سال قبل میانرو قبول شده و مشغول کار بودم و دوباره سال ... وارد این شرکت شدم، شرایط بدی رو پشت سر گذاشتم که واقعا برام تلخ بود و متاسفانه از روی غرض این کلمه رو استفاده کردم... اگر صلاح دونستید اون قسمت رو حذف و به اشتراک بزارید... متشکر. 

۹۷/۴/۳۰ ۱۵:۲۷

پیام خود را با احترام و ادب درج کنید حتی اگر تلخترین انتقاد یا گلایه باشد. همین کامنت قبلی تان بدون الفاظی مانند "اشک تمساح" خیلی موقرتر میشد.

مضافاً اشاره به بعضی از حقوق ها و مزایا ها کرده اید که اثبات آنها توسط بنده سخت است و دوست ندارم سایت، بسته شود.

۹۷/۴/۳۰ ۱۳:۳۸

خوب، چرا بعضی نظرات انعکاس داده نمی شه؟!

۹۷/۴/۲۹ ۱۴:۴۹

روزی که مدیر گفت می روم، اون روز گفت سکه طلا هم بهش بدن نمی مونه، الان نزدیک ۱۰ روزه که می خوااااد بره.. سودی که از این شرکت عاید خودش و خانوادش می شه، مطمئن باش گذشتنی نیس... طبق قانون اعضای درجه یک مدیران متوسط هم نمیتونند در شرکت باشند چه برسد به پسر مدیرعامل!

به نظر من مهمترین دلایل عدم توسعه و فساد این شرکت، عدم رسیدگی مسئولین ذیربط شهره، به این دلیل که از همون سال اول می بایستی ۶ ماهه یا سالیانه جلساتی تشکیل می دادند و از مدیر عامل و مسئولین شرکت میانرو با توجه به توسعه فیزیکی و جذب حداقلی نیرو، در قبال گزارشهای کارکردی و سود مالی شرکت و همچنین در مقابل تامین نیرو کاری ماهر مرتبط و زمین صنعتی واگذار شده و یارانه ها و تخفیفات خدماتی و بیمه ای دیگر، که در اختیار این شرکت قرار دادند بازخواست می کردند. این توجه حمایتی و فنی مسئولین شهری باعث می شد که امروز شاهد پیشرفت در زیر ساخت شرکت میانرو و همچنین ازدیاد نیروی ماهر و به تبع آن کمبود بیکاری در شهر باشیم، رفتار تبعیض آمیز به کارگر بدلیل پرداخت منظم مالیات توسط کارفرما با چراغ سبز اداره کار هم صورت نمی گرفت . حامد

۹۷/۴/۲۸ ۰۰:۴۰

من دفتر تهران نیستم
احتمالا اونیکه میگه این نیز بگذرد دفتر تهران هستش
با نزدیک شدن به سر ماه و امضای قرارداد یک‌ماهه ، اینبار جناب حاج آقا هم استرس امضای قرارداد را بهتر درک میکنند ، چون معلوم نیست قرارداد خودش و اطرافیانش میاد یا نمیاد.
بهرحال این استرس را همه ما همیشه داشتیم حالا نوبت خودشه

۹۷/۴/۲۶ ۱۲:۴۷

برخی کلمات خیلی آشنا بنظر می رسند

۹۷/۴/۲۶ ۰۸:۳۲

لطفا دفتر تهران نظر ننويسد

۹۷/۴/۲۵ ۱۹:۰۱

بنده هم چند سال در این شرکت کار کرده ام فقط می توانم بگویم که ضعف مدیریت آنست که بجای توسعه کار که حداقل بعد از این مدت 400نفر باید کار میکرد، رسیدگی به کارهای ریز است.جالب اینست که همیشه شاهد توبیخ بودیم .امیدوارم که برای این کارخانه مدیریت جدید با افکار مثبت و کارگرمدار در نظر بگیرند

۹۷/۴/۲۵ ۱۲:۱۸

با عرض سلام ،
از اندازه جسارت و اهانت همشهری عزیر تشکر می کنم من فقط اشاره به سوء استفاده کننده گان کردم که ظاهرا یکی ازافراد مشخص گردید . فقط جهت اطلاع جنابعالی عرض کنم همین الان حداقل 45 نفر تحت مدیریت من بصورت موفق در یک شهردیگر مشغول خدمت می باشم به عنوان یک همشهری به شما عرض می کنم یادتان باشد ببخشید که من هم مثل جنابعالی کلمه نادان را استفاده کنم معمولا همچنین افراد رشد نمی کنند درجا و یا خود را از محیط حذف می کنند امیدوارم نحوه نوشتدار خود را دوباره مرور کنید و ازتجربیات دیگران حتی دشمن شما هم باشد استفاده نمایید . به امید موفقیت جنابعالی.

۹۷/۴/۲۵ ۱۰:۵۴

با عرض سلام ،
در میان نوشته های همشهریان دغدغه های به حق نیز دیده می شود که متاسفانه بعضی ها احتمالا از روی احساسات و یا ناپختگی با ارائه موارد بی ربط و یا حرف هاو دخالت های نابجا ، خواسته های بجا را تحت الشعاع قرار می دهند لطفا سعی در حل مسئله کنید مسئه را بزرگ و لاینحل نشان ندهید
به امید موفقیت همشهریان.

۹۷/۴/۲۵ ۰۱:۳۲

از طرز حرف زدن و عدم اگاهیتان مشخص است که یک فرد بی اگاه و با کمال نادانی سخن میگویید.مطمئن باشید افرادی مثل شما شهر میانه زا از توسعه و فرهنگ عقب نگه داشته اند نه پرسنل گیربکس سازی.شما فقط یک روز جای یکی از اپراتور ها شیفت بمانید و ببینید باز هم همین حرف ها را میگویید شما فقط از دور میبینید.لطفا اگاهانه اظهار نظر نمایید.

۹۷/۴/۲۴ ۱۸:۲۸

میانه ایها ایراد شما رو گرفتند و شدند اهل کوفه

۹۷/۴/۲۴ ۱۸:۲۶

{نیروی کاری که بیش از اندازه آزاد و کم کار کار باشد سعی می کند به همه جا سرک بکشد وتمام سوراخ وسمبه ها را بگردد}

نیروی کار بیکار و کم کار خانم پارساییان هست که در یک هفته ماموریت خود بابت باغداریش بالای 800 فقط هزینه ماموریت میگیرد

۹۷/۴/۲۴ ۱۸:۱۵

با توجه به سابقه کار چندین ساله در این شرکت که بیش از ۱۰ سال می باشد از نزدیک شاهد دغدغه های این عزیزان بوده ام ...
جناب آقای نایبی عزیز
فرمایشات همکاران قدیم از جمله سختی کار و طبقه بندی مشاغل بایستی قبلا توسط مدیریت و اداره کار اجرایی می شد .
میانه شهر غریبی است و همکاران سابق از آن غریبتر
اگر کمی واقع بین بودیم این شرکت باید حداقل از نظر توسعه و پیشرفت ۳ یا ۴ برابر الان میشد و به جای ۱۴۰ نفر ۳۰۰ نفر در آنجا مشغول کار بودند بیایم به فرزندان میانه اعتماد کرده و تحولاتی در روند مدیریتی ایجاد کنیم

