کد خبر: ۲۳۴۲
۲۷۳ بازدید
۶ دیدگاه (۶ تایید شده)

تنها منبع آب شرب شهرستان میانه ، 30 حلقه چاه است .

۱۳۸۹/۸/۳۰
۱۷:۴۸

   مدیر امور آب و فاضلاب شهری با اشاره به اینکه 30 حلقه چاه ، تنها منبع آب شرب شهرستان میانه است گفت : علی رغم اینکه جمعیت شهرستان رو به کاهش است اما در خود شهر میانه شاهد افزایش جمعیت هستیم و هرساله 1800 الی 2000 خانوار به آن اضافه می شود لذا این تعداد چاه جوابگوی تامین آب شرب شهر نخواهدبود .
محمد خانی با بیان اینکه به خاطر برخی محدودیتها از جمله غیر قابل شرب بودن امکان حفر چاه دیگری ممکن نیست خواستار حمایت مسئولین شهرستانی و استانی بر تسریع اجرای  تامین آب شرب میانه شد .
 وی به اعتبارات عمرانی 20 میلیارد ریالی آب و فاضلاب شهرستان در سال جاری اشاره کرده افزود : این اعتبارات برای اموری از قبیل نشست یابی، نصب انشعاب فاضلاب ،نیرو رسانی در جهت پمپاژ آب روستای آقکند ، احداث ساختمان آزمایشگاه آب  و ... هزینه می شود .
خانی در ادامه انشعاب 33000 آب شهری و 5000 انشعاب برای بخشها و روستاهای تابعه و 18000 فقره انشعاب فاضلاب در شهر میانه را از جمله عملکرد های امور آب و فاضلاب خواند .
 مدیر امور آب و فاضلاب شهری در پایان از مردم خواست تا با عدم استقبال خود برای استفاده از تصفیه خانه فاضلاب که از شش سال قبل با هزینه 50 میلیارد ریالی احداث شده موجبات آزار و اذیت همسایه را با تخلیه چاه خود از طریق خودروتخلیه چاه فراهم نیاورند ، زیرا این تصفیه خانه فاضلاب علاوه بر دفع فاضلاب شهری بصورت بهداشتی آب مورد نیاز کشاورزان پایین دست را نیز فراهم آورده است .

کانال تلگرامی صدای میانه اشتراک‌گذاری مستقیم این مطلب در تلگرام

نظر شما

امکان درج دیدگاه برای این مطلب وجود ندارد.

۸۹/۹/۷ ۱۲:۳۵
مديريت محترم روابط عمومي فرمانداري شهرستان ميانه جناب آقاي زرين باسلام و با عرض خسته نباشيد بنده مطلبي در مورد كيفيت اب شرب ميانه بتاريخهاي 1/9/1389 و 3/9/1389 خطاب به اقاي خاني مدير محترم اداره اب و فاضلاب نوشتم و حضرتعالي نيز جهت تسريع در جوابگويي با اقاي مهندس خاني در تاريخ5/9/1389 تماس تلفني داشتيد ضمن اينكه تاكنون اقاي خاني فرصت نكردند جوابي درج نمايند و يا اينكه كم لطف شدند. ميخواستم خدمتتان عرض نمايم كه چون اقاي خاني در راس امور اب قرار داشتند ايشان را مد نظر گرفتم وحالا ميخواستم دردلي با جنابعالي بكنم و ان اينكه با ازمايشهايي كه بارها بنده از اب شرب شهرستان ميانه بعمل اوردم در حدود شش برابر استاندارد جهاني الوده است و اين الودگي در حدي است كه تقريبا قابل شرب نميباشد و در فصلهايي كه بارنگي كمتر است با غلضت بالاتري نمايان ميگردد . مستحضريدكه اين نعمت گرانمايه تا چه اندازه در سلامتي انسانها موثر است با اين وضعيت چه بايد بكنيم ؟ تنها اقدامي كه از طرف اداره اب انجام ميشود 1- تعميرات و نگهداري جزيي شبكه اب 2- قطع نمودن انشعاب مشترك در صورت پرداخت ننمودن بموقع هزينه اب مصرفي.ارزوي توفيق براي تمامي خادمان صديق و دلسوز و جوابگو را از خداي منان دارم.
۸۹/۹/۶ ۰۸:۴۴
روابط عمومي محترم فرمانداري با سلام از بذل توجه و پيگيري جنابعالي سپسگزاريم.
آقا مسعود سلام آقای خانی مطلب را ندیده اند صحبت کردیم قول دادند پاسخ دهند
۸۹/۹/۳ ۱۳:۲۲
قابل توجه كليه پرسنل محترم امو اب و فاضلاب: ظاهرا اقاي خاني وقت خواندن مطالب را ندارند ويا اينكه جوابي در خور توجيه پيدا نميكنند. لطفا باطلاع اقاي مهندس خاني برسانيد كه جوابگويي حداقل وظيفه يك مسئول و شنيدن جواب سئوال حداقل حقوق شهروند ميباشد.
۸۹/۹/۳ ۰۸:۳۰
جناب خانی باسلام و خسته نباشید ، منابع موجود قادر به تامین آب شرب شهروندان نیست یا نظارت هم خیلی ضعیفه؟؟؟؟!!!! شاهدقضیه روبروی ساختمان (پژمان) نرسیده به تقاقع سراسیاب و جلوی درب حوزه مقاومت بسیج شهید تندگویان می باشد که ماهاست آب شهری را که لو له اش شکسته بدون تعویض و تعمیر،لوله ای یدکی وصل کرده اند و آب مثل چشمه سیدلر به جوب فوران میکیند !!! نه نظارتی هست نه کنترلی (کجایند خبرنگاران وعکاسان که عکس جالبی میشود گرفت)، ادارات هم بمانند که بی رویه مصرف که نه اسراف میکنند.
۸۹/۹/۱ ۱۲:۱۵
آقاي خاني باسلام و با غرض خسته نباشيد بشما و پرسنل زحمت كش ان امور : ايا از كيفيت ابي كه تحت عنوان اب شرب در اختيار شهروندان قرار ميگيرد اطلاع داريد؟ ميدانيد كه سختي آن چقدر است ؟ تمام مشكلات مجود قابل قبول . ولي در جهت بهبود كيفيب ان جه اقداماتي انجام داده ايد و يا جه برنامه اي در دست اقدام است

اخبار روز