کد خبر: ۹۴۰۸۰
۱۲۸۹ بازدید
۵۶ دیدگاه

نگاه امنیتی بجای نگاه ایمنی به کرونا

۱۳۹۸/۱۲/۱۵
۲۳:۰۱

هنوز که دو ـ سه هفته از وجود کرونا در ایران گذشته است، هیچ مسئولی از میانه این ویروس فاجعه بار را گزارش نکرده است و چنان این خبر را کتمان و پنهان کرده اند تو گویی با پاک کردن صورت مسئله می توان این ویروس را پاک کرد.

درد زمانی دو چندان می شود که یادت بیافتد نماینده ای در مجلس داری که در همان کمیسیون بهداشت است و برخلاف دیگر نمایندگان، هیچ خبری از وجود کرونا در حوزه خود مخابره نمی کند و صدور تسلیت به یک ورزشکار اهل اشنویه را بر این فاجعه ملی ترجیح می دهد.

حرکت مسئولین میانه یک روز پس از خبر انتقادی صدای میانه در روز نهم اسفند (تدابیر مسئولین میانه در قبال ویروس کرونا!) و با برگزاری جلسه و بازدیدهای تشریفاتی و بی تاثیر آغاز شد وگرنه تا همین امروز میانه ای ها بی خبرند که چند بیمار کرونایی و چند فوت کرونایی دارند و اگر گزارش هماهنگ نشده ی تبریز مبنی بر وجود 2 کرونایی در میانه نبود، تا الآن، بنا بر تکذیب این واقعیت بود.

از همین روست که شهروندان دو شاخه شده اند: گروهی بر دامن شایعات افزوده و تعداد بیماران و فوتی ها را بیشتر و بیشتر می کنند و گروهی با تکیه بر سکوت مسئولین، آرامش یافته و در مقابل این ویروس کشنده، رفتار ایمنی و بهداشتی ندارند از آن نانوایی که نان و اسکناس را با یک دست میگیرد تا آن راننده تاکسی که نمی داند با مسافران رنگوارنگ چه رفتاری داشته باشد.

ممکن است شهروندان میانه ادعای فرمانداری مبنی بر وجود دستگاهی نامرئی در ورودی های شهر را باور کنند و با تصور اینکه ایشان بیدار است، با آرامش بخوابند لیکن اگر روزی مشخص شود که کنترلی روی مسافران نبوده، درمانگاه اختصاصی برای کرونایی ها نبوده، آموزش های لازم برای کارمندان و رانندگان و نانوایان و ... برای رفتارهای متقابل با دیگران نبوده، آنگاه قضاوت دیگری درباره مسببین خواهند داشت.

آمار نزدیک به 6 هزار شهروند میانه ای در کانال صدای میانه در مورد عملکرد مسئولین میانه در مقابل ویروس کرونا نشان می دهد که تنها 12% مردم از عملکرد مسئولین راضی هستند و 88% نه:

همین الآن هم دیر شده است اما تمام نشده است. بهتر است مصلحت اندیشی های سیاسی کنار گذاشته شود و مردم را نسبت به احتمال رخ دادن یک فاجعه آموزش بدهند و وسایل ایمنی و بهداشت را در اختیار آنها قرار دهند.

جا دارد در کنار گلایه از امنیتی کردن این موضوع توسط مسئولین بهداشت، فرماندار محترم و نماینده عزیز، از کسانی که هرچند با تاخیر، از تلاشهای شبانه روزی شان فروگذار نمی کنند کمال امتنان را داشته باشیم، از تمامی کادر درمانی شهر گرفته تا شهرداری میانه و آچاچی و شخص دادستان محترم که شاید نقش ایشان در این برهه به لحاظ گرانفروشی و احتکار و ... ، از دیگران مهمتر باشد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۸/۱۲/۱۹ ۰۹:۵۱

آقا جان ، آمدند و نشستند و خوردند و ( شیرینی و چای میوه ) برخاستند ، و حق جلسه دریافت کردند ، جالب اینجاست که فرض کنیم اینگونه جلسات حداکثر ۲ ساعت طول بکشد ، یعنی اینقدر فعالیت کردند که حتما جهت تامین انرژی از دست رفته شیرینی و چایی و میوه بخورند ؟

۹۸/۱۲/۱۹ ۰۹:۱۱

تو را خدا خودتان ببینید. این عکس اولی بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز از بیمارستان خاتم و بیماران کرونایی است. همین جمع به تنهایی می تواند خطرناک باشد. نه تنها هیچکس جز یک خانم ماسک نزده و دستکش ندارد بلکه پذیرایی هم به راه است. یعنی 10 نفر با هم نشسته اند بدون دستکش و ماسک. نتیجه این جلسه چی باشه خدا می دونه.

دومین عکس هم نشست فرماندار با همان خبرنگارهای سوگلی و ... است که باز دریغ از یک ماسک و دستکش.

موضوع هر دو جلسه راهکارها و تدابیر مواجه با کرونا! است:

photo 2020 03 06 06 20 37

 

 

photo 2020 03 05 23 45 01

۹۸/۱۲/۱۷ ۱۵:۴۰

سلام دوست بسیار عزیزم اختیارات فرماندار و دادستان در مسائل نسبتا بزرگ مانند قرنطینه شهرها محدود است و شما مطمئن باشید نمیتوانند بدون اذن مرکز استان و کشور کاری کنند ولی در مورد فرماندار نماینده عالی دولت در کشور همانطور که رئیس جمهور در مسائل کلان مملکت کاره ای نیست فرماندار هم به همان نسبت در شهرستان اختیاراتش خیلی محدود است

۹۸/۱۲/۱۷ ۱۲:۳۰

سلام واقعیتش اینکه با این (...) خام و بی تجربه که حتی نتونست کامیون ها را مجاب کند از اتوبان تردد کنند تا تصادفات در جاده های میانه کمتر شود .بعید هست که بتونه ورودی های میانه را ببندد و ورود مهمان ها را به شهرستان در راستای کنترل کرونا ،غدغن کند .ولی فکر کنم دادستان شهرمان با شجاعتی که از ایشان سراغ دارم توانایی بستن ورودی های میانه را داشته باشد

۹۸/۱۲/۱۷ ۰۹:۱۶

مسئولین محترم فقط اگر به این پاسخ بدهند که در مورد آن یک نفر فوتی کرونایی چه تدابیری اندیشیدند کافیست. آیا کفن و دفن آن آداب مخصوصی داشت؟ آیا به شهروندان اطلاع دادند که ایشان کرونایی بوده و در مجلس ختم ایشان و حتی منزل ایشان حضور نداشته باشند؟ (به لحاظ احتمال وجود این ویروس در بستگان نزدیک)

۹۸/۱۲/۱۷ ۰۹:۰۹

کانال صدای میانه نیز مانند سایت صدای میانه، دارای بیش از 20 هزار شهروند با تضارب افکار و تضاد رفتاری است. ذیل همین تصویر ملاحظه می کنید که 19300 نفر این پست را دیده اند و 5877 نفر به آن رأی داده اند. یک بار اگر در این نظرسنجی شرکت کنید ملاحظه می کنید که حتی تا یک سال دیگر نمی توانید دو بار شرکت کنید. لذا این نظرسنجی به واقعیت بسیار نزدیک است.

۹۸/۱۲/۱۷ ۰۹:۰۵

در صدای میانه اگر کسی مطلب منتشر کند، به ازای هر کامنت، برای ایشان پیام می آید بنده نیز همین امتیاز را دارم. سر زدن به مطالب کسانی که با کانت حقیقی مطلب را منتشر نکرده اند در وقت و حوصله من نیست لذا باقی می ماند یا با تاخیر تایید می شود.

۹۸/۱۲/۱۷ ۰۸:۵۹

مطالب کانال صدای میانه رو به عنوان شاهد حرفتان ارائه کردید!

۹۸/۱۲/۱۷ ۰۱:۲۳

جناب آقای نایبی لطفا در مورد انبارهای ضایعات بخصوص در شهرک امام که در کنار خانه ها و مغازه های فروش ارزاق عمومی به وفور دیده میشوند گزارش مصور و مطالبی درج کنید این اماکن واقعا آسایش آرامش اهالی را مختل و موجب نگرانی و استرس زیادی شده اند چون در این مراکز آلوده ترین ضعایات از آلوده ترین جاها یعنی از داخل آشغالها سطح شهر و اکثرا توسط افراد معتاد و با کمال تاسف اخیرا با تعطیلی مدارس تعدادی از دانش اموزان نیز به جرگه اشغالگردها پیوسته و مدام در بین شغالها و پرسه میزنند آیا با وجود ناقلان این چنینی که سر تا پا آلوده هستندضدعفونی بازار یا برخی دیگر از اماکن تاثیری خواهد داشت ؟؟ مسلما جواب منفی است چون در مقابل کمترین سالم سازی و پاکسازی بیشترین آلودگی توسط این افراد به کل جامعه سرایت خواهد کرد بنا بر این ایجاب میکند که مسئولین در اسرع وقت نسبت به ضد عفونی و سمپاشی و تعطیلی و پلمپ انبار های ضایعات اقدام قاطع اعمال نمایند توضیح اینکه اکثر قریب به اتفاق صاحبان و گردانندگان این اماکن نه تنها افراد نیاز مندی نیستند بلکه افراد متمکنی نیز میباشند که با بی رحمی تعدادی معتاد و بجه را اسیر سود جویی خود کرده و سبب آلودگی جامعه میشوند در شهرکهای اطراف که زمینه مساعدی در آلودگی و الوده سازی دارند نیاز است کنترول بیشتر و با قاطعیت و جدیت افزونتر اقدام شود معلوم نیست چرا مسئولین به این موضوع مهم اصلا اهمیتی نمیدهند .!!!

۹۸/۱۲/۱۷ ۰۰:۴۷

سلام آقای نایبی
چرا وقتی مطلبی توسط خودتان نوشته می شود تمام نظرها را سریع نمایش می دهید ولی برای برخی نه؟

۹۸/۱۲/۱۶ ۲۳:۴۵

این حقیر از زحماتی که گردانندگان سایت صدای میانه در راستای شفاف سازی و مبارزه با ویروس کرونا متقبل میشوند، قدردانی میکنم. یکی از بزرگان وعده دادند که شیوع ویروس کرونا را چنان کنترل میکنیم که جهانیان متحیر شوند. این جمله بسیار مسرت بخش و امیدوار کننده است و همگی باید دست در دست هم دهیم تا این شعار تحقق یابد و به امید خدا از شر این ویروس منحوس رهایی یابیم. باید به این نکته دقت کنیم که آیا بدون توجه به پروتکل های بهداشتی می توانیم در این راه موفق شویم. این پروتکل ها حاصل تحقیقات بین المللی بوده و بایستی مو به مو اجرا شود. عرایضم را را با یک مثال ادامه می دهم. یکی از راه های انتقال این ویروس از طریق تماس انگشتان دست با سطوح آلوده است. از ریاست محترم بیمارستان خاتم الانبیا که به بیماران کرونایی اختصاص یافته است درخواست میکنم توضیح دهند که چرا کارتکس ورود و خروج کارکنان بیمارستان را از حالت اثر انگشت به کارتی و یا حتی ثبت دفتری تبدیل نمی کنند. همه عزیزان اطلاع دارند که تعداد زیادی از کارکنان هر روز و در سه شیفت کاری ورود و خروج خود را با تماس انگشتان خود در کارتکس ثبت میکنند. این امر ریسک سرایت به ویروس را بسیار بالا می برد. شاید مسئولین محترم بیمارستان اذعان کنند که در محل دستگاه ساعت زنی مایع ضد عفونی کننده گذاشته ایم. طبق نظر اکثر پزشکان، اثر مایعات ضد عفونی کننده چند دقیقه ای طول میکشد تا ویروس را از بین ببرد، و این یعنی افزایش ریسک آلودگی. ضمنا احتمال دارد چند تا از کارکنان به علت اتمام مایع ضد عفونی کننده، بدون استریل کردن سنسور اقدام به تماس انگشت خود کند، زیرا تاخیر می خورد. از طرف دیگر، چون دانشگاه های علوم پزشکی و بیمارستانهای تابع الگو هستند، عدم جمع آوری کارتکس انگشتی می تواند الگوی غلطی برای سایر ادارات شود. از آقای دکتر سیمین فر تقاضا میکنم به نه تنها به تمامی بیمارستانها و مراکز درمانی بلکه به تمامی ادارات ابلاغ فرمایند تا اقدامات لازم در خصوص جمع آوری کارتکس انگشتی تا زمان فروکش ویروس، صورت پذیرد.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۸:۲۳

جناب نایبی با سلام
مشت نمونه خروار است و متاسفانه پاک کردن صورت مساله ، روش جاری مسئولان ماست و بدون اینکه برای حل مساله قدم بردارند ، سریعا آن را پاک می کنند . اولین قدم برای حل یک مساله و مشکل ، problem solving , پذیرش آن مورد به عنوان مشکل است ولی مسئولان محترم در بدو امر حاضر به پذیرش هیچ مشکلی نیستند و زمانی به خود می آینر که زمان برای حل مساله بسیار دیر است .

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۸:۱۳

مسئولین چه بگند چه نگند مردم رعایت می کنند شما نگران نباشید.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۷:۳۲

این کوچولوی سیاسی که این پیام رو نوشته،متوجه نیست که قضیه در مورد سلامته،ایشون و طرز تفکری که ایشون از اون تغذیه مغزی میشه همه چیز رو سیاسی کردن،مطمئن باش همین سیاسی کاری ،نتیجه اش فرو پاشی است.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۷:۲۲

با نزدیک شدن سفرهای نوروزی از دادستان محترم میانه خواهشمندیم دستور قضایی قرنطینه میانه را صادر نمایند.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۶:۵۷

ببخشید اگر به همین راحتی شانه خالی می کنید, از خیر آن یک دست میز و صندلی و حقوق ماهیانه هم بگذرید.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۶:۰۸

اسمشو بگیم اونوقت همون نهاد کلکمونو میکنه چون خیلی منطقی هستن

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۵:۳۴

نیازی به مسئولین محلی و اعلام آمار میانه نیست. این یک مسئله جهانی و ملیه. اگر چشم و گوش خودتان را باز کنید می‌بینید رادیو و تلویزیون و همه سایتهای خبری و کانالهای اجتماعی داخلی و خارجی دارند در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌کنند. اگر کسی بخواد رعایت کنه، می‌کنه. کورنا را وسیله‌ای برای تخلیه عقده‌های سیاسی خودتان نکنید...

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۵:۱۳

جناب آقای نائبی عزیز فاجعه در همین نزدیکی ها شهرمان قرار گرفته اما متاسفانه گوش شنوایی وجود ندارد چون سیاست حاکمیت بر مبنای سانسور پایه گذاری شده و بدتراز همه این خود ما مردم هستیم که بی اعتنا براین مسایل با موضوعی به این مهمی همراهی می کنیم تا وضع از این نیز بد و بدتر شود چون همه ی ما به دنبال منافع شخصی خود هستیم نه منافع ملی .

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۴:۵۰

اقدام سریع و بی هزینه این است که مردم را بترسانند. مردم بدانند که شرایط، عادی نیست. از تجمعات پرهیز کنند. از رفت و آمد پرهیز کنند. از خریدهای غیرضروری پرهیز کنند. آداب کرونایی را برای خریدار و فروشنده تعلیم دهند و هر فرد برای انتخاب یک پرتغال، ده تا پرتغال را ورانداز نکند. مردم بدانند که یک بحران وجود دارد و اگر مواظب نباشند ممکن است فاجعه ای رخ دهد. اگر آمار واقعی ارائه شود، مردم خود به خود خواهند ترسید و مواظب خواهند بود.

بدون هزینه و بدون امکانات خیلی کارها می توان کرد.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۳:۴۵

لطفا اسم اون نهاد ها رو بگین که نمیذارن آمار علنی بشه،این حق مردم هس که بدونند،

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۳:۲۸

من خودم کاری داشتم رفتم زنجان و برگشتم. کجا مسافرین را کنترل می کنند؟ چرا شعار می دهید؟

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۳:۱۶

واقعا دستتون درد نکنه راست میگین ای کاش مسولین محترم یه فکری هم به حال سربازان بکنن دقیقا زندانیهارو آزاد میکنن ولی فکری برا سربازان نمیکنن

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۳:۱۳

متاسفانه نماینده های ما سعی میکنند بچه های خوب باشند تا نماینده .تا صد سال دیگر هم به چنین آدمهایی رای نخواهم داد

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۲:۵۸

تو که خودت خووب آتیش بیار معرکه ای،از مسئولان چ انتظاری داری باغیرت!!!

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۲:۵۶

واقعا ممنون از شما آقای طالبی بابت مطلبی که فرمودید همه جای ایران تعطیل شده و همه در فکر خود و کسب و کارشان هستند در این میان هیچکس از سربازان هیچ حرفی نمیزند سربازانی که داخل پادگان امکاناتی ندارند و (...)

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۲:۲۵

داداشم اگه بیدار بودن تو داروخونه ماسک پیدا میشد .به مردم اطلاع رسانی میشد از خونه بیرون نمیودن.تعداد کرونا را در شهرمون سانسور نمیکردن تا مردمون اطلاع پیدا میکردن .

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۲:۱۲

جناب نایبی مسئله کرونا مسئله ملی شده .آگاه سازی باید در تمامی اقشار وخانواده ها انجام بشه .متاسفانه خیلی از افراد هنوز به عمق فاجعه توجه ندارند که اگر رعایت نکنند اگر در مجامع عمومی حضور پیدا کنند اگر هزار هشدار دیگر را نادیده بگیرند عین طاعون ووبااپیدمی پیدا می‌کنه ودر اینصورت بیمارستانها هم جا نخواهند داشت و باید در مسافرخانه ها و بیمارستانهای صحرایی بیماران اسکان داده و قرنطینه شوند ....باز هم ممنون از هشدارهای شما.....در پایان فقط عرض میکنم فقط در خانه باید بمانیم تا اپیدمی ایجاد نشود .

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۲:۰۵

اقای نائبی درست میفرماییدمنتهانگاه امنیتی وعدم شفافیت تنهامختص میانه نیست متاسفانه درکشورنهادینه شده.بعنوان مثال بعدازچندین ماه تعداددقیق جان باختگان ابان ماه اعلام نشده یاتعدادجان باختگان مراسم خاکسپاری درکرمان.حتی درصدمشارکت انتخابات هم جای تردیدداره و..
دراین قضیه ویروس کروناهم بعضاافشاگری های میشه ازنماینده وزارت بهداشت درگیلان ونماینده مجلس و... خبرهای ناگواری ست که حاکی ازعدم شفافیت هست.ترس ازاینست ایران رکودمبتلاودرصدفوتی رادرجهان جابجاکند.
خداخودش بدادملت برسد.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۱:۳۱

سلام.مقصراصلی دانشگاه علوم پزشکی تبریزهست چون شبکه بهداشت میانه هم وابسته به ان هست.
یادمان هست اوایل سایراستانهاتعدادمبتلاهایشان رااعلام میکردندولی ازدانشگاه علوم پزشکی استان خبری نبود.
درثانی اینجاایجاددانشکده پزشکی مستقل به وضوح اهمیت خودرانشان میدهددرهمین سراب وخلخال.
اولین مبتلایان استان درسراب شناسایی شدولی شبکه بهداشت دراولویتهای بعدیست

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۱:۲۲

چراغی که برای خانه رواست به مسجد حراااام است.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۱:۰۴

با سلام
همشهري محترم همين ديشب خبري در فضاي مجازي اومد كه اون آقائي كه همه جا سر ميزنه با هزينه شخصي ش ١٣٠ تا ماسك فيلتر دار جنس مرغوب خريداري نموده و خودش شخصا در بخش قرنطينه بيمارستان خاتم حضور يافته و اونا رو تحويل داده تا پزشكان و پرستاران بخش قرنطينه از اون استفاده كنند كافي است يه كم با دقت و بدون تعصب نگاه كنيم .
در مورد آمار هم كه ميفرمائيد مسئول اصلي اين ستاد در كل كشور وزارت بهداشت است و ديروز در أخيار ديديد وزير بهداشت در مورد همه مسائل و تعطيلي ادارات و مدرسه و بانك و آمار و .... صحبت ميكنه و وزارت كشور سخنگو نيست كه آقاي .... بياد آمار بده
و بايد شبكه بهداشت آمار رو بده يا شايدم ارائه آمار استاني است .ما بايد مثلا ببينيم شبكه بهداشت مراغه يا مرند آمار دادن و برا ميانه نداده اونوقت انتقاد كنيم

لطفا كمي انصاف و عدالت را رعايت كنيم

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۰:۱۱

سلام خدمت مردم مسئولین ومدبر محترم کانال مردمی صدای میانه جناب نایبی موضوعی که این روزها بیشتر مطرح میشه هر کسی با نگاهی به اطراف خودموضوع شیوع ویروس کرونا را مطرح میکند یکی بازار یکی خیابانها یکی نبود امکانات در بیمارستانها اما موردفراموش شده پادگانها مخصوصا پادگان ارتش هست دیروز توی خبرهاداشتیم ارتش درمیدان انقلاب تهران ماسک دستکش ولوازم ضدعفونی کننده توزیع کرده غافل ازاینکه داخل پادگان هییییچ نوع وسایل پیشگیری حتی مایع ظرفشویی هم نیست تا سربازانی که هیچگونه دسترسی برای تهیه لوازم فوق باهزینه شخصی راهم ندارند تک فرزند اینجانب در یکی از پادگانهای کردستان مشغول سربازی است امروز طی تماسی گفت دومین سرباز ازهمین پادگان امروز ازشدت سرفه های ممتد وسرگیجه افتاد با امبولانس بردند این موضوع شاید نسبت به مقاله وزین جنابعالی بی ربط باشد ولی ممنون میشوم در کانال درج بفرمایید شاید فرجی شد به داد سربازهای بی دفاع وطنمان هم رسیدگی شد ارادتمند طالبی.

۹۸/۱۲/۱۶ ۱۰:۰۷

آقای نایبی شما خودتان باشید چه می کنید وقتی هیچ امکاناتی نیست

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۹:۳۸

معلوم است نخستین بار وارد صدای میانه می شوید و نخستین بار نوشته من را می خوانید!

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۹:۲۳

مجبوریم فعلا به سختی سکوت کنیم تا وقتی که روزی فرجی حاصل بشه.
اونموقع با صدایی رسا و بلند خواهیم گفت و خواهیم نوشت: نگاه امنیتی، مخفی کاری، تناقض گفتار و رفتار، حرافی، چاپلوس دوستی و چاپلوس پروری، ایجاد خفقان عمومی و رسانه ای و کینه و ضعیف کشی از خصائص بارز آن بزرگوار شهرمان بود.

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۹:۰۷

کار بر مهمان شما خودت جای مهندس یزدانی میتونی در مقابل یکی از اون نهاد ها مقاومت کنی ؟بیرون تشک وایستادی میگی لنگش کن؟

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۸:۵۰

یک نظر نیز رد نشده است شما اگر دلسوز شهر و نگران کامنت هستید با اکانت واقعی وارد شوید تا بدون تایید, منتشر کنید وگرنه در پستوی گمنامی به شهرتان دل بسوزانید و در ظاهر ثناگوی همین مسئولین باشید.

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۸:۴۹

آیا درسته در میانه چند کرونایی فوت کرده؟

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۸:۴۷

ای باشهامت

ای دلسوز

ای صریح

آفرین بر این جسارت و شهامتت

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۸:۴۴

عافیت طلبی مصداق جنابعالی است که بی نام دوست دارید هر اظهارنظری بکنید و ما آنرا منتشر کنیم. آقای یزدانی قبلا نیز یک موضوع را فاش کرد و ما یک سال در کش و قوس دادگاه بودیم تا حرف حق را اثبات کردیم.

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۷:۳۵

ضمن تشکر از زحمات مدیران سایت شایسته است به رسالت اطلاع رسانی بیشتر پرداخته وهزینه اش راهم باهم بپردازیم جناب یزدانی اگر در چنین مسایلی که باسرنوشت کل بشریت سروکاردارد پافشاری می کردید وعافیت طلب نبودید شاید چندین نفر کمتر آلوده ویروس شده وکمتر می مردند درثانی اگر طبق قانون پیام رسانی کرده بودیدنباید از5نهاد حرف شنوی می کردید .

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۷:۱۳

اینگونه هم نیست برادر ، اینها خیلی هم بیدارند ، از بیداری است که رفتند و مسئولیت وپست و منصب گرفته اند ، اینها (...) ، آری برادر اینها خیلی خیلی بیدارند

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۶:۵۰

جناب نایبی از وقتی برادر شیویاری منتخب مردم نشده لحن تون نسبت به او فرق کرده، تا وقتی افرادی مثل شماها اختیار رسانه دستشان باشه کار درست نمیشه نقدهای شما منصفانه، دلسوزانه، متعهدانه نیستن شما می خواهید ذهنها رو مهندسی کنید

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۵:۵۷

موضوع چرا ... شده است تابحال ویروس از این اتهامات پاک بوده است. ویروس کاملا با صداقت عمل نموده و در رفتارش هیچ تبعیضی دیده نشده است. مسیر طبیعی گردشخود در جهان بی کران را آغاز نموده است و تنها شعار ویروس هم تابحال نشر اصول زندگی اجتماعی بوده است: پاک زندگی نمایید و از هرگونه آلودگی دوری نمایید دستهای خود را بشورید بعد از!اینکه بیست ثانیه صابون با پوست دست تماس پیدا کرد دستهای خود را با آب بشورید . امسال خروج از خانه را فراموش کنید و استراحت کنید.        آنهایی که به حرف های کادر درمان کشور عمل نمایند از نجات یافتگان خواهند بود. خیلی ببخشید این موضوع کاملا یک مساله مربوط به وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی کشور است.   کاش مسائل را پیچیده نگاه نکنیم  و گردش آزاد اطلاعات را ضامن سلامت، بهداشت و حتی امنیت خودمان بدانیم. 

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۳:۵۶

چرا نظرات نشون نمیدین؟شما خودتون سیاست و جریان بازی میکنید ولی ادعای مردمی بودن دارید

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۳:۵۵

شما طایفه ترسو و ...هستین چرا تایید نمیکنی نظرات میترسی ترسو؟

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۳:۲۸

تا زمانی که منتخبان و یا مسئولان جامعه‌ای (اعم از شهر، کشور و...) جزو انسان‌های منفعل، بیمناک و حتی لرزان از به خطر افتادن موقعیتشان باشند مسلما هیچ اراده و ابتکار عملی از خود نشان نخواهند داد تا مبادا میز و مقام مبارکشان در معرض کوچکترین ریسکی از سوی نهادهای مافوق قرار گیرد!

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۲:۲۵

آقای ... به همجا سر میزنی به بیمارستان هم سری بزن

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۰:۲۳

روز اول اسفند ساعت ٨ شب پس از مصاحبه اختصاصي با رئيس شبكه بهداشت و درمان شهرستان، خبري منتشر نموديم مبني بر بستري شدن فرد مشكوك به كرونا در بيمارستان خاتم ميانه، هنوز ده دقيقه از انتشار اين خبر در كانالهاي تلگرامي نگذشته بود كه طي تماس تلفني بيش ٥ نهاد  ،انتشار اين خبر رو ربط دادن به مسائل امنيتي و سياسي و بلاخره مجبور به حذف خبر شديم ، با اينكه اعلان و امار دهي  تعداد مبتلايان و بهبود يافتگانفقط از طريق رئيس دانشگاه علوم پزشكي استان صورت ميگيره، ولي در حال حاضر شنيده ها حاكي از آن است كه تعداد٩ نفر جواب آزمايش كرونا مثبت بوده كه در بيمارستانهاي تبريز تحت درمان هستند و تعداد ١٠ نفر بهبود يافته و ترخيص شده و يك نفر مرد ٦٧ ساله كه داراي بيماري زمينه اي بوده متاسفانه فوت كرده، جاداره از طريق اين سايت از تمامي كادر بيمارستانهاي خاتم و بركت تشكر نموده و خسته نباشد بگيم كه در صف اول نبرد با كرونا تلاش ميكنن، و همچنين از دادستان محترم شهرستان جناب اقاي محموديان كه واقعا از روز اول شبانه روز پيگير مشكلات و كمبود تجهيزات و امكانات بيمارستانها و لوازم پيشگيري عمومي بودن 

۹۸/۱۲/۱۶ ۰۰:۰۵

متاسفانه فقط در شهر ما مسئولین صورت مسئله رو پاک میکنن.شاید هم دلیلش سکوت شهروندان است

۹۸/۱۲/۱۵ ۲۳:۵۷

لای پنبه خابیدن ؟؟؟؟؟کی بیدار میشن خدا میداند ؟؟؟ادم یاد اصحاب کهف که اینا نیستن میفته

۹۸/۱۲/۱۵ ۲۳:۲۴

مهندس اينو نگفتین نماینده ای هم داریم که سالها از دستکش استفاده میکنه

۹۸/۱۲/۱۵ ۲۳:۲۳

جناب مهندس نائبی گرامی ، عزیز من شما کجا را گرفته اید ؟ اینجا میانه است ، شما میانه را نمیشناسید ؟ شما از کدام نماینده صحبت میکنید ؟

۹۸/۱۲/۱۵ ۲۳:۲۲

من به عنوان یک میانه ای دیگه از مسولین گله ای ندارم چون از ماست که بر ماست،

پیشگیری از کرونا

از برخورد نزدیک با افراد دارای علایم بیماری خودداری نمایید.

اخبار روز