۹۷/۴/۲۴ ۱۳:۳۲

این نیز نگذرد
با آمار بالای تولیدی و اضافه آمار 10 درصدی اپراتور وقتی برای سرک کشیدن ندارد و سایر پرسنل عادی کار هم که هر کدام مچبور به کار در چند پست همزمان هستند مجالی برای سرک کشیدن ندارند هر چند آن را که حساب پاک است از محاسبه چه باک است.
پرسنلی که ساده ترین حقوق و امتیازات قانونی آنان از قبیل طبقه بندی مشاغل ، سختی کار ، قراردادهای منصفانه کار ، امنیت شغلی و ...به راحتی هر چه تمام و سکوت نهادهای مسئول نقض میشود در حالیکه بعنوان مثال یک نسخه از قرارداد باید در اختیار کارگر و اداره کار قرار گیرد به نظر شما این مظلوم نمایی است و در آنصورت امام حسین هرگز نباید در برابر ظلم یزید قیام میکرد.
در مورد شرکت میانرو ذکر این نکته ضروری است که این شرکت یک شرکت وابسته به دولت است و نه خصوصی
در مورد فردی که میگوید میروم نیز باید گفت که مسئولیت تمام حقوق ضایع شده کارگران متوجه وی میباشد و باید پاسخگو باشد.
در ضمن مظلومی که در برابر ظلم ظالم سکوت اختیار کند و دم نزند در گناه ظالم شریک است.
مردم غیور ، انقلابی و فهیم شهر شهدای زینبیه و ثارالله ، شهر غواصان دفاع مقدس ، شهر میانه همواره دین خود را نسبت به آرمانهای انقلاب اسلامی ادا کرده اند و تاسیس شرکت میانرو در میانه به منظور قدرشناسی از این امر و برای جبران گوشه ای از فداکاریهای این مردم میباشد تا بیکاری جوانان این خبطه را مرتفع نماید.
ما مردم میانه دست هر مدیر لایق و خدوم را به گرمی فشرده و قدردان او خواهیم بود و در مقابل در برابر هر شخصی که حقوق این کارگران را تضییع کند حق بازخواست را برای خود محفوظ میدانیم

۹۷/۴/۲۴ ۰۰:۵۹

این نیز بگذرد
نیروی کاری که بیش از اندازه آزاد و کم کار کار باشد سعی می کند به همه جا سرک بکشد وتمام سوراخ وسمبه ها را بگردد
شما که الان ادعای مظلوم نمایی می کنید بدانید وآویزه گوشتان کنید با این افکار و اعمال وآسیبی که به شرکت میانرو و شهر میانه از لحاظ فرهنگی و اعتماد به مردم شریف میانه وارد آوردید تا چندین سال فراموش نخواهد شد شما اعتبار میانه را از لحاظ جذب سرمایه وسرمایه گذار به صفر رساندید
حداقل کمی منصفانه واقعیت ها را بیان کنید چرا سعی می کنین تمام مشکلات را به گردن شخصی بیندازید که خود گفته می روم
شما چه خواهی کرد آیا همین بلا را سر مدیر بعدی نیز خواهید آورد؟ صددرصد همین طور خواهد بود چون این مسئله ریشه در فرهنگ به دور از آینده نگر ما دارد

۹۷/۴/۲۳ ۱۹:۲۰

فقط اعضا میتوانند. شما مشخصات پرسنلی را پاک کنید و در جایی آپلود کنید و اینجا لینک کنید یا بفرستید به تلگرام من

@msnaebi

۹۷/۴/۲۳ ۱۹:۰۵

سلام آقای نایبی عزیز آیا میشود عکس فیش حقوق رو.اینجا گذاشت

۹۷/۴/۲۳ ۱۲:۳۴

با سلام خدمت مهندس نائبی
امیدواریم صدای میانه که جزو رسانه های جمعی محسوب میشود به وظیفه ذاتی اش که بیان حقیقت بدون سانسور و خود ممیزی است عمل کرده و مشکل کارگران زحمتکش مظللوم شرکت میانرو حل شود،البته ما خودمان را مالک حقیقت نمیدانیم قضاوت با مردم ،
مشکل ما فقط و فقط عدم پاسخگو بودن توجه نکردن مدیر عامل به مشکلات کارگران هست،بله این کارخانه بدون حاشیه بوده چرا؟؟؟!!!!
چون ایشان با نشان دادن خود به عنوان فردی که متصل به نهادها و جریانهای خاص هست خود و مجموعه تحت امرش را غیر قابل دسترس برای تمامی مسئولان شهرستان کرده( هر چند که این نهادها خود ذاتا حامی کارگران و تولید ملی شفافیت سازی میباشند)و پاسخگوی عملکرد خود نمیباشد و پرسنل نیز با کمترین انتقاد به اخراج شدن تهدید شده و اعتراضهای منطقی و قانونی وبه حق شان سرکوب میشود،حتی تهدید میشوند که پس از اخراج شدن از شرکت از اشتغال انان در جای دیگر جلوگیری خواهد شد به وسیله نهادها...،البته در موارد خاص در دسترس نمایندگان و اداره کار ویک نفر شخص خاص بوده است برای معرفی چند نفر برای استخدام که تمامی پرسنل این نفرات را به اسم میشناسند.
بله ما هم به سود اور بودن شرکت اذعان داریم ولی این سود ی که نتیجه تلاش تمامی کارکنان و کارگران میباشد که حتی روز تاسوعا و عید فطر در کارخانه حضور داشته و مشغول تولید بوده اند ایا صرف توسعه و اشتغالزایی شده است؟!ایا 1درصد از این سود به عنوان بهره وری و پاداش به کارگران اختصاص داده شده است؟؟!
یا به عنوان خوش خدمتی و حفظ موقعیت وجایگاه شغلی به ایران خودرو داده شده است؟!
ایا وامهایی که برای خریدن دستکاههای جدید و راه اندازی خط پین زنی از بانکهای و بودجه شهرستان میانه در دوره ی قبلی نمایندکان گرفته شده است این به موارد فوق اختصاص داده شده است یا به نیرو محرکه به عنوان کمک مالی داده شده است؟
وقتی که مجموع حقوق و دریافتی مدیر عامل،پسرش به عنوان مدیر امور مالی،خانمش به عنوان مدیر اداری و بازرگانی با مدرک دیپلم ،بیشتر از دریافتی بیست نفر از مهندسین و سرپرستان شرکت باشد امید و انگیزه ای برای کار باقی می‌ماند ایا عدالت حس میشود؟؟؟؟
وقتی قرارداد یک ماهه داده شود و هر ماه توسط مدیر عامل و خانمش بعنوان مدیر اداری بیان شود که مازاد نیرو هستش و با کمترین انتقاد و خطا تهدید به اخراج شوند احساس امنیت شغلی در کارگر بوجود میاید ؟؟ایا کارگر در ارامش خاطر در محل کار حاضر شده و کار میکند؟؟
وقتی که مدیر عامل در جزئی ترین مسایل شرکت دخالت میکند در حالی که از طرف خودش، سرپرستان تولید و سرپرستان هر واحد انتخاب شده و در کارخانه حضور دارند تنفیذ اختیار دیگر چه معنایی دارد ؟!ایا با این حجم کاری خود خواسته فرصتی برای مدیریت مجموعه در سطح کلان میماند؟!(به عنوان مثال:ورود به مسایلی همچون خوردن دوتا چایی به جای یک چایی!!!!رسیدگی به مرخصی ها،سرکشی به رختکن و نمازخانه،اضافه کاری های روزانه و....)که حتی نمیشود کلمه مسله را برای این موارد بکار برد!!مسله این است که یک لباس کار برای دو سال داده شود ان هم با ان کیفیت!که پس از شش ماه استفاده و پاره شدن کارگر خود مجبور به خرید و تهیه لباس کار شود!
مسله این است که با یک ساعت قطعی برق، با کم بودن امار تولید و نبود اب صابون و .. کارگران باید مرخصی اجباری بروند و در اخر ماه بعلت کسر کار غیبت خورده و بیمه شان کامل رد نشود!!با این شرایط ولی هر موقع شرکت نیاز داشته باشد باید به اجبار شانزده ساعته کار کنند از دو ظهر تا شش صبح!!و کارگران نیز در این مواقع بدون گرفتن ریالی به عنوان پادش و بهره وری جالب است که کار میکنند ولی انتظارهم دارند در شرایط دیگری نیز درک شوند و غیبت نخورند.
در پایان امیدواریم با امدن مدیریت جدید شاهد توسعه شرکت و اشتغال جوانان بیکار شهرمان شده و مشکل معیشتی کارگران تا حد امکان حل شود و انگیزه ای برای ادامه کار داشته باشند.

