کد خبر: ۹۳۸۹۲
۲۵۴۳ بازدید
۸۰ دیدگاه

رکوردهای جابجا شده در انتخابات مجلس یازدهم میانه

۹۸/۱۲/۸
۱۴:۳۲

انتخابات یازدهمین دوره از مجلس شورای اسلامی بی فراز و با نشیب برگزار شد و به تنهایی چندین رکورد را جابجا کرد که البته این رکوردها از انتها بود. ضمن اینکه در شکل تبلیغات و نظارت بر آن تفاوت هایی نیز نسبت به ادوار سابق داشت که ذیلاً اشاره می کنم:

1 ـ برای دومین بار، انتخاباتی برگزار شد که بیش از نیمی از جامعه در آن حضور نداشتند. دور اول مجلس شورای اسلامی نیز با حضور سردی مواجه بود و تنها 55 هزار نفر از جمعیت میانه در آن حضور داشتند. طبیعی بود در غیاب نامزدهای اصلی، نامزدهای تراز دو و سه، نتوانند شور انتخاباتی ایجاد کنند.

2 ـ برای نخستین بار بیش از نیمی از نامزدها رد صلاحیت شدند. از 49 نامزد ابتدایی تنها 22 نامزد به رقابت برخاستند.

3 ـ منتخب اول میانه، کمترین رأی تاریخ انتخابات مجلس شورای اسلامی را با 16866 رأی کسب کرد. پیشتر آقای حسینی  در مجلس هفتم با 18138 رأی، کمترین رأی ممکن را البته بعنوان نماینده دوم داشت. البته باید در نظر بگیریم انتخابات ادوار گذشته دارای شرایطی سخت تری بودند چه از نظر سن رأی دهندگان (18 ، نه 15) و چه از نظر حد نصاب (50% در ادوار اول و دوم، 33% در ادوار سوم تا ششم، 25% در ادوار هفتم تا دهم و 20% در آخرین دوره)

4 ـ منتخب اول میانه با 16866 رأی از 68814 رأی کل، با کسب 24.5% آرا، کمترین درصد تاریخ رأی گیری را کسب کرد. این رأی 12% از رأی کل میانه بود. از نظر درصدی، پیشتر آقای حاجی اصغری در مجلس هشتم با 24.9% رکورددار کمترین درصد رأی بود.

5 ـ برای نخستین بار در تاریخ مجلس شورای اسلامی، نماینده دوم با پشتوانه 8 درصدی مردم میانه و 15 درصدی رأی دهندگان وارد مجلس شورای اسلامی خواهد شد. در هر صورت هر دو نامزد راه یافته به مرحله دوم دارای پشتوانه 11 هزار رأیی هستند که پشتوانه محکمی برای ورود به مجلس نیست.

6 ـ در این دوره 2800 نفر از مردم، رأی باطله به صندوق ها انداختند که 4% از مجموع آراست و عدد چشمگیری است. هنوز مسئولین میانه چنین آماری را ارائه نکرده و آنرا پنهان کاری کرده اند. اگر آرای سفید را هم لحاظ کنیم احتمالاً مجموع آرای بی تأثیر در انتخابات بین 3000 تا 4000 خواهد بود.

7 ـ از شگفتی های این دوره است که آرای نماینده اول دوره قبل، برابر با آرای باطله است! این نماینده همانی بود که برای ریزگردهای مردم خوزستان تحصن کرد و در لحظه بیان مشکلات مردم، گفت وقت بیان مشکلات مردم را ندارم و باید به ترامپ پیام دندان شکن بدهم! هنوز برای خود من سئوال لاینحلی باقی مانده است که آنچه در اندرون پلاستیک ایشان در حین مذاکره با وزیر امور خارجه بود، خیرچا بود یا کاهی؟

8 ـ باز از شگفتی های این دوره است که نماینده اول دوره قبل با عنوان دروغین "پروفسور" و پس از 20 سال تلاش بالاخره اعتماد 25 هزار نفر از مردم میانه را گرفت ولی در دوره بعدی اعتماد 89% از مردم از او سلب شده و فقط 11% رأی قبلی را کسب کرد. چنین شکست آرایی در بین نمایندگان میانه مسبوق به سابقه نیست.

9 ـ شکست آرای نماینده دوم میانه نیز شگفت آور بود. این نماینده که باید بعنوان رکورددار صدور تبریک و تسلیت در کتاب رکوردهای گینس ثبت شود، با عملکرد خود، 75% از رأی 24 هزار تایی خود را شکست و به زیر 6000 رأی رساند.

10 ـ از عبرت های تاریخ خواهد بود که دو نماینده کنونی مجلس با عملکرد ضعیف خود، یک پاسخ قاطعانه از مردم گرفتند. هیچ یک از این دو، مانند دو نماینده مجلس سوم، موفق به ورود به مجلس نشدند اما جالب این است که مجموعه رأی این دو نماینده پرطمطراق 8768 رای شده و آنها را به جایگاه پنجم می رساند. در بیانی دیگر، مجموع آرای دو نماینده کنونی مجلس، نصف رأی نفر اول انتخابات شد.

