کد خبر: ۶۷۸۸۰
۶۱۴ بازدید
۲ دیدگاه (۲ تایید شده)

استاندار آذربایجان شرقی:

فاز اول راه‌آهن "میانه-تبریز" تا بستان‌آباد اوایل سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

۱۳۹۵/۹/۲۱
۱۶:۰۹

استاندار آذربایجان شرقی گفت: اوایل سال آینده یک فاز از این پروژه از میانه تا بستان‌آباد به بهره‌برداری رسیده و با عنایت دولت برای ادامه پروژه نیز مشکل مالی نداریم.

به گزارش صدای میانه به نقل از خبرگزاری تسنیم از تبریز، اسماعیل جبارزاده در جریان بازدید محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان برنامه‌وبودجه از پروژه‌های نیمه‌تمام راه‌آهن آذربایجان شرقی با اشاره به وضعیت خط آهن تبریز-میانه اظهار داشت: این پروژه یکی از پروژه‌های مهم و حیاتی شمال غرب کشور است که دولت مصمم است با تخصیص اعتبارات لازم این پروژه را به سرعت تکمیل و تحویل مردم دهد.

وی با اشاره به اینکه یکی دو ماه از پیش‌بینی پروژه عقب است، افزود: اوایل سال آینده یک فاز از این پروژه از میانه تا بستان‌آباد به بهره‌برداری رسیده و با عنایت دولت برای ادامه پروژه نیز مشکل مالی نداریم.

استاندار آذربایجان شرقی بخشی از مسیر پروژه را نادرست دانست و گفت: مسیر باید در زمان مطالعات درست مطالعه می‌شد تا مسیر نیازی به عبور از مراکز نظامی نداشته باشد و زمان را در این پروژه از دست ندهیم.

جبارزاده، با بیان اینکه در سه سال گذشته توجه خوبی به پروژه‌های راه‌آهن استان شده است، ابراز داشت: این اقدامات را دولت با دست‌خالی انجام داد که در گذشته با پول‌های موجود بسیار زودتر می‌توانست افتتاح شود.

استاندار آذربایجان شرقی، با اشاره به اینکه دولت و سازمان برنامه‌وبودجه به پروژه‌های زیربنایی استان توجه ویژه‌ای داشته باشد، گفت: بهره‌برداری از راه‌آهن میانه-تبریز سال‌ها جزو خواسته‌های مردم استان برای تسهیل در رفت‌وآمد و کاهش زمان سفر به سمت تهران بود که آن هم با توجه ویژه دولت فاز به فاز در حال بهره‌برداری است.

جبارزاده با بیان اینکه اعتبارات این پروژه 262 میلیارد تومان بود که 375 میلیارد تومان تخصیص می‌یابد، افزود: با توجه ویژه دولت، برای این خط آهن، 43 درصد بیش از رقم مصوب تخصیص می‌یابد.

وی از آغاز ریل‌گذاری 106 کیلومتر از مسیر راه‌آهن بستان‌آباد به تبریز همزمان با بازدید رئیس سازمان برنامه‌وبودجه خبر داد و ابراز داشت: فاز اول از میانه تا بستان‌آباد به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد و محدودیت‌های مالی آن‌هم با این سفر رفع شدند تا روند احداث سرعت یابد.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

۹۵/۹/۲۱ ۱۸:۴۶

۳۷۵میلیارد تومن آخه وقتی اسم بزرگراه سرچم میانه میاد میگن بودجه نداریم ۵۰میلیارد از۳۷۵میلیاردو بدن به ما بزرگراه سرچم میانه ساخته بشه ما قطار میانه بستان آباد نمیخواهیم مااول بزرگراه میخواهیم به چه زبانی بگوییم چرا راه آهن بستان آباد و تبریز رابه حساب میانه ایها میذارن

۹۵/۹/۲۱ ۱۸:۲۲

دکتر فرمند در جلسه عمومی دوهفته پیش این خبر رو داد که با آقای ذاکری توافق کرده که از این ماه ریل گذاری شروع بشه
علت عدم امضاي استیضاح وزیر راه هم بخاطر امتیازهایی بود که از ایشون گرفتن

اخبار روز