۹۷/۴/۲۳ ۰۲:۰۶

با سلام خدمت دوست بزرگوار
فصل الخطاب قانونه و قانون دو طرفه
طبق کدام قانون یک شخص میتواند چهل سال مدیریت کند و باز نشسته نشود؟
مگر کارگران آمجا چیزی به جز قانون میخواهند؟
آیا درخواست اجرا شدن قانون طبقه بندی مشاغل به نظر شما درخواست غیر قانونی هست یا اینکه کار میریت شرکت غیر قانونی هست که با تمام وجود و نفوذ جلوی اجرای شدن قانون را میگیرند؟
عزیزان بخدا در خواست کارگران چیز زیادی نیست و هزینه مالی چندانی هم برای شرکت ندارد
به قول آقای مهندس نائبی عادلت همیشه در مساوات نیست.
صمنا در مورد ظلم که فرمودین از بابت حقوق نیست ولی تک تک وجدانهای بیدار آشنا به مجموعه حاصرهستند شهادت بدهند انواع تحقیر های صورت گرفته از طرف مدیریت الخصوص از طرف حاج خانم را
عزیزان این مجموعه ملک پدری هیچ احدی نیست.
اگر حاج آقا دلش به حال کشور و صنعت می سوزد که باید با وجدان خود خلوت بکند و بگوید خدمتی که چهل سال بر صنعت کردم کافی میباشد و جا برای یه نفر دیگر باید باز بکنند.

۹۷/۴/۲۳ ۰۱:۱۷

درست است که قانون کار در کشور ایران ضعف های زیادی دارد ولی همین قانون ضعیف هم توسط کارفرما بدرستی رعایت نمی‌شود.
قرارداد یکماهه،عدم رعایت طرح طبقه بندی مشاغل،حقوق پایین و موارد دیگر
لازم به توضیح است که بسیاری از افراد با مدرک بالا استخدام شده آمد ولی حداقل حقوق را دریافت می‌کنند.

۹۷/۴/۲۳ ۰۰:۲۴

به نظر شما ماهی ۱۲۰۰ ظلم نیست عدم امنیت شغلی ظلم نیست روزی ۱۲ ساعت کار یدی ظلم نیست رفتار خان و رعیتی ظلم نیست؟!!!!

۹۷/۴/۲۲ ۲۳:۴۲

با سلام
جناب آقای آصفی عزیز به نظر شما وقتی حقوق کارگر طبق قانون کار پرداخت می شود ظلم است
وآن شخصی هم که در این مجموعه هست مگر به خواسته خودش هست که برود یا بماند چرا ما عادت کردیم بی قانون باشیم همه این مسایلی که مطرح میفرمایید باید در چار چوب قانون باشد ضعف قانون را نمی توانیم به گردن افراد بیاندازیم

۹۷/۴/۲۲ ۱۹:۰۰

با سلام خدمت مهندس نائبی بزرگ وار
با تمام احترام لازم به ذکر میباشد که نظر جنابعالی از نقطه نظر شناخت جنابعالی از سیاست زدگی انتخاب مدیران صنعتی و دلسوزی ارزشمندتان نسبت به شهر و دوستان همکار در مجموعه گیربکس کاملا مورد قبول می باشد.
اما آقای مهندس به نظر جنابعای سن بازنشستگی کشوری چقدر می باشد؟؟ چهل سال کافی نیست؟
به نظر جنابعالی شخصی که بیست سال بر مجموعه مدیریت کرده همه داشته هاشو عملی نکرده؟
آیا به نظر جنابعالی کشور ایران به این اندازه قحت الرجال می باشد؟
به نظرتون پذیرش ظلم بدلیل امکان از دست دادن داشته ها منطقی به نظر میرسد؟؟
به نظر اینجانب اگر قرار باشد یا مدیریت با حاج آقا باشد یا کل مجموعه را جمع میکنن نبود این مجموعه بر بودش می ارزد چون عمر همه ما دست خداست
اگر فردا خدای نکرده مشکلی برای حاج آقا پیش امد چه؟؟ میانرو تعطیل شدنی هست؟
به قول جنابعالی خواست کارگران مجموعه واقعا چیز زیادی نیست
اما میدانید تا بحال چند نفر بخاطر خواسته های خیلی کمتر از مجموعه اخراج شده اند؟؟
کاش حاج آقا چیزری نیز کمی گوش شنوا داشتند.
یاداور میشوم که مشکلات این شرکت مربوط به این چن سال نیست
آیا این شرکت از بدو افتتاح هیچ وقت درامد کافی نداشته که کمی بیشتر به خواست کارگرانش توجه بیشتر بکند؟؟

۹۷/۴/۲۲ ۱۶:۲۵

وزرایی داریم مثل آخوندی وزیر راه که سومدیریتش نیاز به گفتن ندارد با چنین استدلالی که جنابعالی وهمفکران شما دارند نه تنها نمی رود بلکه یک مقدار هم مردم را بدهکار کرده است

۹۷/۴/۲۲ ۱۳:۱۳

با عرض سلام ،
حضور همشریان گرامی عرض کنم من هم یکی از افرادی هستم که سابقه حدود ۲۳سال در صنعت با سمت های ازکارشناسی تا مدیر کارخانه بوده ام هدف از این نوشته نشان دادن توانمندی خود نیست میخواهم عرض کنم اعتراض و انتقاد روش خاص خود را دارد نوشتار بعضی از همشهریان حکایت از احساسات و احیانا ناپختگی دارد به عنوان مثال جواب به همراه حمله به آقای مهندس نائبی دردی را دوا نمی کند یا فوق لیسانس هستم به عنوان اپراتور کار می کنم قطعا خود همشهری عزیز می داند که چنین چیزی امکانپذیر نیست یا با مرور زمان در دانشگاه آزاد یا پیام نور خوانده که تا وقتی کارخانه نیاز نداشته باشد تغییر شغل یا سمتی درکارنخواهد بود ویا به قول همشهریان با پارتی گفتن بیا استخدام کارخانه شو بعدا مشکل شما را حل می کنیم که احتمالا پشتیبان نامبرده ازشرکت رفته ودیگر نمی تواند برای ارتقاء کاری انجام دهد منظور امیدوارم کارخانه گسترش داده شود نه بااعتراضات احساسی باعث پسرفت و ذهنیت بد باعث عدم پیشرفت کارخانه و سایر کارگران و کارکنان شوید قطعا این روش اعتراض به سود شمانیست .
امیدوارم همشهریان با روشی مسالمت آمیز مشکلات خود را حل نمایند . چه بسا یکی از عوامل حل مشکل شما مهندس نائبی ، مهندس هاشمی و مهندس فائقی و... باشند.

۹۷/۴/۲۲ ۰۱:۰۱

یادم هیچ وقت نخواهد رفت سالی را که در اوج درس خوندن بودم و‌ از دانشگاه سراسری هم با رتبه خوب قبول شدم و پایان خدمت هم داشتم در آزمون گیربوکس شرکت کردم و قبول نشدم و همه اونایکه پارت داشتن قبول شدن خیلی ظلم بزرگی برای من بود که با این همه سواد آخرش تو شهرم نتونستم کار پیدا کنم حالا این کارخانه که پرسنلش همه با زد و بند اومدن به مشکل افتادن چون حق و حقوق خیلی از دوستان ما در آن آزمون از بین رفت و خدا را خوش نیومد،،،،

۹۷/۴/۲۲ ۰۰:۵۵

قرار باشه با هر اعتراضی مدیر عامل عوض بشه هر روز باید یک وزیر بره

۹۷/۴/۲۲ ۰۰:۴۰

ادب تو به اندازه عقل توست که خیال میکنی برای شرکت کوچکی مثل میانرو خودم را بفروشم. مطمئن هستم در اداره خانواده ات هم مشکل داری.

از اینهمه متن چسبیدی به سطری که به مذاقت نیست درحالیکه این متن و پیامهایی که آزادانه درج میشود و خفقان را میشکند, بسیاری از حقوق کارگران را بیان میکند لیکن نه به گستاخی و توهین.

۹۷/۴/۲۲ ۰۰:۲۸

بله جناب حق با شماست باید با ما برخورد شود چرا چون مثل شما پشت میز زیر کولر از صبح جدول حل نکردیم و سر ماه حقوق چند میلیونی نگرفتیم باید با ما بخورد بشه وقتی قرداد یک ماهه با ما امضا میکنن تا حق هیچ اعتراضی نداشته باشی باید با ما برخورد بشه

۹۷/۴/۲۲ ۰۰:۲۷

منت میگذارید دیگر خوردن حق کارگر نهادینه شده حقوق کارگر بدون اضافه کار و.... باید بالای خط فقر باشد وگرنه اگر قرار بر فقر است چرا باید کار کرد؟ واین جز حقوق انسانهاست مگر اردوگاه کار اجباری هست که ما برای دو میلیون حقوق باید روزی ۱۲ ساعت کار کنیم خط فقر هم حداقل چهار میلیون هست با این دلار

۹۷/۴/۲۲ ۰۰:۲۱

هیچکس مشکلی با خصوصی سازی ندارد اصلا برای کارگر فرقی نمیکند برای چه کسی کارکند به شرطی که حقوق کارگر رعایت شود و حقوق کارگر قانون کار نیست مثل تمام جهان متمدن داشتن سندیکا واتحادیه و نماینده کارگری وحزب کارگر نه هر سال یه شو تو تلویزیون و حقوق نهصد تومن و برده داری

۹۷/۴/۲۲ ۰۰:۰۹

آقای نایبی سفر سیاحتی زیارتی را از کجا می‌فرمایید.
فکر کنم میخوای با این کار ها فقط آمار بازدید کننده هاتو بالا ببری
محض اطلاع شما و سایر دوستان
در اوایل شرکت همراه ناهار ماست با نوشیدنی که نوشابه یا دوغ بود داده میشد تا اینکه شرکت اومد نظر سنجی کرد که دوغ بهتره یا نوشابه که اکثرا گفتن دوغ که البته هر دو گزینه حذف شدن همین برنامه برای ماست همراه غذا برای جایگزینی با شیر هم تکرار و ماست هم حذف شد چند روز بعد هم ناهار 4300هم حذف شد و قرار بر پرداخت 2000!!!!!تومان شد که البته اونم رفت
چهار سال پیش هم به بهانه پرداخت بهره‌وری آمار تولید ۱۰ درصد افزایش یافت ولی خبری از بهره وری نشد
البته سریال این بدعهدیها همچنان ادامه‌دار است
بهرحال امروز کلیه پرسنل خواهان اجرای کامل طرح طبقه بندی مشاغل و سختی کار و همچنین جبران کامل کلیه حق کشی های گذشته هستند و هیچ اعتمادی به مدیریت فعلی ندارند.
درضمن طبق بند اول طرح طبقه بندی مشاغل کلیه شرکتهای بالای پنجاه نفر باید این قانون را اجرا نمایند.
جناب آقای نایبی
پرسنل سختکوش میانرو علیرغم همه بی مهری ها همواره کار با کیفیتی را ارایه داده آمد که شایسته احترام است

۹۷/۴/۲۱ ۲۳:۵۹

این پیام در جواب کامنت دیگری بود که در آن از واژه اختشاشگر!!استفاده شده بود به اشتباه در ذیل این کامنت درج شد

۹۷/۴/۲۱ ۲۳:۵۷

بفرض غیر قانونی استخدام شده مسول یا نباید استخدام می کرد یا باید حقوق حداقلی را رعایت کند این اداره کار گویا صاحب ندارد

۹۷/۴/۲۱ ۲۳:۵۶

لطف میکنی این سفر های سیاحتی رو بیشتر توضیح بدهید...مردم مومن برادر من ما یک روز مرخصی بخواهیم باید چند روز التماس کنیم... مقصر نیستی جون احساس میشود شما رو خوب خریدن...... لطف کن تو سایت بذار

۹۷/۴/۲۱ ۲۳:۵۴

هزینه خواربار ۴۰۰ هزار تومان بوده که طی سال چندین برابر آن کارگر مفلوک با کارش برگردونده، کمترین حد حقوق کارگری که قانون کارشه دریافت کرده ۱۲۵۰ هزار تومان، هزینه استخر هم ۵۰ هزار تومان کارفرما با هزار منت سر کارگر و مسئول داده اونم مابقی از خودش کم کردن... چه سفر گردشی؟؟ شاید شما از کارفرما مواجب یا مقرری می گیرید؟ ۲۲ بهمن مسابقه برگذار میشه، برای ۶۰ هزار تومان جایزه باید کارگر مسابقه بده تازه اگرم برنده شده برای چند نفر سفر مشهد، خوب گوش بدین سفر مشهد بله مشهد قرعه کشی می کنن، اگر در اومد ۱۰۰ هزار تومان بهت صدقه می دن تازه زن و بچه هم داشتی، کلا منصرف میشی، مگه کسی با ۱۰۰ هزار تومان به مشهد رفته که ما هم سفر گردشی بریم؟! هیچ وقت یادم نمی ره عید سال پیش چیذری به پسرم عیدی داد فک کن ۱۰ هزار تومن

۹۷/۴/۲۱ ۲۳:۳۹

با سلام
کارمندان و پرسنل شرکت میانرو افراد معمولی نیستند و همه پرسنل فنی و تحصیلکرداند+وقتی عمده بازار کشور سهم خودرو میلی است و تمام تولیدات میانرو جزو این گروه است پس با توجه به سهم و فروش تولیدات این شرکت، طبیعی است انتظارات پرسنل با توجه به نیاز و آمار تولیدات و خواسته های کارفرما بالا باشد، چرا که عیار مقایسه این شرکت، شرکت مشابه آن است؛ وقتی در شرکتی مشابه با ساعت کار مشابه و دستگاه های تولیدی همسان تولیدی بالاتر از همان شرکت داشته باشی، بگونه ای که مورد لعن کارگران آن شرکت قرار بگیری ولی حقوقی کمتر دریافت کنی، این وسط اشکالی وجود دارد و این اشکال مدیریت است. بله مدیریت چون وقتی بچه های شهر منو به قیمت کارگر معمولی نه فنی و با ساعت اضافه کار محدود شده بکار بگمارند بگونه ای که با ۱۲ ساعت کار اون هم در هفته چند روز و با سه شیفت کاری با شرایط نامطلوب آلودگی صوتی و بخارات روغن معلوم که اینجا ازت سوء استفاده میشه! چون در حقیقت با قانون کار حقوق می گیری بدون لحاظ شدن طبقه بندی مشاغلت، سختی کارت.. تازه این بازاری که ما توش کار می کنیم گیربکس میشه میره دست مردم مگه تیواست که قایق بشه بره دست سپاه... سهم بازارش نقده ولی چون حقوقت رو کم ولی سر وقت می گیری بایست شاکر باشم، چون جای دیگه تو شهرم حقوق چند ماه یکبار اونم مساعده میدن!
نه مهندس کارگر معمولی مشابه همین شرکت تو شهر دیگه نه فقط قزوین، بهره وری داره، آکورد داره تشویقی داره، تازه قرارداد یکماه نداره که مدام حین کار به این فک کنی که تمدید میشم یا نه! چرا چون تو شهرم به لحاظ سیاست کشور تو منطقه ای بدنیا اومدم که اجبار در انتخاب رشته فنی در اولویت و اجبار بوده و کارفرمام با عمل به این اومده تو شهری سرمایه گذاری کرده که، من ناز کردم، بهم بگه هری و یه آگهی استخدام بزنه لیسانس فنی با کله بیاد، به قول کارفرما از دم شرکت تا سرچشمه متقاضی صف بکشه...
کاری که تولیدات فروشش نقده، حقوقش هم نقده مثله خودروسازی ها، میانرو هم یه شرکت دولتی با سهام عام ایرانخودرو، حقوق پرسنل میانرو بیشتر از ۱۰ ساله که پایمال شده و کمترین حقوق رو نسبت به کارش دریافت کرده، اگر سودی از قبال کارکرد کارکنان شرکت تا به امروز سهم کارفرما شده لااقل می تونست همین جا برای توسعه و جذب نیروهای بیشتر صرف بشه یا به خود پرسنل تعلق می گرفت نه اینکه از حق کارگر کم می شد ولی سر ما ۲۹م حقوق پرداخت می شد، پرسنل میانرو همیشه شاکر به موقع دریافتی حقوق بودند و هستند، ولی دیگه منتظر حقوق کارگری نیروی تازه کار نیستند و در قبال توقع کاری، حقوقی برابر می خواهند با دریافت پایه سنوات در حقوق و تاثیر مدارک در قرارداد و فرق در کارگر ماهر و نیمه ماهر بودن... توقع زیادیه

۹۷/۴/۲۱ ۲۳:۳۶

آقای نایبی چرا از کارگر حمایت نمیکنی چرا نمیگی پسر مدیر عامل هم جز این کارگران هست ولی حقوق بالای پنج میلیون میگیره شما تا حالا از ساعت دو ظهر تا صبح ساعت شش پشت دستگاه قرار گرفتی کجایی دنیا با کارگر قرارداد یک ماهه امضا میکنند.میدونی وقتی سربرج میشه از استرس داغون میشیم نکته تمدید نکنن.. این خانوم چطور به خودش اجازه میدهد به کارگر از الفاظ زشتی استفاده کنه..همین خانوم وقتی یکی رو یک ماه پشت در کارخونه میذاره همش منتظر تماس از طرف فرد اخراج شده یا خانوادش هست تا زنگ بزنند التماسش کنند.کجایی دنیا رسم هست که این خانوم که خودش از پرسنل هست واسه یک هفته که میاد میانه حق متموریت750هزارتومنی بگیرد.. ولی ما که واسه ماموریت میریم نیرومحرکه حق صبحانه هزار پونصد تومن میدن یکم طرف کارگر باشید

۹۷/۴/۲۱ ۲۲:۱۵

به نظر من بهترین مدیر الان حضور دارد و شما قدرش را نمیدانید. من کارگر کارخانه هستم و از حقوق و مزایا بسیار راضی هستم. به نظر من منصف ترین و بهترین مدیر عامل که میتوانست کارخانه را به سود دهی برساند خود ایشان است و ما چقدر قدر نشناس هستیم.

۹۷/۴/۲۱ ۲۲:۰۹

تعدادی از همکاران شما توسط ... در اداره محترمتان هدایای زیادی دریافت کرده اند .حق با شماست

۹۷/۴/۲۱ ۲۲:۰۴

امکان نداره فیش حقوقی 990 وجود داشته باشه. دوستی که این مطلب را نوشته 100 در 100 از پایه حقوق وزارت کار بی اطلاع است. دوست عزیز لطفا اول دانسته هایتان را افزایش دهید بعد مطلب بنویسید. حداقل حقوق وزارت کار با مزایا 1500 تومان است. متاسفم از این همه نا آکاهی.

۹۷/۴/۲۱ ۲۱:۵۸

من در کارخانه کار میکنم. همین که زودتر از موعد مقرر حقوقم را میگیرم و زندگی آرومی دارم خدارو شکر میکنم. همین که امکانات رفاهی از جمله استخر و... در اختیارمان گذاشتند از مدیریت تشکر ویژه دارم.

۹۷/۴/۲۱ ۲۱:۵۶

من نمی دانم چرا به میانرو می رسیم بحث از مدیریت است ولی در شرکتهای دیگر چنین صحبتی نیست
فکر کنم مدیر کنونی میانرو چند نفر از آشنایان برخی آقایان استخدام می کرد الان مدیر موفقی بود

۹۷/۴/۲۱ ۲۱:۴۱

آقای نائبی شما را به وطن دوستی و آگاهی می شناسم و می دانم از سر نگرانی این مطلب را نوشته اید. شما به راحتی می توانید یک مدیر لایق و توانمند را برای این شرکت مفلوک بفرستید. لطف کنید رایزنی کنید یک مدیر توانمند از نیرو محرکه یا دیگر زیرمجموعه های ایران خودرو برای میانرو بفرستید. واقعا این شرکت حیف است.

۹۷/۴/۲۱ ۲۱:۰۵

ترا خدا طوری حرف نزنید که شخصیت پرسنل میانرو را تضعیف کنید و همه با دلرحمی به آنها نگاه کنند. من هم اگر حرفی بزنم حمل بر حمایت از مدیریت یا عدم حمایت از پرسنل قلمداد شود. پرسنل میانرو دنبال وضعیت بهتر و درخور هستند وگرنه حقوق ها را سرماه گرفته اند، همین عید که شرکتهای بزرگ حقوق معوقه سه ماهه را نتوانستند پرداخت کنند، بین 500 تا 750 هزار تومان خواربار گرفتند، سفر سیاحتی و گردشی دارند، در همین میانه دارای امکانات استخر هستند. آرزو میکنیم که دو برابر این امکانات و حقوق را بگیرند نه اینکه مثل جنابعالی شخصیت آنها را تضعیف کنیم تا موجبات دلسوزی و دلرحمی شهروندان گردیم.

۹۷/۴/۲۱ ۲۰:۵۶

اختشاشگر شمایی که نمی دانی با غ بنویسی آنرا یا باخ

۹۷/۴/۲۱ ۲۰:۵۴

همه میدونن این سرپرست قسمت وقتی به شرکت مراجعه کرد به ایشان گفته شد برادر گرامی بر ای شما کاری که مناسب مدرک شما باشدنداریم ولی ایشون فرمودند که اشکالی ندارد هر کاری باشد وبا هر حقوقی. فقط من رو بکار بگمارید. علیرغم اینکه تمامی پرسنل در هنگام استخدام اظهار داشتن با پایه حقوق اداره کار مایل به همکاری میباشیم. و هیچ گونه اعتارصی نداریم ضمنا وقتی اپراتوری 17 روز به مرخصی میره انتظار حقوق 2 میلیونی نداشته باشه

۹۷/۴/۲۱ ۲۰:۳۷

شما بی انصافانه از یکسری از اطلاعات شرکت برای توجیه حرکات خودتان استفاده کرده اید که واقعیت ندارد و دوستان هم که بی اطلاع هستن فکر میکنن شما حقایق رو بیان کردید برای مثال شرکت رو موظف کردن که به متراژی که محیط زیست معلوم کرده فضای سبز داشته باشد حال چه بهتر که بجای درختان بی ثمر درخت میوه کاشته شود.

۹۷/۴/۲۱ ۲۰:۳۲

شما فکر میکنی شانزده ساعت کار کردن که حدود هفده ساعت در روز میشود البته با حساب کردن طول راه که اون هم باید هر ساعت آمار دستگاه رو تحویل بدی کار راحتی میباشد فکر میکنید پرسنل پشت میز جلوی کولر نشستن پس این پرسنل کی استراحت کنن کی به خانواده خود برسن بجز اینکه عصاب خرد شده خود رو سر زن بچه خالی کردن چیزی نصیب زن و بچه هم نمیشود

۹۷/۴/۲۱ ۲۰:۲۷

خانم همسایه میگه اون زن که در میانرو کار میکنه مشکلش اینه که رو راسته نه مثل بعضی از آقایان میانرو که 10 سال لاف دوستی میزنن و یک شبه از پشت خنجر ....

۹۷/۴/۲۱ ۱۹:۳۵

یاشاکیشی ،

۹۷/۴/۲۱ ۱۹:۳۴

حاج آقا خویی عضو موظف هیئت مدیره + مهندس محقق + تعدادی از دوستان که در خط احوالپرسی کردیم.

۹۷/۴/۲۱ ۱۹:۳۳

بقول آن طنز نویس ما چهل ساله در این برهه هستیم پس چرا برای بعضی ها این برهه وجود ندارد فقط این برهه آشفته اقتصادی قسمت ضعیف ضعفا شده چرا برخی ۵۰ درصد افزایش حقوق دارند بعضی ده درصد هم نصیبشان نمی شود این که به تحریم ربط نداردشرکتهای خصوصی هم مثل گیربکس سازی بازارفروششان عمدتا داخل کشور است بعض شرکتهای خصوصی از وضعیت بیکاری زیاد سواستفاده کرده با حقوق ناچیز عملا برده داری می کنند برخی هم به ما درس شکرگذاری یاد می دهند چرا خودشان درس عدالت یاد نمی گیرند

۹۷/۴/۲۱ ۱۹:۲۹

براشما خوبه که نه مدرکی دارین نه کاری بلدین

۹۷/۴/۲۱ ۱۹:۱۷

هیچ کدام از این دلایل توجیه قانونی ندارد که چهره میانرو را با اعمال نا شایست مخدوش نماییم

۹۷/۴/۲۱ ۱۹:۱۶

پاراگراف پنجم گفتین به همراه تصمیمات یک زن و....
شما به نصف جمعیت ایران توهین کردین
مطمئن باش اگه این شرکت سودده هست به خاطر وجود زن در مدیریت سیستم هست
مگه ندیدی خداوند کاملترین حقیقت حکومتی قرآن را حکومت ملکه سبا بیان کرده است

۹۷/۴/۲۱ ۱۹:۱۲

سلام وقت بخیر
هیچ کدام از دلایل شما دوست عزیز توجیه قانونی و دلیل محکمه پسند ندارد که عده‌ای بر علیه مدیر عامل محترم به تحریک باز عده‌ای کم بشورد وباعث بدنام شد وبی اعتباری میانرو گردد

۹۷/۴/۲۱ ۱۹:۰۷

شما کی به میانرو امدید دروغ به این واضحی میگید هیچ کس شما را ندیده یه نفر بیاد بگه شما را اونجا دیده دوستمون هم راست گفته شما راه گیربکس سازی را بلد نیستید

۹۷/۴/۲۱ ۱۸:۴۳

آقای نائبی در این شرکت افرادی هستند که با حقوق زیر یک میلیون کار می کنند و هیچ امکاناتی ندارند.

۹۷/۴/۲۱ ۱۸:۴۰

اقای نائبی مرد باش و بیا فیشهای بچه ها رو بگیر و نگاه کن از این بهتر مدرک میخوای بازم ....

۹۷/۴/۲۱ ۱۸:۲۰

البته خصوصی سازی نه خودی سازی

۹۷/۴/۲۱ ۱۸:۱۸

در این وضعیت گرانی وتورم کمر شکن عدم حمایت از کارگران از سوی مسولین واقعا ناانصافی میباشد باید همه اقشار از قشر زحمت کش کارگر دفاع کنیم نه امنیت شغلی دارند نه حقوق مکفی .

۹۷/۴/۲۱ ۱۸:۱۶

جو سازی نکنید تشریف بیارید اینجا یک ماه کار کنید بعد نظر بدید

۹۷/۴/۲۱ ۱۸:۱۵

جناب نایبی شما با چه جرئتی و چه اسنادی میگی حقوق یک و نیم به پایین نیست اصلا شما کی هستی که بخوایی اظهار نظر کنی شماره تلگرامتون رو بدید تا فیش براتون ارسال کنم

۹۷/۴/۲۱ ۱۸:۰۷

برادر عزیز کی آنجا اغتشاشات کرده حق خودشان میخواهند شما که حقوق چند میلیون میگیری خبر نداری چطور با مشکلات امروزی دست پنجه نرم میکنند از حرفهایک شما اغتشاشات میاد

۹۷/۴/۲۱ ۱۸:۰۷

اقایونی که نظام سرمایه داری و برده داری دفاع میکنن پرچم بیارن پائین و از خودشون و بدون مدرک حرف نزنن که هر چند تا فیش حقوقی زیر یک و یک ونیم میلیون بخوان هستش

۹۷/۴/۲۱ ۱۷:۰۴

اهل خانه بهتر میداند که در خانه چه خبر هست نه همسایه
آقای نایبی و مشتاقیان عزیز و بیخبر
تشریف بیارید شرکت و حقایق راببینید سپس انتخاب با شماست که نمک زخم ما باشید یا مرهم زخم

۹۷/۴/۲۱ ۱۷:۰۳

با سلام
میانه به عنوان دروازه آذربایجان، نه نفعی از امتیاز اسمی منطقه آزاد آذربایجان گرفته، نه از زیر ساخت های تاریخی، معدنی، جاده ای و ...
شرکت میانرو در سال تاسیس با هدف جذب دو برابری نیرو کار فعلی و توسعه زمین های در اختیار گرفته و ساخت کارگاه فورج سازی کنار تولیدات بلنک تشکیل شده، ولی متاسفانه از همان سال شروع بکار شرکت با برخورد تبعیض آمیز و قراردادهای یکطرفه و کوتاه مدت جوانان آبرومند میانه بخاطر حفظ شرکت در میانه و چشم انداز آتی شرکت تن به امورات محوله ای زدند که تا امروز ادامه دارد.
بزرگترین سوال از مقامات و مسئولان میانه این است، بجز در مراسمات و یا اعیاد خاص، در این چندین سال با این همه مراجعات پرسنل میانرو کدام روز پشت نیروهای شاغل میانرو درآمدید، نماینده وقت اگر ۸ نفر را معرفی کرده بود به شرکت در عوض از اخراج ۲۰ نفر جلوگیری کرده بود...
شرکت میانرو زیر مجموعه شرکت نیرومحرکه قزوین می باشد و شرکت ایرانخودرو سهام دار عمده نیرومحرکه، پس شرکت میانرو یک شرکت دولتی ایست نه خصوصی، تمام اعتراضات پرسنل این شرکت در طول سالها به نوعی با تهدید به اخراج یا با عدم حمایت مقامات محترم سرکوب شده، برای اینکه دودستگی و نیاز شغلی پرسنل در میانرو مانع رسیدن به هدفشان که، ارزشمندترین آن تامین حداقل ترین درآمد دستمزدی برای خانوادهایشان بود می شد...
خوشبختانه با اتحاد و همکاری خود پرسنل و نماینده قانونی شرکت میانرو مطالبات مکتوب و با درخواست از بازرسی و حراست ایرانخودرو تهران در ماه های گذشته بثمر نشست و متعاقب آن در روزهای گذشته ضمن اعلام علت اعتراض به نمایندگان شهر‌، اطلاعات،فرمانداری و با دعوت از امام جمعه محترم اقدام به اعتراض در حریم و مرز قانونی و داخلی شرکت با حضور خود مدیر عامل صورت گرفت، خوشبختانه شاهدان، فیلم ها و عکس ها موجود می باشند و همچنین اظهارات مدیر عامل در بین پرسنل مبنی بر حتی دریافت سکه طلا در قبال ماندن وی در این شرکت عزم و قصد وی برای رفتن و ترک شرکت را دارد.
مدیریت ضعیف به همراه تصمیمات یک زن بعنوان مدیر امور اداری و بازرگانی ولی تصمیم گیرنده نهایی، همواره پرسنل را روبروی مدیریت قرار داده بود، ضمن اینکه نباید از همت و عزم نیروهای فنی و کارآمد شرکت میانرو غافل بود، چرا که این شرکت حدود ۷ سال بدون مدیر فنی داخلی با خود افراد زبده به ایستگاه کنونی رسیده، جدای از روابط و ارتباطات مدیر عامل میانرو، بی شک ۱_سود سرشار از حق العمل تراشکاری قطعات بلنک برای مدیر عامل، با توجه به ثابت نگه داشتن آن از سال های آغازین شرکت میانرو تا کنون
۲_ فروش ماهیانه و سود حاصل از براده و پلیسه های آلیاژی قطعات تراشکاری شده
۳_ استفاده از توان حداکثری دستگاه های CNC میانرو با فید بالا برای تولید بیشتر + ۱۰% اضافه مازاد تولید، بفرموده مدیر عامل محترم
۴_توان مونتاژ روزانه تا ۷۰۰ دستگاه گیربکس آریسان، باردو و مزدا در روزهای اوج نیاز خط تولید وانت ایرانخودرو دیزل تهران و تبریز و بهمن خودرو با کمترین افراد ممکن در خط مونتاژ میانرو
۵_ جوابگویی خوراک قطعات با کیفیت استراتژیک بلنک شرکت نیرومحرکه تنها مونتاژ کننده گیربکس پژو در کشور برای ایرانخودرو در حساس ترین لحظات کمبود قطعه در قزوین
۶_دریافت وامهای کلان برای توسعه شرکت میانرو ولی بکام شرکت خارج از میانه...
۷_استخدام رسمی افراد خاص از جمله پسر و ... بدون اشاره به اساسنامه امکان استخدام رسمی در شرکت
۸_نبود حراست و پرسنل وابسته به نیرومحرکه برای کنترل بیشتر و...
۹_تبدیل زمین بکر حدود ۱۰۰۰۰ متر کنار سوله های تولیدی به باغ میوه با وجود موجودی مالی برای احداث سوله در سال های گذشته با کمترین مبالغ
۱۰_راکد گذاشتن ساختمان غذا خوری و تجمعات و تبدیل شدن آن به انبار، نمونه ای از مدیریت های مورد اعتراض کارکنان می باشد.
بله اگر مقامات مسئول هر ماهه یا هر ساله در شرکت برای طرح توسعه و دریافت هزینه کرد های اعتبارات دریافتی به نام میانرو جلسه ای داشتند، چرا محمد صادق نایبی ها بدون اطلاع و یا حتی بدون سوال از یک عضو کوچک از پرسنل میانرو، به خود اجازه می دادند در مورد نوع مدیریت، نمایندگان وقت و یا حتی درخواست های پرسنل اظهار نظر نماید، نشستن بر پشت میز مدیریت چند ارگان دولتی، صنعتی دلیل بر اطلاع از وضع داخل هر شرکتی نمی شود.
به هر حال بنده و همکارانم در میانرو لازم دانستیم، از همین تریبون از امام جمعه عزیز تشکر کرده و قبل از اظهار نظر های آتی دیگران به اصطلاح کارشناس جلوگیری کنیم و از مسئولان اجرایی خواهش کنیم تا از بام میزهایشان پایین بیایند و از سرمایه های انسانی، سرمایه ای و اعتباری شهرمان میانه دفاع کنند و حداقل برای یکبار در کنار کارکنان میانرو به خواسته های به حق شان گوش دهند، تا دیر نشده نگذاریم تا با تهمت و وصله زدن به تعدادی از خادمین خاک خورده و پرسنل زحمتکش میانرو باعث اخراج یا بدنام شدنشان شویم.

۹۷/۴/۲۱ ۱۶:۵۲

از جناب آقای نائبی به خاطر روشنگری کمال تشکر را دارم .بنده چون خود در اداره امور مالیاتی میانه مشغول هستم. این شرکت یکی از موفق ترین شر کتها در میانه می باشد. بنده با عملکرد مالی این شرکت کاملا آشنا می باشم. و واقعا این شرکت بی حاشیه یکی از شرکتهای موفق می باشد. به نظر بنده باید با اختشاشگران برخورد جدی شود.

۹۷/۴/۲۱ ۱۶:۳۱

نظر من این است که در برهه آشفته اقتصادی همین که حقوقها پرداخت میشه و طبق اطلاعی که دارم با وجود تورم پرسنلی که در شرکت بعلت کاهش کار در شرکت ایجاد شده همون حقوق پایه که بین اونایی که که کار دارن و کارندارن تقسیم میشه باید شکر خدا رو بجا آورد.

۹۷/۴/۲۱ ۱۶:۲۵

ملاک سنجش شما کارخانه هایی هست که کار کرده اید . اینجا کسورات از درآمد بیشتر است

۹۷/۴/۲۱ ۱۶:۲۳

متاسفانه سخت در اشتباهید فیش ۹۹۰ تومنی با مدرک کارشناسی ارشد و سرپرست قسمت 

۹۷/۴/۲۱ ۱۶:۱۷

سلام
ممنون از مطالب ارزشمندتتان
مشکل ما این است که متأسفانه با چشممان همیشه تصمیم میگیریم نه با عقلمان .
باید قبول کنیم اگر میانرو بعد از گذشت 15 سال هنوز هم پربازده و سود ده هست شانسی نبوده است میانرو از میان سالهای سخت تحریم ورکود عبور کرد ولی تقلیل نیرو نداشت ومیانرو ماند و حقوق ها نیز به موقع پرداخت گردید چرا چون مدیریت قوی وآینده نگر داشت وریخته وپاش نداشت
چرا همیشه آن را با فولاد مقایسه کردیم غافل از اینکه فولاد یک شرکت مستقل است اینجا یک شرکت زیر مجموعه نیرو محرکه
چرا صحبت از این همه شرکت ورشکسته شده در میانه نیست که خیلی از جوانان ما را بیکار کرد
ولی صحبت از نا کارآمدی مدیریت میانرو در میان است
چرا چون اکثریت تک تک ما به دنبال منافع شخصی خودمان هستیم و آینده میانه ومیانرو برایمان اهمیتی ندارد
آن آقایان ومسولان محترمی که امروز به مسایل ومشکلات میانرو بی تفاوتی
آیا فردا جوابگوی این جوانان شاغل خواهی بود
این مدیریت درطول این 15 سال میانرو را پویا نگه داشت طبق قانون کار داد ولی جوانان شما را بیکار نکرد
شما چه برنامه‌ای دارید؟!

۹۷/۴/۲۱ ۱۶:۰۸

اتفاقا سوددهی در تهران بیشتر است در شهرستانی که اگه کارخانه مشگلش با یک پیج ساده حل بشه اون پیچ باید از تهران و اگر خوش شانس باشی از تبریز بیاد دیگه تا آخر ماجرا رو خودتون بفهمید که چقدر هزینه سر بار شرکت میشه که باعث ضرر است.

۹۷/۴/۲۱ ۱۵:۵۱

خدارا شکر میکنم که فردی دلسوز و کار آشنا در ولوله بوجود آمده چند روز اخیر که خدا میداند از کجا آب میخورد این متن منصفانه و واقعی را جهت روشن شدن اذهان آشفته گذاشتند.

۹۷/۴/۲۱ ۱۵:۴۹

من از شاغلان میانرو نیستم
درضمن منظورمن کلی بود اگر در کلانشهرها یه حقوقی بگیری نصفش و تو میانه بگیری با همون نصف پول تو میانه راحتتر زندگی میکنی

۹۷/۴/۲۱ ۱۵:۴۰

من طول تاریخ را عرض کردم نه الآن را. خدا را شکر الان هر دو دارای مدیریت بدون حاشیه هستند.

۹۷/۴/۲۱ ۱۵:۳۸

بنده چند بار به میانرو آمده و از خط تولید آن بازدید داشته ام. بارها بخاطر میانرو و افزایش ظرفیت یا خط، در جلسات با مدیرعامل ایران خودرو بوده ام و دفاع کرده ام پس نفرمایید نمیدانم درش کجاست؟!

فردی که به قول شما 16 ساعت در روز کار کند یعنی در ماه حداقل 120 ساعت اضافه کاری دارد. چنین فردی قطعاً بین 2 تا 2.5 میلیون تومان درآمد دارد و واقعیت را به شما نمیگوید.

۹۷/۴/۲۱ ۱۵:۳۱

مگر کسی در آن شرکت حقوق 1 میلیونی میگیرد؟ قول میدهم حقوق زیر 1.5 میلیونی وجود ندارد و بسیاری از شما با حق شیفت و اضافه کاری و ... 2.5 میلیون هم میگیرید. لطفاً اطلاعات اشتباه ندهید. با چنین حرفی که نمیشود مطالبه حق کرد.

۹۷/۴/۲۱ ۱۴:۵۶

واقعا از عملکرد اینشرکت و مدیریت آن کمال تشکر را داریم به همین که شرکت سود ده می باشد و حقوق ما کارکنان به موقع و حتی زودتر از موقع با این وضعیت اقتصادی پرداخت می شود جای شکر دارد.

۹۷/۴/۲۱ ۱۴:۲۵

همه اینها دلیل براین نیست که کارکنان از حقشان بگذرند
علاوه براون اگر این کارخانه در شهرهای بزرگ بود این همه سودده نبود چون مثلا در تهران کسی حاضر نیست با حقوق ماهی یک میلیون جایی کارکنه چون برای کسی کفاف نیست
کلا اگر کارخانه‌هااز تهران به سمت شهرستانها سوق داده بشن سودآوری بیشتری دارد هزینه‌ها در شهرستان‌های کوچک نسبت به کلانشهرها کمتر هست

۹۷/۴/۲۱ ۱۴:۲۰

بنده هم از اهالی این شهرستان و از دوستان یکی از کارگران شرکت گیربکس سازی هستم از نزدیک شاهد زندگی مشقت بار این فرد زحمکتش هستم که در طول هفته چند روزش را شانزده ساعته کار میکند ولی دریافتیش ۱/۵میلیون هست اقای نائبی شما که حتی راه گیربکس سازی را نمیدونی از کدوم طرف هست چه میدونی کارگر این شرکت توی دمای بالای پنجاه درجه داخل سالن چه میکشه شما فقط بلدید خوب بنویسید

۹۷/۴/۲۱ ۱۴:۱۴

اقای مهندس نائبی عزیز. خصوصی سازی واقعی تنها راه چاره برای اقتصاد ایران است. در شرکتی مثله فولاد چندین برابر نیروی واقعی با سفارش و پارتی وارد شدن! و حقوق و .... ایشان بار مالی بر شرکت ایجاد میکند. بخش خصوصی با کسی تعارف ندارد. بالاترین بهره وری. بهترین مدیریت. مفت خوری تعطیل. فقط خصوصی سازی

۹۷/۴/۲۱ ۱۴:۱۱

با حقوق کف قانون کار و ان رفتارهای اربابانه و ....بیشتر شبیه برده داری هست تا کارخانه داری شخصا مشکلی با حذف برده داری و رفتن این گونه واحدها ندارم مرگ راحتتر از بردگیست

۹۷/۴/۲۱ ۱۳:۵۵

با تشكر از جناب مهندس نائبي
الحمدالله هم دانشگاه آزاد و هم فولاد شهرستان هيچ گونه حاشيه سازي فعلا ندارند. قبلا هم برخي از دوستان به كمك سايت محترمتان حاشيه سازي مي نمودند. لطفا به دل نگيريد و نظر خواهي غير توهين آميز را در مرض مشاهده خوانندگان محترم قرار فرماييد.
با تشكر

۹۷/۴/۲۱ ۱۳:۲۰

آقای نائبی
امام جمعه درد پرسنل را دیده اند و نامه کتبی کل پرسنل را هم دریافت کرده اند
مدیرعامل هم در جمع پرسنل اعلام کرده اند که استعفا می کنند
درد معیشتی پرسنل باعث شده اعتراض کنند . در کارخانه ای که طبقه بندی مشاغل و سختی کار اجرا نشود پرسنل اعتراض میکنند
این مجموعه هیچوقت بجایی منتقل نمی شود چون پرسنل اجازه نمی دهند
موفق باشید

۹۷/۴/۲۱ ۱۳:۱۱

نمک خوردن و نمکدان شکستن

۹۷/۴/۲۱ ۱۳:۱۱

لطفا هیچکس در مورد فولادنظر ندهد.

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز