کد خبر: ۶۷۹۵۴
۴۲۱ بازدید
۰ دیدگاه (۰ تایید شده)

جزئیات هلاکت بزرگترین شرور مسلح زاهدان / "ملنگ نهتانی" در کمین پلیس گرفتار شد

۱۳۹۵/۹/۲۴
۱۲:۳۷

سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان از هلاکت بزرگترین شرور و تروریست مسلح معروف زاهدان به نام "امان الله" معروف به "ملنگ نهتانی" در عملیات تعقیب و گریز پلیس خبر داد.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در زاهدان، اظهارداشت: ماموران انتظامی سیستان و بلوچستان از طریق منابع خبری و نیز اقدامات اطلاعاتی از تردد شرور معروف منطقه به نام "امان الله" معروف به "ملنگ نهتانی" از مسیر "گرافه و تل سیاه" مطلع شدند.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان افزود: بلافاصله تیم های ویژه عملیاتی از یگان تکاوری، 105 نصرت آباد با محوریت فرماندهی انتظامی شهرستان زاهدان به محل اعزام و پس از گشت‌زنی در مسیرهای فرعی و منتهی به روستاهای اطراف، طرح کمین را اجرا کردند.

وی ادامه داد:  در این حین، ماموران با مشاهده یکدستگاه خودروی تویوتا که با سرعت زیاد، در حرکت بود، به آن مظنون شده و با استفاده از علائم هشدار دهنده، دستور ایست صادر کردند اما راننده خودرو بدون اعتنا به هشدار پلیس اقدام به تیراندازی کردند که با آتش کوبنده ماموران مواجه شدند.

رحیمی از هلاکت "امان الله" و دستگیری همراه وی به نام "نعمت الله" در این عملیات خبر داد و گفت: در بازرسی از خودرو، دو قبضه اسلحه کلاش، 8 تیغه خشاب، 171 تیرجنگی کلاش، یک دستگاه دوربین شکاری حرفه‌ای، یک جفت پلاک جعلی و سه دستگاه موبایل کشف شد.

فرمانده انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: "امان الله" معروف به "ملنگ نهتائی" بزرگترین شرور و ترویست مسلح معروف زاهدان بود که تحت عنوان "سرهنگ" از سال 1365 اقدام به شرارت، ربایش، گروگان‌گیری و عامل شهادت و اسارت 75 نفر از کارکنان خدوم ناجا (ژاندارمری، کمیته انقلاب اسلامی) و سپاه پاسداران کرده بود.

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

اخبار روز