11 ـ غیر از آرای باطله، تک رأیی ها نیز چشمگیر بودند. در این دوره، 66025 رأی سالم وجود داشت و اصولا باید دو برابر این عدد یعنی 132050 رأی برای نامزدها جمع می شد درحالیکه مجموع آرای تمام نامزدها 104155 رأی شده است که 27895 رأی اختلاف وجود دارد. با یک رابطه ریاضی ساده قابل فهم است که به همین تعداد یعنی 27895 نفر، برگه خود را با یک نامزد نوشته اند و 38130 نفر نیز، دو نامزدی بوده اند. به عبارتی 42% از شرکت کنندگان، تک رأی بوده اند. یک فاجعه است که کمتر از 50% مردم در انتخابات شرکت کرده و نزدیک به نیمی از این تعداد نیز تک رأی باشند و نمایندگانی به مجلس بفرستند که پشتیبانی مردمی آنها تنها 8% است! تک رأی ها غالباً شهروندانی هستند که در ستادهای نامزدها، تربیت اشتباهی یافته اند و به آنها تلقین شده است که حتماً باید تک رأی بنویسید تا نامزد ما با رأی قاطعی وارد مجلس شود.

12 ـ تخلفات تبلیغاتی این دوره نیز به دلیل چشم پوشی مسئولین امر یا از دست رفتن کنترل، بسیار زیاد بود و باعث آزار شهروندان شد. کسی نظارتی بر سایز پوسترها، محل الصاق پوسترها و ادعاهای نامزدها نداشت. شاید دلیل آن، این بود که هر یک از این نامزدها وارد مجلس می شدند به نفع آنها بود. به عبارتی با این نوع انتخابات، برد قطعی داشتند.

13 ـ از دیگر تفاوت های این دوره از انتخابات، تهدید و تحدید رسانه ها بود. رسانه ها که به وظیفه خودسانسوری خویش واقفند و بدون نظارت مسئولین، می دانند چه بنویسند و چه را چشم بپوشانند، در شمارش آرا، در انتشار خبرهای شمارش مرحله ای صندوق ها، در نظرسنجی ها و ... بارها تهدید و تحدید شدند طوریکه تا همین الآن معلوم نیست چند رأی باطله داشتیم و چند رأی سفید؟

محمدصادق نائبی

 

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۱۲/۱۲ ۲۱:۴۲

نمایندگان فعلی از امروز تا پایان دوره نمایندگی شون حدودا ۳-۴ ماه زمان دارند.لطفا از طریق همین سایت مطالبه کنید تا گزارش عملکردشان را ارائه کنند.
برای نادیده گرفته نشدن سخنرانی هاشون،در یک لیست سخنرانی ها و دیدارها و اطلاعیه هاشون رو بنویسند.در لیست دوم تاثیر عملکردشان را امور مردم اعلام کنندیعنی ملاقاتها و سخنرانی ها و پیگیری ها چه نتایجی را بدنبال داشته است.

۹۸/۱۲/۱۰ ۲۳:۳۳

اگر فولاد نیرو میخواد بسم الله. اعلان امتحان کنه و بومی گزینی. وگرنه با سفارش و پارتی که نمیشه.البته فعلا که شده!

۹۸/۱۲/۱۰ ۲۳:۳۲

باید نمایندگان جدید شفاف سازی کنند. ؛ امسال چند نفر با پارتی جذب شده است. متاسفانه خبرهای حاکی است نماینده به تمام اطرافیان قول استخدام فرزندانش را دادن. بطوریکه با صراحت میگن برای فرزندم فلان نماینده کاری نکرد امثال ستادش تحریم کردم. خدا داد به این ملت برسه

۹۸/۱۲/۱۰ ۲۲:۱۵

ناجی اگر کاره نیست، چرا استعفا نمیده؟!!!

۹۸/۱۲/۱۰ ۲۰:۲۰

عژیز من نامه من سانسور شد اگه کامل نوشته میشد شاید بعضی وجدانهای خفته بیدارمیشدند البته برای سانسورشان حق میدم

۹۸/۱۲/۱۰ ۱۸:۵۷

تو فاز 2 نه برادر جاهای دیگه دنبال اشنا باش بیرون شهرستان بخصوص

۹۸/۱۲/۱۰ ۱۸:۲۹

برادر! حتی 1 کامنت تایید نشده وجود ندارد.

غلط های املایی و انشایی تان نشان از اضطراب شما دارد.

من در مورد منتخبین کنونی چه حرف بدی زده ام؟ هر سه را لااقل از سال 67_68 خیلی خوب و از نزدیک می شناسم خصوصا حاج مهدی اسماعیلی که نخستین مربی قرآن من در انجمن دین و دانش (مکتبه امیرالمؤمنین) بودند. خود پیام جنابعالی اختلاف انگیز است و همین تفکرات در اطراف نمایندگان است که در ذهن ایشان, دشمن ها را طراحی می کند. نکنید این کار را.

۹۸/۱۲/۱۰ ۱۷:۳۳

اگه پارتی داشته باشید از اب خوردن راحت است. این ماه خ ز-ا. دکترای گیاهان داروایی داشت هیچ ربطی به کارش نداشت صرفا بخاطر پارتی اومد. مهندس ناجی گفتن من کاره نیستم مسولان دیکته کردن

۹۸/۱۲/۱۰ ۱۶:۳۸

فاز یک فولاد سازمان نسبتا خوبی دارد ولی بخصوص فاز 2 بدجور پارتی بازی بیداد میکند تقریبا از بیشتر آقازاده ها یه نمونه اونجا بدون هیچ ازمون یا تخصصی با حقوق بالا مشغولند

۹۸/۱۲/۱۰ ۱۶:۰۸

جناب نائبی اولا شهامت داشته باشی و تمام مطالبی که ارسال میشود را چاپ کنید.گزینشی چاپ نکنید.
دوما انقد سنگ هاشمی را به سینه نزنید.شما و هم حذبی های میخواستید از اسم هاشمی استفاده کنید و مثلا نماینده میانه باشید.اما مملکت انقد هم که شما فکر میکنید بی در و پیکر نیست.
سوما وای به حال شهری که شما مثلا دست به قلمان از الان و بدون اینکه نمایندگان فعلی هنوز به مجلس نرفته بخواهید شمشیر از رو ببندید.بگذارید پای ایشون به مجلس برسد ، اگر نتوانستند به وعده ها عمل کنند آن موقع دهان بگشاییم.پناه میبرم به خدا از بستن دهان ها(این جمله برا شماها آشناست)
چهارما شما رو توصیه میکنم به انصاف انصاف انصاف.لااقل اگر انصاف ندارید آزاد مرد باشید.
به امید تائید صلاحیت شما و هم احذابیتان در انتخابات آینده

۹۸/۱۲/۱۰ ۱۴:۵۹

کی گفته راحته ما هم همچین ادعایی نداریم حتما باید تو (...) فاز ۲ آشنا کلفتی داشته باشی

۹۸/۱۲/۱۰ ۱۱:۰۵

در پاسخ به م-مشایخ بابد عرض کنم که فردی که آن همه عناوین دهن پرکن را داشت هبچوقت نمیامد در میانه باتری فروشی کند .خداوند به انسان عقل داده که فکر کند

۹۸/۱۲/۱۰ ۱۰:۵۸

سلام مهندس نایبی عزیزتر از جان ،همینه دیگه وقتی عرصه رقابت وجود ندارد بایدم با کاهو بره مجلس

۹۸/۱۲/۱۰ ۰۹:۲۳

چرا هیج کس با نامزدی که اقدام به دیوار نویسی آن هم با سایز بزرگ در شهر کرده و مسئولیت مدیریت شهری هم دارد برخورد نمی کند؟؟!!!!!!!!!!

۹۸/۱۲/۱۰ ۰۱:۰۲

خیلی هم اونجوری نیست ورود به فولاد بهمین راحتیها نیست که هر روزه هم اضافه بشه

۹۸/۱۲/۹ ۲۱:۳۶

ممنونم از تذکرتان

۹۸/۱۲/۹ ۲۱:۳۱

سلام نایبی عزیز خوبی سعی کن منشاء خوبی اخلاقی باشید شما نسل پاک انقلاب و رهبری هستید وقت گرانبها است خودت را با مطالب تفرقه افکنی مشغول نکن یادت نره پیشنهاد های سازنده بدهید نگذارید بدخواهان نظام سو استفاده کنند

۹۸/۱۲/۹ ۲۱:۰۶

لطفا صحت و سقم موضوع را آموزش و پرورش میانه توضیح دهد

۹۸/۱۲/۹ ۲۰:۵۲

تا فولاد از دست نرفته باید فکری به حال مدیرانش شود اگر شرکتی دولتی که بیت المال است نیاز به نیرو دارد باید امتهان برگزار کند و عادلانه جذب نیرو کند و مشخص شود این 200 نفری که بدون هیچ ازمون و.. وارد شرکت دولتی شده و هر روز بر تعدادشان افزوده میشود و حقوق های بالا دریافت میکنند چگونه و با صلاحدید چه کسی داخل شده اند جدیدا حتی از استان ها و شهرهای همجوار نیز نیروهای سفارشی داخل میشوند این حق میانه محروم است که توسط عده ای پایمال میگردد

۹۸/۱۲/۹ ۲۰:۳۴

بفضل الهی بنده پیگیرشان خواهم بود.امیدوارم هرچه زودتر دفتر نماینده و روابط عمومی شون مشخص بشن.
کارهای انجام شده را روزانه جمع بندی کنند و اخر ماه به مردم اطلاع رسانی کنند.اینکار هم توسط کارمند دفترشون انجام میشه

۹۸/۱۲/۹ ۱۹:۵۵

شما تنها فولاد را مثال نزنید ، تمامی ادارات اینگونه هستند ، حتی آموزش و پرورش ، بطوریکه بدون اطلاع رسانی ، کسانی را که مایل هستند حالا به هر علتی یا استخدام میکنند ، و یا از بازنشسته های مورد نظر دعوت بکار میکنند ، وضع واقعا اسفبار است

۹۸/۱۲/۹ ۱۸:۳۸

با تشکر از جناب نائبی عزیز:
در مورد بند ۳، تخلفات انتخاباتی شاید به این دلیل نیز چشمگیر شده بود که بتوانند با این روش تنور انتخابات را داغ کنند.

۹۸/۱۲/۹ ۱۷:۳۷

با سلام نظر شما صحیح است ولی در کشورهایی که افکار عمومی ارزش و اعتبار دارد دوست عزیز قبل از من خیلی های دیگر مطالبه کردند ولی نتیجه ای نگرفتند آیا تا به حال اتفاق افتاده که نماینده ومسیولی در سطح کلان ودر سطح شهرستان بر اثر فشار افکار عمومی وبخاطر گند کاریهای خود عذرخواهی کند ویا تغییر رویه دهد اینهمه از فساد اداری و رشوه و پارتی بازی گوش فلک پر شده آیا تغییر رویه ای ایجاد شده است شما برای نمونه فولاد فاز ۲ را نگاه کن شده حیات خلوت بعضی آقایان افراد نالایق خود استخدام کردند بیچاره افراد توانا ولی ادامسیز و هزاران مسئله دیگر امیدی به اصلاحات نیست این اصلاحات بنده را با اصلاح طلبها اشتباه نگیری

۹۸/۱۲/۹ ۱۷:۱۹

باور کنید مهندس هاشمی ۱۶ سال دیگر هم نماینده می بود بازهم روال قبلی را پیش میگرفت و میانه در همان حالت قبلی بود.
در آن دوره ها نبود یکبار به انتقادات پاسخ بدهد یا حتی اعلام کند که فلان انتقاد را شنیدم که وارد یا ناوارد است.
میترسید که به انتقاد جواب دهد و دچار حاشیه شود.راهی که روحانی هم در آن مسیر است.
تا وقتی که ما نماینده را هر ماه مجبور نکنیم به مسجد جامع بیاید و گزارش کار بدهد وضعمان مانند ۴۰ سال پیش دوره های نمایندگی است.
کاش وقتی از کسی حمایت میکنیم علتش هم بنویسیم.
مثلا بگوییم فلان نماینده فلان سد را با بودجه کامل ساخت.فلان نماینده فولاد را تعیین تکلیف کرد و جوانان دارای پارتی را استخدام کرد و افراد با عرضه تر بیکار ماندند.فلان نماینده خواسته مردم را باطومار به رییس جمهور رساند و فلان نماینده برای میانه آب شرب آورد. و....
نمایندگان جدید قطعا دوره راحتی نخواهند داشت و توسط بنده و اپثال بنده به چالش کشیده خواهند شد
دوران عافیت طلبی به پایان آمده

۹۸/۱۲/۹ ۱۷:۱۶

یاییلمامیش سؤز قالمییب. گرکدیر یایماغا دایاناسیز

۹۸/۱۲/۹ ۱۶:۵۹

نظر شما محترم اما اجازه دهید از نظرتان ایراد بگیرم و عرض کنم که اشتباه است.
شمایی که مطالبه نمیکنید و اجازه میدهید افرادی بیایند و نهایت سود را از نمایندگی میانه بگیرند و بروند، در مقابل فرزندان و آیندگان شهرستان میانه مدیونید.
شاید نظر بنده هم دارای اشکال باشد اما میتوان نظر جمع کاربران را هم در این مورد جویا شد

۹۸/۱۲/۹ ۱۴:۰۸

نظر بنده در مورد آرای پایین نامزدها, انتقاد از نامزدها نیست. حتی با حجم گسترده ردصلاحیتها, همین نامزدها میتوانستند با پشتوانه محکمتری وارد مجلس شوند. حتی اگر با همین حضور کمتر از نصف مردم, کافی بود 28000 نفر, تک رای نباشند. آنگاه همین منتخب اول, بیش از 20 هزار رای می داشت. آن ستادهایی که مروج این افکار مسموم بوده اند, خود بیشتر ضربه دیدند.

۹۸/۱۲/۹ ۱۴:۰۳

جناب رفیعی! باسلام. لطفا در ثبت نامتان شماره موبایل را هم درج کنید تا شما را عضو حقیقی بکنم تا بدون محدودیت, اظهارنظر کنید.

لطف دیگری بکنید و دقیقا بفرمایید: خطای مقاله من چیست و چرا تفرقه افکنانه است؟

۹۸/۱۲/۹ ۱۱:۰۲

صرف نظر از آمار و ارقام ارائه شده، پر واضح است که لحن نویسنده بسیار مغرضانه و از سر حمیت جاهلانه است. 

تا زمانی که رفتار فرهیختگان شهر (مانند جناب آقای نایبی‌) بر همین منوال باشد و بر طبل تفرقه و تعصب منفی بکوبند، میانه و میانه‌ای روی آسایش و توسعه را نخواهد دید.

 

تبصره: رای بنده در این دوره  هیچ یک از کاندیداهای منتخب سه گانه نبوده است!

۹۸/۱۲/۹ ۱۰:۵۶

فقط میتوانم بگویم احسنت ودست مریزاد وقتی شهری شورای انچنانی داشته باشد نمایندگانی اینچنین باز هم از سرش زیادی است ایکاش چهار نفر با فکر واندیشه شمابرای مردم لیدر میشدند واین فاجعه بوجود نمیامد نمایندگان قبلی با ان همه دک وپوز کاری انجام ندادند اینها که اصلا نمی تواند در تهران بهارستان راپیدا کنند

۹۸/۱۲/۹ ۱۰:۴۱

از این شاخه به آن شاخه پریدنتان برای چیست؟ من یک آمار ریاضی ارائه کرده ام چه ربطی به بی عرضگی دولت دارد که آن هم من باید وکیل مدافعش باشم؟ من هم مثل شما بین بد و بدتر, این را انتخاب کردم.

در مورد مهندس هاشمی, پیش از شما نیز هر کسی نماینده شده, تصور کرده همقد اوست ولی بعد از چهار سال فهمیده برای وقت گرفتن از یک معاون وزیر باید شش ماه در صف انتظار بماند. اگر نمایندگان تک دوره ای به اندازه یک پنجم ایشان کار می کردند بسیاری از مشکلات ما حل می شد. اجازه دهید فقط یک مثال بزنم:

بعد از مهندس هاشمی 4 نماینده آمده اند که مجموعا 16 سال نمایندگی میشود. در این 16 سال این 4 نماینده حتی 1 رشته هم نتوانستند به دانشکده فنی و مهندسی اضافه کنند درحالیکه باید دانشگاه صنعتی میانه میشد.

۹۸/۱۲/۹ ۱۰:۳۱

عنوان پروفسوری یا استادی، یک عنوان علمی است که برای اعضای هیئت علمی پس از کسب امتیازات علمی اطلاق می شود و پس از استادیاری و دانشیاری است. آقای دکتر فرمند در هیچ دانشگاهی از دنیا درجه استادی نداشته و عنوان جوانترین پروفسور آمریکا، پروفسور دانشگاه آزاد و ... دروغ بود. برای اثبات این، حاضر هستم در دادگاه حاضر شوم و تمامی مسئولینی که در مقابل این عنوان جعلی سکوت کردند تا مردم فریب بخورد، به دادگاه بکشانم تا پاسخگو باشند.

در دوره قبل نیز بارها به فرماندار وقت و معاون ایشان که اکنون فرماندار است، تذکر دادیم که اجازه ندهید ایشان از این عنوان کذب استفاده کند و مردم را فریب دهد لیکن چشم پوشیدند تا ایشان رای بیآورند.

۹۸/۱۲/۹ ۱۰:۲۴

با عرض سلام خدمت دوستان امروز میانه با مشکل بیکاری فراوان مواجه است. متاسفانه اقا زاده و خانم زاده میانه بیکار نیستند. از جناب حاج اسماعیلی تقاضا دارم واقعا به مسله رسیدگی کنند . فولاد میانه شده برای ژن های خوب شغل میدهده. اقای فرماندار و مسولان شهر خودتون به خواب نزنید. اگه شرکتی، اداره یاسازمانی نیازمند نیروی هست شفاف اطلاع رسانی کنید. نه بر اساس پارتی صرفا فرزند، همسر، یا فامیل فلانی بودن دور نزدیک شما بودن براش کار تعریف بشه. مسولان شهر چند نفر به فولاد میانه معرفی میکنید جهت کار ایا واقعا نیاز دارند یا صرفا بخاطر فرزند یا همسر فلانی بودن بهش کار می دهید؟

۹۸/۱۲/۹ ۰۹:۴۰

دوست بزرگوار ضمن تایید دیدگاهتان خواستم بعرض برسانم که تنها آقای نائبی از روحانی حمایت نکردند که ، اکثریت جامعه از وی حمایت نمودند و ما نمیتوانیم آقای نائبی را محکوم کنیم که چرا حمایت کردید

۹۸/۱۲/۹ ۰۸:۴۲

آقای نائب آمار ها درست !کاری نداریم یک دانش آموز ابتدایی هم به راحتی این آمارها را تحلیل میکند کار شاقی نکردید بجای این معلول ها علت ها را بفرمائید ونقش دولت مورد حمایتتان در مشارکت پایین جامعه چقدر بود؟
بی کفایتی دولت در قضییه بنزین و نارضایتی مردم بر کسی پوشیده نیست
چرا دوستتان ۷سال مردم است مردم را به سیب وگلابی برجام وعده دادند و آخرش گفتند من بلد نیستم وچرا بابت حمایتتان از این دولت بی کفایت از مردم عذرخواهی نکردید؟
نماینده میانه در مجلس نماینده کل ایران است ودر برابر همه مردم ونه فقط شهر خود پاسخگوست
وظیفه نماینده قانون گذاری است و هرکس امروز ادعایی غیر این بود به سرنوشت نمایندگان قبلی دچار خواهد شد
برترین نماینده ادواری ما آقای سید حسین هاشمی بوده است که۱۸ سال از بیست سال نمایندگی اش رئیس کمیسیون صنایع و معادن بود که می توانست خدمات ماندگاری را نه تنها برای میانه بلکه آذربایجان انجام دهد که نکرد ونمایندگان فعلی ما هم عمرا به این حد برسند
متاسفانه نمایندگان ادواری نه تنها دنبال خدمت به شهر نبودند بلکه دنبال کادر سازی برای خود در ادارات شهرستان بودند وبا تحمیل افراد نالایق بر بدنه مدیریت شهر باعث عقب ماندگی شهر شدند
در ادوار گذشته وضعیت کشور از نظر مالی قابل مقایسه با امروز نیست و نمایندگان ادوار گذشته می توانستند بهتر عمل کنند که نکردند
وضعیت امروز و مشارکت پایین معلول لیست تکرار و مدیریت غربگرایان بود که مسکن مهر را مزخرف و ایرانی را تاحد پخت آبگوشت بذرپاش میدانند و پیرمردهای پرتاب عرضه را ب جوانان تنگ کردند و خود در ایام سیل وزلزله در کیش وجشن تولد بودند پس آقای نائب محترم امثال شما به خاطر حمایتتان از دولت روحانی و سید حسین هاشمی نه تنها شاکی نیستید بلکه متهمید ودر دادگاه الهی و وجدانتان باید پاسخگو باشیید
فرمند چه دکتر باشد و چه پروفسور فرقی ندارد برای چهار سالش باید پاسخگو باشد نمایندگانی که ۲۰سال نماینده بودندچهار برابر فرمند باید پاسخگو باشند حالا شما از فرمند خوشتان نمیاد و این دلیل شخصی است به مردم ربطی ندارد
شما بارها نظرات که خلاف نظرتان بود حذف کردید و مثل حسن روحانی به منتقدین بی شناسنامه وبیسواد خطاب کردید وبه جهنم حواله.... پس نشکنید قلمها را...

۹۸/۱۲/۹ ۰۴:۰۸

سلام
شما واقعاً تحلیگر هستید یا یک ریاضیدان؟!
شما انصاف دارید ؟!
شما تو زندگی بیشتر دروغ میگویید یا راست؟!
شما رفتارهای پوپولیستی دارید یا دلسوز هستید؟!
شما خدا را میشناسید؟!
اگر میشناسید وانصاف دارید کاندیداهایی که در طول چهل سال شما پشتیبان وحامیشان بودید از عملکردشان بنویسید ؟!
اگر بود کاندیداهای شما طلا بنویسید چند عیار بود واز عیارشان بگویید؟!

۹۸/۱۲/۹ ۰۱:۳۲

اصلا نمایندگی برازنده هاشمی بود والسلام

۹۸/۱۲/۹ ۰۱:۱۱

درموردمهندس هاشمی هم درنظر داشته باشید ایشان آن موقع تمام تلاششان راکردند بودجه برای تغییر مسیر اتوبان ازطرف دولت سازندگی و اهالی میانه تامین نشد خاطرات هاشمی رفسنجانی.

۹۸/۱۲/۹ ۰۱:۱۰

بیدار شو عمو جان بیدار شو و از غار خود بیرون بیا. هاشمی سالهاست که نیست.
این شعار هم خیلی وقت است که کهنه شده. این شعار برای سالها پیش بود که عده ای بی کفایت و نالایق با دستاویز قرار دادنش خواستند راهی مجلس شوند، که به حول و قوه ی ما مردم راهی شدند و شد آنچه نباید میشد.

۹۸/۱۲/۹ ۰۱:۰۸

عزیزان این مطلب رو هم درنظرداشته باشید که اکثر رای دهندگان از روی اجبار مثل استخدام فرزند یا قطع شدن یارانه یا حمایت معیشتی مستمری تامین اجتمالی حقوق کمیته یا بهزیستی وغیره در انتصابات شرکت کرده اند.

۹۸/۱۲/۹ ۰۱:۰۰

یازدیم آما vom یایمادی...

۹۸/۱۲/۹ ۰۱:۰۰

در ردیف ۴ نوشتین آقای حاجی اصغری با ۲۴.۹ درصد برنده انتخابات شد. مگر قانون قبلی ۲۵ درصد نبود؟

۹۸/۱۲/۹ ۰۰:۴۰

سلام میانه اگر هاشمی دخالت کند راه بجایی نخواهد برد. باید دست هاشمی و دارو دسته مفت خور او از شهر برچیده شود.

۹۸/۱۲/۹ ۰۰:۱۵

تو باغ نیستی
به همت پرفسور فیلتر نصب کردن

۹۸/۱۲/۹ ۰۰:۰۸

آقای نایبی اربابان شما(هاشمی و ...) آنقدر گنده کاری کردن که به این زودیها قابل جبران نیست
و اگر هاشمی کار بلد بود از استانداری تهران برنمیداشتن حالا تو اسمش رو بذار معاون وزیر!!!
ضمنا وقتی اعضای دولت در این چهار سال اخیر قدمی از قدم برنداشت می گین پول نیست و قیمت نفت پایین هست و... حالا انتظار داشتی پرفسور عزیزمان چیکار کنه!!!
همین که نگذاشت شما و امثال شماها میدان داری کنین یک دنیاست
نه این که کاری نکرده، شمای تهران نشین اگه یک بار وقت می‌گرفتین حضورا خدمتشان می رسیدید متوجه فعالیت ایشان می شدین

۹۸/۱۲/۹ ۰۰:۰۲

واقعٱ همین است که میفرمایید نمیدونم امثال این آقایان چقدر به این تفکرات اختلاف افکن خود ادامه میدهند

۹۸/۱۲/۸ ۲۳:۳۵

میشه منظورتون از مدیریت لایق فولاد رو واضح تر بگین ممنون

۹۸/۱۲/۸ ۲۱:۲۳

میانه بدبخت شد و به عصر سنگی سقوط کرد

۹۸/۱۲/۸ ۲۱:۲۰

با سپاس و تقدیر و تشکر از زحمات جناب آقای نائبی عزیزو فاضل.

۹۸/۱۲/۸ ۲۱:۱۹

احسنت.میانه به انحصار تبدیل خواهد شد

۹۸/۱۲/۸ ۲۰:۳۰

باسلام شما فرموده اید با این رای کم باز هم از ایشان یعنی نماینده ها حمایت میکنیم جواب شما این است وقتی بنده تو تمام انتخابات به جز این انتخابات شرکت کرده ام واز همه شان نا امید شده ام ولی این دوره با علم شرکت نکرده ام یعنی من و نماینده منتخب هیچ مسئولیت و ولایتی نسبت به همدیگر نداریم پس حمایت ومظالباتی هم در کار نیست

۹۸/۱۲/۸ ۱۹:۳۲

جناب نائبی عزیز لطف کنید در یک جدول آمارها را بیاورید تا خوب روشن شود که چه خبر بود

۹۸/۱۲/۸ ۱۹:۲۵

مدیریت لایق فولاد و برنج‌کاری تو میانه و گردش ۴۰۰میلیاردی پول تو میانه کار کدوم نماینده بود؟
۴سال بعد بازهم به انتخاب غلط یازدهمتان غبطه خواهید خورد

۹۸/۱۲/۸ ۱۹:۲۳

نگفتم لیاقت میانه‌ای همینه میگه برای چی فولادو افتتاح کردن
شما باید برین و گوسفندچرانی کنید فولاد براتون ...
درصمن اشتباه مکان‌یابی ربطی به اون نداره
الحق که خلایق هرچه لایق درصمن من هیچ نسبتی با نمایندگان قبلی یا کنونی ندارم
الحق که خلایق هرچه لایق

۹۸/۱۲/۸ ۱۹:۱۴

از دوستانی که کامنت بنده را آنلایک کرده اندعاجزانه خواهشمندم علت مخالفت با متن بنده را اظهار کنند اگر مقدور است

۹۸/۱۲/۸ ۱۸:۲۰

مستدل تحلیل کردید

۹۸/۱۲/۸ ۱۸:۲۰

جناب مهندس نائبی تحلیل زیبایی از انتخابات ایندوره کردید ، دست مریزاد

۹۸/۱۲/۸ ۱۸:۱۴

وقتی دانشجویی در طول ترم استادش را نبیند و به کلاس نیاد و رئیس دانشگاه به اساتید فشار بیاورد که نمره بده, اگر این دانشجو فردا پزشک شد قاتل می شود, اگر مهندس شد ساختمان فرو می ریزد اگر معلم شد آینده مملکت را به فنا می برد.

۹۸/۱۲/۸ ۱۸:۱۴

مردم دیگه امیدی نداشته وندارندکه رای بدندواقع بین باشیم.
مطالباتمون درحدزنده موندن تقلیل یافته.
گونلریمزبیربیرنن یاماندی

۹۸/۱۲/۸ ۱۸:۱۱

مقاله نیست بیشتر شبیه تخریب نماینده های فعلیه. درست یا غلط مردم انتخاب کردن این دو نفر وارد مجلس دهم بشن، پس به انتخاب مردم احترام بذارید. همانطور که این انتخابات نشان دادن مردم از نماینده‌های فعلی ناراضی هستند. شخصی از نمایندگان فعلی به قول شما بعد از 20 سال رفت مجلس و عمل کرد رضایت بخشی از خودش نشان نداد ولی ما نماینده‌ای هم داشتیم که 20 سال در مجلس بود و باعث شد میانه در بن‌بست فعلی قرار بگیره و یک نه بزرگ از مردم دریافت کنه
علت حضور کم مردم در انتخابات فقط مختص به میانه و نبود نامزدهای اصلی!؟ نیست. عملکرد ضعیف مجلس و شرایط نابسامان فعلی کشور باعث حضور کم رونق در انتخابات مجلس یازدهم در سراسر کشور شد.
به قول معروف "گر تو بهتر میزنی، بستان بزن". جناب نائبی شما و همفکرانتان اگر می‌تونید شرایط میانه رو بهتر کنید، بسم‌الله این گوی و این میدان... ولی خودتان هم میدانید شماها فقط در فضای مجازی ادعا دارید و در جامعه محبوبیت و مقبولیت ندارید...

۹۸/۱۲/۸ ۱۷:۳۸

اگر اینجا گذاشتن عکس امکان پذیر بود، از پوستر های فرمند ارسال میکردم که ببینید امسال هم از دکتر استفاده کرده بودن و هم از پرفسور
شهرتی فر نماینده اسبق میانه اینو از دانشگاه آزاد استعلام کرده بودند و دانشگاه مجاز بودن ایشون برا استفاده از این عنوان رو اعلام کرده بودند
میتونید به آرشیو فرمانداری مراجعه کنید جناب مشایخ!

۹۸/۱۲/۸ ۱۷:۳۴

سلام ورشکستگی فولاد مربوط به سال‌های قبل هست که تحصیلات مدیرعاملش علوم انسانی بود نه الآن

در مورد کاشت برنج هم فرمند از وزیر کشاورزی برای کاشت برنج در میانه مجوز گرفته و این شایعه ممنوعیت در میانه دروغی بیش نیست

۹۸/۱۲/۸ ۱۷:۰۶

باسلام سواد سیاسی داشته باشیم اولا دوست عزیز اینکه حق آبه یا حق برنج کاری یا فولاد را به نمایندگان نالایق دوره دهم میچسبانی اگه از دوستان یکی از نزدیکان ایشان هستی بهش بگو دود فولاد وآلایندگی زیست محیطی رو چرا حل نکردید به جای آن یکی فامیلش رودربهداشت درمان میانه استخدام میکنه یکی هم الکی اعدای پرفسوری داشت دوست عزیز لطفا اینو بگوبهش دود فولاد امان رو از ساکنین فولاد گرفته پس خیلی.....کردن فولاد رو افتحتاح کردن

۹۸/۱۲/۸ ۱۶:۴۷

دروغ بود. آن موقع هم دکتر جمشیدی این دروغ را مطرح کرد. فرمانداری میانه در قبال این فریب, سکوت کرد.

۹۸/۱۲/۸ ۱۶:۳۳

کاش او شعری بوردا دیسن

۹۸/۱۲/۸ ۱۶:۱۰

ضمن عرض خسته نباشید به جناب مهندس نائبی عزیز از بابت مقاله و تحقیق خوبشان. راجع به بند هشتم هم واسه من جای سوال این بود که چهار سال قبل تو همه پوستر ها و تبلیغات عنوان پروفسور قید شده بود ولی امسال تقلیل یافته بود به دکتر ؛خواستم بدونم اون سری به مردم ایشون دروغگو گفته بودند که پرفسور هستن یا اینکه مدارج علمی رفته رفته تقلیل پیدا می‌کنه و‌ما خبر نداریم ؟

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۵۶

گویا این جناب بازنشسته انتقادشون نه به خطا که به سنت شکنی شماست.
در این جامعه سنت پنهان کاری سنتی است که حاکم و محکوم دچارش هستیم و هنوز بر من مشخص نیست که این شیوع از بالا به پایین بوده یا از پایین بالا.
ما عادت داریم به نادانستگی
علت سقوط هواپیما
تعداد کشته شدگان .‌‌...
زمان دقیق ورود کرونا به کشور

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۴۶

جناب اقای نایبی عزیز،
بررسی و بیان شیوایی بود. به گونه ای که حتی فارغ التحصیلان کلاس نرفته و استاد ندیده ی دانشگاههای کاغذکنان و ترک نیز میتوانند درک کنند.

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۴۰

آقای نائبی
بهتراست به نظر ورای همشهریان خود حرمت قائل شیم وبجای تفرقه افکنی به دنبال مطالبات مردم باشیم.بیایید رفتارهای جناحی واغراض شخصی رو کنار بگذاریم.

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۳۹

به نظر بنده با اين همه دروغ و گروني و وضعيت مملكت باز خيلي ها از خواب بيدار نشدن و (...).

صد سال وقت ميخواد فرهنگ مون فقط درست بشه مابقي چيزها به كنار

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۳۶

جالبش اينجاس اون يكي كانديداها نبودند والا همه اينها ٢٠٠٠ تا بيشتر راي نداشتن!!

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۳۳

فرمودید: انتقاد به آمار من دارید, ولی نگفتید کجای آمارم خطاست؟

این مقاله بیشتر ریاضی است تا سیاسی و بهتر است فرافکنی نکنید. 

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۳۱

این که در همان بند اول ذکر شد.

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۲۹

بعید به نظر میرسه این همه تک‌رای باشد مگر اینکه ...
چون امسال شرکت کننده کمتر بود و خانوادگی کمتر بود

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۲۶

میانه در دور یازدهم بدترین انتخاب را داشته است
۴سال بعد مشاهده می‌کنیم فولاد ورشکسته شده و حق آبه میانه سلب شده .حق برنج‌کاری سلب شده و...
شاید مردم لایق همینها باشند شاید هم چوب خدا برسر میانه‌ایهاست

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۲۰

باسلام خدمت جناب نایبی عزیز انتقادی به آمار وارقام حضرتعالی داشتم که نماینده منتخب پشتوانه مردمی ندارند.آبا نمایدگان محترم ادوار گذشته ومورد اقبال حضرتعالی که با امضای مهندس ترکان وزیروقت راه نامه ای بامضمون اتوبان از ۱۷/۵کیلومتری میانه میگدرد را در نماز جمعه پخش نکردند پس چه شد ؟!بجای فرا فکنی بیاییم با مطالبه گری توام با حمایت از منتخبان در کاستن از آلام ودرد رنج همشهریان ومشکلات شهر گام موًثر برداریم.

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۱۹

میرزاده عشقی 100 ایل بوندان قاباق بئله بیر مجلیسه گوره شعر دئییب: (...)

۹۸/۱۲/۸ ۱۵:۰۱

بسیار ممنون از تحلیل بجایتان.بدا به حال کسی که یک روزی مردم آنها را رد کنند.
ای کاش این کم اهمیت جلوه دادن شما باعث نشود نماینده ها تلاش چند برابری نکنند.
ما با همین رای کم هم ازشون حمایت میکنیم اما روال قبلی هارو ادامه ندهند
بنظرتان اولین جلسه پرسش و پاسخ را کی باهاشون برگزار کنیم؟ اهدافشان را بپرسیم؟حتی اینترنتی...
پیشنهاد من به دوستان سایبری اینست که از همین امروز شروع کنیم و ۴ سال پیگیر و پرسشگر باشیم و فرق آنرا با ۴سال بی تفاوتی برایمان مانند همین مطلب مقایسه و تحلیل کنیم
سوال اول برای اشتغال افراد بیکار چکار خواهید کرد؟

۹۸/۱۲/۸ ۱۴:۵۵

عمری بود و کرونا و.....از پا در نیاوردمون سالهای بعد راجع به این نماینده ومنتخب دور دوم صحبت خواهیم کرد !!! اما سالی که نکوست از بهارش پیداست!!!!!!

۹۸/۱۲/۸ ۱۴:۵۲

وبه اینها اضافه کنید بی تفاوتی بیشتر از نصف افراد واجد شرایط رای دادن به اینکه چه کسی وارد مجلس خواهد شد واقعا برای بیشتر مردتفاوتی ندارد که چه کسی نماینده خواهد شد چون مردم همه طیفها را امتحان کرده اند وبه این نتیجه رسید هستند که نمایندگان میانه فقط از نظر ظاهری باهم فرق دارند و خاصیت دیگری ندارند

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز